Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , MelinaFo είπε:

Τα κολπικα υποθετα τι ειναι? Αυτα με τους γαλακτομυκητες? Μπορει οντως να ειναι αυτο που σου ειπε με το ph και μετα την επαφη να επιδεινωνεται. Ο συζυγος εχει συμπτωματα? 

Αυτά μου έδωσε...μάλλον κ εγώ αυτό υποθέτω.αλλά ανησύχησα που ξαναχειροτέρεψε.μη βγει κ τίποτα αλλο τώρα.ο σύζυγος τίποτα! @orianna της frezyderm.το κάνω αυτό με τη σόδα μία φορά την ημέρα.θα δω πώς θα είμαι κ αύριο.κ από Δευτέρα θα παω γιατρό ούτως ή άλλως.ίσως χρειαστει εξεταση ούρων δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια, σορυ, επειδή εχω φρικάρει, είχε πει κάποια κάτι κάποτε για έντονες φλέβες στο στήθος και τις θηλές???? WTF!!!! Χθες δεν είχα τίποτα... Σήμερα είναι λες και τα περασα με μαρκαδόρο

Ναι εγώ είχα κορίτσι! 4-5 μέρες πριν μου έρθει περίοδος...που δεν ήρθε ποτέ δηλαδή...ήταν μπλε και είχαν πεταχτεί προς τα έξω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Ναι εγώ είχα κορίτσι! 4-5 μέρες πριν μου έρθει περίοδος...που δεν ήρθε ποτέ δηλαδή...ήταν μπλε και είχαν πεταχτεί προς τα έξω!

μου κάνει εντύπωση που πετάχτηκαν κάποιες στις θηλές (σόρυ για την περιγραφή)...θυμάμαι μία χαρακτηριστικά που την είχα από πάντα αλλά στην πλάγια επιφάνεια του στήθους, αλλά τόσες πολλές περιμετρικά και εντός θηλής δεν είχα ποτέ... Μωρέ λες?????? 

@andrianni μου άλλο η ουρολοίμωξη και άλλο η κολπίτιδα... Η καλλιεργεια κολπικού υγρού δείχνει μόνο για τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν σ κόλπο.... Αν νιώθεις τσούξιμο θα σου πρότεινα να έκανες για αρχή μία γενική ούρων ή αν έχεις γιατρό να στα γράψει, να κάνεις και καλλιέργεια, μηπως χρειάζεσαι αντιβίωση....


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

μου κάνει εντύπωση που πετάχτηκαν κάποιες στις θηλές (σόρυ για την περιγραφή)...θυμάμαι μία χαρακτηριστικά που την είχα από πάντα, αλλά τόσες πολλές περιμετρικά και εντός θηλής δεν είχα ποτέ... Μωρέ λες?????? 

@andrianni μου άλλο η ουρολοίμωξη και άλλο η κολπίτιδα... Η καλλιεργεια κολπικού υγρού δείχνει μόνο για τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν σ κόλπο.... Αν νιώθεις τσούξιμο θα σου πρότεινα να έκανες για αρχή μία γενική ούρων ή αν έχεις γιατρό να στα γράψει, να κάνεις και καλλιέργεια, μηπως χρειάζεσαι αντιβίωση....

Εντάξει γιατί δεν ήμουν σίγουρη.θα πάω... 

Λες; να είσαι; όλα είναι πιθανά! Αλλά περίμενε λίγες μέρες.κ υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου. Τι κάνετε; Καλωσήρθατε οι καινούργιες! 

Θα γράψω γενικά τις σκέψεις μου πάνω σε όσα διάβασα. 

1. Η αρνητική σκέψη δεν βοηθάει. Προσπαθήστε να τις αποφύγετε. Δεν είναι θέμα θετικής ενέργειας, απλώς ο ανθρώπινος νους τις αρνητικές προτάσεις δεν τις επεξεργάζεται σωστά. Παράδειγμα: αν σας πω "Μην σκεφτείτε ένα μπλε δέντρο" το πιθανότερο είναι ότι το σκεφτήκατε. Αν σκεφτόμαστε συνέχεια το ενδεχόμενο μη απόκτησης παιδιού, ασυνείδητα παίρναμε στον οργανισμό μας το μήνυμα ότι είναι κάτι που δεν θέλουμε. 

2. Μήπως μερικές φορές "παρεξηγούμε" τους γιατρούς; Όταν ένας γιατρός αναφέρει την εξωσωματική μπορεί να το κάνει απλώς για να ξέρουμε τις επιλογές μας και όχι απαραίτητα για να μας κατευθύνει προς τα εκεί. Όχι ότι δεν υπάρχουν και κακοί γιατροί... Ας πούμε ο δικός μου γιατρός μου το συζητάει στη λογική του "μην απογοητευσαι λύσεις υπάρχουν". Όχι για να με πείσει να το κάνω. 

3. Κι εγώ θεωρώ τη διαδικασία της εξωσωματικής πολύ δύσκολη -οικονομικά, σωματικά και ψυχολογικά. Και νομίζω ότι δεν θέλω να μπω στη διαδικασία. Ωστόσο, η υιοθεσία δεν είναι πιο εύκολη. Κάθε άλλο. Μόνο που δεν παίρνεις φάρμακα. Κατά τα άλλα και οικονομικό κόστος έχει και ψυχολογικά είναι ψυχοφθόρα, η αναμονή είναι μεγάλη, και η θετική έκβαση πάλι δεν είναι εγγυημένη. Δεν είναι σε καμία περίπτωση απλούστερη ή ευκολότερη από την εξωσωματική. 

4. Η σπερματεγχυση δεν καταλαβαίνω σε τι βοηθάει, σε ποιες περιπτώσεις ενδείκνυται. Πώς αυξάνει τις πιθανότητες σε σχέση με την...παραδοσιακή μέθοδο. Για τη δική μου πάντως περιπτωση ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν έχει κανένα νόημα. 

@elenakii22 μου πώς είσαι; Υπομονή κι ας είναι αυτό η μεγαλύτερη ταλαιπωρία σου σε αυτή την προσπάθεια. 

Κορίτσια, όποιος και αν είναι ο δρόμος θέλει υπομονή, επιμονή και στοχοπροσήλωση. Και μην συγκρίνετε με άλλες περιπτώσεις. Δεν ξέρουμε πότε ποιο ήταν το πρόβλημα, πόσο το ήθελαν και γενικά τι ισχύει. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. 

Αυτά τα ολίγα... σας φιλώ γλυκά!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andrianni είπε:

Γειά σας κορίτσια! Καλό υπόλοιπο ΣΚ!!!

Βλέπω το βλέπετε σοβαρά με τον ανανά! Πάντως όχι υπερβολές! 5 φέτες. 5 μέρες.όχι παραπάνω!

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια. @Elma86 όντως οι γιατροί δεν τα βρίσκουν όλα.Ελπίζω κ εύχομαι να μείνεις γρήγορα τώρα που βρέθηκε τι φταίει! Να σε ρωτήσω μιας κ μας είχαν πει κ εμας να κάνει κατακερματισμό dna ο σύζυγος;  το σπερμοδιαγραμμα ήταν φυσιολογικό κ βρέθηκε πρόβλημα;

@elenakii22 πολλά φιλιά κ να βγείτε γρήγορα εύχομαι!

Ανδριαννη μου δεν είχε κανενα προβλημα. Κινητικότητα και αριθμός ολα φυσιολογικα. Το κακό είναι οτι δεν μου το είπε γυναικολόγος. Μου το είπε ενας από τους γιατρους που πήγα τώρα που είναι μοριακος βιολογος με εξειδικευση στην υπογονιμότητα. Οπως μου ειπε να κάνω και αμη και ινχιμπινη. Στη γυναικολόγο που πήγαινα τοτε το εξουγούσα εγω..Φαντασου!!!Απλως το κακό είναι πως δεν έχουν όλοι μια κοινη γραμμη και αναγκαζεσαι τελικά να πηγαίνεις από δω και από κει. Παραδειγμα αλλος όταν η προλακτινη μου κατεβηκε στο 2,5 μου ελεγε οτι ήταν τελεια και αλλος μου ελεγε οτι ούτε έτσι θα γίνει δουλεια και πως πρεπει να το κραταω γυρω στο 10 με δικές μου αλχημειες στη δοσολογία χαπιων


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

μου κάνει εντύπωση που πετάχτηκαν κάποιες στις θηλές (σόρυ για την περιγραφή)...θυμάμαι μία χαρακτηριστικά που την είχα από πάντα αλλά στην πλάγια επιφάνεια του στήθους, αλλά τόσες πολλές περιμετρικά και εντός θηλής δεν είχα ποτέ... Μωρέ λες?????? 

@andrianni μου άλλο η ουρολοίμωξη και άλλο η κολπίτιδα... Η καλλιεργεια κολπικού υγρού δείχνει μόνο για τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν σ κόλπο.... Αν νιώθεις τσούξιμο θα σου πρότεινα να έκανες για αρχή μία γενική ούρων ή αν έχεις γιατρό να στα γράψει, να κάνεις και καλλιέργεια, μηπως χρειάζεσαι αντιβίωση....

Μακαρι αντε και εχουμε να ακουσουμε καλο νεο απο την προηγουμενη βδομαδα!!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Εντάξει γιατί δεν ήμουν σίγουρη.θα πάω... 

Λες; να είσαι; όλα είναι πιθανά! Αλλά περίμενε λίγες μέρες.κ υπομονή!

Θα σου μιλήσω ειλικρινά και θα σου πω πως δεν το πιστεύω καθόλου γιατί αν έμεινα με τόσο λίγες επαφες έγκυος και στο άκυρο, τότε κορίτσια θα σας προτείνω να διώχνετε τους συζύγους μακριά για δουλειά, να βρίσκεστε μια στο τόσο και να λέτε "αποκλείεται να μεινω εγκυος, οποτε γτ να το σκέφτομαι"??? αχαχχχαχαχχαχχχαχα

Όπως και να εχει, η νεκροψια θα δείξει!!!! :P  Αν δεν έχει έρθει μέχρι  τ΄ςλη του μήνα, θα ψαχτώ!!!!! ( @Farmakotriftena βλέπεις...προς το παρόν παραμένω πιστή στο στόχο μου!!!! αχαχαχχαχαχαχχα )

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , alina80 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Τι κάνετε; Καλωσήρθατε οι καινούργιες! 

Θα γράψω γενικά τις σκέψεις μου πάνω σε όσα διάβασα. 

1. Η αρνητική σκέψη δεν βοηθάει. Προσπαθήστε να τις αποφύγετε. Δεν είναι θέμα θετικής ενέργειας, απλώς ο ανθρώπινος νους τις αρνητικές προτάσεις δεν τις επεξεργάζεται σωστά. Παράδειγμα: αν σας πω "Μην σκεφτείτε ένα μπλε δέντρο" το πιθανότερο είναι ότι το σκεφτήκατε. Αν σκεφτόμαστε συνέχεια το ενδεχόμενο μη απόκτησης παιδιού, ασυνείδητα παίρναμε στον οργανισμό μας το μήνυμα ότι είναι κάτι που δεν θέλουμε. 

2. Μήπως μερικές φορές "παρεξηγούμε" τους γιατρούς; Όταν ένας γιατρός αναφέρει την εξωσωματική μπορεί να το κάνει απλώς για να ξέρουμε τις επιλογές μας και όχι απαραίτητα για να μας κατευθύνει προς τα εκεί. Όχι ότι δεν υπάρχουν και κακοί γιατροί... Ας πούμε ο δικός μου γιατρός μου το συζητάει στη λογική του "μην απογοητευσαι λύσεις υπάρχουν". Όχι για να με πείσει να το κάνω. 

3. Κι εγώ θεωρώ τη διαδικασία της εξωσωματικής πολύ δύσκολη -οικονομικά, σωματικά και ψυχολογικά. Και νομίζω ότι δεν θέλω να μπω στη διαδικασία. Ωστόσο, η υιοθεσία δεν είναι πιο εύκολη. Κάθε άλλο. Μόνο που δεν παίρνεις φάρμακα. Κατά τα άλλα και οικονομικό κόστος έχει και ψυχολογικά είναι ψυχοφθόρα, η αναμονή είναι μεγάλη, και η θετική έκβαση πάλι δεν είναι εγγυημένη. Δεν είναι σε καμία περίπτωση απλούστερη ή ευκολότερη από την εξωσωματική. 

4. Η σπερματεγχυση δεν καταλαβαίνω σε τι βοηθάει, σε ποιες περιπτώσεις ενδείκνυται. Πώς αυξάνει τις πιθανότητες σε σχέση με την...παραδοσιακή μέθοδο. Για τη δική μου πάντως περιπτωση ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν έχει κανένα νόημα. 

@elenakii22 μου πώς είσαι; Υπομονή κι ας είναι αυτό η μεγαλύτερη ταλαιπωρία σου σε αυτή την προσπάθεια. 

Κορίτσια, όποιος και αν είναι ο δρόμος θέλει υπομονή, επιμονή και στοχοπροσήλωση. Και μην συγκρίνετε με άλλες περιπτώσεις. Δεν ξέρουμε πότε ποιο ήταν το πρόβλημα, πόσο το ήθελαν και γενικά τι ισχύει. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. 

Αυτά τα ολίγα... σας φιλώ γλυκά!

 

Εχεις δίκιο. Εμενα με ρωτησαν αν θέλω εξωσωματική ή σπερματεγχυση και σκεγτηκα πως αφου ξεκίνησα και θα κάνω τόσο δρόμο θα πάω για εξωσωμ. Το άλλο πιστεύω ότι βοηθάει ίσωσ, μόνο βεβαια στην περίπτωση που γίνεται με φάρμακα, στο ότι έχεις αναπτύξει περισσότερα αυγουλάκια και στο ότι ξέρεις ακριβώς ποτε γίνεται  η ωορρηξια αφού προκαλείται με φαρμακα

Και κάτι άσχετο!! Τα lonarid πιανονται για παυσίπονα?ξερει καμια?Ο αντρουλης εκανε εξαγωγή χθες και ποναει! Εγω όμως τον θέλω μαχημο:-D Να του δωσω?


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , alina80 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Τι κάνετε; Καλωσήρθατε οι καινούργιες! 

Θα γράψω γενικά τις σκέψεις μου πάνω σε όσα διάβασα. 

1. Η αρνητική σκέψη δεν βοηθάει. Προσπαθήστε να τις αποφύγετε. Δεν είναι θέμα θετικής ενέργειας, απλώς ο ανθρώπινος νους τις αρνητικές προτάσεις δεν τις επεξεργάζεται σωστά. Παράδειγμα: αν σας πω "Μην σκεφτείτε ένα μπλε δέντρο" το πιθανότερο είναι ότι το σκεφτήκατε. Αν σκεφτόμαστε συνέχεια το ενδεχόμενο μη απόκτησης παιδιού, ασυνείδητα παίρναμε στον οργανισμό μας το μήνυμα ότι είναι κάτι που δεν θέλουμε. 

2. Μήπως μερικές φορές "παρεξηγούμε" τους γιατρούς; Όταν ένας γιατρός αναφέρει την εξωσωματική μπορεί να το κάνει απλώς για να ξέρουμε τις επιλογές μας και όχι απαραίτητα για να μας κατευθύνει προς τα εκεί. Όχι ότι δεν υπάρχουν και κακοί γιατροί... Ας πούμε ο δικός μου γιατρός μου το συζητάει στη λογική του "μην απογοητευσαι λύσεις υπάρχουν". Όχι για να με πείσει να το κάνω. 

3. Κι εγώ θεωρώ τη διαδικασία της εξωσωματικής πολύ δύσκολη -οικονομικά, σωματικά και ψυχολογικά. Και νομίζω ότι δεν θέλω να μπω στη διαδικασία. Ωστόσο, η υιοθεσία δεν είναι πιο εύκολη. Κάθε άλλο. Μόνο που δεν παίρνεις φάρμακα. Κατά τα άλλα και οικονομικό κόστος έχει και ψυχολογικά είναι ψυχοφθόρα, η αναμονή είναι μεγάλη, και η θετική έκβαση πάλι δεν είναι εγγυημένη. Δεν είναι σε καμία περίπτωση απλούστερη ή ευκολότερη από την εξωσωματική. 

4. Η σπερματεγχυση δεν καταλαβαίνω σε τι βοηθάει, σε ποιες περιπτώσεις ενδείκνυται. Πώς αυξάνει τις πιθανότητες σε σχέση με την...παραδοσιακή μέθοδο. Για τη δική μου πάντως περιπτωση ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν έχει κανένα νόημα. 

@elenakii22 μου πώς είσαι; Υπομονή κι ας είναι αυτό η μεγαλύτερη ταλαιπωρία σου σε αυτή την προσπάθεια. 

Κορίτσια, όποιος και αν είναι ο δρόμος θέλει υπομονή, επιμονή και στοχοπροσήλωση. Και μην συγκρίνετε με άλλες περιπτώσεις. Δεν ξέρουμε πότε ποιο ήταν το πρόβλημα, πόσο το ήθελαν και γενικά τι ισχύει. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. 

Αυτά τα ολίγα... σας φιλώ γλυκά!

 

Εισαι καταπληκτική χαχαα εχεις πολυ ωραιο λογο και στο εχουμε ξανα πει!

Ειμαι σίγουρη πως για να γραψεις μια παραγραφο σκέφτεσαι και αργεις εγω αντιθετος γραφω απο υπερένταση πολυ γρηγορα και κανω και λαθη απο βιασύνη!

Και εκτος απο αυτα εισαι και η χαρα τις ζωης φιλακια πολλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Elma86 είναι παυσίπονο και μάλιστα και πολύ βαρύ!

Παρακεταμολη και κωδεΐνη. Ελπιζω να εννοεις το απλο! ειναι ισχυρο αναλγητικο!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Elma86 είπε:

Ανδριαννη μου δεν είχε κανενα προβλημα. Κινητικότητα και αριθμός ολα φυσιολογικα. Το κακό είναι οτι δεν μου το είπε γυναικολόγος. Μου το είπε ενας από τους γιατρους που πήγα τώρα που είναι μοριακος βιολογος με εξειδικευση στην υπογονιμότητα. Οπως μου ειπε να κάνω και αμη και ινχιμπινη. Στη γυναικολόγο που πήγαινα τοτε το εξουγούσα εγω..Φαντασου!!!Απλως το κακό είναι πως δεν έχουν όλοι μια κοινη γραμμη και αναγκαζεσαι τελικά να πηγαίνεις από δω και από κει. Παραδειγμα αλλος όταν η προλακτινη μου κατεβηκε στο 2,5 μου ελεγε οτι ήταν τελεια και αλλος μου ελεγε οτι ούτε έτσι θα γίνει δουλεια και πως πρεπει να το κραταω γυρω στο 10 με δικές μου αλχημειες στη δοσολογία χαπιων

 

πρίν από 27 λεπτά , Elma86 είπε:

Ανδριαννη μου δεν είχε κανενα προβλημα. Κινητικότητα και αριθμός ολα φυσιολογικα. Το κακό είναι οτι δεν μου το είπε γυναικολόγος. Μου το είπε ενας από τους γιατρους που πήγα τώρα που είναι μοριακος βιολογος με εξειδικευση στην υπογονιμότητα. Οπως μου ειπε να κάνω και αμη και ινχιμπινη. Στη γυναικολόγο που πήγαινα τοτε το εξουγούσα εγω..Φαντασου!!!Απλως το κακό είναι πως δεν έχουν όλοι μια κοινη γραμμη και αναγκαζεσαι τελικά να πηγαίνεις από δω και από κει. Παραδειγμα αλλος όταν η προλακτινη μου κατεβηκε στο 2,5 μου ελεγε οτι ήταν τελεια και αλλος μου ελεγε οτι ούτε έτσι θα γίνει δουλεια και πως πρεπει να το κραταω γυρω στο 10 με δικές μου αλχημειες στη δοσολογία χαπιων

Λοιπόν σε ρωτάω γιατί εμάς μας το είπε ενας από τους γυναικολόγους κ επέμενε.δεν το κάναμε όμως γιατί δεν είχε λυθεί το δικό μου θέμα, επειδή είναι κ ακριβό κ επειδή ο μοριακός μου είπε οτι υπάρχει γενικά κ ένδειξη στο σπερμοδιάγραμμα τις περισσότερες φορές, το οποίο το διάβασα κ σε έρευνες. Αλλά η δική σας περίπτωση είναι στις εξαιρέσεις.στη γυμναστική μπορεί να οφείλεται; συνήθως λένε για ανθυγιεινο επάγγελμα.

Κ εμένα τώρα άλλος γυναικολόγος μου είπε για αμη κ ινχιμπίνη.λίγοι είναι τόσο εξειδικευμένοι.οπότε συλλέγουμε κομμάτια για να συνθέσουμε το παζλ!

πρίν από 37 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Θα σου μιλήσω ειλικρινά και θα σου πω πως δεν το πιστεύω καθόλου γιατί αν έμεινα με τόσο λίγες επαφες έγκυος και στο άκυρο, τότε κορίτσια θα σας προτείνω να διώχνετε τους συζύγους μακριά για δουλειά, να βρίσκεστε μια στο τόσο και να λέτε "αποκλείεται να μεινω εγκυος, οποτε γτ να το σκέφτομαι"??? αχαχχχαχαχχαχχχαχα

Όπως και να εχει, η νεκροψια θα δείξει!!!! :P  Αν δεν έχει έρθει μέχρι  τ΄ςλη του μήνα, θα ψαχτώ!!!!! ( @Farmakotriftena βλέπεις...προς το παρόν παραμένω πιστή στο στόχο μου!!!! αχαχαχχαχαχαχχα )

Δεν θέλουν μέτρημα οι επαφές.μία αρκεί για να γίνει το θαυμα.το να το αποκλειεις βοηθάει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...