Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου. ..Μην αγχώνεσαι τώρα  ..  εφόσον έχεις ήδη ένα παιδάκι ξέρεις ότι ακόμα κι έτσι μπορείς  να μείνεις έγκυος. . Αλλά αυτό θα το σκεφτείς στην επόμενη φάση.  Βεβαιώσου πρώτα ότι δεν είσαι ήδη έγκυος! !!

Το πρώτο σου παιδάκι τι ηλικία έχει? ? Αγορακι ή κοριτσάκι? ?

Είναι 4ων ετών είναι κοριτσάκι :) 

Να κάνω άλλη μια ερώτηση .. ? Αυτά που υποτίθεται είναι συμπτώματα 2 εβδομάδες ναυτίες τσιμπιές πονάκια υγρά κλπ δεν είναι πολύ νωρίς να τα νιώθω για εγκυμοσύνη ? στην κόρη μου δεν είχα τίποτα απολύτως ..μετά την 7η εβδομάδα αηδίασα τον καφέ και το τσιγάρο ούτε να τα δω  .. αλλα τιποτα αλλο ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Aria Const είπε:

Είναι 4ων ετών είναι κοριτσάκι :) 

Να κάνω άλλη μια ερώτηση .. ? Αυτά που υποτίθεται είναι συμπτώματα 2 εβδομάδες ναυτίες τσιμπιές πονάκια υγρά κλπ δεν είναι πολύ νωρίς να τα νιώθω για εγκυμοσύνη ? 

Κορίτσι μου εγώ είχα συμπτώματα σχεδόν 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.  Δηλαδή λίγο μετά την εμφύτευση.  Κι εμένα μου φαινόταν νωρίς αλλά δεν ήταν στο μυαλό μου . Ήταν ξεκάθαρα. .και τελικά όντως ήμουν.  Είχα συχνοουρια,  κρυάδες,  ζαλάδες  , ένα στομάχι κόμπο,  λαχανιασμα, υπνηλία,  πονοκέφαλο, πρησμένο στήθος,  αναγουλα που και που και τσιμπήματα χαμηλά.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

κανε το τεστ εφοσον το απαιτει η μερα  αλλα δεν θελω να ακουω απο τωρα αρνητικες σκεψεις.. εισαι μονο στην 20 η μερα , τι συμπτωμα να εχεις ?? ειναι νωρις ακομα .. κ αν θυμαμαι ο προηγουμενος κυκλος σου ηταν 30?  .

Θα σου πω , οπως λρω κ στον εαυτο μου , μεχρι να δεις αιμα , εχεις ακομα ελπιδες!!! 

Ναι εχω ελπιδες! Ο προηγούμενος ηταν 26 ημερες... Ο προπροηγουμενος ηταν 30 ημερες πρώτη φορα ειχα τοσο μεγαλο κύκλο...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου εγώ είχα συμπτώματα σχεδόν 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.  Δηλαδή λίγο μετά την εμφύτευση.  Κι εμένα μου φαινόταν νωρίς αλλά δεν ήταν στο μυαλό μου . Ήταν ξεκάθαρα. .και τελικά όντως ήμουν.  Είχα συχνοουρια,  κρυάδες,  ζαλάδες  , ένα στομάχι κόμπο,  λαχανιασμα, υπνηλία,  πονοκέφαλο, πρησμένο στήθος,  αναγουλα που και που και τσιμπήματα χαμηλά.

Αυτα εχω και εγω + μπουκωμα (οχι παντα ) βεβαια δεν εχω υπνηλια να πω την αληθεια τα ακρα μ συνηθως ειναι κρυα πονοκεφαλους εχω μερα παρα μερα κι αυτο μ κανει εντυπωση χθες δεν ειχα σημερα εχω νιωθω τα ματια μ βαρια σα να εχω πυρετο αλλα δεν εχω χθες ειχα πονους περιοδου σημερα κατι τσιμπιες αναγουλες??? καθε μερα εδω και 2 εβδομαδες κυριως μετα τις 3 το μεσημερι αλλα θα αρχησουν λιγο λιγο απο τη μια και μετα τις 8 το απογευμα φευγουν παλι τωρα ας πουμε εχουν αρχησει και σε συνδιασμο με βηχα οτι χειροτερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Aria Const είπε:

Αυτα εχω και εγω + μπουκωμα (οχι παντα ) βεβαια δεν εχω υπνηλια να πω την αληθεια τα ακρα μ συνηθως ειναι κρυα πονοκεφαλους εχω μερα παρα μερα κι αυτο μ κανει εντυπωση χθες δεν ειχα σημερα εχω νιωθω τα ματια μ βαρια σα να εχω πυρετο αλλα δεν εχω χθες ειχα πονους περιοδου σημερα κατι τσιμπιες αναγουλες??? καθε μερα εδω και 2 εβδομαδες κυριως μετα τις 3 το μεσημερι αλλα θα αρχησουν λιγο λιγο απο τη μια και μετα τις 8 το απογευμα φευγουν παλι τωρα ας πουμε εχουν αρχησει και σε συνδιασμο με βηχα οτι χειροτερο 

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. ..  δε θέλω να γίνω κουραστική αλλά θα γίνω.  Κάνε μια χοριακη άμεσα.  Να ξέρεις τι σου γίνεται 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια μου ! 

Μίλησα τηλεφωνικά με τον γυναικολόγο μου .. δεν άντεξα .. του είπα τι μου συμβαίνει μου είπε ότι μπορεί να είναι νωρίς για μένα και τα τεστ .. ότι η ωορηξια μου μπορεί να γίνεται όποτε να ναι .. και τα τεστ να μη μ δείχνουν ..μου είπε να κάνω υπομονή μια εβδομάδα και να πάω να κάνω μια β-χοριακη ..ότι αυτό είναι το καλύτερο ..να δώσουμε λίγο χρόνο ..και να είμαι σε επικοινωνία μαζί του ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Aria Const είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου ! 

Μίλησα τηλεφωνικά με τον γυναικολόγο μου .. δεν άντεξα .. του είπα τι μου συμβαίνει μου είπε ότι μπορεί να είναι νωρίς για μένα και τα τεστ .. ότι η ωορηξια μου μπορεί να γίνεται όποτε να ναι .. και τα τεστ να μη μ δείχνουν ..μου είπε να κάνω υπομονή μια εβδομάδα και να πάω να κάνω μια β-χοριακη ..ότι αυτό είναι το καλύτερο ..να δώσουμε λίγο χρόνο ..και να είμαι σε επικοινωνία μαζί του ! 

Πωπω μια βδομάδα!! Γιατί τόσο πολύ;; Κάνε υπομονή! Πολλές φορές τα συμπτώματα μας μπερδεύουν. Καλύτερα να μην το είχες στο μυαλό σου όπως την πρώτη φορά! Μπορεί και να σε τριγυρίζει καμιά ιωσούλα. Εύχομαι βέβαια να υποδηλώνουν εγκυμοσύνη και σε μια βδομάδα να έχεις ευχάριστα να μοιραστείς...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Τονι@ είπε:

@Smile89 πως είσαι σήμερα κορίτσι μου? ?? Σταμάτησαν τα καφέ? ? Ο βήχας? ? Πρέπει να το προσέχεις το θέμα του βήχα ειδικά τον πρώτο καιρό. ..  σε καταλαβαίνω. .κι εγώ είχα αρρωστησει και εβηχα σαν γαϊδούρι στον 4ο.  Να κρατάς την κοιλίτσα σου χαμηλά όταν βήχεις και πίνε υγρά να καθαρίσει. 

Έλα μου δεν έχω βγαλει καθόλου. Έχω ηρεμήσει απο τον βήχα. Τώρα βηχω λίγο. Ναι την κρατώ την κοιλια μου. Αλλα και τι να κανω? Εχθές μιλαμε καποια στιγμή πνίγηκα τόσο πολυ μοθ βγήκα τα ματια οξω. Τι θα μπορούσε να παθει το νινακι δηλαδή? 

1 hour ago, Nati85 είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου.το παλεύω περίπου 1 χρόνο τωρα.η αλήθεια είναι δεν είμαι πάντα αισιόδοξη με παίρνει από κάτω και όλο ακούω από γνωστούς και συγγενείς για εγκυμοσύνες και ειδικά για τα δεύτερα τους η τρίτα τους παιδάκια και πέφτω ψυχολογικα.

 

 

Σου λένε τίποτα του τύπου αντε εσείς τι κανετε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Πωπω μια βδομάδα!! Γιατί τόσο πολύ;; Κάνε υπομονή! Πολλές φορές τα συμπτώματα μας μπερδεύουν. Καλύτερα να μην το είχες στο μυαλό σου όπως την πρώτη φορά! Μπορεί και να σε τριγυρίζει καμιά ιωσούλα. Εύχομαι βέβαια να υποδηλώνουν εγκυμοσύνη και σε μια βδομάδα να έχεις ευχάριστα να μοιραστείς...

@kido μου δεν ειχα κανενα άγχος ουτε το ειχα στο μυαλο μου γτ δεν προσπαθουσαμε μονο που κανουμε ελευθερα .. αλλα απο την παραμονη της πρωτοχρονιας αυτο το στομαχι και το κεφαλι και ολα οσα εχω με εβαλαν στην πριζα και ειμαι ετσι τωρα .. αλλιως ουτε που θα ψαχνομουν να σου πω την αληθεια ! Να ειναι ιωση 2 εβδομαδες ? δεν ξερω τι να σκεφτω .. μ ειπε 7 μερες για να περιμενουμε μη τυχον εγινε αργα η ωορηξια /συλληψη κατι τετοιο γτ δεν ξερουμε την ωορηξια μ 

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα μου δεν έχω βγαλει καθόλου. Έχω ηρεμήσει απο τον βήχα. Τώρα βηχω λίγο. Ναι την κρατώ την κοιλια μου. Αλλα και τι να κανω? Εχθές μιλαμε καποια στιγμή πνίγηκα τόσο πολυ μοθ βγήκα τα ματια οξω. Τι θα μπορούσε να παθει το νινακι δηλαδή? 

Δεν υπαρχουν σιροπακια για το βηχα ωστε να σταματησει ? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria Const είπε:

@Smile89 όχι δεν καταλαβαίνω και νομίζω χωρίς περίοδο δεν κάνεις ωορηξια ! Ο γυναικολόγος μου μου εχει πει απλα να φτιάξουμε τον κύκλο με τα inofert σιγα σιγα αλλα ειναι και πανάκριβα όποτε δεν είμαι και συνεπής!

@Τονι@ Αν δεν έρθει περίοδος όμως ? εχω κι αυτο τον βραγχνα ! θα σας πω κατα τις 3 οτι πάλι εχω ναυτιες μεχρι τις 8 περιπου .. καθε μερα τα ιδια .... και 3 αρνητικα τεστ .. 

Παντως μια φιλη που αδιαθετουσε ανα 40-50 ημέρες έπιασε παιδακι και πριν λίγο καιρό γέννησε αρα λογικα κανεις ωορηξια. Τι να πω δεν τσ ξέρω 

πρίν από 5 λεπτά , Aria Const είπε:

@kido μου δεν ειχα κανενα άγχος ουτε το ειχα στο μυαλο μου γτ δεν προσπαθουσαμε μονο που κανουμε ελευθερα .. αλλα απο την παραμονη της πρωτοχρονιας αυτο το στομαχι και το κεφαλι και ολα οσα εχω με εβαλαν στην πριζα και ειμαι ετσι τωρα .. αλλιως ουτε που θα ψαχνομουν να σου πω την αληθεια ! Να ειναι ιωση 2 εβδομαδες ? δεν ξερω τι να σκεφτω .. μ ειπε 7 μερες για να περιμενουμε μη τυχον εγινε αργα η ωορηξια /συλληψη κατι τετοιο γτ δεν ξερουμε την ωορηξια μ 

Δεν υπαρχουν σιροπακια για το βηχα ωστε να σταματησει ? 

 

Το παλεύω με ζεστα 

πρίν από 59 λεπτά , Aria Const είπε:

Είναι 4ων ετών είναι κοριτσάκι :) 

Να κάνω άλλη μια ερώτηση .. ? Αυτά που υποτίθεται είναι συμπτώματα 2 εβδομάδες ναυτίες τσιμπιές πονάκια υγρά κλπ δεν είναι πολύ νωρίς να τα νιώθω για εγκυμοσύνη ? στην κόρη μου δεν είχα τίποτα απολύτως ..μετά την 7η εβδομάδα αηδίασα τον καφέ και το τσιγάρο ούτε να τα δω  .. αλλα τιποτα αλλο ! 

Εγώ αηδιασα τσιγαρο 9 μέρες πριν την καθυστέρηση 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια και καλη χρονια!! Ευχομαι το 2018 να μας γεμισει στρουμπουλα μωρακια!!!

Να ρωτησω κατι τις κοπελες που ειναι ηδη εγκυουλες: παιρνει καμια τις βιταμινες pregnancecare max; ο γιατρος μου ειπε να τις κοψω και εχω ενα γεματο κουτι!! Κριμα ειναι γιατι ειναι και πανακριβες!!! Και ενα κουτι d3 4000IU. Οποια τα χρειαζεται τα στελνω!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα μου δεν έχω βγαλει καθόλου. Έχω ηρεμήσει απο τον βήχα. Τώρα βηχω λίγο. Ναι την κρατώ την κοιλια μου. Αλλα και τι να κανω? Εχθές μιλαμε καποια στιγμή πνίγηκα τόσο πολυ μοθ βγήκα τα ματια οξω. Τι θα μπορούσε να παθει το νινακι δηλαδή? 

Σου λένε τίποτα του τύπου αντε εσείς τι κανετε? 

Έχω ένα παιδάκι 3 χρονων και κάτι αλλά θέλουμε δεύτερο και δεν έρχεται αυτή την φορά αλλα λενε άντε να κάνετε και δεύτερο μην μείνει μόνο του να έχει αδερφάκι μην έχουν μεγάλη διαφορά και όλα αυτά τα εκενευριστικα και κλασσικά που λένε!κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα , εφοσον εχεις ακομα ενα τεστ , καντο αυριο  το πρωι και αναλογα με το αποτελεσμα , βλεπεις τι θα κανεις. εχω διαβασει απο κοπελες εδω για επωνυμο τεστ που εμφανιστηκε η γραμμη για 5 λεπτα κ μετα εξαφανιστηκε .. και ηταν εγκυες ! αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν ! @Farmakotriftena νομιζω πως μπορει να σου απαντησει ..

εγω για αστατους κυκλους δεν μπορω να σου απαντησω , γτ εμενα ειναι σταθερος .. Μακαρι να εισαι εγκυουλα.

Καλημερα κοριτσια!  τι μου κανετε? σημερα στην θεσσαλινικη εχει απιστευτη ομιχλη  και υγρασια .. ποιο κοριτσι περιμενει με μενα 15/01? 

εμενα εχει αρχισει κ με ποναει πολυ το στηθος μου απο την Κυριακη .. μονο αυτο νιωθω , τιποτα αλλο  @Μάντη @Dimitr@17 εσεις τι νιωθετε?

Γεια σας και απο μενα κοριτσια μου...εγω περιμενω στις 17 αλλα απο συμπτωματα τπτ..ουτε στηθος π συνηθως μου πρηζεταικαμια 10μερες πριν ουτε ασπρα πηχτα υγρα...ειναι κανονικα διαφανα...μονο η μεση μου με ποναει παρα πολυ αλλα δεν ξερω αν ειναι λογω δουλειας..τι να πω...??θα δειξει...παντως απο επαφες καλα τα πηγαμε δν μπορω να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria Const είπε:

@Smile89 όχι δεν καταλαβαίνω και νομίζω χωρίς περίοδο δεν κάνεις ωορηξια ! Ο γυναικολόγος μου μου εχει πει απλα να φτιάξουμε τον κύκλο με τα inofert σιγα σιγα αλλα ειναι και πανάκριβα όποτε δεν είμαι και συνεπής!

Κοριτσι μ αν ο γυναικολογος σου εχει δωσει μια θεραπεια πρέπει να την ακολουθείς πιστά για να δεις αποτελεσματα... Νομιζω οτι δεν ειναι πολυ ακριβα τα inofert... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Κοριτσι μ αν ο γυναικολογος σου εχει δωσει μια θεραπεια πρέπει να την ακολουθείς πιστά για να δεις αποτελεσματα... Νομιζω οτι δεν ειναι πολυ ακριβα τα inofert... 

Τα inofert comby είναι 18 ευρώ και έχει 20 μέσα για 2 τη μέρα.. μου είπε ο άνθρωπος ότι κατανοεί κλπ και δε θα με πιέσει.. Αλλά για τις εβιολ δε σηκώνει κουβέντα.  Οπότε παίρνω κάθε μέρα εβιολ και οπότε μπορώ τα ινοφερτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...