Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα. Ναι το ξέρω αυτό, ότι η φυσιολογική ωχρινική φάση είναι 12-16 ημέρες. Όπως επίσης ξέρω για το παράθυρο των 48 ωρών για ωορρηξία από το θετικό τεστ. Απλώς προβληματίζομαι (μπορεί και χωρίς λόγο) για το γεγονός ότι παίζει η ωχρινική μου φάση με διαφορά τριών ημερών μέσα στο διάστημα που κάνω τα τεστ. Είμαι πάντα μέσα στα όρια, απλώς δεν είμαι σταθερή. Το 48 ωρών παραθυράκι δικαιολογεί μόνο μία μέρα διαφορά, άντε δύο (αν παίξουμε και με τις ώρες). Αλλά τρεις; Και προσπαθώ να δω αν συμβαίνει και σε άλλη κοπέλα, αν είναι φυσιολογικό.

Αλινα μηπως όταν βλέπεις αυτην τη διαφορα η εντονη γραμμη εμφανιζεται για δυο ημερες? επισης χωρις να τα εχω χρησιμοποιησει ποτε υποθετω πως τα τεστ  ανιχνευουν ποιοτικα την αυξηση της ορμόνης που προηγείται της ωορρηξίας δεν εξασφαλιζουν όμως ότι τελικα <εσκασε> το ωαριο και το ποτε ακριβως. Νομιζω πως μονο με υπερηχο θα μπορουσε καποιος να είναι 100% σιγουρος. Ρωτα τον γιατρο σου και αν θελεις πες μας τι θα σου πει.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , iouliana είπε:

Αλινα μηπως όταν βλέπεις αυτην τη διαφορα η εντονη γραμμη εμφανιζεται για δυο ημερες? επισης χωρις να τα εχω χρησιμοποιησει ποτε υποθετω πως τα τεστ  ανιχνευουν ποιοτικα την αυξηση της ορμόνης που προηγείται της ωορρηξίας δεν εξασφαλιζουν όμως ότι τελικα <εσκασε> το ωαριο και το ποτε ακριβως. Νομιζω πως μονο με υπερηχο θα μπορουσε καποιος να είναι 100% σιγουρος. Ρωτα τον γιατρο σου και αν θελεις πες μας τι θα σου πει.

Φυσικά και σκάει το ωάριο αφού έρχεται περίοδος στο εύλογο χρονικό διάστημα. Όταν πάω θα τον ρωτήσω και φυσικά θα ενημερώσω και εδώ. Απλώς τώρα μου έχει κολλήσει. 

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι ! Σας παραδεχομαι !!! μακαρι να ειχα κ εγω κατι τετοιο απο τον αντρα μου .. αντε μακαρι  να το πετυχατε αυτη την φορα !

Επί της ουσίας το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό, γιατί στην πράξη μια επαφή χρειάζεται. Επισης, αν είναι να γίνει θα γίνει. Οπότε και αυτό το καταναγκαστικό που μας πιάνει, δεν έχει πολύ νόημα. Οπότε μην το σκέφτεσαι. 

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!Μήπως κάποια κοπέλα Θ μπορούσε Ν με ενημερώσει για το πώς λειτουργούν τ τεστ ωορρηξίας?Όπως Κ ποσό ζει το σπέρμα στο σώμα Κ τέλος πόσες μέρες πριν Κ πόσες μετα την ωορρηξία υπάρχει πιθανότητα αν γίνει επαφή Ν υπάρχει γονιμοποίηση?Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια μου!

Α Κ ποσά χρειάζεται Ν χρησιμοποίηθουν για ν βρεθεί η ωορρηξία

Καλησπέρα. Τα τεστ ωορρηξίας τα ξεκινάς ανάλογα με τον κύκλο σου. Αν είναι πχ. 26 ημερών καλό είναι να αρχίσεις 8η μέρα. Σε έναν κύκλο 30 ημερών, 13η μέρα περίπου. Κάνεις ένα κάθε μέρα, μεταξύ 12.00-20.00, ιδανικά την ίδια περίπου ώρα. Θετικό θεωρείται όταν η γραμμή αποτελέσματος είναι εξίσου έντονη με τη γραμμή ελέγχου. Από εκείνη τη στιγμή η ωορρηξία γίνεται σε 24-48 ώρες. Η μέρα του θετικού και οι δύο επόμενες είναι οι κατεξοχήν γόνιμες.

Ένα υγιές σπέρμα ζει κατά μέσο όρο τρεις ημέρες μέσα στον κόλπο. Μπορεί περισσότερο, μπορεί και λιγότερο. Και επειδή πρέπει να ανανεώνεται, καλό είναι να υπάρχει επαφή (ή έστω εκσπερμάτωση) τρεις μέρες πριν τις γόνιμες. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , alina80 είπε:

Φυσικά και σκάει το ωάριο αφού έρχεται περίοδος στο εύλογο χρονικό διάστημα. Όταν πάω θα τον ρωτήσω και φυσικά θα ενημερώσω και εδώ. Απλώς τώρα μου έχει κολλήσει. 

Μου εχει κολλησει λιγο και εμενα γτ την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου (όχι με τεστ αλλα τυχαια την εχω πετυχει και σε υπερηχο ) αλλα τελευταια ο κυκλος παιζει σε 27-29 και εχω την απορια. Όταν παω θα τον ρωτησω κι εγω.

Ευχομαι φυσικα  να πας με άλλες αποριες μια και καλη:)


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iouliana είπε:

Μου εχει κολλησει λιγο και εμενα γτ την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου (όχι με τεστ αλλα τυχαια την εχω πετυχει και σε υπερηχο ) αλλα τελευταια ο κυκλος παιζει σε 27-29 και εχω την απορια. Όταν παω θα τον ρωτησω κι εγω.

Ευχομαι φυσικα  να πας με άλλες αποριες μια και καλη:)

Να μην σε προβληματίζει πάντως αυτό. Επειδή σε έναν κύκλο έγινε η ωορρηξία σου Χ μέρα, δεν σημαίνει ότι σε κάθε κύκλο γίνεται την ίδια μέρα. Το 27-29 μέρες, πάλι σταθερός θεωρειται. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Δίκιο έχεις. Ας κανω το σταυρό μου λοιπόν. Αχχχ ελπίζω το πιτσούνι μου είναι Κομπλε. Τώρα λεει οτι στην 5η εβδομαδα ξεκιναει να χτυπαει η καρδουλα..... ε? 

Ναι κορίτσι μου.. αλλά δεν είναι απόλυτο.  Σε άλλες νωρίτερα και σε άλλες αργότερα.  Εγώ στην 5η βδομάδα δεν είχα δει καρδούλα.  Την είδα όταν ξαναπηγα στην 8η. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσαρες!! Ελα δεν.εχω παράπονο οτι δεν γραψαμε 1 εβδομάδα μεσα στις γιορτές τα γραψαμε σε μια.μέρα!!! 10 σελίδες!!!!! @caramel_83 συμφωνώ με τα κοριτσια όποια κοπελα επιστρέψει και θελει να μπει στο πινακακι ξανα μπενει αντε να αρχίσεις δυναμικά να ανέβεις πανω και εσυ.και ολες μας! @Μάντη και.εμενα βρε μου φενετε νωρίς για το τεστακι αλλα αν.το κανεις εύχομαι να ειναι κατακοκκινη η γραμμή θετικοτατη!!! @ada32 περιμενουμε το τεστακι! @Aria Const καπου χαθικα λιγο με τα ποστ σου!  Σου βγήκε αχνη γραμμη που μετα εξαφανιστικε και το επομενο τεστ ηταν αρνητικο??? Κανεις μεγαλους κυκλους!? Εγω απο αυτα που διαβασα θα συμφωνήσω αν θες τη γνώμη μου χιλια τα εκατό με την @Τονι@ χοριακη οπως διποτε! Καταλαβενω και για το οικονομικο και την επιφύλαξη σου αλλα με τοσα τεστ στην ιδια τιμη κανεις μια χοριακη με τα ιδια λεφτα και εχεις 100% αποτελέσματα!!! Και απο την αλλη θα σκασει; μια βδομαδα ακομα αναμονη συν πως τα συμπτώματα ειναι πολυ θετικα εύχομαι ολόψυχα να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!! Οι υπολοιπες!!???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες!! Ελα δεν.εχω παράπονο οτι δεν γραψαμε 1 εβδομάδα μεσα στις γιορτές τα γραψαμε σε μια.μέρα!!! 10 σελίδες!!!!! @caramel_83 συμφωνώ με τα κοριτσια όποια κοπελα επιστρέψει και θελει να μπει στο πινακακι ξανα μπενει αντε να αρχίσεις δυναμικά να ανέβεις πανω και εσυ.και ολες μας! @Μάντη και.εμενα βρε μου φενετε νωρίς για το τεστακι αλλα αν.το κανεις εύχομαι να ειναι κατακοκκινη η γραμμή θετικοτατη!!! @ada32 περιμενουμε το τεστακι! @Aria Const καπου χαθικα λιγο με τα ποστ σου!  Σου βγήκε αχνη γραμμη που μετα εξαφανιστικε και το επομενο τεστ ηταν αρνητικο??? Κανεις μεγαλους κυκλους!? Εγω απο αυτα που διαβασα θα συμφωνήσω αν θες τη γνώμη μου χιλια τα εκατό με την @Τονι@ χοριακη οπως διποτε! Καταλαβενω και για το οικονομικο και την επιφύλαξη σου αλλα με τοσα τεστ στην ιδια τιμη κανεις μια χοριακη με τα ιδια λεφτα και εχεις 100% αποτελέσματα!!! Και απο την αλλη θα σκασει; μια βδομαδα ακομα αναμονη συν πως τα συμπτώματα ειναι πολυ θετικα εύχομαι ολόψυχα να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!! Οι υπολοιπες!!???

Γειά σου Αννουλα μου! !! Εγώ αρκετά καλαείμαι.  Εχθές γύρισα στη δουλεια αλλά ευτυχώς η μπέμπα μου δεν κλαίει όπως έκλαιγε οπότε καλύτερα.  Εν τω μεταξύ σήμερα ξεκινήσαμε ρυζάλευρο και δεν της άρεσε.  Με τα χίλια ζόρια και με πολλές προσπάθειες έφαγε απειροελαχιστο.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι κορίτσι μου.. αλλά δεν είναι απόλυτο.  Σε άλλες νωρίτερα και σε άλλες αργότερα.  Εγώ στην 5η βδομάδα δεν είχα δει καρδούλα.  Την είδα όταν ξαναπηγα στην 8η. 

Κο εγώ στην 8η θα κανώ υπέρηχο 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Γειά σου Αννουλα μου! !! Εγώ αρκετά καλαείμαι.  Εχθές γύρισα στη δουλεια αλλά ευτυχώς η μπέμπα μου δεν κλαίει όπως έκλαιγε οπότε καλύτερα.  Εν τω μεταξύ σήμερα ξεκινήσαμε ρυζάλευρο και δεν της άρεσε.  Με τα χίλια ζόρια και με πολλές προσπάθειες έφαγε απειροελαχιστο.  

Μπραβο κοριτσακι μου ειναι πολύ μικρο το μωρουλι σου εσενα και φυσικά της λυπεί η μαμα της!!! Οσο για την τροφή η που θα την συνηθίσει η θα.βρεις καποιο υποκατάστατο!!! Τι να πω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Κο εγώ στην 8η θα κανώ υπέρηχο 

Έχεις πάει για πρώτο υπέρηχο? ? Επίσης δεν έχω καταλάβει αν έχεις σταθερό γιατρό

Just now, Ungry girl είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου ειναι πολύ μικρο το μωρουλι σου εσενα και φυσικά της λυπεί η μαμα της!!! Οσο για την τροφή η που θα την συνηθίσει η θα.βρεις καποιο υποκατάστατο!!! Τι να πω!!

Μπαααα! ! Είναι λιγοφαγη και πολύ ζωηρή.  Με το ζόρι παίρνει βάρος. . Αλλά εντάξει. .είμαι αισιόδοξη.  Και πολύ πιο ήρεμη αφού την  βλέπω ότι είναι κι αυτή πιο χαλαρη όταν λείπω.  Αυτή ήταν η μεγάλη μου στεναχώρια. .Εσύ πως είσαι αγάπη  ??


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έχεις πάει για πρώτο υπέρηχο? ? Επίσης δεν έχω καταλάβει αν έχεις σταθερό γιατρό

Μπαααα! ! Είναι λιγοφαγη και πολύ ζωηρή.  Με το ζόρι παίρνει βάρος. . Αλλά εντάξει. .είμαι αισιόδοξη.  Και πολύ πιο ήρεμη αφού την  βλέπω ότι είναι κι αυτή πιο χαλαρη όταν λείπω.  Αυτή ήταν η μεγάλη μου στεναχώρια. .Εσύ πως είσαι αγάπη  ??

Ε καλα δεν το συζητάμε εγω βλεπω τη σηνυφαδα μου που η μικρη ειναι κολλημένη επανο της παει μεχρη την κουζινα και την τραβαει απο το παντελόνι κολλημένη πάνω της οχι αστεια και είναι τωρα 18 μηνών! Αλλα θα μαθει την απουσια σου σιγα σιγα και ολα θα φτιάξουν! Δεν σου λυπεί όταν εισαι στη δουλεια!!?? Εγώ πολυ καλύτερα ειμαι θα ελεγα άρχισα και εγω τις προσπαθείς παλι προσπάθειες δεν ειχαμε επαφες αυτο το μηνα 1 και καλη χαχαχα αλλα ελπιζω και μπορεί να μην τα καταφερω τωρα αλλα ευελπιστώ ατο σύντομο μέλλον να τα καταφέρω ψυχολογικά εχω δύναμη και ωραιξη να προσπαθήσω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ε καλα δεν το συζητάμε εγω βλεπω τη σηνυφαδα μου που η μικρη ειναι κολλημένη επανο της παει μεχρη την κουζινα και την τραβαει απο το παντελόνι κολλημένη πάνω της οχι αστεια και είναι τωρα 18 μηνών! Αλλα θα μαθει την απουσια σου σιγα σιγα και ολα θα φτιάξουν! Δεν σου λυπεί όταν εισαι στη δουλεια!!?? Εγώ πολυ καλύτερα ειμαι θα ελεγα άρχισα και εγω τις προσπαθείς παλι προσπάθειες δεν ειχαμε επαφες αυτο το μηνα 1 και καλη χαχαχα αλλα ελπιζω και μπορεί να μην τα καταφερω τωρα αλλα ευελπιστώ ατο σύντομο μέλλον να τα καταφέρω ψυχολογικά εχω δύναμη και ωραιξη να προσπαθήσω!

Μια επαφή αρκεί. .(είμαι ζωντανό παράδειγμα. .) Πότε δεν ξέρεις. . Ναι μου λείπει και τη σκέφτομαι συνέχεια. .αλλά ειμαι πολύ τυχερή που λείπω μόνο 2-3 ώρες τη μέρα. .άλλες κοπέλες δουλεύουν 8ωρο. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εχω διαβασει απο κοπελες εδω για επωνυμο τεστ που εμφανιστηκε η γραμμη για 5 λεπτα κ μετα εξαφανιστηκε .. και ηταν εγκυες ! αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν ! @Farmakotriftena νομιζω πως μπορει να σου απαντησει ..

 

Γεια σας κορίτσια!! Δεν έχω παρακολουθήσει συζητήσεις σας, πάντως αν εμφανίστηκε στη κοπέλα η 2η γραμμή και μετά εξαφανίστηκε τότε το τεστ είναι θετικό. Σε μενα έγινε αυτό το clear blue.  Εμφανίστηκε κανονικό ο σταυρός και μετά από κάποια ώρα εξαφανίστηκε εντελώς  .

Από τις παλιές έχουμε καμία εγκυο;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Μια επαφή αρκεί. .(είμαι ζωντανό παράδειγμα. .) Πότε δεν ξέρεις. . Ναι μου λείπει και τη σκέφτομαι συνέχεια. .αλλά ειμαι πολύ τυχερή που λείπω μόνο 2-3 ώρες τη μέρα. .άλλες κοπέλες δουλεύουν 8ωρο. .

Α δεν ηξερα ποσες ωρες δουλεύεις!! Ωραια τοτε δεν ειναι πολυ!! Τι για πες με μια επαφη τα καταφέρατε??? Εγω εχω και πρόβλημα στη μέση! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...