Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπέρα!Μήπως κάποια κοπέλα Θ μπορούσε Ν με ενημερώσει για το πώς λειτουργούν τ τεστ ωορρηξίας?Όπως Κ ποσό ζει το σπέρμα στο σώμα Κ τέλος πόσες μέρες πριν Κ πόσες μετα την ωορρηξία υπάρχει πιθανότητα αν γίνει επαφή Ν υπάρχει γονιμοποίηση?Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια μου!

Α Κ ποσά χρειάζεται Ν χρησιμοποίηθουν για ν βρεθεί η ωορρηξία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!Μήπως κάποια κοπέλα Θ μπορούσε Ν με ενημερώσει για το πώς λειτουργούν τ τεστ ωορρηξίας?Όπως Κ ποσό ζει το σπέρμα στο σώμα Κ τέλος πόσες μέρες πριν Κ πόσες μετα την ωορρηξία υπάρχει πιθανότητα αν γίνει επαφή Ν υπάρχει γονιμοποίηση?Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια μου!

Α Κ ποσά χρειάζεται Ν χρησιμοποίηθουν για ν βρεθεί η ωορρηξία

Το σπέρμα ζει έως 3 μέρες. Οπότε από 5 μέρες πριν την οωρρηξία σου έως και 2 μέρες μετά που θα γίνει είναι το παράθυρο γονιμοποίησης και ενδείκνυται επαφές αυτό το διάστημα. Τα τέστ οωρρηξίας τα ξεκινάς μετά την περίοδό σου με τα μεσημεριανά ούρα και μόλις δεις πιο έντονη τη γραμμή σημαίνει ότι θα έχεις οωρρηξία από 24 έως 48 ώρες μετά. Κάποιο διάστημα μέχρι να τα συνηθίσεις υπολόγιζε 2-3 κύκλους για αρχή αλλά μπορεί και να είσαι τυχερή να μείνεις αμέσως!!!

πρίν από 7 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!Μήπως κάποια κοπέλα Θ μπορούσε Ν με ενημερώσει για το πώς λειτουργούν τ τεστ ωορρηξίας?Όπως Κ ποσό ζει το σπέρμα στο σώμα Κ τέλος πόσες μέρες πριν Κ πόσες μετα την ωορρηξία υπάρχει πιθανότητα αν γίνει επαφή Ν υπάρχει γονιμοποίηση?Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια μου!

Α Κ ποσά χρειάζεται Ν χρησιμοποίηθουν για ν βρεθεί η ωορρηξία

Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις και 2 την ημέρα ένα μεσημέρι ένα απογευμα προς βράδυ! Ας πουν κι άλλες κοπέλες πιο έμπειρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ada32 εγω ειμαι 21η ,μερα σημερα ..ειχαμε καθε μερα επαφες στις γονιμες εκτος απο την 16η γιατι δεν μπορεσαμε...πρεπει να εκανα ωορηξια στις 3του μηνα αλλα απο συμπτωματα τιποτα..και να φανταστεις οτι ημουν πολυ αισιοδοξη γτ ειχα κ ενα σημαδακι στην κοιλια σαν αυτο π ειχα οταν ημουν εγκυος..ακομα το εχω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα μου δεν έχω βγαλει καθόλου. Έχω ηρεμήσει απο τον βήχα. Τώρα βηχω λίγο. Ναι την κρατώ την κοιλια μου. Αλλα και τι να κανω? Εχθές μιλαμε καποια στιγμή πνίγηκα τόσο πολυ μοθ βγήκα τα ματια οξω. Τι θα μπορούσε να παθει το νινακι δηλαδή? 

Σου λένε τίποτα του τύπου αντε εσείς τι κανετε? 

Αγάπη μου δεν ξέρω αν θα μπορούσε να πάθει κάτι το μωράκι.  Άλλοι λένε έτσι κι άλλοι αλλιώς. ..Απλά σκέφτομαι ότι όταν βηχουμε βάζουμε μεγάλη πίεση στην κοιλιά οπότε θεωρώ ότι αυτό από μόνο του πρέπει να αποφεύγεται. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

Έχω ένα παιδάκι 3 χρονων και κάτι αλλά θέλουμε δεύτερο και δεν έρχεται αυτή την φορά αλλα λενε άντε να κάνετε και δεύτερο μην μείνει μόνο του να έχει αδερφάκι μην έχουν μεγάλη διαφορά και όλα αυτά τα εκενευριστικα και κλασσικά που λένε!κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!!

Καταρχήν να σου ζήσει κ κατα δεύτερον γραφτους κ όταν Καποιος σου λέει κατι να τους το κοβεις. Σουηδία δημιουργούν Αγχος. Εννοείται κ θα έρθει. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Συγνώμη που δε συμμετέχω πολύ...αλλά η διάθεση είναι έτσι κ έτσι!

Μάντη εσύ είσαι για 15; εγώ είμαι για 12 το Σάββατο. Κανένα σύμπτωμα κ εγώ αλλά λέω και εγώ να κάνω ενα την Πέμπτη ή την Παράσκευή γιατί αλλιώς δεν αντεχω την αναμονή! @elenakii22 το στήθος δεν εχει πρηστεί καθόλου αλλά σκέφτομαι κ αυτό που είχες πει εσυ...Μα καθόλου δεν είχε πρηστεί;

μου ειχε πρηστει ελαχιστα 1-2 μερες πριν...

  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αγάπη μου δεν ξέρω αν θα μπορούσε να πάθει κάτι το μωράκι.  Άλλοι λένε έτσι κι άλλοι αλλιώς. ..Απλά σκέφτομαι ότι όταν βηχουμε βάζουμε μεγάλη πίεση στην κοιλιά οπότε θεωρώ ότι αυτό από μόνο του πρέπει να αποφεύγεται. 

Δίκιο έχεις. Ας κανω το σταυρό μου λοιπόν. Αχχχ ελπίζω το πιτσούνι μου είναι Κομπλε. Τώρα λεει οτι στην 5η εβδομαδα ξεκιναει να χτυπαει η καρδουλα..... ε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria Const είπε:

Αααα.. καλα και εγω περιμενω να κανω παιδι ? πωωω δεν το ηξερα βασικα και τον Ιουλιο με πριμολουτ μ ηρθε οχι μονη της πω κουφαθηκα κοριτσια

Εχεις το συνδρομο πολυκυστικων εσυ .. οποτε πρωτα να δεις αν εισαι η δεν εισαι εγκυος  .. μακαρι να εισαι ! 

Αν δεν εισαι , λογικα θα πας στον γιατρο να σου δωσει χαπια για προκληση ωορηξιας για τις πολυκυστικες ωοθηκες .. κ ξερω κοπελες με πολυκθστικες που παιρνουν τα inofert που τους μικραινουν τον κυκλο ..  Παραπανω δν γνωριζω να σε ενημερωσω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Aria Const είπε:

Τα inofert comby είναι 18 ευρώ και έχει 20 μέσα για 2 τη μέρα.. μου είπε ο άνθρωπος ότι κατανοεί κλπ και δε θα με πιέσει.. Αλλά για τις εβιολ δε σηκώνει κουβέντα.  Οπότε παίρνω κάθε μέρα εβιολ και οπότε μπορώ τα ινοφερτ

Νομιζα έπαιρνες τα απλα... Στο ίντερνετ ισως τα βρεις και ποιο οικονομικά... Καταλαβαίνω ειναι δυσκολο και εμενα ο αντρας μ παίρνει profertil και εχουν 75 ευρο το μηνα... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. @Κοννυ  τι εγινε κοριτσια με τον γιατρο πηγατε???τι σας ειπε? σας εδωσε ΠΗΤ??

Τι κάνεις γλυκιά καραμελιτσα. Σήμερα το απόγευμα θα ξέρω. Το βράδυ θα σας πω. Έχω αγωνία.... Ας πάνε όλα καλά καραμελακι μου.♡

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@ada32 εγω ειμαι 21η ,μερα σημερα ..ειχαμε καθε μερα επαφες στις γονιμες εκτος απο την 16η γιατι δεν μπορεσαμε...πρεπει να εκανα ωορηξια στις 3του μηνα αλλα απο συμπτωματα τιποτα..και να φανταστεις οτι ημουν πολυ αισιοδοξη γτ ειχα κ ενα σημαδακι στην κοιλια σαν αυτο π ειχα οταν ημουν εγκυος..ακομα το εχω...

οποτε η πρωτη θα ειμαι εγω κ μετα θα ακολουθησετε εσεις .. μακαρι να εχουμε ολες θετικα τεστακια !! εμενα με ποναει αρκετα το στηθος μου ..βεβαια οπως παντα πριν την περιοδο .. κ εμεις ειχαμε επαφες αρκετες ! αντε να δουμε τι καναμε ...

πρίν από 31 λεπτά , Aria Const είπε:

Τα inofert comby είναι 18 ευρώ και έχει 20 μέσα για 2 τη μέρα.. μου είπε ο άνθρωπος ότι κατανοεί κλπ και δε θα με πιέσει.. Αλλά για τις εβιολ δε σηκώνει κουβέντα.  Οπότε παίρνω κάθε μέρα εβιολ και οπότε μπορώ τα ινοφερτ

παιρνεις εβιολ βιταμινη  Ε?  γτ δεν παιρνεις τα απλα inofert που ειναι πιο φτηνα ? και εχουν μεσα 30 φακελακια .. τα combi ειναι για γυναικες που εχουν καποια κιλα παραπανω νομιζωω

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Γεια! Σάββατο είναι η κρίσιμη μέρα. Εσύ;

Εγω Κυριακη -Δευτερα μετα απο σενα!  εσεις εχετε περισσοτερες πιθανοτητες αυτη την φορα γτ θυμαμαι οτι εσκασαν 2 αυγουλακια.. αντε  μακαρι να εισαι το πρωτο θετικο τεστ της εβδομαδας και να ακολουθησουμε και οι υπολοιπες .. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

οποτε η πρωτη θα ειμαι εγω κ μετα θα ακολουθησετε εσεις .. μακαρι να εχουμε ολες θετικα τεστακια !! εμενα με ποναει αρκετα το στηθος μου ..βεβαια οπως παντα πριν την περιοδο .. κ εμεις ειχαμε επαφες αρκετες ! αντε να δουμε τι καναμε ...

παιρνεις εβιολ βιταμινη  Ε?  γτ δεν παιρνεις τα απλα inofert που ειναι πιο φτηνα ? και εχουν μεσα 30 φακελακια .. τα combi ειναι για γυναικες που εχουν καποια κιλα παραπανω νομιζωω

Εγω Κυριακη -Δευτερα μετα απο σενα!  εσεις εχετε περισσοτερες πιθανοτητες αυτη την φορα γτ θυμαμαι οτι εσκασαν 2 αυγουλακια.. αντε  μακαρι να εισαι το πρωτο θετικο τεστ της εβδομαδας και να ακολουθησουμε και οι υπολοιπες .. 

 Εμενα παλι ενω συνηθως το στηθος μου πρηζεται παρα πολυ τωρα τιποτα ...υποπτο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

 Εμενα παλι ενω συνηθως το στηθος μου πρηζεται παρα πολυ τωρα τιποτα ...υποπτο αυτο...

Μακαρι .. να ειναι "υποπτο" συμπτωμα!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ada32 είπε:

οποτε η πρωτη θα ειμαι εγω κ μετα θα ακολουθησετε εσεις .. μακαρι να εχουμε ολες θετικα τεστακια !! εμενα με ποναει αρκετα το στηθος μου ..βεβαια οπως παντα πριν την περιοδο .. κ εμεις ειχαμε επαφες αρκετες ! αντε να δουμε τι καναμε ...

παιρνεις εβιολ βιταμινη  Ε?  γτ δεν παιρνεις τα απλα inofert που ειναι πιο φτηνα ? και εχουν μεσα 30 φακελακια .. τα combi ειναι για γυναικες που εχουν καποια κιλα παραπανω νομιζωω

Εγω Κυριακη -Δευτερα μετα απο σενα!  εσεις εχετε περισσοτερες πιθανοτητες αυτη την φορα γτ θυμαμαι οτι εσκασαν 2 αυγουλακια.. αντε  μακαρι να εισαι το πρωτο θετικο τεστ της εβδομαδας και να ακολουθησουμε και οι υπολοιπες .. 

Ναι μου την εχει δωσει τωρα κανα 3 μηνο την Ε .. τον ειχα ρωτησει για τα απλα ινοφερτ και μ ειπε οτι τα κομπι ειναι καλυτερα .. τωρα δεν ξερω  :/ 

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ - ΧΟΡΙΑΚΕΣ .. :-D:-D 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...