Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Μια βδομάδα σήμερα και το μόνο που νιώθω είναι τύπου πόνος περιόδου στη μέση μου και ευαισθησία στο στήθος…. Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά;; 

      Μια από τα ίδια με πρήξιμο στο στήθος. Και δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή όχι;!  Απλά περιμένω να έρθει η μέρα της χοριακης. ☺️

      1 ώρα πρίν, Supergirl87 είπε:

      Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

      Φυσικά και μπορείς να μας πεις ότι θες.  Έχουμε όλες περάσει αρκετά. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@Nati85 k @ada32 είναι έως 4,20 το φυσιολογικό. Και εμένα είναι 4,62. Μέχρι και τον Φεβρουάριο ήταν φυσιολογικά. Αυτό που έχω με τον θυρεοειδή είναι αυτοανοσο hasimoto. Και οζακια. Τα οποία τον Φεβρουάριο μου είπε θα τα ξανά πούμε σε έναν χρόνο. Αλλά τώρα θα τα ελέγχουμε όλα κάθε μήνα λογικά.

Ναι κορίτσι μου. Έτσι είναι.  Κι εγώ hasimoto έχω.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@Nati85 k @ada32 είναι έως 4,20 το φυσιολογικό. Και εμένα είναι 4,62. Μέχρι και τον Φεβρουάριο ήταν φυσιολογικά. Αυτό που έχω με τον θυρεοειδή είναι αυτοανοσο hasimoto. Και οζακια. Τα οποία τον Φεβρουάριο μου είπε θα τα ξανά πούμε σε έναν χρόνο. Αλλά τώρα θα τα ελέγχουμε όλα κάθε μήνα λογικά.

Μην αγχώνεσαι για το θυροειδη καθόλη την διαρκεια της εγκυμοσύνης μου επερνα χάπι και πλεον θα μειώσω τη δόση.... Ανα τρίμηνο εξετάσεις και ολα μια χαρα με το χάπι....  Με το καλο αγάπη μου


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alekagala είπε:

Μην αγχώνεσαι για το θυροειδη καθόλη την διαρκεια της εγκυμοσύνης μου επερνα χάπι και πλεον θα μειώσω τη δόση.... Ανα τρίμηνο εξετάσεις και ολα μια χαρα με το χάπι....  Με το καλο αγάπη μου

Αχ μακάρι κορίτσι μου. Να είσαι καλά γλυκιά μανούλα.... :-P


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nati85 είπε:

Καλημέρα στα γλυκά κοριτσια!!! 

Αμάν ρε παιδιά και η Φλοριντα έγκυος αλήθεια?

@alina80 ναι έγινε και εχθές το έγκλημα!αλλά ήταν ενα στα γρήγορα που λένε δεν ξερω αν επηρεάζει κάπου αυτό νομίζω πιάνει κανονικά! Ρε τι καθόμαστε και λέμε οι γυναίκες πια!!!

Μπράβο, μπράβο. Καλέ δεν έχει σημασία η ώρα. Ενά συγκεκριμένο πράγμα θέλουμε, αυτό έχει σημασία να γίνεται. Και τι λέμε δηλαδή; Για κάτι πολύ φυσικό λέμε! Εμείς πάλι χτες δεν...και στεναχωρηθήκαμε και οι δυο γιατί ήταν η δεύτερη μέρα μετά το θετικό, αλλά δεν... Τι να κάνουμε. Κορμί είναι αυτό, μερικές φορές δεν αντέχει. Δεν πειράζει.

@Ασία και την ημέρα που είδες τη σταγόνα να ήταν η ωορρηξία μη σε προβλήματίζει. Οι δύο προηγούμενες μέρες είναι πιο καλές για επαφή. Στατιστικά οι περισσότερες συλλήψεις γίνονται με επαφή δυο μέρες πριν την ωορρηξία, μετά μία μέρα πριν και τρίτη στη σειρά είναι η επαφή την ίδια μέρα. Είναι καλύτερα να περιμένει το σπέρμα το ωάριο. Οπότε μια χαρά, μην το σκέφτεσαι καν.

@Χαρά Τριανταφυλλακι.Μην ανησυχείς για την TSH. Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σου δώσει αγωγή και όλα καλά θα είναι. Δύο φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα έπαιρναν και οι δυο T4 στην εγκυμοσύνη χωρίς άλλο θέμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μπράβο, μπράβο. Καλέ δεν έχει σημασία η ώρα. Ενά συγκεκριμένο πράγμα θέλουμε, αυτό έχει σημασία να γίνεται. Και τι λέμε δηλαδή; Για κάτι πολύ φυσικό λέμε! Εμείς πάλι χτες δεν...και στεναχωρηθήκαμε και οι δυο γιατί ήταν η δεύτερη μέρα μετά το θετικό, αλλά δεν... Τι να κάνουμε. Κορμί είναι αυτό, μερικές φορές δεν αντέχει. Δεν πειράζει.

@Ασία και την ημέρα που είδες τη σταγόνα να ήταν η ωορρηξία μη σε προβλήματίζει. Οι δύο προηγούμενες μέρες είναι πιο καλές για επαφή. Στατιστικά οι περισσότερες συλλήψεις γίνονται με επαφή δυο μέρες πριν την ωορρηξία, μετά μία μέρα πριν και τρίτη στη σειρά είναι η επαφή την ίδια μέρα. Είναι καλύτερα να περιμένει το σπέρμα το ωάριο. Οπότε μια χαρά, μην το σκέφτεσαι καν.

@Χαρά Τριανταφυλλακι.Μην ανησυχείς για την TSH. Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σου δώσει αγωγή και όλα καλά θα είναι. Δύο φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα έπαιρναν και οι δυο T4 στην εγκυμοσύνη χωρίς άλλο θέμα.

Ναι έχω κλείσει ραντεβού από τα Χριστούγεννα. Αύριο θα πάω το απόγευμα....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι έχω κλείσει ραντεβού από τα Χριστούγεννα. Αύριο θα πάω το απόγευμα....

Εφόσον το ξέρεις και θα το παρακολουθείς δεν υπάρχει πρόβλημα. Γενικά στην εγκυμοσύνη θέλουν την TSH κάτω από 2,5 (πολύ χαμηλότερα δηλαδή από το φυσιολογικό). Οπότε οι περισσότερες έγκυες κάτι παίρνουν.

Εδώ, εγώ με 4, παίρνω από τώρα για την περίπτωση που μείνω έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@Nati85 k @ada32 είναι έως 4,20 το φυσιολογικό. Και εμένα είναι 4,62. Μέχρι και τον Φεβρουάριο ήταν φυσιολογικά. Αυτό που έχω με τον θυρεοειδή είναι αυτοανοσο hasimoto. Και οζακια. Τα οποία τον Φεβρουάριο μου είπε θα τα ξανά πούμε σε έναν χρόνο. Αλλά τώρα θα τα ελέγχουμε όλα κάθε μήνα λογικά.

Κοριτσι μου οταν προσπαθεις να μεινεις εγκυος πρεπει να μεχρι 2,50. αυτο ειναι το φυσιολογικο . και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν πρεπει να ανεβει πολυ πανω απο 2,5. Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα να πας στον ενδοκρινολογο να σου δωσει κατευθειαν χαπακι  τωρα που ειναι νωρις γτ ειναι υπουλος ο θυροειδης.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!

@alina80 περασε ο καιρος!!!εύχομαι συντομα ευχαριστα νεα κ σε εσενα!!! 

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καλημέρα!Τελεια! Απορώ πώς τα καταφέρνεις με τα κιλά. Κ να πάρεις 3 ακόμα ως το τελος μια χαρά! Τα περισσότερα ειναι υγρά.Θα χρειαστώ τις συμβουλές σου σύντομα θέλω να ελπίζω. 

καλα συντομα θα τα καταφέρεις,αλλα δε νομίζω οτι θα χρειαστείς τις δικες μου συμβουλες!!μια χαρα θα τα πας!!!

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! !! 

@elenakii22 πολύ καλά είναι 7.5 κιλά!! Έχεις κάποιο λόγο που πρέπει να παρακολουθείς αυστηρά τη διατροφή και το βάρος σου?? 

Εμένα μου είχε πει να πάρω 12 το πολύ 13 κιλά.  Εγώ είχα πάρει 12 ήδη μπαίνοντας στον 7ο. Μέχρι τέλους πήρα 15. Και δεν έτρωγα πολύ παραπάνω από το συνηθισμένο μου.

ψυχολογικους λογους!χαχα...στην αρχη ειχα μεγαλο προβλημα που ανεβαινε η ζυγαρια κ μεγαλωνε η κοιλια μου,ομως πλεον(χρειαστηκε να μπω στον 7ο για να γινει αυτο)δεν εχω κανενα προβλημα...αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν θα ηθελα να παρω πολλα κιλα,δε βρισκω το λογο...προσεχω λιγο παραπάνω αλλα δεν τρωω λιγο,προσπαθω οτι θερμιδες θα παρω μεσα στην ημερα να ειναι πιο ποιοτικες...βεβαια μεσα στο σκ κατι θα τσιμπήσω...ενα κρουσαν σοκολατας απο ενα συγκεκριμένο μαγαζι μου εχει κολλήσει!χαχα...θα το φαω συντομα!!μια χαρα ειναι τα 15...κ εμενα μου ειπε να παρω μεχρι 15...πηρα στην αρχη αρκετα χωρις λογο!δε περιμενα οτι θα ειναι τοσο ευκολο να παρεις κιλα...θα ξερω για το επόμενο!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εφόσον το ξέρεις και θα το παρακολουθείς δεν υπάρχει πρόβλημα. Γενικά στην εγκυμοσύνη θέλουν την TSH κάτω από 2,5 (πολύ χαμηλότερα δηλαδή από το φυσιολογικό). Οπότε οι περισσότερες έγκυες κάτι παίρνουν.

Εδώ, εγώ με 4, παίρνω από τώρα για την περίπτωση που μείνω έγκυος.

Θα μου δώσει το μαγικό χαπάκι. Και θα το παλέψουμε... ♡  Καλά κάνεις και εσύ. Θα σε βοηθήσει να μείνεις κατευθείαν έγκυος. Πόσο καιρό τα παίρνεις? Δεν πίστευα ότι οι αϋπνίες που έχω είναι σύμπτωμα του θυρεοειδή. Νόμιζα ότι ήταν τις εγκυμοσύνης.

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Κοριτσι μου οταν προσπαθεις να μεινεις εγκυος πρεπει να μεχρι 2,50. αυτο ειναι το φυσιολογικο . και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν πρεπει να ανεβει πολυ πανω απο 2,5. Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα να πας στον ενδοκρινολογο να σου δωσει κατευθειαν χαπακι  τωρα που ειναι νωρις γτ ειναι υπουλος ο θυροειδης.

Ναι έχω κλείσει ραντεβού από τα Χριστούγεννα. Γινότανε χαμός. Αύριο έχω ραντεβού.. Μακάρι να μπορούσα και νωρίτερα. Αλλά και τις εξετάσεις τις έκανα πριν δύο εβδομάδες. 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Θα μου δώσει το μαγικό χαπάκι. Και θα το παλέψουμε... ♡  Καλά κάνεις και εσύ. Θα σε βοηθήσει να μείνεις κατευθείαν έγκυος. Πόσο καιρό τα παίρνεις? Δεν πίστευα ότι οι αϋπνίες που έχω είναι σύμπτωμα του θυρεοειδή. Νόμιζα ότι ήταν τις εγκυμοσύνης.

Λιγότερο από δύο μήνες τα παίρνω. Οι αϋπνίες μάλλον της εγκυμοσύνης είναι. Για να εχεις συμπτώματα από τον θυροειδή πρέπει να είναι πολύ ανεβασμένη η TSH. Και συνήθως είναι ατονία, κούραση. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ο γιατρός μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Λιγότερο από δύο μήνες τα παίρνω. Οι αϋπνίες μάλλον της εγκυμοσύνης είναι. Για να εχεις συμπτώματα από τον θυροειδή πρέπει να είναι πολύ ανεβασμένη η TSH. Και συνήθως είναι ατονία, κούραση. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ο γιατρός μου. 

Αααα το διάβασα και αυτό σαν σύμπτωμα μαζί με την κούραση και την ατονία. Αύριο θα ξέρω και θα σου πω που θα μιλήσω και εγώ με τον γιατρό.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

3. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

5. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

6. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

7. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

8. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

9. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

11. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

12. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

13. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

14. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

15. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

16. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

17. Vasi34   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   200!!!!

18. Smile89   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   100!!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. noni90 18/12/2017!!!

2. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

3. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

4. ritaki13  31/12/2017!!!

5. KalStyl  10/1/2018!!!

6. andrianni  12/1/2018!!!

7. ada32 15/1/2018!!!

8. ellilaw 16/1/2018!!!

9. Nektarinaki 16/1/2018!!!

10. Μάντη  18/1/2018!!!

11. Dimitr@17 18/1/2018!!!

12. Ungry girl 18/1/2018!!!

13. Nati85 20/1/2018!!!

14. alina80 20-24/1/2018!!!

15. ntemiiiiii  22/1/2018!!!

16. Μαρθα Κ  25-27/1/2018!!!

17. BettySt  25/1/2018!!!

18. Elma86  26/1/2018!!!

19. WannaBeMother  27/1/2018!!!

20. kido  2/2/2018!!!

21. Vila  8/2/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εμείς φίλη μου έχουμε σχεδόν τα ίδια.... Ανέβηκε και εσένα η tsh? 

Εγώ είχα έτσι κι αλλιώς από μικρη και φυσικά ανέβηκε στην εγκυμοσύνη.  Πάντως νομίζω ότι πρέπει να το ρυθμίσεις άμεσα γιατί ναι μεν είναι στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά αρκετά υψηλή η τιμή σου. 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...