Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Μια βδομάδα σήμερα και το μόνο που νιώθω είναι τύπου πόνος περιόδου στη μέση μου και ευαισθησία στο στήθος…. Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά;; 

      Μια από τα ίδια με πρήξιμο στο στήθος. Και δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή όχι;!  Απλά περιμένω να έρθει η μέρα της χοριακης. ☺️

      1 ώρα πρίν, Supergirl87 είπε:

      Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

      Φυσικά και μπορείς να μας πεις ότι θες.  Έχουμε όλες περάσει αρκετά. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου. Οι εξετάσεις μου ήταν καλές. Αύριο έχω να πάω στον ενδοκρινολογο. Το μόνο τελικά που δεν μας εκανε την χάρη ήταν ο θυρεοειδής. Έχω αυξημένη tsh.  Δηλαδή υποθυρεοειδισμο. 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα στα γλυκά κοριτσια!!! 

Αμάν ρε παιδιά και η Φλοριντα έγκυος αλήθεια?

@alina80 ναι έγινε και εχθές το έγκλημα!αλλά ήταν ενα στα γρήγορα που λένε δεν ξερω αν επηρεάζει κάπου αυτό νομίζω πιάνει κανονικά! Ρε τι καθόμαστε και λέμε οι γυναίκες πια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα κοριτσια μου!!!! πως ειστε σημερα???

πραγματικα τι γινετε στην τιβι???? χαμοοοοος!!!  

εμεισ νομιζω βρισκομαστε σε περιοδο ξηρασιας αλλα που θα παει θα παρουμε και εμεισ τα πανω μας ειμαι σιγουρη!!!!!

@caramel_83 εχω μπεισ στισ γονιμεσ αλλα δεν εχω κανει ακομη οωρρηξια...οταν καταλαβω κατι θα σου πω να ενημερωσεις το πινακακι.....

(δεν κοιταω πια την εφαρμογη στο κινητο γτ δεν εχω σταθερο κυκλο και με μπερδευει πιο πολυ... εγω εχω τισ επαφες μου βεβαια απο την αρχη των υγρων μεχρι να γινουν πιο ασπρα και βλεπουμε!!)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Οι εξετάσεις μου ήταν καλές. Αύριο έχω να πάω στον ενδοκρινολογο. Το μόνο τελικά που δεν μας εκανε την χάρη ήταν ο θυρεοειδής. Έχω αυξημένη tsh.  Δηλαδή υποθυρεοειδισμο. 

Το ήξερες από πριν?στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει κάποιες φορες με ένα χαπακι το ρυθμίζεις μην αγχώνεσαι κοριτσάκι!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Δεν έχω παρακολουθήσει συζητήσεις σας, πάντως αν εμφανίστηκε στη κοπέλα η 2η γραμμή και μετά εξαφανίστηκε τότε το τεστ είναι θετικό. Σε μενα έγινε αυτό το clear blue.  Εμφανίστηκε κανονικό ο σταυρός και μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε εντελώς  .

Από τις παλιές έχουμε καμία εγκυο;;

Καλημερα ! πως εισαι εσυ κοριτσι? πως τα πας ? μεγαλωνει το μωρακι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Την παραεπομενη οχι δεν ειχα δυστυχώς... Ειχα την προηγούμενη ειχα τη μερα του θετικου και την επομενη... Ειχα λιγο αιματακι μετα την ωορρηξία μαζι με διαφανα υγρα.. Μετα μια μερα δεν ειχα τιποτα και την επομενη ειχα λευκά κρεμωδη υγρα και τελος τα συμπτώματα! !!!!!

Καλημέρα!θυμάσαι μήπως πότε ακριβώς είδες το αιματακι αυτό?Εγώ το είδα δύο μέρες μετά το θετικό τεστ και φοβάμαι μην έγινε εκείνη τη μέρα η ωορρηξία, γιατί εκείνη τη μέρα δεν είχα επαφή, είχα τις δύο προηγούμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Σε μερικούς κύκλους δεν πονάει καθόλου, σε άλλους ξεκινάει λίγες μέρες πριν και μερικές φορές ξεκινάει αμέσως μετά την ωορρηξία... Δεν έχω στάνταρ, γι αυτό και δεν το θεωρώ κάτι.Σήμερα είδα στο σκούπισμα μισή σταγόνα αίμα,από χθεσινή ωορρηξία δεν είναι λογικά?

Καλημερα , ναι μαλλον απο την ωορηξια θα ηταν η σταγονα . οποτε τωρα εισαι στην αναμονη κ  εσυ ! 

πρίν από 36 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Οι εξετάσεις μου ήταν καλές. Αύριο έχω να πάω στον ενδοκρινολογο. Το μόνο τελικά που δεν μας εκανε την χάρη ήταν ο θυρεοειδής. Έχω αυξημένη tsh.  Δηλαδή υποθυρεοειδισμο. 

ποσο ανεβασμενη ειναι ? με ενα χαπακι διορθωνεται αυτο , μην ανησυχεις.

Καλημερα κοριτσια! εγω σημερα ειμαι 25η μερα και ενω μεχρι χθες με πονουσε αρκετα το στηθος μου , σημερα με ποναει ελαχιστα ,  αρα μαλλον ξεπρηζεται σιγα σιγα κ θα μου ερθει περιοδος .. θα παω για οτν αλλον μηνα με προκληση μαλλον :( 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!θυμάσαι μήπως πότε ακριβώς είδες το αιματακι αυτό?Εγώ το είδα δύο μέρες μετά το θετικό τεστ και φοβάμαι μην έγινε εκείνη τη μέρα η ωορρηξία, γιατί εκείνη τη μέρα δεν είχα επαφή, είχα τις δύο προηγούμενες μέρες.

Ασία μου καλημέρα. Ακόμα κι αν η ωορρηξια έγινε τη μέρα που είδες το αίμα δεν σημαίνει ότι την έχασες.  Το σπέρμα ζει ως 3 μέρες μέσα στο σώμα μας και εφόσον τις προηγούμενες 2 μέρες είχατε επαφή έχεις πολλές πιθανότητες.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα , ναι μαλλον απο την ωορηξια θα ηταν η σταγονα . οποτε τωρα εισαι στην αναμονη κ  εσυ ! 

Καλημέρα!!!αυτό που με απασχολεί με τη σταγόνα είναι το εξής:την είδα 9/1 το μεσημέρι. Η ωορρηξία έγινε 9/1? Γιατί θετικό τεστ είχα δει 7/1 το απόγευμα, άρα υπολόγισα πως ωορρηξία έκανα στις 8/1. Γίνεται να μου ήρθε η σταγόνα μια μέρα μετά την ωορρηξία? Η μήπως έκανα ωορρηξία  9/1, δύο μέρες μετά το θετικό τεστ? Γιατί επαφές είχα 7/1 και 8/1 βραδια. Δεν είχα 9/1.

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Ασία μου καλημέρα. Ακόμα κι αν η ωορρηξια έγινε τη μέρα που είδες το αίμα δεν σημαίνει ότι την έχασες.  Το σπέρμα ζει ως 3 μέρες μέσα στο σώμα μας και εφόσον τις προηγούμενες 2 μέρες είχατε επαφή έχεις πολλές πιθανότητες.  

Σίγουρα? Είναι ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τα τεστ ωορρηξίας και ήθελα να έχω επαφές όλες τις μέρες που "έπρεπε". Δεν ήθελα να χάσω την ημέρα της ωορρηξίας..ξέρω ότι το σπέρμα μπορεί να ζήσει και τόσο πολύ αλλά θα ένιωθα πιο σίγουρη αν είχα επαφή και την ημέρα της ωορρηξίας. Καταλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!αυτό που με απασχολεί με τη σταγόνα είναι το εξής:την είδα 9/1 το μεσημέρι. Η ωορρηξία έγινε 9/1? Γιατί θετικό τεστ είχα δει 7/1 το απόγευμα, άρα υπολόγισα πως ωορρηξία έκανα στις 8/1. Γίνεται να μου ήρθε η σταγόνα μια μέρα μετά την ωορρηξία? Η μήπως έκανα ωορρηξία  9/1, δύο μέρες μετά το θετικό τεστ? Γιατί επαφές είχα 7/1 και 8/1 βραδια. Δεν είχα 9/1.

Σίγουρα? Είναι ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τα τεστ ωορρηξίας και ήθελα να έχω επαφές όλες τις μέρες που "έπρεπε". Δεν ήθελα να χάσω την ημέρα της ωορρηξίας..ξέρω ότι το σπέρμα μπορεί να ζήσει και τόσο πολύ αλλά θα ένιωθα πιο σίγουρη αν είχα επαφή και την ημέρα της ωορρηξίας. Καταλαβαίνεις..

η επαφη που ειχες 8/1 σε καλυπτει . μην ανησυχεις.  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!αυτό που με απασχολεί με τη σταγόνα είναι το εξής:την είδα 9/1 το μεσημέρι. Η ωορρηξία έγινε 9/1? Γιατί θετικό τεστ είχα δει 7/1 το απόγευμα, άρα υπολόγισα πως ωορρηξία έκανα στις 8/1. Γίνεται να μου ήρθε η σταγόνα μια μέρα μετά την ωορρηξία? Η μήπως έκανα ωορρηξία  9/1, δύο μέρες μετά το θετικό τεστ? Γιατί επαφές είχα 7/1 και 8/1 βραδια. Δεν είχα 9/1.

Σίγουρα? Είναι ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τα τεστ ωορρηξίας και ήθελα να έχω επαφές όλες τις μέρες που "έπρεπε". Δεν ήθελα να χάσω την ημέρα της ωορρηξίας..ξέρω ότι το σπέρμα μπορεί να ζήσει και τόσο πολύ αλλά θα ένιωθα πιο σίγουρη αν είχα επαφή και την ημέρα της ωορρηξίας. Καταλαβαίνεις..

Σε καταλαβαίνω. ..κοίτα. .θα σου πω την εμπειρία μου. (.Το έχω ξαναπεί βέβαια και δε θέλω να κουράζω) λοιπόν εγώ πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 26-29 ημέρες άρα λογικά ωορηξια 12η με 15η μέρα.   Το μήναπου έμειναέγκυος είχα επαφή μόνο την 11η μέρα 

 Φυσικά το θεωρούσα νωρίς και ούτε είχα συμπτώματα ωορηξιας οπότε νόμιζα ότι την είχα χάσει 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Τονι@ είπε:

Σε καταλαβαίνω. ..κοίτα. .θα σου πω την εμπειρία μου. (.Το έχω ξαναπεί βέβαια και δε θέλω να κουράζω) λοιπόν εγώ πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 26-29 ημέρες άρα λογικά ωορηξια 12η με 15η μέρα.   Το μήναπου έμειναέγκυος είχα επαφή μόνο την 11η μέρα 

 Φυσικά το θεωρούσα νωρίς και ούτε είχα συμπτώματα ωορηξιας οπότε νόμιζα ότι την είχα χάσει 

Μου δίνεις θάρρος τώρα. προσπαθούσατε καιρό για εγκυμοσύνη? Εσύ δηλαδή δεν χρησιμοποίησες καθόλου τεστ ωορρηξίας αφού δεν ήξερες ακριβώς πότε έγινε η ωορρηξία. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!θυμάσαι μήπως πότε ακριβώς είδες το αιματακι αυτό?Εγώ το είδα δύο μέρες μετά το θετικό τεστ και φοβάμαι μην έγινε εκείνη τη μέρα η ωορρηξία, γιατί εκείνη τη μέρα δεν είχα επαφή, είχα τις δύο προηγούμενες μέρες.

Καλημέρα κορίτσι μου.. το αιματακι το είδα 3 μέρες μετά το θετικό τεστ το βράδυ και λίγο την επόμενη μέρα το απόγευμα... Σε όσα site από κέντρο εξωσωματικής και από άρθρα γυναικολόγων που έχω διαβάσει λένε ότι ωορρηξία γίνεται σε 24 με 36 ώρες μετά το κύμα την ορμόνης δηλαδή μετά το θετικό τεστ και ότι συνήθως ανεβαίνει το πρωί... Οι 48 ώρες που λένε τα τεστ είναι υπερβολή για να είναι σίγουρα μέσα! Οπότε μην αγχώνεσαι είχες τέλειες επαφουλες!

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Μου δίνεις θάρρος τώρα. προσπαθούσατε καιρό για εγκυμοσύνη? Εσύ δηλαδή δεν χρησιμοποίησες καθόλου τεστ ωορρηξίας αφού δεν ήξερες ακριβώς πότε έγινε η ωορρηξία. Σωστά?

Ναι καθόλου δεν χρησιμοποιουσα.  Κάναμε χαλαρά όποτε είχαμε διάθεση. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 k @ada32 είναι έως 4,20 το φυσιολογικό. Και εμένα είναι 4,62. Μέχρι και τον Φεβρουάριο ήταν φυσιολογικά. Αυτό που έχω με τον θυρεοειδή είναι αυτοανοσο hasimoto. Και οζακια. Τα οποία τον Φεβρουάριο μου είπε θα τα ξανά πούμε σε έναν χρόνο. Αλλά τώρα θα τα ελέγχουμε όλα κάθε μήνα λογικά.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...