Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Δεν ξέρω ακριβώς αλλα έτσι λένε συνήθως. ..Μην το βάζεις όμως στο μυαλό σου αυτό το πράγμα. .Οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Είναι μέσα στους ελέγχους ρουτίνας   .Απλά το κοιτάνε νωρίς γιατί στην 8η βδομάδα είναι πολύ αργά να διαπιστωθεί κάτι τέτοιο.  ( που συμβαίνει σπάνια και σχεδόν πάντα δημιουργεί αισθητές  ενοχλήσεις από όσο ξέρω ). Κανονικά από μόνος του πρέπει να το πει.

Το ξέρω. Δεν ξέρω γιατί δεν το πε. Ελπίζω να μου κανει την κυριακη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 12 λεπτά , Smile89 είπε:

Το ξέρω. Δεν ξέρω γιατί δεν το πε. Ελπίζω να μου κανει την κυριακη. 

Πάντως αν δεις ότι δεν το αναφέρει μόνος του τότε πες το εσύ. .δεν έχεις να χάσεις κάτι. ..

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Πάντως αν δεις ότι δεν το αναφέρει μόνος του τότε πες το εσύ. .δεν έχεις να χάσεις κάτι. ..

Ναι ρε σίγουρα. Έχω κανει σημειώσεις. Αν είναι εξωμήτρια η χοριακη αυξανεται Κανονικα? Η μονο σε αρχικα σταδια? Ξέρεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ρε σίγουρα. Έχω κανει σημειώσεις. Αν είναι εξωμήτρια η χοριακη αυξανεται Κανονικα? Η μονο σε αρχικα σταδια? Ξέρεις? 

Ξέρω ότι συνήθως αυξάνεται παράλογα πολύ. Εσένα η αύξηση σου ήταν πολύ καλή. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

 

@Ασία καλημερααα πως πανε οι επαφουλες;;;;

Γεια σου μάντη μου!!μια χαρά πήγαν. Είχαμε χθες και προχθές.νομίζω ήταν αρκετές. (Θετικό τεστ ωορρηξίας είδα 7/1 το απόγευμα, ενώ 7/1 το μεσημέρι ήταν ακόμη αχνη η δεύτερη γραμμή) Σήμερα δεν μπορώ επαφή επειδή πονάω αρκετά χαμηλά αριστερά και από κάτω, φαντάσου πως δεν πήγα στην δουλειά για να μην πονάω και κουραστώ...ξεκίνησε και το στήθος μου να πονάει σήμερα. Λες να πειράζει που σήμερα δεν θα έχει επαφουλα το πρόγραμμα??Εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Έχεις κανένα ύποπτο σύμπτωμα Τώρα που είσαι στην αναμονή?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Γεια σου μάντη μου!!μια χαρά πήγαν. Είχαμε χθες και προχθές.νομίζω ήταν αρκετές. (Θετικό τεστ ωορρηξίας είδα 7/1 το απόγευμα, ενώ 7/1 το μεσημέρι ήταν ακόμη αχνη η δεύτερη γραμμή) Σήμερα δεν μπορώ επαφή επειδή πονάω αρκετά χαμηλά αριστερά και από κάτω, φαντάσου πως δεν πήγα στην δουλειά για να μην πονάω και κουραστώ...ξεκίνησε και το στήθος μου να πονάει σήμερα. Λες να πειράζει που σήμερα δεν θα έχει επαφουλα το πρόγραμμα??Εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Έχεις κανένα ύποπτο σύμπτωμα Τώρα που είσαι στην αναμονή?

Μια χαρά Ήταν οι επαφουλες σας !αν μπορουσες κ σήμερα ακόμα καλύτερα.. Το στήθος σου γτ σε πονάει ?τόσο νωρίς ξεκινάει ? Σε ρωτάω Γτ εμένα με πονάει συνήθως 5-6 Πριν..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Μια χαρά Ήταν οι επαφουλες σας !αν μπορουσες κ σήμερα ακόμα καλύτερα.. Το στήθος σου γτ σε πονάει ?τόσο νωρίς ξεκινάει ? Σε ρωτάω Γτ εμένα με πονάει συνήθως 5-6 Πριν..

Σε μερικούς κύκλους δεν πονάει καθόλου, σε άλλους ξεκινάει λίγες μέρες πριν και μερικές φορές ξεκινάει αμέσως μετά την ωορρηξία... Δεν έχω στάνταρ, γι αυτό και δεν το θεωρώ κάτι.Σήμερα είδα στο σκούπισμα μισή σταγόνα αίμα,από χθεσινή ωορρηξία δεν είναι λογικά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ασία είπε:

Γεια σου μάντη μου!!μια χαρά πήγαν. Είχαμε χθες και προχθές.νομίζω ήταν αρκετές. (Θετικό τεστ ωορρηξίας είδα 7/1 το απόγευμα, ενώ 7/1 το μεσημέρι ήταν ακόμη αχνη η δεύτερη γραμμή) Σήμερα δεν μπορώ επαφή επειδή πονάω αρκετά χαμηλά αριστερά και από κάτω, φαντάσου πως δεν πήγα στην δουλειά για να μην πονάω και κουραστώ...ξεκίνησε και το στήθος μου να πονάει σήμερα. Λες να πειράζει που σήμερα δεν θα έχει επαφουλα το πρόγραμμα??Εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Έχεις κανένα ύποπτο σύμπτωμα Τώρα που είσαι στην αναμονή?

 

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

Σε μερικούς κύκλους δεν πονάει καθόλου, σε άλλους ξεκινάει λίγες μέρες πριν και μερικές φορές ξεκινάει αμέσως μετά την ωορρηξία... Δεν έχω στάνταρ, γι αυτό και δεν το θεωρώ κάτι.Σήμερα είδα στο σκούπισμα μισή σταγόνα αίμα,από χθεσινή ωορρηξία δεν είναι λογικά?

Και εγω ειχα δει λιγο αιματακι μαζι με τα υγρα μετα την ωορρηξία... Μια χαρα ηταν οι επαφουλες! Εγω τιποτα απο συμπτώματα μονο τώρα νιωθω σαν να εχω λιγα παραπάνω υγρα... Τιποτα ιδιαίτερο... Στην αναμονή! !!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δεν μου είπε να την ξαναδώ. Παίρνω την πιο μικρή δόση να πέσει για την περίπτωση που μείνω έγκυος, να μη χρειαστεί να πάρω μεγάλη δόση τότε. Αν δεν προσπαθούσαμε να μείνω έγκυος δεν θα μου έδινε, γιατί δεν έχω πρόβλημα.

Πόσο ήταν η TSH σου όταν ξεκίνησες το χάπι, εμένα 4.61 και μου έδωσε τον 25 μγ


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria Const είπε:

Μετα το επόμενο ηταν αρνητικό και το τεστ που υποτηθεται ειδα την αχνη μετα δεν ειχε τιποτα ! Γι αυτο λεω ειναι της φαντασίας μου ! Νομιζω μονο με αντισυλληπτικά μπορω να την φτιάξω αλλα δε θελω να πάρω! Και οσο για τα τεστ ωορρηξίας δεν ηξερα οτι και χωρις περιοδο μπορω να κανω ωορηξια !   Και αν ειναι τοσο νωρις πως μπορει εγω 2 εβδομαδες να εχω ολα αυτα ? εχω καταμπερδευτει δε το συζητω !

Κορίτσι χωρίς ωορρηξία δεν έχεις περίοδο. Αυτή είναι η σειρά: ωορρηξία και σε περίπου δύο βδομάδες περίοδος. Τους μήνες που δεν έχεις περίοδο σημαίνει ότι δεν έκανες ούτε ωορρηξία. 

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Πόσο ήταν η TSH σου όταν ξεκίνησες το χάπι, εμένα 4.61 και μου έδωσε τον 25 μγ

4 ήταν εμένα. Των 25 παίρνω κι εγώ, έξι φορές την εβδομάδα. Η ενδοκρινολόγος μου είπε θέλει οπωσδήποτε εξέταση TSH όταν μείνω έγκυος. Αλλιώς να μην κάνω. Εκτός αν πάω για άλλες εξετάσεις, οπότε ας κάνω και TSH. Εσύ έκανες και επαναληπτική; Πόσο καιρό τα παίρνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Γειά σου Αννουλα μου! !! Εγώ αρκετά καλαείμαι.  Εχθές γύρισα στη δουλεια αλλά ευτυχώς η μπέμπα μου δεν κλαίει όπως έκλαιγε οπότε καλύτερα.  Εν τω μεταξύ σήμερα ξεκινήσαμε ρυζάλευρο και δεν της άρεσε.  Με τα χίλια ζόρια και με πολλές προσπάθειες έφαγε απειροελαχιστο.  

Η γλυκούλα η μπέμπα. Θα τρως εσύ ότι δεν τρώει αυτή.... Ψυχουλακι.♡

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , BettySt είπε:

Πόσο ήταν η TSH σου όταν ξεκίνησες το χάπι, εμένα 4.61 και μου έδωσε τον 25 μγ

Εμένα 4,79 και πήρα των 75! Μου είπε ότι πάει βάσει κιλών και ύψους η δόση και να το ελέγξω μετά από 2 μήνες δηλ το Φλεβάρη. Εγώ είμαι 65 κιλά κορίτσια και 1,65 ύψος. Προσπαθώ να χάσω 5 κιλάκια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσι χωρίς ωορρηξία δεν έχεις περίοδο. Αυτή είναι η σειρά: ωορρηξία και σε περίπου δύο βδομάδες περίοδος. Τους μήνες που δεν έχεις περίοδο σημαίνει ότι δεν έκανες ούτε ωορρηξία. 

4 ήταν εμένα. Των 25 παίρνω κι εγώ, έξι φορές την εβδομάδα. Η ενδοκρινολόγος μου είπε θέλει οπωσδήποτε εξέταση TSH όταν μείνω έγκυος. Αλλιώς να μην κάνω. Εκτός αν πάω για άλλες εξετάσεις, οπότε ας κάνω και TSH. Εσύ έκανες και επαναληπτική; Πόσο καιρό τα παίρνεις;

Εγώ τα περνώ λιγότερο από ένα μήνα και μου είπε να  ξανακάνω στην 20/1 πάλι εξετάσεις,  τα περνώ κατε μέρα. Στης 11/1 θα κάνω και υπέρηχο θυροειδη


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...