Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα και καλη εβδομάδα να εχουμε! Εμένα ξεκινησε το στηθος να ποναει οποτε το Σαββατο θα αδιαθετησω κανονικα μαλλον ..:-( παμε για  τον αλλον μηνα ...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, aspa80 είπε:

Καλημέρα και από εμένα και καλή εβδομάδα να έχουμε!! @Farmakotriftenaπως πας από πονάκια...σε ρωτάω μιας και είμαστε κοντά. Εμένα τις τελευταίες μέρες έχουν ψιλοσταματήσει..μόνο συχνοουρία έχω!!

Καλημέρα! Έχω.. .. χθες πήρα τον γιατρό τηλ γιατί τρόμαξα.  Έχω στην αριστερό πλευρά  χαμηλά. Δεν είναι συνεχής πόνος.  Έρχεται και φεύγει για δευτερόλεπτα και είναι σαν τσιμπήματα  (σαν να με χτυπάει ρευμα) σήμερα προς το παρόν δεν το έχω.. ..

Άλλα  συμπτώματα έχεις κατι; εγώ απίστευτη αηδία στο στομα επί 24ωρου.  Δεν μπορώ μπορώ ούτε νερό να πιω τάση για εμετο και απίστευτη κούραση. Συχνοουρια ευτυχώς δεν έχω. Και στην κόρη μου στον 7ο μου είχε  εμφανιστεί. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! Έχω.. .. χθες πήρα τον γιατρό τηλ γιατί τρόμαξα.  Έχω στην αριστερό πλευρά  χαμηλά. Δεν είναι συνεχής πόνος.  Έρχεται και φεύγει για δευτερόλεπτα και είναι σαν τσιμπήματα  (σαν να με χτυπάει ρευμα) σήμερα προς το παρόν δεν το έχω.. ..

Άλλα  συμπτώματα έχεις κατι; εγώ απίστευτη αηδία στο στομα επί 24ωρου.  Δεν μπορώ μπορώ ούτε νερό να πιω τάση για εμετο και απίστευτη κούραση. Συχνοουρια ευτυχώς δεν έχω. Και στην κόρη μου στον 7ο που εμφανίστηκε 

Ευτυχώς ουτε αναγούλες ούτε ζαλάδες έχω..μόνο συχνοουρία,πρησμένο στήθος  και θέλω να κοιμάμαι νωρίς με αποτέλεσμα να ξυπνάω αξημέρωτα. Αυτά τα πονάκια που περιγράφεις εδώ και 2 μέρες δεν τα εχω νοιώσει ενώ τα είχα πολύ έντονα πριν.Ανυπομονώ για την επόμενη  Δευτέρα που έχω ξανά ραντεβού για υπέρηχο. Μέχρι τότε πολύ αγωνία..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elma86 είπε:

Καλημέρα συναγωνίστριες!:)Εγώ έκανα ένα τεστ χθες και βγήκε γραμμή βέβαια όχι όπως του ελέγχου, θα δω και σήμερα και αν δεν κοκκινίσει περισσότερο να θεωρήσω πως δεν κοκκινίζει εμένα ή ότι δεν κάνω ωορρηξία??Αύριο είναι 14η και εχω ραντεβού για υπέρηχο 

αφου θα κανεις αυριο υπερηχο τοτε θα σου πει αν εκανες ωορρηξια...αν εκανες τοτε αυτη η γραμμη ειναι η πιο σκουρα!

@Farmakotriftena @aspa80 κ εγω ειχα στην αρχη συχνοουρια μετα σταματησε κ εχει ξεκινησει παλι παρα πολυ,σε σημειο που παω τουαλετα κ μολις βγω ξανακατουριεμαι...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια!καλη εβδομάδα!

 

ειμαι πολυ στεναχωρημένη. πηρα τις εξετασεις του θυροειδη και η TSH μου ειναι 4,5 που απ οτι διαβαζω ειναι αρκετα υψηλη για να μπορεσω να κανω παιδι.

εχει καμια αναλογη εμπειρια?

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ritaki13 είπε:

Καλημερα κορίτσια!καλη εβδομάδα!

 

ειμαι πολυ στεναχωρημένη. πηρα τις εξετασεις του θυροειδη και η TSH μου ειναι 4,5 που απ οτι διαβαζω ειναι αρκετα υψηλη για να μπορεσω να κανω παιδι.

εχει καμια αναλογη εμπειρια?

 

 

Καλημερα ! ειναι αρκετα ανεβασμενη , πρεπει να ειναι μεχρι 2,5 οταν προσπαθεις για μωρο . Αλλα κατεβαινει ευκολα με θεραπεια , απο οσο ξερω ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις ομορφες!!

Σήμερα στη δουλειά επικρατεί μια τρέλα! @Elma86 κι εμένα μου φαινόταν αρκετά έντονη η γραμμή στα τεστ ωορρηξίας αλλα όχι τοσο εντονη όσο η γραμμή ελέγχου και έχω κ εγω την ίδια απορία με σενα. 

Κορίτσια εγώ είμαι 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο, και έχω πολύ έντονους πόνους χαμηλά. Αφού συνέχεια νομίζω ότι αδιαθέτησα και τρέχω στο μπάνιο και τίποτα. Λέτε να μου έρθει πιο νωρίς αυτό το μήνα? Είμαι 8 μέρες μετά την ωορρηξία. Αν εγινε ωορρηξια δηλαδή. Για δωστε τα φωτα σας!!!

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα ! ειναι αρκετα ανεβασμενη , πρεπει να ειναι μεχρι 2,5 οταν προσπαθεις για μωρο . Αλλα κατεβαινει ευκολα με θεραπεια , απο οσο ξερω ..

Κορίτσια όντως κατεβαίνει πολύ γρήγορα! Εμένα από 3.49 σε 2 μήνες με χαπάκι κατέβηκε σε 0.99! Μην ανησυχείς γλυκούλα λύνεται πολύ εύκολα αυτό το θεματακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εγω την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος (βιοχημικη), ειχα πονους δυνατους περιοδου 2 μερες πριν την μερα που περιμενα , αφου νομιζα οτι μου ηρθε περιοδος κ εβαλα σερβιετα .. κ μετα ειχα πονακια για μια βδομαδα.

Σημερα είμαι 9 μερες μετα απο ωορηξια κ 6 μερες πριν απο την περιοδο , με ποναει η μεση μεση απο προχθες , εχω κατι σουβλιεσς δεξια αριστερα  στην κοιλια κ σημερε ξεκινησε να ποναει το στηθος μου .. Αλλα δεν νομιζω οτι ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης.. Εμεις περιμενουμε μαζι , αντε να δουμε .. αν κ εγω δεν ειχα πολλες επαφες.. :( 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα παραπάνω από όσο πρέπει μαλλον, δεν τους άφησα τους σπαρτιάτες να δυναμώσουν! Παρόλα αυτά δεν είμαι αισιόδοξη. Με τέτοιους πόνους.... και όλα τα άλλα συμπτώματα που έχω είναι τα κλασσικά πριν τη περίοδο. Έχω αγχωθεί κιόλας γιατί από τοτε που ξεκινήσαμε προσπάθεια οι κύκλοι μου από 29 μέρες έγιναν 25. Παρόλο που έδειξε θετικό ( αν ήταν όντως) το τέστ ωορρηξίας στη σωστή μέρα για 29αρη κυκλο κάτι μου λέει πως θα έρθει πιο νωρίς για να πονάω τόσο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, aspa80 είπε:

Ευτυχώς ουτε αναγούλες ούτε ζαλάδες έχω..μόνο συχνοουρία,πρησμένο στήθος  και θέλω να κοιμάμαι νωρίς με αποτέλεσμα να ξυπνάω αξημέρωτα. Αυτά τα πονάκια που περιγράφεις εδώ και 2 μέρες δεν τα εχω νοιώσει ενώ τα είχα πολύ έντονα πριν.Ανυπομονώ για την επόμενη  Δευτέρα που έχω ξανά ραντεβού για υπέρηχο. Μέχρι τότε πολύ αγωνία..

Τα είχες κι εσύ ε; ελπίζω και σε μένα να σταματήσουν.  Κοντά είμαστε!! Εσύ την άλλη Δευτέρα εγώ την άλλη Τετάρτη!!

1 hour ago, elenakii22 είπε:

 

@Farmakotriftena @aspa80 κ εγω ειχα στην αρχη συχνοουρια μετα σταματησε κ εχει ξεκινησει παλι παρα πολυ,σε σημειο που παω τουαλετα κ μολις βγω ξανακατουριεμαι...

Το χειρότερο είναι μετά που θα μεγαλώσει πολύ και η κοιλιά  θα νιώθεις ότι θες συνέχεια τουαλέτα θα πηγαίνεις και θα βγάζεις μια σταγόνα  αχαχαχ 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ritaki13 είπε:

Καλημερα κορίτσια!καλη εβδομάδα!

 

ειμαι πολυ στεναχωρημένη. πηρα τις εξετασεις του θυροειδη και η TSH μου ειναι 4,5 που απ οτι διαβαζω ειναι αρκετα υψηλη για να μπορεσω να κανω παιδι.

εχει καμια αναλογη εμπειρια?

 

 

Σε εφαγα!!! Εγω εχω 5,11!!!!! Χιιχιχιχιχιχι

Και φαντασου επειδη ηταν κοντα σ ανωτερο οριο νομιζα δε θα χρειαστώ χαπακι... Αλλα σημερα που εχω ραντεβου με ενδοκρινολογο,  θα με χαπακωσει (φακ) 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω είχα παραπάνω από όσο πρέπει μαλλον, δεν τους άφησα τους σπαρτιάτες να δυναμώσουν! Παρόλα αυτά δεν είμαι αισιόδοξη. Με τέτοιους πόνους.... και όλα τα άλλα συμπτώματα που έχω είναι τα κλασσικά πριν τη περίοδο. Έχω αγχωθεί κιόλας γιατί από τοτε που ξεκινήσαμε προσπάθεια οι κύκλοι μου από 29 μέρες έγιναν 25. Παρόλο που έδειξε θετικό ( αν ήταν όντως) το τέστ ωορρηξίας στη σωστή μέρα για 29αρη κυκλο κάτι μου λέει πως θα έρθει πιο νωρίς για να πονάω τόσο. 

εγω ειχα περιοδο (δηλαδη η αιμοραγια απο την βιοχημικη ) στις 23/9 κ θετικο τεστ ωορηξιας στις 6/10(οχι τοσο εντονο οσο η γραμμη ελεγχου αλλα την αλλη μερα ηταν αχνο ,οποτε το θεωρησα θετικο ) . κ ειχα δει στον υπερηχο ωοθυλακιο  19χιλ αλλα ειχα επαφες μονο 07/10 πρωι κ κυριακη πρωι κ δεν νομιζω να το προλαβαμε .. οποτε επειδη υπολογιζω τον κυκλο 28-29 μερες , περιμενω στις 21-22/10 .. Αλλα αν εχεις τοσο δυνατους πονους χωρις περιοδο , αυτο ειναι καλο !!!! Εγω πχ πριν την περιοδο δεν ποναω , μονο την πρωτη μερα , ποναω , οποτε οταν ειχα τους δυνατους πονους χωρις περιοδο , το υποψιαστηκα.... θα ειμαστε σε αναμονη εμεις μαζι ... αν και εμενα με ποναει πολυ η μεση μου που μαλλον ειναι απο την αλλαγη του καιρου ..

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε εφαγα!!! Εγω εχω 5,11!!!!! Χιιχιχιχιχιχι

Και φαντασου επειδη ηταν κοντα σ ανωτερο οριο νομιζα δε θα χρειαστώ χαπακι... Αλλα σημερα που εχω ραντεβου με ενδοκρινολογο,  θα με χαπακωσει (φακ) 

Οχι κοριτσι ,πρεπει οπωσδηποτε αγωγη γτ κ να πετυχετε συλληψη ,μπορει να εχεις αποβολη με τετοια τιμη . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

εγω ειχα περιοδο (δηλαδη η αιμοραγια απο την βιοχημικη ) στις 23/9 κ θετικο τεστ ωορηξιας στις 6/10(οχι τοσο εντονο οσο η γραμμη ελεγχου αλλα την αλλη μερα ηταν αχνο ,οποτε το θεωρησα θετικο ) . κ ειχα δει στον υπερηχο ωοθυλακιο  19χιλ αλλα ειχα επαφες μονο 07/10 πρωι κ κυριακη πρωι κ δεν νομιζω να το προλαβαμε .. οποτε επειδη υπολογιζω τον κυκλο 28-29 μερες , περιμενω στις 21-22/10 .. Αλλα αν εχεις τοσο δυνατους πονους χωρις περιοδο , αυτο ειναι καλο !!!! Εγω πχ πριν την περιοδο δεν ποναω , μονο την πρωτη μερα , ποναω , οποτε οταν ειχα τους δυνατους πονους χωρις περιοδο , το υποψιαστηκα.... θα ειμαστε σε αναμονη εμεις μαζι ... αν και εμενα με ποναει πολυ η μεση μου που μαλλον ειναι απο την αλλαγη του καιρου ..

Εγώ έχω ενοχλήσεις πριν τη περίοδο αλλά όχι τόσο έντονους πόνους όσο σήμερα. Κι εγώ τα ίδια εχω με τα τεστ ωορρηξίας και δε μπορώ να καταλάβω τελικά δεν κάνω ωορρηξία ή σε μένα απλά δεν ανεβαίνει η ορμόνη τόσο πολύ ώστε να γίνει τοσο έντονο όσο η γραμμή ελέγχου? Τελικά ο υπέρηχος είναι η μόνη σιγουρη λύση για να ξέρεις αν κάνεις ωορρηξία ή όχι. Ευχομαι να μην έρθει στις 21- 22 σε καμία απ τις 2 μας!

Εγώ επαφές 6η, 8η, 9η, 10η, 11η 13η,14η 15η 16η 17η 18η 20η και 22η  μέρα του κύκλου. Το ξεφτίλισα ε? Ωορρηξία 17η αν τα λένε καλά τα τεστ. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2017 at 3:43 ΜΜ, noni90 είπε:

anemoni1989 ναι είμαστε συνομήλικες σχεδον! 

orianna  3.49 ήταν στον πρώτο έλεγχο, ενημέρωσα τον ενδοκρινολόγο ότι θέλουμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι και μου έδωσε χάπι. πριν 5 μήνες έκανα εξετάσεις πάλι και είχε κατέβει στο 0.99. Μου είπε ότι είναι οκ για συλληψη θέλει κάτω από 2.5. τα anti tro μου είναι ανεβασμένα μόνο τωρα. 

Εμενα ειναι 2,5 κ δεν μου δινει χαπι ... αλλα τα αnti tpo μου ειναι αυξημενα , 92 κ δν μου εδωσε κατι ... γτ μου ειπε οτι εφοσον εμεινα μια φορα , θα ξαναμεινω παλι απλα μολις εχω θετικο τεστ να παω να με δει .. δεν ξερω τι να κανω .. λεω να παω κ σε εναν αλλον να παρω μια 2η γνωμη.. 

για τα anti tpo , τι σου ειπε ο γιατρος σου ? κατεβαινουν με αγωγη?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...