Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Μια βδομάδα σήμερα και το μόνο που νιώθω είναι τύπου πόνος περιόδου στη μέση μου και ευαισθησία στο στήθος…. Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά;; 

      Μια από τα ίδια με πρήξιμο στο στήθος. Και δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή όχι;!  Απλά περιμένω να έρθει η μέρα της χοριακης. ☺️

      1 ώρα πρίν, Supergirl87 είπε:

      Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

      Φυσικά και μπορείς να μας πεις ότι θες.  Έχουμε όλες περάσει αρκετά. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 33 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!

@alina80 περασε ο καιρος!!!εύχομαι συντομα ευχαριστα νεα κ σε εσενα!!! 

καλα συντομα θα τα καταφέρεις,αλλα δε νομίζω οτι θα χρειαστείς τις δικες μου συμβουλες!!μια χαρα θα τα πας!!!

ψυχολογικους λογους!χαχα...στην αρχη ειχα μεγαλο προβλημα που ανεβαινε η ζυγαρια κ μεγαλωνε η κοιλια μου,ομως πλεον(χρειαστηκε να μπω στον 7ο για να γινει αυτο)δεν εχω κανενα προβλημα...αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν θα ηθελα να παρω πολλα κιλα,δε βρισκω το λογο...προσεχω λιγο παραπάνω αλλα δεν τρωω λιγο,προσπαθω οτι θερμιδες θα παρω μεσα στην ημερα να ειναι πιο ποιοτικες...βεβαια μεσα στο σκ κατι θα τσιμπήσω...ενα κρουσαν σοκολατας απο ενα συγκεκριμένο μαγαζι μου εχει κολλήσει!χαχα...θα το φαω συντομα!!μια χαρα ειναι τα 15...κ εμενα μου ειπε να παρω μεχρι 15...πηρα στην αρχη αρκετα χωρις λογο!δε περιμενα οτι θα ειναι τοσο ευκολο να παρεις κιλα...θα ξερω για το επόμενο!!!

Mπραβο σου !  εγω πιστευω οταν μεινω εγκυος θα τρωω πολλα γλυκα , ειδικα παστες !! ηδη τρωω καθε μερα γλυκο , ευτυχως που δεν παχαινω ευκολα! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , caramel_83 είπε:

@Ασία μου ειχες   πει καλη μου ημερομηνια και σε ξεχασα???:?

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

@Ασία γτ δεν σε βλέπω στο πινακακι;;;;;;;;;

Περίμενα το τεστ ωορρηξίας για να ανακοινώσω ημερομηνία, γι αυτό λείπω από το πινακακι...Τελικά περιμένω καθυστέρηση από τις 22 Γενάρη και μετά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια που ειναι η @KalStyl, @linaa  ?   ελπιζω να ειστε καλα κ απλα να ειχατε πολυ δουλεια και να μην προλαβαινετε να μπειτε εδω!

@ellilaw  εμεις πρεπει να περιμενουμε μαζι νομιζωω.. τι κανεις? πως πηγαν οι προσπαθειες?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

3. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

5. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

6. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

7. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

8. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

9. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

11. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

12. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

13. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

14. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

15. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

16. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

17. Vasi34   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   200!!!!

18. Smile89   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   100!!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. noni90 18/12/2017!!!

2. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

3. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

4. ritaki13  31/12/2017!!!

5. KalStyl  10/1/2018!!!

6. andrianni  12/1/2018!!!

7. ada32 15/1/2018!!!

8. ellilaw 16/1/2018!!!

9. Nektarinaki 16/1/2018!!!

10. Μάντη  18/1/2018!!!

11. Dimitr@17 18/1/2018!!!

12. Ungry girl 18/1/2018!!!

13. Nati85 20/1/2018!!!

14. alina80 20-24/1/2018!!!

15. ntemiiiiii  22/1/2018!!!

16. Ασία  22/1/2018!!!

17. Μαρθα Κ  25-27/1/2018!!!

18. BettySt  25/1/2018!!!

19. Elma86  26/1/2018!!!

20. WannaBeMother  27/1/2018!!!

21. kido  2/2/2018!!!

22. Vila  8/2/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!

@alina80 περασε ο καιρος!!!εύχομαι συντομα ευχαριστα νεα κ σε εσενα!!! 

καλα συντομα θα τα καταφέρεις,αλλα δε νομίζω οτι θα χρειαστείς τις δικες μου συμβουλες!!μια χαρα θα τα πας!!!

ψυχολογικους λογους!χαχα...στην αρχη ειχα μεγαλο προβλημα που ανεβαινε η ζυγαρια κ μεγαλωνε η κοιλια μου,ομως πλεον(χρειαστηκε να μπω στον 7ο για να γινει αυτο)δεν εχω κανενα προβλημα...αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν θα ηθελα να παρω πολλα κιλα,δε βρισκω το λογο...προσεχω λιγο παραπάνω αλλα δεν τρωω λιγο,προσπαθω οτι θερμιδες θα παρω μεσα στην ημερα να ειναι πιο ποιοτικες...βεβαια μεσα στο σκ κατι θα τσιμπήσω...ενα κρουσαν σοκολατας απο ενα συγκεκριμένο μαγαζι μου εχει κολλήσει!χαχα...θα το φαω συντομα!!μια χαρα ειναι τα 15...κ εμενα μου ειπε να παρω μεχρι 15...πηρα στην αρχη αρκετα χωρις λογο!δε περιμενα οτι θα ειναι τοσο ευκολο να παρεις κιλα...θα ξερω για το επόμενο!!!

Kαλημερα!!

Κι εγω την ιδια ψυχωση ειχα με τα κιλα και στεναχωριομουν. Στις εβδομάδες σου κι εγω τοσα ειχα παρει και εφτασα τα 13 (τρωγωντας κανονικα με αρκετες ατασθαλίες) οποτε εισαι πολύ καλα.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα ! πως εισαι εσυ κοριτσι? πως τα πας ? μεγαλωνει το μωρακι?

Είμαι καλά πλέον ναι. Στις 14 βδομάδες ηρέμησα. Μεγαλώνει!! 

16 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλα η αληθεια ειναι οτι διαβαζω κ εγω τα νεα αλλα εχω μπερευτει κ εγω λιγακι!!μετραμε αντίστροφα σιγα σιγα γτ θα παω με καισαρικη οποτε θα γεννησω αρχες Μαρτη υπολογίζω οποτε 2 μηνες ακομα!τελος του μηνα θα αγορασω κ πραγματα!!περιμενω φωτο την κοιλια σου να ξερεις!!!οι εμετοι σταματησαν?κλωτσαει ε??κ εμενα ολη μερα πλεον κανει βολτες!ειναι κ μεγαλη οποτε την καταλαβαινω σχεδον ολη μερα!!ποτε θα πας στο γιατρο τωρα?θα εχεις κανει κ αυχενικη λογικα ετσι?μας ειχες πει πως πηγε κ το εχω ξεχασει(καλα σιγουρα καλα θα πηγε απλα ετσι να μαθαινουμε την πορεια σου)?

2μηνες σε ζηλεύω. 4 εγώ και μου φαίνεται μακρινό.  Ακόμα νιώθω μικρά χτυπηματακια . Εσυ φαντάζονται πως θα νιώθεις! Θα καταλαβαίνεις ποιο είναι χέρι ποιο πόδι..

Τέλος του μήνα θα κάνω β επιπέδου.  Σήμερα ειμαι 19+2!

Η Άννη κι αυτή αρχές μαρτη; γιατί πας με καισαρική αν επιτρεπεται; κι εγώ την κόρη με καισαρική την έκανα. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Mπραβο σου !  εγω πιστευω οταν μεινω εγκυος θα τρωω πολλα γλυκα , ειδικα παστες !! ηδη τρωω καθε μερα γλυκο , ευτυχως που δεν παχαινω ευκολα! 

κ εγω ετρωγα πολυ γλυκα...κ τωρα τρωω ενα με δυο σοκολατακια την ημερα!!ετρωγα κ περισσοτερα η αληθεια ειναι αλλα δε με παιρνει τωρα...νερο πινεις κιλο γινεται!!!θα φαω ομως ενα συγκεκριμενο κρουασαν σοκολατας που το εχω βαλει στο ματι...

1 hour ago, iouliana είπε:

Kαλημερα!!

Κι εγω την ιδια ψυχωση ειχα με τα κιλα και στεναχωριομουν. Στις εβδομάδες σου κι εγω τοσα ειχα παρει και εφτασα τα 13 (τρωγωντας κανονικα με αρκετες ατασθαλίες) οποτε εισαι πολύ καλα.

αφου σταματησα να παιρνω 2 κιλα τον μηνα ηρέμησα..η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να παρω 10...για δυο μηνες που εχω ακομα μου φαινονται αρκετα τα 13..ειναι ακομα +5.5 κιλα...δε ξερω..δεν ειναι το θεμα μου μονο να μην παρω αρκετα κιλα αλλα κυριως να μην τα παρω αποτομα...ενταξει ραγαδες κανεις κ αναλογα με το δερμα σου αλλα αν παρεις σε ενα μηνα 5-6 κιλα δε βοηθαει...θα ειμαστε βεβαια κ 6 μερες Αθηνα οποτε σιγουρα θα τσιμπολογησουμε κατι..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Είμαι καλά πλέον ναι. Στις 14 βδομάδες ηρέμησα. Μεγαλώνει!! 

2μηνες σε ζηλεύω. 4 εγώ και μου φαίνεται μακρινό.  Ακόμα νιώθω μικρά χτυπηματακια . Εσυ φαντάζονται πως θα νιώθεις! Θα καταλαβαίνεις ποιο είναι χέρι ποιο πόδι..

Τέλος του μήνα θα κάνω β επιπέδου.  Σήμερα ειμαι 19+2!

Η Άννη κι αυτή αρχές μαρτη; γιατί πας με καισαρική αν επιτρεπεται; κι εγώ την κόρη με καισαρική την έκανα. 

Να δεις για ποτε θα περασουν κ δεν θα το καταλαβεις!!!απο χθες μου τραβαει πολυ το δερμα οταν κινείται...ασε που απο οτι διαβασα πρεπει να εχει κ λοξυγγα...ενιωθα σταθερα χτυπηματα για κανα 5λεπτο περιπου αλλα νομιζα οτι εχει κατσει απλα στο ιδιο σημειο...διαβασα ομως οτι ειναι λοξυγγας κ η αληθεια ειναι πως ταιριαζει με την συχνοτητα που την νιωθω!εχει πλακα!αντε πατε κ για την β επιπεδου!!!εμεις εχουμε το Doppler αρχες φεβρουαριου!θα παω καισαρικη γτ το ηθελα αλλα βολευει κ τον γιατρο γτ ειχα κανει ενα καυτηριασμο αγγειων στην καρδια κ ηδη σκέφτεται να μην με αναλαβει...αν τελικα συμφωνησει νομιζω οτι κ ο ιδιος καισαρικη θα μου πει για να ειναι πιο σιγουρος.. Η ani παει για φυσιολογικο τοκετο!!!οποτε μεσα προς τελη Μαρτη!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenakii22 είπε:

Να δεις για ποτε θα περασουν κ δεν θα το καταλαβεις!!!απο χθες μου τραβαει πολυ το δερμα οταν κινείται...ασε που απο οτι διαβασα πρεπει να εχει κ λοξυγγα...ενιωθα σταθερα χτυπηματα για κανα 5λεπτο περιπου αλλα νομιζα οτι εχει κατσει απλα στο ιδιο σημειο...διαβασα ομως οτι ειναι λοξυγγας κ η αληθεια ειναι πως ταιριαζει με την συχνοτητα που την νιωθω!εχει πλακα!αντε πατε κ για την β επιπεδου!!!εμεις εχουμε το Doppler αρχες φεβρουαριου!θα παω καισαρικη γτ το ηθελα αλλα βολευει κ τον γιατρο γτ ειχα κανει ενα καυτηριασμο αγγειων στην καρδια κ ηδη σκέφτεται να μην με αναλαβει...αν τελικα συμφωνησει νομιζω οτι κ ο ιδιος καισαρικη θα μου πει για να ειναι πιο σιγουρος.. Η ani παει για φυσιολογικο τοκετο!!!οποτε μεσα προς τελη Μαρτη!

Λοξιγκας είναι ναι!! Κι έχω τον ένιωθα στο πρώτο μου και έχει πλάκα! 

Εγώ σκέφτομαι μήπως κάνω φυσιολογικό μετά από καισαρική.  Έχει πολλούς παραμέτρους βέβαια και ο γιατρός μου δεν είναι φαν στο να μου κάνει. Το σκέφτομαι όμως.  Αλλά πιστεύω κι εγώ καισαρική θα κάνω πάλι! Όλα καλά να πανε και στην Άννη μας! Τώρα όπου να'ναι  γεννάει και η γιατρινα  μας @CME2205. Με το καλό doc !!!! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Λοξιγκας είναι ναι!! Κι έχω τον ένιωθα στο πρώτο μου και έχει πλάκα! 

Εγώ σκέφτομαι μήπως κάνω φυσιολογικό μετά από καισαρική.  Έχει πολλούς παραμέτρους βέβαια και ο γιατρός μου δεν είναι φαν στο να μου κάνει. Το σκέφτομαι όμως.  Αλλά πιστεύω κι εγώ καισαρική θα κάνω πάλι! Όλα καλά να πανε και στην Άννη μας! Τώρα όπου να'ναι  γεννάει και η γιατρινα  μας @CME2205. Με το καλό doc !!!! 

Εχω ραντεβου για προκληση σε μια εβδομαδα! Αν και κατι μου λεει πως ο μπεμπης βιαζεται και μπορει να ερθει ακομα πιο νωρις!

  • Μου αρέσει 6

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ τζιφος 25 μέρα σήμερα έβαλα θερμόμετρο 36.1 έχω! ακόμα να κάνω ωορρηξία .μεγαλο κύκλο θα εχω αυτή την φορά  και είχαμε επαφές από την προηγούμενη βδομάδα και εχθές και προχθές και τώρα με το ζόρι αν θα κάνουμε.εχω υγρά και πονακια  από αρχες της προηγούμενης βδομάδας και με μπέρδεψαν.βεβαια δεν είχα βάλει θερμόμετρο καθόλου αλλά μετά την ωορρηξία πιάνω 37αρια συνηθως

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...