Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Alex@ είπε:

      Όχι, δεν είναι στο παπαγεωργιου, στην γραμμή των ραντεβού μου ειπανε δε μπορω να επιλέξω γυναικολόγο,.όποιος τύχει εκείνη την ημέρα. Δεν ξέρω που θα γεννήσω,.είναι νωρίς ακόμη, η επιλογή έγινε βάση ευκολίας, ειδικά με το κυκλοφοριακό στην Θεσσαλονίκη. Ήθελα να με παρακολουθούν κ σε νοσοκομείο.

      Όπως σε βολεύει ναι. Εγώ μένω ανατολικά,ο,τι χρειαστείς κατά δώ στείλε μου😀

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Ναι έτσι έγινε σήμερα. .Τώρα διάβαζα στο parents εμπειρίες άλλων μαμάδων και κάπως χαλάρωσα γιατί ενώ εγώ γενικά είμαι κουλ με επηρεάζουν οι γύρω γύρω και αγχώνομαι.  

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Θα συνηθίσει σιγά σιγά το μπεμπακι. Θα έχει κι αυτό τις προτιμήσεις του. 

Κορίτσια μου. Ακούσαμε τον πιο όμορφο ήχο. Τι να σας περιγράψω? Το μόνο που θα σας πω είναι να το νιώσετε όσο πιο σύντομα γίνεται. Είναι μοναδικό.

  • Μου αρέσει 6

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Κορίτσια η δυσπεψία ειναι συμπτώμα? 

Ναιιιιιι☺

πρίν από 10 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Θα συνηθίσει σιγά σιγά το μπεμπακι. Θα έχει κι αυτό τις προτιμήσεις του. 

Κορίτσια μου. Ακούσαμε τον πιο όμορφο ήχο. Τι να σας περιγράψω? Το μόνο που θα σας πω είναι να το νιώσετε όσο πιο σύντομα γίνεται. Είναι μοναδικό.

Αχ μπράβο! !!! Συγχαρητήρια! !!! Πετάς στα σύννεφα ε? ?? Γερό να είναι το μικρουλακι! !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Είδες λίγο αίμα μετά από την τελευταία ωορρηξία ή παλιότερα σου είχε συμβεί να δεις αίμα?Εγώ σε αυτή την ωορρηξία ήμουν τελείως στεγνή,λίγες μέρες πριν την ωορρηξία όμως είχα περισσότερα υγρά από το φυσιολογικό.Αφού αν δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας θα νόμιζα πως έσπασε το αυγουλάκι κανα δύο μέρες νωρίτερα.Εσύ αν θυμάμαι καλά είχες εκμεταλλευτεί την ωορρηξία σου έχοντας επαφή την ημέρα του θετικού τεστ, την επόμενη και την παραεπόμενη, σωστά?

Την παραεπομενη οχι δεν ειχα δυστυχώς... Ειχα την προηγούμενη ειχα τη μερα του θετικου και την επομενη... Ειχα λιγο αιματακι μετα την ωορρηξία μαζι με διαφανα υγρα.. Μετα μια μερα δεν ειχα τιποτα και την επομενη ειχα λευκά κρεμωδη υγρα και τελος τα συμπτώματα! !!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , elenakii22 είπε:

ναι!θα μεινει εδω στο νησι κ γιαυτο κ η καισαρικη!

Κ αλλού να πήγαινες μπορεί να εκανες κ εκεί καισαρική κ να είχες κάνει κ το ταξίδι! Αρα ηρέμησες κ με αυτό. Όλα καλά! Νομίζω τώρα εισαι στην καλύτερη φαση! Έτσι δεν είναι;Σε λίγο θα βαρύνεις λίγο αλλά κ πάλι θα είναι τελειο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Θα συνηθίσει σιγά σιγά το μπεμπακι. Θα έχει κι αυτό τις προτιμήσεις του. 

Κορίτσια μου. Ακούσαμε τον πιο όμορφο ήχο. Τι να σας περιγράψω? Το μόνο που θα σας πω είναι να το νιώσετε όσο πιο σύντομα γίνεται. Είναι μοναδικό.

Πολύ  ωραία!! Τώρα υπομονή εως Την Αυχενική!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. @Κοννυ  τι εγινε κοριτσια με τον γιατρο πηγατε???τι σας ειπε? σας εδωσε ΠΗΤ??

Προς το παρον μια χαρα ολα! ΠΗΤ 22/08

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Θα συνηθίσει σιγά σιγά το μπεμπακι. Θα έχει κι αυτό τις προτιμήσεις του. 

Κορίτσια μου. Ακούσαμε τον πιο όμορφο ήχο. Τι να σας περιγράψω? Το μόνο που θα σας πω είναι να το νιώσετε όσο πιο σύντομα γίνεται. Είναι μοναδικό.

Μπραβο!!! Ειναι οντως υπεροχο! Ποτε σου εδωσε ΠΗΤ. τωρα εισαι 8 εβδομαδων;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναιιιιιι☺

Αχ μπράβο! !!! Συγχαρητήρια! !!! Πετάς στα σύννεφα ε? ?? Γερό να είναι το μικρουλακι! !!

Εντάξει σίγουρα ξέρεις τι ένιωσα. Τι υπέροχο συναίσθημα. Το σκέφτομαι ακόμα. Αυτό που είδα αυτό που άκουσα. Δάκρυα χαράς , ευτυχίας και αγωνίας για να είναι γερό.

πρίν από 41 λεπτά , ada32 είπε:

Πολύ  ωραία!! Τώρα υπομονή εως Την Αυχενική!

Δεν θα το πολύ σκέφτομαι. Θα δεις λίγες μέρες πριν από την εξέταση θα με πιάσει πάλι. Ευτυχώς που δουλεύω και θα ξεχνιέμαι.

πρίν από 16 λεπτά , Κοννυ είπε:

Προς το παρον μια χαρα ολα! ΠΗΤ 22/08

Μπραβο!!! Ειναι οντως υπεροχο! Ποτε σου εδωσε ΠΗΤ. τωρα εισαι 8 εβδομαδων;

Ναι 8 είμαι. Αλλά δεν μου είπε ημερομηνία. Το ημερολόγιο μου λέει πητ 20/8. Μαζί θα τα κάνουμε....:eek:

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , andrianni είπε:

Κ αλλού να πήγαινες μπορεί να εκανες κ εκεί καισαρική κ να είχες κάνει κ το ταξίδι! Αρα ηρέμησες κ με αυτό. Όλα καλά! Νομίζω τώρα εισαι στην καλύτερη φαση! Έτσι δεν είναι;Σε λίγο θα βαρύνεις λίγο αλλά κ πάλι θα είναι τελειο.

ναι ειμαι αρκετα καλα...κ οι συσπασεις έχουν μειωθει!κ απο κιλα καλα ειμαι...ξεκινησα 60 κ ειμαι 67.5...μετραω καθε 22 ποσα εχω παρει μιας κ μ ειπε ο γιατρος οτι καθε 22 να αλλαζω μηνα...απο 22 δεκεμβρη που μπηκα στον 7ο δεν εχω παρει κατι ακομα...πηρα στον 3ο 2.5- 4ο 2-5ο 2-6ο 1...προσπαθω να μην παρω πολλα αλλα κ αυτο που λένε οι γιατροι μεινε σταθερη δεν γινεται γτ οταν εγω ειμαι 67 κιλα κ το μωρο θα παρει σε αυτο τον μηνα 0.5 κιλα για να μεινω 67 θα πρεπει να χασω εγω 0.5 κιλα...τεσπα η αληθεια ειναι οτι το εχω ξεπεράσει το έντονο θεμα κιλων κ οσο δε σκεφτεσαι φαγητα(οταν λες θελω να χασω πολλες φορες σκεφτεσαι συνεχεια το φαγητο)ειναι πιο ευκολο να χασεις...κατεβασα κ μια εφαρμογη που αυζηταγαμε για πλακα αλλα ειναι κολλημα κ βαζεις ποσα τρως κ σου βγαζει θερμιδες που εχεις στόχο...μου εβαλε 1717...ενταξει με παιρνει κ λιγο ακομα...με ειχε βαλει 1500 στην αρχη αλλα ειναι λιγο για την φαση που βρίσκομαι!κρατιεμαι ομως γτ θα φαω κ το κρουσαν σοκολατας μου την παρασκευη!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εντάξει σίγουρα ξέρεις τι ένιωσα. Τι υπέροχο συναίσθημα. Το σκέφτομαι ακόμα. Αυτό που είδα αυτό που άκουσα. Δάκρυα χαράς , ευτυχίας και αγωνίας για να είναι γερό.

Δεν θα το πολύ σκέφτομαι. Θα δεις λίγες μέρες πριν από την εξέταση θα με πιάσει πάλι. Ευτυχώς που δουλεύω και θα ξεχνιέμαι.

Ναι 8 είμαι. Αλλά δεν μου είπε ημερομηνία. Το ημερολόγιο μου λέει πητ 20/8. Μαζί θα τα κάνουμε....:eek:

Αντε αμα ειναι αντιθετο φυλλο να συμπεθερεψουμε!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Κοννυ είπε:

Αντε αμα ειναι αντιθετο φυλλο να συμπεθερεψουμε!

Χαχαχαχα εντάξει δεν έχω πρόβλημα κανένα. Και το ίδιο αν είναι θα γίνουν φιλαράκια....:-D

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια! Και η Φλόριντα έγκυος! Τι γίνεται βρέχει μωρά στη τιβι. Αντε έρχεται και σε μας δεν μπορεί!

Αυτό μπήκα να πω. Μήπως να πιάσουμε δουλειά στην εκπομπή αυτή; 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Και @Κοννυ και πάλι συγχαρητήρια! Όλα καλά και πάντα τέτοιες στιγμές χαράς και ευτυχίας να έχετε. 

@elenakii22 μου κοντεύεις. Όταν πρωτομπηκα στο θέμα δεν ήσουν ακόμα έγκυος και τώρα κοντεύεις να γεννήσεις. Πώς περνάει ο καιρός. Με το καλό κοριτσάκι μου! 

Άντε και οι υπόλοιπες! @Nati85 την ιδρωσατε τη φανέλα χτες τελικά; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

ναι ειμαι αρκετα καλα...κ οι συσπασεις έχουν μειωθει!κ απο κιλα καλα ειμαι...ξεκινησα 60 κ ειμαι 67.5...μετραω καθε 22 ποσα εχω παρει μιας κ μ ειπε ο γιατρος οτι καθε 22 να αλλαζω μηνα...απο 22 δεκεμβρη που μπηκα στον 7ο δεν εχω παρει κατι ακομα...πηρα στον 3ο 2.5- 4ο 2-5ο 2-6ο 1...προσπαθω να μην παρω πολλα αλλα κ αυτο που λένε οι γιατροι μεινε σταθερη δεν γινεται γτ οταν εγω ειμαι 67 κιλα κ το μωρο θα παρει σε αυτο τον μηνα 0.5 κιλα για να μεινω 67 θα πρεπει να χασω εγω 0.5 κιλα...τεσπα η αληθεια ειναι οτι το εχω ξεπεράσει το έντονο θεμα κιλων κ οσο δε σκεφτεσαι φαγητα(οταν λες θελω να χασω πολλες φορες σκεφτεσαι συνεχεια το φαγητο)ειναι πιο ευκολο να χασεις...κατεβασα κ μια εφαρμογη που αυζηταγαμε για πλακα αλλα ειναι κολλημα κ βαζεις ποσα τρως κ σου βγαζει θερμιδες που εχεις στόχο...μου εβαλε 1717...ενταξει με παιρνει κ λιγο ακομα...με ειχε βαλει 1500 στην αρχη αλλα ειναι λιγο για την φαση που βρίσκομαι!κρατιεμαι ομως γτ θα φαω κ το κρουσαν σοκολατας μου την παρασκευη!

Καλημέρα!Τελεια! Απορώ πώς τα καταφέρνεις με τα κιλά. Κ να πάρεις 3 ακόμα ως το τελος μια χαρά! Τα περισσότερα ειναι υγρά.Θα χρειαστώ τις συμβουλές σου σύντομα θέλω να ελπίζω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! !! 

@elenakii22 πολύ καλά είναι 7.5 κιλά!! Έχεις κάποιο λόγο που πρέπει να παρακολουθείς αυστηρά τη διατροφή και το βάρος σου?? 

Εμένα μου είχε πει να πάρω 12 το πολύ 13 κιλά.  Εγώ είχα πάρει 12 ήδη μπαίνοντας στον 7ο. Μέχρι τέλους πήρα 15. Και δεν έτρωγα πολύ παραπάνω από το συνηθισμένο μου.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...