Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλά τεστ όμως ειπαμε.... σε 10ημερες (μετρώντας τες όμως σε 6 μέρες από σημερα) αχαχαχ δλδ σε 16 μέρες!!! Υγρά γενικά έχεις  πριν αδιαθετησεις;

Αν θα έχω όντως καθυστέρηση, το ιδανικό μου θα ήταν όντως να αντεξω καμια βδομάδα!!!!!! Αλλά είπα και πριν: το θέλω....δεν ξερω αν θα τα καταφερω!!!! Αχαχαχχαχαχαχχαχα

Πάντως στο φίλο μου που για κάποιο λόγο με ρώταγε πότε περιμένω κλπ κλπ, έδωσα λανθασμένα στοιχεία!!!!! χιχιιχιχιχιιχχιχι :cool:

Ναι εχω και υγρά, και πρήξιμο στο στήθος και λιγούρες και τα πάντα... Αλλά τωρα είναι περίεργος ο πόνος της κοιλιάς...δεν είναι όπως συνηθως...είναι σαν να εχω ένα χερι από μέσα και να με τραβάει (σα θρίλερ ακούγεται αυτό, αλλά έτσι νιωθω)....

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προσπαθω να σας διαβασω απλα δεν εχω καλο σημα κ δυσκολεύομαι!!

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

τα πετρωματα τα καταλαβαινεις και η ιδια η βαση γιατρου παμε?απο την γενικη καταλαβαν οτι υπαρχει σιγουρα καποιο μικροβιο και περιμενουν την καλλιεργεια?

τα καταλαβαινω...εκει ο ειναι η μητρα αν το πιασεις ειναι μαλακο..ειναι καποιες στιγμης που γινεται σαν πετρα κ σκεφτηκα επειδη το παρατηρω μετα απο τουαλετα μηπως το μικροβιο που βρηκαν στα ουρα σχετιζεται..δευτερα θα ξερω γτ δεν εχει βγει η καλλιεργεια ακομα,μονο τη γενικη ειδαμε..εσυ πως πας?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

@Dimitr@17 αν μπορω να σε βοηθησω με πληροφοριες σχετικα λογω προσφατης προσωπικης εμπειριας πες μου!

@ntemiiiiii λυπαμαι, αλλα κοριτσακι μ θα ερθει η τελειομηνη εγκυμοσυνη! Γλιτωσες τις αχαρες διαδικασιες τουλαχιστον

@elenakii22 περαστικα κ συντομα στο σπιτι σας γεροι!

@Ungry girl μας παρακολουθεις κ δεν μιλας??? Υποπτο αχαχαχα ανανα αγορασες??

@noni90   καλωηρθες ελπιζω οι κουβεντες μας να βοηθαν με καποιο τροπο και 

@Elma86


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια αναφορικά με τα τεστ κ εγω λεω οτι θα περιμένω βαρβάτη καθυστερηση για να κάνω. Το πώς θα κρατηθώ είναι άλλο κεφαλαιο!

Εγώ περιμένω στις 21-10, σε μια βδομάδα από τώρα, αλλά έχω όλα τα συμπτώματα που έχω συνήθως. Λιγούρες, πρήξιμο στην κοιλια και πονάκια χαμηλα. Πάντα τα ίδια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλησπερα κοριτσακια!!!

@Dimitr@17 αν μπορω να σε βοηθησω με πληροφοριες σχετικα λογω προσφατης προσωπικης εμπειριας πες μου!

@ntemiiiiii λυπαμαι, αλλα κοριτσακι μ θα ερθει η τελειομηνη εγκυμοσυνη! Γλιτωσες τις αχαρες διαδικασιες τουλαχιστον

@elenakii22 περαστικα κ συντομα στο σπιτι σας γεροι!

@Ungry girl μας παρακολουθεις κ δεν μιλας??? Υποπτο αχαχαχα ανανα αγορασες??

@noni90   καλωηρθες ελπιζω οι κουβεντες μας να βοηθαν με καποιο τροπο και 

@Elma86

Χαχααχα φυσικα και σας παρακολουθώ αλλα δεν.έπρεπε να.το μαρτυρισω αχαχα!!!

Οχι δεν αγορασα! Αυριο ια τρεξωωωω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Χαχααχα φυσικα και σας παρακολουθώ αλλα δεν.έπρεπε να.το μαρτυρισω αχαχα!!!

Οχι δεν αγορασα! Αυριο ια τρεξωωωω

Και γω χαχαχα παμε να παρουμε να μπουκωνομαστε με τους αναναδες μπας και γινει τπτ!!! Τουλαχιστον ειναι ενα οικονομικο πειραμα χαχαχχ 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσια προσπαθω να σας διαβασω απλα δεν εχω καλο σημα κ δυσκολεύομαι!!

τα καταλαβαινω...εκει ο ειναι η μητρα αν το πιασεις ειναι μαλακο..ειναι καποιες στιγμης που γινεται σαν πετρα κ σκεφτηκα επειδη το παρατηρω μετα απο τουαλετα μηπως το μικροβιο που βρηκαν στα ουρα σχετιζεται..δευτερα θα ξερω γτ δεν εχει βγει η καλλιεργεια ακομα,μονο τη γενικη ειδαμε..εσυ πως πας?

Οπότε κάνει σύσπαση μάλλον. Κάτι όπως όταν κάνεις κοιλιακούς. Στη γενική ουρων ανιχνεύονται πυοσφαιρια κ ερυθρά κύτταρα και αυτό βάζει τους γιατρούς σε υποψιες για παρουσία μικρόβιου κ καλλιέργεια. Εγώ καλά είμαι ελενακι. Έχω πονους περιοδου υγρα νύστα πείνα συχνόουρια..όλα τα καλά όπως καταλαβαίνεις. Περιμενω να δω πως θα πάει. Κάνω κ κάθε μέρα ένα τεστακι.μπορεί να πάω δευτερα για χοριακη να υπολογισω πότε θα το δούμε. Θα δω...

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες μιλουσα με μια φιλη απο το πανεπιστημιο που παιδευεται και αυτη και τι μ λεει! 

Δηλαδη το εχουν οι μερες μ και αναφλεγομαι αυτοματα! Πηγε στην γιατρο της για να της πει οτι δεν εχουν αποτελεσμα μετα απο ενα χρονο προσπαθειων. Της ειπε να κανει σαλπιγγογραφια και αν δεν γινει τπτ σε κανα τριμηνο να πανε για σπερματεγχυση και μετα εξωσωματικη!!!! Και μ λεει ε κατι ξερει ο γιατρος μαλλον κατι εχουμε και δεν μπορουμε

ΧΩΡΙΣ να εχει εντοπιστει καποιο προβλημα!!!!

 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , MelinaFo είπε:

Και γω χαχαχα παμε να παρουμε να μπουκωνομαστε με τους αναναδες μπας και γινει τπτ!!! Τουλαχιστον ειναι ενα οικονομικο πειραμα χαχαχχ 

Αχαχα αστα απο πειραματα αλλο τιποτα ολο πειραματα ειμαι αντε ακομα ενα χαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλησπερα κοριτσακια!!!

@Dimitr@17 αν μπορω να σε βοηθησω με πληροφοριες σχετικα λογω προσφατης προσωπικης εμπειριας πες μου!

@ntemiiiiii λυπαμαι, αλλα κοριτσακι μ θα ερθει η τελειομηνη εγκυμοσυνη! Γλιτωσες τις αχαρες διαδικασιες τουλαχιστον

@elenakii22 περαστικα κ συντομα στο σπιτι σας γεροι!

@Ungry girl μας παρακολουθεις κ δεν μιλας??? Υποπτο αχαχαχα ανανα αγορασες??

@noni90   καλωηρθες ελπιζω οι κουβεντες μας να βοηθαν με καποιο τροπο και 

@Elma86

Ναι ελπίζω να μη χρειαστεί τίποτα άλλο να κάνω!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , MelinaFo είπε:

Χθες μιλουσα με μια φιλη απο το πανεπιστημιο που παιδευεται και αυτη και τι μ λεει! 

Δηλαδη το εχουν οι μερες μ και αναφλεγομαι αυτοματα! Πηγε στην γιατρο της για να της πει οτι δεν εχουν αποτελεσμα μετα απο ενα χρονο προσπαθειων. Της ειπε να κανει σαλπιγγογραφια και αν δεν γινει τπτ σε κανα τριμηνο να πανε για σπερματεγχυση και μετα εξωσωματικη!!!! Και μ λεει ε κατι ξερει ο γιατρος μαλλον κατι εχουμε και δεν μπορουμε

ΧΩΡΙΣ να εχει εντοπιστει καποιο προβλημα!!!!

 

Καλα ενταξη δεν παμε καλα μου φαίνετε μπας και εχουν χασει καποιο επισοδιο?

Η εξωσωματικη σαν καραμελα ο Χρίστος και η Παναγία..και εκτος απο αυτό ισως τους μιαζουμε και για πλούσιες ρε λετε να εχει έρθει η ανάπτυξη και να μην έχουμε παρει χαμπαρι χααχχα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Καλα ενταξη δεν παμε καλα μου φαίνετε μπας και εχουν χασει καποιο επισοδιο?

Η εξωσωματικη σαν καραμελα ο Χρίστος και η Παναγία..και εκτος απο αυτό ισως τους μιαζουμε και για πλούσιες ρε λετε να εχει έρθει η ανάπτυξη και να μην έχουμε παρει χαμπαρι χααχχα..

Μα ρε γμτ αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ο γιατρος πρεπει να σου πει κατι. Εστω οτι εχουμε κανει τους ελεγχους μας και ειναι ανεξηγητη υπογονιμοτητα και παμε για αλλη μεθοδο. Την εβαλε κατω και λεει αν δεν μεινεις εγκυος σε 3 μηνες (37 ετων) θα παμε για σπερματεγχυση και μετα για εξωσωματικη. Δηλαδη της ειπε και το μεθ' επομενο βημα. Δεν ξερω συγχωρεστε με μπορει να ειμαι περιεργη αυτες τις μερες και να υπερβαλλω ...


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , MelinaFo είπε:

Και γω χαχαχα παμε να παρουμε να μπουκωνομαστε με τους αναναδες μπας και γινει τπτ!!! Τουλαχιστον ειναι ενα οικονομικο πειραμα χαχαχχ 

Γειά σας κορίτσια! Καλό υπόλοιπο ΣΚ!!!

Βλέπω το βλέπετε σοβαρά με τον ανανά! Πάντως όχι υπερβολές! 5 φέτες. 5 μέρες.όχι παραπάνω!

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια. @Elma86 όντως οι γιατροί δεν τα βρίσκουν όλα.Ελπίζω κ εύχομαι να μείνεις γρήγορα τώρα που βρέθηκε τι φταίει! Να σε ρωτήσω μιας κ μας είχαν πει κ εμας να κάνει κατακερματισμό dna ο σύζυγος;  το σπερμοδιαγραμμα ήταν φυσιολογικό κ βρέθηκε πρόβλημα;

@elenakii22 πολλά φιλιά κ να βγείτε γρήγορα εύχομαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Μα ρε γμτ αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ο γιατρος πρεπει να σου πει κατι. Εστω οτι εχουμε κανει τους ελεγχους μας και ειναι ανεξηγητη υπογονιμοτητα και παμε για αλλη μεθοδο. Την εβαλε κατω και λεει αν δεν μεινεις εγκυος σε 3 μηνες (37 ετων) θα παμε για σπερματεγχυση και μετα για εξωσωματικη. Δηλαδη της ειπε και το μεθ' επομενο βημα. Δεν ξερω συγχωρεστε με μπορει να ειμαι περιεργη αυτες τις μερες και να υπερβαλλω ...

Δεν εισαι καθολου ετσι ειναι!

Θεωρώ πως ο γιατρος και στη συγκεκριμένη περιπτωση ο γυναικολογος πρεπει να σε καθοδηγησει..

Εγω κατσε να δεις τωρα αμα παω ρθς εξετάσεις μου στο γιατρο αυτο να δεις που θα μου πει για εξωσωματική και αποσο ξερω εξειδικεύεται κι ολας και σίγουρα θα.προτείνει εδω θα τα λεμε που θα μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι..

Επειδή ειμαστε γενικότερα σε μια περίοδο που υπαρχει υπογονιμότητα το εχουν κανει ψωμοτύρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...