Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Δεν έχω παρακολουθήσει συζητήσεις σας, πάντως αν εμφανίστηκε στη κοπέλα η 2η γραμμή και μετά εξαφανίστηκε τότε το τεστ είναι θετικό. Σε μενα έγινε αυτό το clear blue.  Εμφανίστηκε κανονικό ο σταυρός και μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε εντελώς  .

Από τις παλιές έχουμε καμία εγκυο;;

Πως εισαι εσυ??? Δεν ξερω ποσο καιρο εχεις να.διαβασεις η @linaa!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 16 λεπτά , Ungry girl είπε:

Α δεν ηξερα ποσες ωρες δουλεύεις!! Ωραια τοτε δεν ειναι πολυ!! Τι για πες με μια επαφη τα καταφέρατε??? Εγω εχω και πρόβλημα στη μέση! 

Ναι έτυχε. ..Οι επόμενες επαφές ήταν στο τέλος του κύκλου εντελώς ..δηλαδή είχα ήδη συμπτώματα εγκυμοσύνης όταν ξανάγινε. . Τι πρόβλημα έχεις? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Τονι@ είπε:

Γειά σου Αννουλα μου! !! Εγώ αρκετά καλαείμαι.  Εχθές γύρισα στη δουλεια αλλά ευτυχώς η μπέμπα μου δεν κλαίει όπως έκλαιγε οπότε καλύτερα.  Εν τω μεταξύ σήμερα ξεκινήσαμε ρυζάλευρο και δεν της άρεσε.  Με τα χίλια ζόρια και με πολλές προσπάθειες έφαγε απειροελαχιστο.  

 

πρίν από 43 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες!! Ελα δεν.εχω παράπονο οτι δεν γραψαμε 1 εβδομάδα μεσα στις γιορτές τα γραψαμε σε μια.μέρα!!! 10 σελίδες!!!!! @caramel_83 συμφωνώ με τα κοριτσια όποια κοπελα επιστρέψει και θελει να μπει στο πινακακι ξανα μπενει αντε να αρχίσεις δυναμικά να ανέβεις πανω και εσυ.και ολες μας! @Μάντη και.εμενα βρε μου φενετε νωρίς για το τεστακι αλλα αν.το κανεις εύχομαι να ειναι κατακοκκινη η γραμμή θετικοτατη!!! @ada32 περιμενουμε το τεστακι! @Aria Const καπου χαθικα λιγο με τα ποστ σου!  Σου βγήκε αχνη γραμμη που μετα εξαφανιστικε και το επομενο τεστ ηταν αρνητικο??? Κανεις μεγαλους κυκλους!? Εγω απο αυτα που διαβασα θα συμφωνήσω αν θες τη γνώμη μου χιλια τα εκατό με την @Τονι@ χοριακη οπως διποτε! Καταλαβενω και για το οικονομικο και την επιφύλαξη σου αλλα με τοσα τεστ στην ιδια τιμη κανεις μια χοριακη με τα ιδια λεφτα και εχεις 100% αποτελέσματα!!! Και απο την αλλη θα σκασει; μια βδομαδα ακομα αναμονη συν πως τα συμπτώματα ειναι πολυ θετικα εύχομαι ολόψυχα να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!! Οι υπολοιπες!!???

Πως να μη χαθείς @Ungry girl μου με όλα αυτά τα κουλά  .. λογικό ! 

Η αχνή γραμμουλα μάλλον ήταν της φαντασίας μου πρωί πρωί ..μετά εξαφανίστηκε ήταν όλα αρνητικά οπότε .. 

Έχω δυσμηνόρροια από όσο ξέρω μόνη της σπάνια να μ έρθει συνήθως την προκαλώ,το Δεκέμβρη μου έκανε από μόνη της την χάρη μετά από 5 μήνες απουσίας..αλλά λίγο λάθος υπολογισμοί γιατί δεν το χω λίγο το ότι δε τρελαθήκαμε και στις επαφές τα έκανα μαντάρα ! :oops:

Με τα τεστ έχετε απόλυτο δίκιο έκανα βλακεία και λεφτά χάλασα και "δουλειά" δεν έκανα ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΝΩΩΩ :mad:

Τώρα θα περιμένω μια εβδομάδα όπως με συμβούλεψε ο γιατρός μου μήπως έρθει (που δε νομίζω (και όχι λόγο κύησης) κι αν δεν έχω επισκέψεις μέχρι την άλλη Τρίτη θα πάω να κάνω μια χοριακη να ησυχάσω !    

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχουλες σου ..  να σου ζήσει το μπεμπινακι .. καλοτυχο γερο και ευτυχισμένο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι έτυχε. ..Οι επόμενες επαφές ήταν στο τέλος του κύκλου εντελώς ..δηλαδή είχα ήδη συμπτώματα εγκυμοσύνης όταν ξανάγινε. . Τι πρόβλημα έχεις? ?

Ελα βρε μπραβο!!! Εισαι το παράδειγμα τοτεεε!! Ε εχω ενδομητρίωση και αυτη η αποτυχημένη εγκυμοσύνη ηταν στα 2 χρονια προσπαθειών δεν νομιζω πως θα το ξανα πετυχω σε συντομο ξανα χρονικο διάστημα!! Ποσο μαλλον με μια επαφη

πρίν από 3 λεπτά , Aria Const είπε:

 

Πως να μη χαθείς @Ungry girl μου με όλα αυτά τα κουλά  .. λογικό ! 

Η αχνή γραμμουλα μάλλον ήταν της φαντασίας μου πρωί πρωί ..μετά εξαφανίστηκε ήταν όλα αρνητικά οπότε .. 

Έχω δυσμηνόρροια από όσο ξέρω μόνη της σπάνια να μ έρθει συνήθως την προκαλώ,το Δεκέμβρη μου έκανε από μόνη της την χάρη μετά από 5 μήνες απουσίας..αλλά λίγο λάθος υπολογισμοί γιατί δεν το χω λίγο το ότι δε τρελαθήκαμε και στις επαφές τα έκανα μαντάρα ! :oops:

Με τα τεστ έχετε απόλυτο δίκιο έκανα βλακεία και λεφτά χάλασα και "δουλειά" δεν έκανα ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΝΩΩΩ :mad:

Τώρα θα περιμένω μια εβδομάδα όπως με συμβούλεψε ο γιατρός μου μήπως έρθει (που δε νομίζω (και όχι λόγο κύησης) κι αν δεν έχω επισκέψεις μέχρι την άλλη Τρίτη θα πάω να κάνω μια χοριακη να ησυχάσω !    

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχουλες σου ..  να σου ζήσει το μπεμπινακι .. καλοτυχο γερο και ευτυχισμένο :)

Γιατι δεν εχεις επιχειρήσει να.προσπαθήσεις με τα τεστακια ωορρηξίας να δεις ποτε εχεις??? Δεν υπαρχει τροπος να ρυθμίσεις τον κυκλο σου με καποιο αλλο τροπο εκτός απο την πρόκληση??? Δεν νομιζω να ηταν της φαντασιας σου και εμενα ηταν πολυ αχνό που νομιζα πως το ονειρευόμουν!!! Κανε αν μπορεις υπομονη και μετα βουρ για χοριακη αν και εγω αν ειχα δει εστο στο 1 άχνη γραμμη θα ημουν σε αναμενα.κάρβουνα!!! Επίσης μπορει να μην σου δείχνουν γιατι μπορει να ειναι νωρίς αν δεν ξέρεις σε πια μερα εισαι μπορει να ειναι και πολυ νωρίς γι αυτο!! Οσο για το iq γεγονος πως δεν ειναι αξιόπιστο και εμενα αρνητικο ειχε βγει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ελα βρε μπραβο!!! Εισαι το παράδειγμα τοτεεε!! Ε εχω ενδομητρίωση και αυτη η αποτυχημένη εγκυμοσύνη ηταν στα 2 χρονια προσπαθειών δεν νομιζω πως θα το ξανα πετυχω σε συντομο ξανα χρονικο διάστημα!! Ποσο μαλλον με μια επαφη

Καλά μην το λες. ...Έχω διαβάσει από κοπέλες που μετά από βιοχημικες έμειναν πολύ γρήγορα έγκυες. ..είναι λέει σαν να μαθαίνει το σώμα τη διαδικασία. ..τι να πω. ..Πάντως σε νιώθω. ..αυτή η λαχτάρα και το περίμενε είναι πολύ ψυχοφθορο. ..


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Καλά μην το λες. ...Έχω διαβάσει από κοπέλες που μετά από βιοχημικες έμειναν πολύ γρήγορα έγκυες. ..είναι λέει σαν να μαθαίνει το σώμα τη διαδικασία. ..τι να πω. ..Πάντως σε νιώθω. ..αυτή η λαχτάρα και το περίμενε είναι πολύ ψυχοφθορο. ..

Ναι ρε τονακι μου και εγω το ιδιο εχω ακουσει μακαρι να ειναι ετσι!! Ειναι πολυ ψυχοφθόρο και δεν ειναι οτι παραπονιέμαι γιατι ειναι αρχη πανε 2 χρονια τώρα αφου και στη βιοχημική δεν το πίστευα με τίποτα οχι οτι οταν ξανα μηνω και αν θα ειναι ευκολο να το πιστεψω χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι ρε τονακι μου και εγω το ιδιο εχω ακουσει μακαρι να ειναι ετσι!! Ειναι πολυ ψυχοφθόρο και δεν ειναι οτι παραπονιέμαι γιατι ειναι αρχη πανε 2 χρονια τώρα αφου και στη βιοχημική δεν το πίστευα με τίποτα οχι οτι οταν ξανα μηνω και αν θα ειναι ευκολο να το πιστεψω χαχαχα!

Δεν θα αργήσει. ..εδώ θα είμαστε και θα το δεις. .:)

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έχεις πάει για πρώτο υπέρηχο? ? Επίσης δεν έχω καταλάβει αν έχεις σταθερό γιατρό

Μπαααα! ! Είναι λιγοφαγη και πολύ ζωηρή.  Με το ζόρι παίρνει βάρος. . Αλλά εντάξει. .είμαι αισιόδοξη.  Και πολύ πιο ήρεμη αφού την  βλέπω ότι είναι κι αυτή πιο χαλαρη όταν λείπω.  Αυτή ήταν η μεγάλη μου στεναχώρια. .Εσύ πως είσαι αγάπη  ??

@Τονι@ λες απο την μέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη να μιλαω με παραπανω απο εναν? Ναι έχω. Τώρα ήρθε στο νοσοκομείο της πόλης μας. Απλα έτυχε να λείπει σε αδεια μόλις έμεινα εγώ έγκυος. Ήμουν λιγο γκαντεμουλα οποτε μιλούσαμε τηλεφωνικα. Την Κυριακή θα βρεθούμε αλλα υπέρηχος μαλλον δεν θα γίνει γιατί ειναι πολυ νωρίς. 26/01 είναι το ραντεβού που έκλεισαν ημερομηνία κ όπως είπε κ ο γιατρός ειναι μια χαρα για τον πρώτο μας υπέρηχο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ελα βρε μπραβο!!! Εισαι το παράδειγμα τοτεεε!! Ε εχω ενδομητρίωση και αυτη η αποτυχημένη εγκυμοσύνη ηταν στα 2 χρονια προσπαθειών δεν νομιζω πως θα το ξανα πετυχω σε συντομο ξανα χρονικο διάστημα!! Ποσο μαλλον με μια επαφη

Γιατι δεν εχεις επιχειρήσει να.προσπαθήσεις με τα τεστακια ωορρηξίας να δεις ποτε εχεις??? Δεν υπαρχει τροπος να ρυθμίσεις τον κυκλο σου με καποιο αλλο τροπο εκτός απο την πρόκληση??? Δεν νομιζω να ηταν της φαντασιας σου και εμενα ηταν πολυ αχνό που νομιζα πως το ονειρευόμουν!!! Κανε αν μπορεις υπομονη και μετα βουρ για χοριακη αν και εγω αν ειχα δει εστο στο 1 άχνη γραμμη θα ημουν σε αναμενα.κάρβουνα!!! Επίσης μπορει να μην σου δείχνουν γιατι μπορει να ειναι νωρίς αν δεν ξέρεις σε πια μερα εισαι μπορει να ειναι και πολυ νωρίς γι αυτο!! Οσο για το iq γεγονος πως δεν ειναι αξιόπιστο και εμενα αρνητικο ειχε βγει

Μετα το επόμενο ηταν αρνητικό και το τεστ που υποτηθεται ειδα την αχνη μετα δεν ειχε τιποτα ! Γι αυτο λεω ειναι της φαντασίας μου ! Νομιζω μονο με αντισυλληπτικά μπορω να την φτιάξω αλλα δε θελω να πάρω! Και οσο για τα τεστ ωορρηξίας δεν ηξερα οτι και χωρις περιοδο μπορω να κανω ωορηξια !   Και αν ειναι τοσο νωρις πως μπορει εγω 2 εβδομαδες να εχω ολα αυτα ? εχω καταμπερδευτει δε το συζητω !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Farmakotriftena τι κανεις εσυ πως πας??

Καλά είμαι Ελενάκι!! Δεν μπαίνω στις συζητήσεις σας γιατί είναι πολλά τα νέα κορίτσια και πλέον μπερδευομαι χαχα πως είσαι εσυ; Ή Άννη; μετρατε αντίστροφα;;  σε μένα η κοιλιά πλέον έχει αρχίσει να φουσκώνει κλωτσάει κιόλας εδώ και 2 βδομάδες!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

@Τονι@ λες απο την μέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη να μιλαω με παραπανω απο εναν? Ναι έχω. Τώρα ήρθε στο νοσοκομείο της πόλης μας. Απλα έτυχε να λείπει σε αδεια μόλις έμεινα εγώ έγκυος. Ήμουν λιγο γκαντεμουλα οποτε μιλούσαμε τηλεφωνικα. Την Κυριακή θα βρεθούμε αλλα υπέρηχος μαλλον δεν θα γίνει γιατί ειναι πολυ νωρίς. 26/01 είναι το ραντεβού που έκλεισαν ημερομηνία κ όπως είπε κ ο γιατρός ειναι μια χαρα για τον πρώτο μας υπέρηχο. 

Εντάξει. .δεν το είχα καταλάβει απλώς. . Δεν έχει τύχει να πάω ποτέ στο νοσοκομείο  (εκτός της γέννας )οπότε δεν ξέρω πως λειτουργει το σύστημα.  Παρ όλα αυτά στην εβδομάδα που είσαι μπορεί να σου κάνει ένα κολπικό υπέρηχο να διαπιστωθεί ότι η κύηση είναι ενδομητρια.  Πολλοί το κάνουν 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Τονι@ είπε:

Δεν θα αργήσει. ..εδώ θα είμαστε και θα το δεις. .:)

Μακαρι!!

πρίν από 10 λεπτά , Aria Const είπε:

Μετα το επόμενο ηταν αρνητικό και το τεστ που υποτηθεται ειδα την αχνη μετα δεν ειχε τιποτα ! Γι αυτο λεω ειναι της φαντασίας μου ! Νομιζω μονο με αντισυλληπτικά μπορω να την φτιάξω αλλα δε θελω να πάρω! Και οσο για τα τεστ ωορρηξίας δεν ηξερα οτι και χωρις περιοδο μπορω να κανω ωορηξια !   Και αν ειναι τοσο νωρις πως μπορει εγω 2 εβδομαδες να εχω ολα αυτα ? εχω καταμπερδευτει δε το συζητω !

Ναι λογικο να εχεις μπερδευτεί αν πας στον γιατρο σου ρωτησε τον να πάρεις αντισυλληπτικά ενω προσπαθεις για μωρακι ειναι κουλο μήπως υπαρχει κατι αλλο!! Καποια κοπελα ειπε πως και χορις περίοδο μπορείς να κανεις ωορρηξία εγω αυτο δεν το ήξερα!!! Όποτε αν ισχύει αυτο παρε τα τεστακι για να ξέρεις!! Νωρίς οχι για τα συμπτώματα για τα τεστ νωρίς μπορει αν πχ εισαι 12η μερα μετα τη σύλληψη μπορει να μην ανεβαίνει πολυ η ορμονη σου στα τεστ παντος οτι και να λεμε μια χοριακη θα καθαρίσει το τοπίο αν μπορεις να περιμένεις οσο σου ειπε ο γιατρουλης σου περιμενε και καντην μετα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εντάξει. .δεν το είχα καταλάβει απλώς. . Δεν έχει τύχει να πάω ποτέ στο νοσοκομείο  (εκτός της γέννας )οπότε δεν ξέρω πως λειτουργει το σύστημα.  Παρ όλα αυτά στην εβδομάδα που είσαι μπορεί να σου κάνει ένα κολπικό υπέρηχο να διαπιστωθεί ότι η κύηση είναι ενδομητρια.  Πολλοί το κάνουν 

Έχω σκοπό να του το πω. Να δω τι θα μου πει. Γιατί θα παω κ σφηνα. Αν ήταν εξωμήτρια θα Πονουσα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Smile89 είπε:

Έχω σκοπό να του το πω. Να δω τι θα μου πει. Γιατί θα παω κ σφηνα. Αν ήταν εξωμήτρια θα Πονουσα? 

Δεν ξέρω ακριβώς αλλα έτσι λένε συνήθως. ..Μην το βάζεις όμως στο μυαλό σου αυτό το πράγμα. .Οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Είναι μέσα στους ελέγχους ρουτίνας   .Απλά το κοιτάνε νωρίς γιατί στην 8η βδομάδα είναι πολύ αργά να διαπιστωθεί κάτι τέτοιο.  ( που συμβαίνει σπάνια και σχεδόν πάντα δημιουργεί αισθητές  ενοχλήσεις από όσο ξέρω ). Κανονικά από μόνος του πρέπει να το πει.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πως εισαι εσυ??? Δεν ξερω ποσο καιρο εχεις να.διαβασεις η @linaa!!!

@linaa πολύ χαίρομαι!!!! Ήσουν και από τις πιο αισιόδοξες κοπέλες εσύ!! Θυμάμαι σε όλες μας έδινες ελπίδες για εγκυμοσύνη σε όποιο σύμπτωμα κι αν είχαμε! Με το καλό κορίτσι μου!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...