Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@caramel_83 κοιτάζω το πινακακι κ σκεφτομαι για ποτε ημουν κατω,μετα ανεβηκα κ τωρα ειμαι κοντα να γεννησω..κοιταζω κ τις πρωτες σελιδες κ θυμαμαι κ τα παλια...περναει ο καιρος γρηγορα...ευχομαι να ανεβεις κ εσυ συντομα!να το παρει επιτέλους αποφαση ο caramelos σου!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 54 λεπτά , vikib είπε:

Καλημερα κοριτσια με πολλα θετικα τεστακια!

Αλινα εγω αυτο που ξερω ειναι οτι αυτο το οποιο ειναι σταθερο  σε μια γυναικα ειναξ η ωχρινικη κ οχι η μερα ωορρηξιας.δλδ αν μια γυναικα εχει 28-30μερες κυκλο κ ωχρινικη 14μερες η ωορρηξια παιζει απο 14-16η μερα

Η ωχρινικη μπορει να αλλαξει μετα απο μια γεννα.απο το χαπι του θυροειδη δ νομιζω να αλλαζει

Μηπως οι ασταθεια που παρατηρεις εξηγειται απο το οτι οταν εχεις θετικο τεστ ωορρηξιας η ωορρηξια μπορει να γινει ειτε εκεινη την ημερα ειτε μεσα 48ωρες;νομιζω τα τεστ εχουν ενα τετοιο παραθυρακι

Καλημέρα. Ναι το ξέρω αυτό, ότι η φυσιολογική ωχρινική φάση είναι 12-16 ημέρες. Όπως επίσης ξέρω για το παράθυρο των 48 ωρών για ωορρηξία από το θετικό τεστ. Απλώς προβληματίζομαι (μπορεί και χωρίς λόγο) για το γεγονός ότι παίζει η ωχρινική μου φάση με διαφορά τριών ημερών μέσα στο διάστημα που κάνω τα τεστ. Είμαι πάντα μέσα στα όρια, απλώς δεν είμαι σταθερή. Το 48 ωρών παραθυράκι δικαιολογεί μόνο μία μέρα διαφορά, άντε δύο (αν παίξουμε και με τις ώρες). Αλλά τρεις; Και προσπαθώ να δω αν συμβαίνει και σε άλλη κοπέλα, αν είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Οχι ξερω οτι κατα 99 τις εκατο θα ειναι αρνητικό γτ ειναι πολυ νωρις! Οποτε θα το παρω χαλαρα!

Έκλεισα ραντεβου στο γυναικολογο μου κοριτσια! 24 του μήνα θα παω Αθήνα για τεστ παπ και καλλιέργεια κόλπικου υγρου! Να δουμε και τι θα μας πει για τις προσπάθειες! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Συγνώμη που δε συμμετέχω πολύ...αλλά η διάθεση είναι έτσι κ έτσι!

Μάντη εσύ είσαι για 15; εγώ είμαι για 12 το Σάββατο. Κανένα σύμπτωμα κ εγώ αλλά λέω και εγώ να κάνω ενα την Πέμπτη ή την Παράσκευή γιατί αλλιώς δεν αντεχω την αναμονή! @elenakii22 το στήθος δεν εχει πρηστεί καθόλου αλλά σκέφτομαι κ αυτό που είχες πει εσυ...Μα καθόλου δεν είχε πρηστεί;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλε παραπονιαρικο εισαι ηδη απλα δεν το εχω δημοσιευσιε ακομα, σας διαβαζω απο χθες ολες σιγα σιγα και κανω τις αλλαγες που θελουμε στον πινακα και τον δημοσιευω ;) 

 

 

κοριτσια την Angie trg την εβγαλα ειχε ΠΗΤ για σημερα λογικα θα εχει γεννησει, δεν την μεταφερω στις μανουλες γιατι δεν μπαινει καθολου μην εχουμε και ολοκληρο τερας για πινακα, τι λετε???

Καραμελίτσα και εγώ συμφωνω, ότι οι κοπέλες που δεν μπαίνουν πια να βγαίνουν από το πινακάκι. Αν μπουν τις ξαναβάζεις. Γιατί και εσύ που το διαμορφώνεις κουράζεσαι, και δημιουργείται μία μεγάλη λίστα που τελικά δεν είναι ούτε εύχρηστη ούτε χρήσιμη (να βλέπουμε δηλαδή εύκολα πχ πότε μία κοπέλα πλησιαζεί και τέτοια). Εσύ όμως αποφασίζεις.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εμένα στο πρώτο νόμιζα ήταν η ιδέα μου γιατί μετα δεν την εβρισκα. Ελα που δεν ήταν ομως. Το διπλό είχες παρει? 

Ναι και το έκανα μόλις από τα νεύρα μου γτ όσο ξέρω οτι είναι στην ντουλάπα δεεεεεν .. αρνητικότατο είναι δυστυχώς  ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

@caramel_83 κοιτάζω το πινακακι κ σκεφτομαι για ποτε ημουν κατω,μετα ανεβηκα κ τωρα ειμαι κοντα να γεννησω..κοιταζω κ τις πρωτες σελιδες κ θυμαμαι κ τα παλια...περναει ο καιρος γρηγορα...ευχομαι να ανεβεις κ εσυ συντομα!να το παρει επιτέλους αποφαση ο caramelos σου!!!

Αχ κ εγώ το κοιτάω κ λέω είμαι ακόμα κατω! Χαχαχα! Θυμάμαι κ όταν είχε μείνει η @Angie trg που έτρεξα να ξεκινήσω το ινοφέρτ!αλλά τίποτα ακόμα:-(

Πάντως ναι περναει γρήγορα ο καιρός...μακάρι να περναει ευχαριστα τουλάχιστον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@caramel_83 κοιτάζω το πινακακι κ σκεφτομαι για ποτε ημουν κατω,μετα ανεβηκα κ τωρα ειμαι κοντα να γεννησω..κοιταζω κ τις πρωτες σελιδες κ θυμαμαι κ τα παλια...περναει ο καιρος γρηγορα...ευχομαι να ανεβεις κ εσυ συντομα!να το παρει επιτέλους αποφαση ο caramelos σου!!!

οντως περασε ο καιρος πολυ γρηγορα, σε λιγο θα ανεβεις πιο πανω στις μανουλες ;)  εγω δεν ξερω ποτε θα κανουμε σωστη προσπαθεια το μονο που ξερω ειναι οτι ουτε το σκεφτομαι καθολου, ουτε τιποτα, οποτε ειναι να ερθει ας ερθει, αν παλι δεν ερθει δεν ηρθε, η ζωη συνεχιζεται ...αν δεν ειχαμε γινει παρεουλα εδω θα ειχα σταματησει να μπαινω να σας πω την αληθεια, αλλα επειδη πλεον εχουμε πει τοσα, κανω το καφεδακι μου το πρωι και μπαινω σας διαβαζω μαθαινω τα νεακια σας λεω την γνωμη μου οπου γνωριζω κατι και φυσικα φτιαχνω και το πινακακι μας :D 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , alina80 είπε:

Τελειώνουν. Μάλλον χτες έκανα Ωορρηξία. 

Ωραία!πως τα πήγατε από επαφές? Εγώ λίγο μπερδεύτηκα με τα πονακια και τα υγρά έχω από αρχές της προηγούμενη βδομάδας. Νόμιζα είχα κάνει ωορρηξία αλλά σήμερα έχω περισσότερα υγρά.καλυτερα να μην ξέρω πότε είναι για να μην αγχώνομαι είχα καλύτερες επαφές.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα. Ναι το ξέρω αυτό, ότι η φυσιολογική ωχρινική φάση είναι 12-16 ημέρες. Όπως επίσης ξέρω για το παράθυρο των 48 ωρών για ωορρηξία από το θετικό τεστ. Απλώς προβληματίζομαι (μπορεί και χωρίς λόγο) για το γεγονός ότι παίζει η ωχρινική μου φάση με διαφορά τριών ημερών μέσα στο διάστημα που κάνω τα τεστ. Είμαι πάντα μέσα στα όρια, απλώς δεν είμαι σταθερή. Το 48 ωρών παραθυράκι δικαιολογεί μόνο μία μέρα διαφορά, άντε δύο (αν παίξουμε και με τις ώρες). Αλλά τρεις; Και προσπαθώ να δω αν συμβαίνει και σε άλλη κοπέλα, αν είναι φυσιολογικό.

μπορει να ειναι ετσι ο οργανισμος σου βρε αγαπη μου, την επομενη φορα που θα πας στον γιατρο ρωτησε τον ;)  η παρε τον ενα τηλεφωνακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Aria Const είπε:

Ναι και το έκανα μόλις από τα νεύρα μου γτ όσο ξέρω οτι είναι στην ντουλάπα δεεεεεν .. αρνητικότατο είναι δυστυχώς  ! 

Α ρε κοριτσι με τα πρωινα έπρεπε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Συγνώμη που δε συμμετέχω πολύ...αλλά η διάθεση είναι έτσι κ έτσι!

Μάντη εσύ είσαι για 15; εγώ είμαι για 12 το Σάββατο. Κανένα σύμπτωμα κ εγώ αλλά λέω και εγώ να κάνω ενα την Πέμπτη ή την Παράσκευή γιατί αλλιώς δεν αντεχω την αναμονή! @elenakii22 το στήθος δεν εχει πρηστεί καθόλου αλλά σκέφτομαι κ αυτό που είχες πει εσυ...Μα καθόλου δεν είχε πρηστεί;

Το ημερολογίου του κινητού λεει για 16 αλλα βάσει το τεστ ωορρηξιας περιμενω στις 18....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Καραμελίτσα και εγώ συμφωνω, ότι οι κοπέλες που δεν μπαίνουν πια να βγαίνουν από το πινακάκι. Αν μπουν τις ξαναβάζεις. Γιατί και εσύ που το διαμορφώνεις κουράζεσαι, και δημιουργείται μία μεγάλη λίστα που τελικά δεν είναι ούτε εύχρηστη ούτε χρήσιμη (να βλέπουμε δηλαδή εύκολα πχ πότε μία κοπέλα πλησιαζεί και τέτοια). Εσύ όμως αποφασίζεις.

τις αναμονες τις βγαζω οσες δεν μπαινουν, τις εγκυουλες βγαζω οσες εχουμε μεινει μονο στην χοριακη χωρις ΠΗΤ και οσες εχουν φτασει στον τοκετο οπως η angie που την εβγαλα σημερα και δεν μπαινουν πια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Το ημερολογίου του κινητού λεει για 16 αλλα βάσει το τεστ ωορρηξιας περιμενω στις 18....

Εχεις ακόμα αλλά καντο το τεστακι αφου το απαιτει κ η μέρα!!! Μακάρι για όλες να είχαμε θετικά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Ωραία!πως τα πήγατε από επαφές? Εγώ λίγο μπερδεύτηκα με τα πονακια και τα υγρά έχω από αρχές της προηγούμενη βδομάδας. Νόμιζα είχα κάνει ωορρηξία αλλά σήμερα έχω περισσότερα υγρά.καλυτερα να μην ξέρω πότε είναι για να μην αγχώνομαι είχα καλύτερες επαφές.

Από επαφές μία χαρά τα πάμε τις περισσότερες φορές. Είχαμε επαφή 6η, 7η, 9η, 11η, 12η, 13η, 14η, 15η μέρα και θα έχουμε και σήμερα 16η μέρα του κύκλου. Αποτελέσματα δεν έχουμε. Τις γόνιμες μέρες το κάνουμε έχουμε δεν έχουμε όρεξη, κέφι, κούραση. Γιατί δεν θέλουμε μετά να σκεφτόμαστε τι θα γινόταν αν... Τουλάχιστον έτσι ξέρουμε ότι ό,τι μπορούσαμε εμείς το κάναμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Α ρε κοριτσι με τα πρωινα έπρεπε. 

@Smile89 μου ειλικρινά αγχωθηκα πολύ και στεναχωρήθηκα πιο πολύ το έκανα για να το χαλάσω να το πάρω απόφαση να μην είναι συνεχώς το μυαλό μ εκεί .. τώρα δεν έχω τίποτα όποτε ηρεμώ και περιμένω ..  να δω αν θα συνεχιστούν οι ναυτίες κυρίως και οι πονοκέφαλοι .. από κει και πέρα αν δεν έρθουν οι ρωσσοι μέχρι την άλλη εβδομάδα θα πάω για χορειακή κατευθείαν για το 100% ! Αν και πλέον το πιστεύω ότι δεν είμαι και οι ορμόνες μου παίζουν με τον καημό μου ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...