Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Maria D είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα εκανα τη β επιπεδου στο Ελενα.. Εκει ο γιατρος οταν τελειωσε η εξεταση μου ειπε οτι εκεινος θεωρει οτι οι γυναικες πρεπει να κανουν κ εναν υπερηχο καρδιας εμβρυου.. Εσεις εχετε κανει? Σας εχουν πει? 

Στην μικρή μου, μου είπε κ πηγα μετα απο 3 εβδομάδες και κάναμε υπερυχο καρδιάς εμβρύου. Στον ίδιο γιατρό που έκανα την β επιπέδου. Απλά οπως μου εξήγησαν τότε φαίνεται η καρδούλα καλύτερα όταν μεγαλώσει το εμβρυο κ μπορούν πιο εύκολα να δουν τις κοιλότητες. 

 

Πηγα κοπέλες μου στον γιατρό τον γερο!!! Όντως είναι τόσο μεγάλος. Ούτε ιστορικό ζήτησε ούτε τιποτα. Μόνο οτι είμαι έγκυος του φτάνει. Είναι λέει τις ιδέας οτι οι κοπέλες όταν είναι έγκυος πρέπει να ξεκουραζονται. 9 μήνες στο κρεβάτι κ περπατάμε όπως την γριά. Έκανε ένα υπερυχο απλά να δει που είναι ο πλακούντας. Τίποτα περισσότερο. Μου έδωσε άδεια μέχρι 30/11. Είπε λογικά θα γεννήσω μέχρι τότε!!!! Τρελλογιατρος, στην επόμενη ώρα για καλύψει το 20 λεπτο, μας ελεγε ασυναρτησίες. Πάει αυτό ηρέμησα!!! 

Για την πεθερά μου τι να πω... Να κάνω ασφαλιστικά μέτρα δεν θα εχω πρόβλημα με τον άντρα μου!? Όσο να είναι ειναι μανα του. Είπαμε να κόψουμε κάθε επαφή μαζί της για λίγο καιρό μήπως και καταλάβει οτι αυτά που κάνει είναι λάθος αλλά θα έχει αποτέλεσμα? 

Δεν έχει ανια Δώρα μου, σημασία θέλει.. Ειναι 75 χρονον κ απο τα 35 της ειναι μονη της με τον άντρα μου, τώρα δεν τον έχει όπως ηταν πριν απο μενα κ προσπαθεί με κάθε τρόπο να τον τραβήξει κοντά της. 

Ειρήνη μου, κλειδιά ευτυχώς δεν έχει. Οταν μείναμε εδω, ζητησε κλειδιά, μπροστά στην μαμά μου, και είπαμε όχι. Έκανε τότε ολόκληρο θέμα 

Αρχισα να φοβάμαι κορίτσια μου, το έκανε μια φορά τι την εμποδίζει να το ξανακάνει? 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Marigula είπε:

Στην μικρή μου, μου είπε κ πηγα μετα απο 3 εβδομάδες και κάναμε υπερυχο καρδιάς εμβρύου. Στον ίδιο γιατρό που έκανα την β επιπέδου. Απλά οπως μου εξήγησαν τότε φαίνεται η καρδούλα καλύτερα όταν μεγαλώσει το εμβρυο κ μπορούν πιο εύκολα να δουν τις κοιλότητες. 

 

Πηγα κοπέλες μου στον γιατρό τον γερο!!! Όντως είναι τόσο μεγάλος. Ούτε ιστορικό ζήτησε ούτε τιποτα. Μόνο οτι είμαι έγκυος του φτάνει. Είναι λέει τις ιδέας οτι οι κοπέλες όταν είναι έγκυος πρέπει να ξεκουραζονται. 9 μήνες στο κρεβάτι κ περπατάμε όπως την γριά. Έκανε ένα υπερυχο απλά να δει που είναι ο πλακούντας. Τίποτα περισσότερο. Μου έδωσε άδεια μέχρι 30/11. Είπε λογικά θα γεννήσω μέχρι τότε!!!! Τρελλογιατρος, στην επόμενη ώρα για καλύψει το 20 λεπτο, μας ελεγε ασυναρτησίες. Πάει αυτό ηρέμησα!!! 

Για την πεθερά μου τι να πω... Να κάνω ασφαλιστικά μέτρα δεν θα εχω πρόβλημα με τον άντρα μου!? Όσο να είναι ειναι μανα του. Είπαμε να κόψουμε κάθε επαφή μαζί της για λίγο καιρό μήπως και καταλάβει οτι αυτά που κάνει είναι λάθος αλλά θα έχει αποτέλεσμα? 

Δεν έχει ανια Δώρα μου, σημασία θέλει.. Ειναι 75 χρονον κ απο τα 35 της ειναι μονη της με τον άντρα μου, τώρα δεν τον έχει όπως ηταν πριν απο μενα κ προσπαθεί με κάθε τρόπο να τον τραβήξει κοντά της. 

Ειρήνη μου, κλειδιά ευτυχώς δεν έχει. Οταν μείναμε εδω, ζητησε κλειδιά, μπροστά στην μαμά μου, και είπαμε όχι. Έκανε τότε ολόκληρο θέμα 

Αρχισα να φοβάμαι κορίτσια μου, το έκανε μια φορά τι την εμποδίζει να το ξανακάνει? 

Αντε κοριτσαρα μου ειδες αδικα αγχωθηκες σουπερ ο γερακος :-P

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μαριγουλα!Και ειδες και  τα βλασταρακια σου παλι.μια χαρα.οποτε να πεις στον εργοδότη σου" να φύγει και να πάει να να να να".δηλαδη αν ειχες παει στο τελευταιες μερες που δινει διορία για β επιπεδου θα φαινοντουσαν οι ηθελε ακομα πιο μετα?

Με την πεθερα αφου ξερεις τι παιζει θα εχεις ματια και αυτια ανοιχτα.και οταν με το καλο παει το κορίτσι σου σχολειο.ενημερωσε και για το ποιοι θα περνουν το παιδι οταν σχολαει,ετσι προληπτικα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Στην μικρή μου, μου είπε κ πηγα μετα απο 3 εβδομάδες και κάναμε υπερυχο καρδιάς εμβρύου. Στον ίδιο γιατρό που έκανα την β επιπέδου. Απλά οπως μου εξήγησαν τότε φαίνεται η καρδούλα καλύτερα όταν μεγαλώσει το εμβρυο κ μπορούν πιο εύκολα να δουν τις κοιλότητες. 

 

Πηγα κοπέλες μου στον γιατρό τον γερο!!! Όντως είναι τόσο μεγάλος. Ούτε ιστορικό ζήτησε ούτε τιποτα. Μόνο οτι είμαι έγκυος του φτάνει. Είναι λέει τις ιδέας οτι οι κοπέλες όταν είναι έγκυος πρέπει να ξεκουραζονται. 9 μήνες στο κρεβάτι κ περπατάμε όπως την γριά. Έκανε ένα υπερυχο απλά να δει που είναι ο πλακούντας. Τίποτα περισσότερο. Μου έδωσε άδεια μέχρι 30/11. Είπε λογικά θα γεννήσω μέχρι τότε!!!! Τρελλογιατρος, στην επόμενη ώρα για καλύψει το 20 λεπτο, μας ελεγε ασυναρτησίες. Πάει αυτό ηρέμησα!!! 

Για την πεθερά μου τι να πω... Να κάνω ασφαλιστικά μέτρα δεν θα εχω πρόβλημα με τον άντρα μου!? Όσο να είναι ειναι μανα του. Είπαμε να κόψουμε κάθε επαφή μαζί της για λίγο καιρό μήπως και καταλάβει οτι αυτά που κάνει είναι λάθος αλλά θα έχει αποτέλεσμα? 

Δεν έχει ανια Δώρα μου, σημασία θέλει.. Ειναι 75 χρονον κ απο τα 35 της ειναι μονη της με τον άντρα μου, τώρα δεν τον έχει όπως ηταν πριν απο μενα κ προσπαθεί με κάθε τρόπο να τον τραβήξει κοντά της. 

Ειρήνη μου, κλειδιά ευτυχώς δεν έχει. Οταν μείναμε εδω, ζητησε κλειδιά, μπροστά στην μαμά μου, και είπαμε όχι. Έκανε τότε ολόκληρο θέμα 

Αρχισα να φοβάμαι κορίτσια μου, το έκανε μια φορά τι την εμποδίζει να το ξανακάνει? 

Τελος καλο ολα καλα!! Αχαχαχα Μπραβο τον γεράκο! Σωστός!! 

Τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα με την πεθερα. Υπομονη, ηρεμια κ πολλη προσοχή. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να φαω γλυκο πριν παω στη γυναικολογο την Τεταρτη η θα γυρναει σαν παλαβο και δε θα μπορουμε να δουμε; Φοβαμαι μηπως ειναι χειροτερα αν δεν καθεται σε μια μερια. Τι λετε;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΦΥΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη μερα!!Καλο μηνα!!!

11 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Κοριτσια να φαω γλυκο πριν παω στη γυναικολογο την Τεταρτη η θα γυρναει σαν παλαβο και δε θα μπορουμε να δουμε; Φοβαμαι μηπως ειναι χειροτερα αν δεν καθεται σε μια μερια. Τι λετε;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΦΥΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Οπως και να κουνιεται παγωνουν την εικονα εκει που βολευει και κανουν τις μετρησεις τους.Λοιπον Αναστασια θα σου.πω εγω τι φυλο εχεις.Αν πεσω μεσα μια χαρα αν.οχι.πες πως δεν το.διαβασες ποτε :).Λοιπον αν η συλληψη εγινε μονη μερα του μηνα θα βγει αγορι.Αν το βρω κερνας χαλβαδοπιτα.Σιγα μην περιμενουμε τους γιατρους :P:P:P

  • Μου αρέσει 4

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλη μερα!!Καλο μηνα!!!

Οπως και να κουνιεται παγωνουν την εικονα εκει που βολευει και κανουν τις μετρησεις τους.Λοιπον Αναστασια θα σου.πω εγω τι φυλο εχεις.τθρηδβχ 

Καλημερα και καλο μηνα!!!

Μην παιζετε με τον πονο μου :-P

Αρα να φαω γλυκο!!!

Τωρα ετοιμαζομαι να παω για τις εξετασεις του μηνα μαζι με την καμπυλη και την anti xa και το αγχος μου ειναι να εχω να κατουρησω την ωρα που πρεπει να φυγω για να παω ουρα. Μ' αυτα ασχολουμαστε πια :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Μην παιζετε με τον πονο μου :-P

Αρα να φαω γλυκο!!!

Τωρα ετοιμαζομαι να παω για τις εξετασεις του μηνα μαζι με την καμπυλη και την anti xa και το αγχος μου ειναι να εχω να κατουρησω την ωρα που πρεπει να φυγω για να παω ουρα. Μ' αυτα ασχολουμαστε πια :-P

Δεν μαζεψες τα πρωτα ουρα? Πιες νερακι μπολικο κατι θα βγαλεις.τι ειναι η εξεταση που γραφεις αντι χα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ERIANTON είπε:

Δεν μαζεψες τα πρωτα ουρα? Πιες νερακι μπολικο κατι θα βγαλεις.τι ειναι η εξεταση που γραφεις αντι χα

Η εξεταση που κανω καθε μηνα για να ελεγχουμε αν επαρκει η δοση της αντιπηκτικης. Δε μαζεψα τα πρωτα γιατι εχω ξυπνησει απο πολυ πρωι και πρεπει να παω συγκεκριμενη ωρα δε χρειαζονται νερα γιατι αραιωνουν οταν δεν ειναι τα πρωτα πρωινα και δεν πρεπει. Τα κανα κοριτσια ενταξει φυγαμε!!!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Γυρισαμε κοριτσια. Την πρωτη ωρα αναμονης της καμπυλης νομιζα θα κοιμηθω στην καρεκλα. Ε μα κι αυτοι να μην εχουν κανενα κρεβατακι τοσες ωρες...

Ωραια παει και αυτο.εμενα μου ειχε δυο μετρησεις στον γιο.0' και 60' και τσακωθηκα με μια γιατι δεν με αφηνε να φυγω.τις ειπα θα κατσω στο αυτοκινητο καο μου λεει δεν γινεται δεν ειμαστε καλα τις λεω και εφυγα σε μια ωρα ξαναπηγα αφου καναμε εναν γυρω στην παραλιακη με το αμαξι


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Αναστασία33 Καλησπέρα!με το καλό οι απαντήσεις. Να σε ρωτήσω, αν δεν το εχειςπει ήδη, γιατί κανεις καμπύλη ζαχαρου τόσο νωρίς; Ειμαι 20+3  και η καμπύλη μου βγαίνει το Σεπτέμβριο.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...