Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , alina80 είπε:

Αυτό με την άνοδο της ορμόνης θα δικαιολογούσε διαφορά μιας μέρας. Εγώ έχω παρατηρήσει και τρεις μέρες διάφορα. Έχω σκεφτεί και εγώ μήπως επηρεάζει το γεγονός ότι παίρνω σχεδόν δύο μήνες τώρα T4, άρα θα έχει πέσει και η TSH μου. Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω. 

Καλημέρα κορίτσια. 

@Aria Const το αχνό θεωρείται θετικο. Σε ποια μέρα είσαι; Ξέρεις σίγουρα πότε έκανες ωορρηξία; Μήπως είναι νωρίς για το τεστ. 

Ναι μπορεί να είναι και από το χάπι. Ρώτησε τον γιατρό για να σιγουρευτεις. Πάντως δεν νομίζω να επηρεάζει κάτι αυτό.τωρα ποια φάση είσαι?ξεκινάνε οι γόνιμες?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , Aria Const είπε:

το clear blue έκανα .. ! Δεν ξερω τι να πω ..

Δεν ξερω καθολου τον κυκλο μου μη σας πω ψεματα .. τις γονιμες της μετρησε μια εφαρμογη που εχω με το μεγιστο 35 ημερων κυκλο δεν ξερω αν υπαρχει μεγαλυτερος και γενικα πως να το χειριστω .. 

Κορίτσι μου οι εφαρμογές βασίζονται στο μέσο όρο ενός σχετικά σταθερού κύκλου  . Στην περίπτωση σου δεν είναι αξιόπιστες.  Ωστόσο το τεστακι είναι μάλλον θετικό κι αν κρίνω από τα συμπτώματα μάλλον είσαι έγκυος.  Απλά επειδή δεν ξέρεις πότε έγινε η ωορρηξια πιθανόν έγινε λίγο πιο αργά.  Ξεκίνα να κάνεις μια χοριακη.  Θα σου τη ζητήσει σίγουρα και ο γιατρός σου!   Καλά αποτελέσματα! !(που νομίζω θα τα έχεις! !)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria Const είπε:

Καλημέρα παρεουλα :)

έκανα ένα τεστ το πρωί νομίζω κάτι φαίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη :-(

Αν είναι αχνο είναι θετικό!!!αν δεν είσαι σίγουρη κάνε μια χοριακη!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα ματια μου εκαναν πουλακια με τη γραμμη .. δε βλεπω τιποτα ! Δεν ξερω τι κυκλο εχω πως να τον υπολογίσω .. ολα χάλια .. Το θετικο ειναι οτι εχω ειδη ενα παιδακι οποτε δε βαζω στο μυαλο μου το (δεν) αλλα το ποτε και πως .. :?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Aria Const είπε:

Μαλλον τα ματια μου εκαναν πουλακια με τη γραμμη .. δε βλεπω τιποτα ! Δεν ξερω τι κυκλο εχω πως να τον υπολογίσω .. ολα χάλια .. Το θετικο ειναι οτι εχω ειδη ενα παιδακι οποτε δε βαζω στο μυαλο μου το (δεν) αλλα το ποτε και πως .. :?

Εννοείς ότι εξατμίστηκε αυτή η γραμμή που είδες νωρίτερα; Οκ μην απελπίζεσαι! Πάντως εφόσον είχες επαφή στις γόνιμες μέρες μπορεί και να είσαι έγκυος. Κάνε μια χοριακή να ξέρεις με σιγουριά γιατί με άστατο κύκλο δεν ξέρεις πότε περιμένεις περίοδο και αν είσαι μπορεί να πρέπει να προσέχεις ή να πάρεις κάποια αγωγή! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει κι άλλο όποτε εσείς θέλετε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kido είπε:

Εννοείς ότι εξατμίστηκε αυτή η γραμμή που είδες νωρίτερα; Οκ μην απελπίζεσαι! Πάντως εφόσον είχες επαφή στις γόνιμες μέρες μπορεί και να είσαι έγκυος. Κάνε μια χοριακή να ξέρεις με σιγουριά γιατί με άστατο κύκλο δεν ξέρεις πότε περιμένεις περίοδο και αν είσαι μπορεί να πρέπει να προσέχεις ή να πάρεις κάποια αγωγή! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει κι άλλο όποτε εσείς θέλετε!

Ναι δε βλέπω τίποτα .. Να σου πω την αμαρτία μου σκέφτομαι και τα λεφτά που θεωρητικά (πετάω) δεν μ είναι καθόλου εύκολο .. δυστυχώς ! Από την άλλη καλύτερα να έκανα κατευθείαν μια χορειακή παρά όλο αυτό ..Απλα δεν ξερω ποτε θα ηταν σωστο να την κανω ωστε να εχω ξεκαθαρο αποτελεσμα εχω 35 μερες ? 45 ? ουτε ο θεος δεν ξερει :-(! Αν εχω 45 π.χ εχω 7 μερες για περιοδο οποτε και η χοριακη δε νομιζω να δειξει ! τωρα νιωθω τσιμπιες χαμηλα αριστερα χθες ειχα πονακια ..μπορει απο το αγχος να δημιουργω μονη μ διαφορα .. τι να πω ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Aria Const είπε:

Μαλλον τα ματια μου εκαναν πουλακια με τη γραμμη .. δε βλεπω τιποτα ! Δεν ξερω τι κυκλο εχω πως να τον υπολογίσω .. ολα χάλια .. Το θετικο ειναι οτι εχω ειδη ενα παιδακι οποτε δε βαζω στο μυαλο μου το (δεν) αλλα το ποτε και πως .. :?

Καλημερα! Ισως σε βοηθήσουν τα τεστ ωορρηξιας απο τη στιγμη που δεν εχεις σταθερο κυκλο... Ετσι θα ξερεις και πότε εκανες ωορρηξια και ποτε θα σου ερθει περιοδος...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημερα! Ισως σε βοηθήσουν τα τεστ ωορρηξιας απο τη στιγμη που δεν εχεις σταθερο κυκλο... Ετσι θα ξερεις και πότε εκανες ωορρηξια και ποτε θα σου ερθει περιοδος...

Μπορεί .. αν μ έρθει να κάνω και αυτό το πείραμα ..πολυ ασχημο να μην εχεις σταθερο κυκλο 

 

Link to comment
Share on other sites

@Aria Const γνώμη μου είναι να κάνεις χοριακη. .σε περίπτωση που βγει θετική χαιρόμαστε! ! Σε περίπτωση που βγει αρνητικη αλλά εξακολουθεί να μην σου έρχεται την επαναλαμβάνεις μετά από 5 μέρες.  Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πως το είχες καταλάβει? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Aria Const είπε:

Ναι δε βλέπω τίποτα .. Να σου πω την αμαρτία μου σκέφτομαι και τα λεφτά που θεωρητικά (πετάω) δεν μ είναι καθόλου εύκολο .. δυστυχώς ! Από την άλλη καλύτερα να έκανα κατευθείαν μια χορειακή παρά όλο αυτό ..Απλα δεν ξερω ποτε θα ηταν σωστο να την κανω ωστε να εχω ξεκαθαρο αποτελεσμα εχω 35 μερες ? 45 ? ουτε ο θεος δεν ξερει :-(! Αν εχω 45 π.χ εχω 7 μερες για περιοδο οποτε και η χοριακη δε νομιζω να δειξει ! τωρα νιωθω τσιμπιες χαμηλα αριστερα χθες ειχα πονακια ..μπορει απο το αγχος να δημιουργω μονη μ διαφορα .. τι να πω ? 

Σε καταλαβαίνω. Με επαφή που είχες στις γόνιμες δηλαδή κοντά στα Χριστούγεννα αν θυμάμαι καλά και με αιματάκι λίγες μέρες μετά που μπορεί να υποδηλώνει εμφύτευση, αν είσαι έγκυος θα δείξει η χοριακή σου και τώρα. Θα είναι χαμηλά αλλά θα φανεί γιατί θα είσαι 2 βδομάδες γεμάτες από την πιθανή σύλληψη. Η χοριακή μπορεί να γίνει και με 6-8 ευρώ, ψάξε φθηνό μικροβιολογικό κέντρο ή να στη γράψει γιατρός ακόμα λιγότερο και σίγουρα κοστίζει λιγότερο από τα τεστ και είναι και πιο αξιόπιστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν το κατάλαβα.. 

Επειδή επαιρνα πριμολουτ στην καθυστέρηση για να κατέβει αίμα πριν το πάρω σκέφτηκα μόνη μου να κάνω ένα τεστ Επειδή είχαμε ελεύθερες επαφές.. Και βγήκε αγχνο θετικο εκανα χοριακη και ήταν 470 κάπου τόσο.. εντελώς στην τύχη όμως δεν είχα καμία ενόχληση σε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Σε καταλαβαίνω. Με επαφή που είχες στις γόνιμες δηλαδή κοντά στα Χριστούγεννα αν θυμάμαι καλά και με αιματάκι λίγες μέρες μετά που μπορεί να υποδηλώνει εμφύτευση, αν είσαι έγκυος θα δείξει η χοριακή σου και τώρα. Θα είναι χαμηλά αλλά θα φανεί γιατί θα είσαι 2 βδομάδες γεμάτες από την πιθανή σύλληψη. Η χοριακή μπορεί να γίνει και με 6-8 ευρώ, ψάξε φθηνό μικροβιολογικό κέντρο ή να στη γράψει γιατρός ακόμα λιγότερο και σίγουρα κοστίζει λιγότερο από τα τεστ και είναι και πιο αξιόπιστη.

Έχω άλλο ένα τεστ .. Ήταν διπλό το clear blue 

Έτοιμη ήμουν να πάω να κάνω τώρα αλλά έχω απογοητευτεί νομίζω τσάμπα θα τραβηχτω έχω και τον άντρα μου που ρωτάει και δεν ξέρω τι να του πω .. γτ σιγουρα όλα αυτά τα θεωρεί υπερβολή δεν με καταλαβαινει

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Σε καταλαβαίνω. Με επαφή που είχες στις γόνιμες δηλαδή κοντά στα Χριστούγεννα αν θυμάμαι καλά και με αιματάκι λίγες μέρες μετά που μπορεί να υποδηλώνει εμφύτευση, αν είσαι έγκυος θα δείξει η χοριακή σου και τώρα. Θα είναι χαμηλά αλλά θα φανεί γιατί θα είσαι 2 βδομάδες γεμάτες από την πιθανή σύλληψη. Η χοριακή μπορεί να γίνει και με 6-8 ευρώ, ψάξε φθηνό μικροβιολογικό κέντρο ή να στη γράψει γιατρός ακόμα λιγότερο και σίγουρα κοστίζει λιγότερο από τα τεστ και είναι και πιο αξιόπιστη.

Απλά τελικά ήταν οι γόνιμες τότε;; Ούτε γι αυτό δεν είμαι σιγουρη

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ο γυναικολόγος τι σου εχει πει;

Inofert comby ebiol και άγιος ο θεός.. Για να φτιάξουμε τις πολυκυστικες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Aria Const είπε:

Έχω άλλο ένα τεστ .. Ήταν διπλό το clear blue 

Έτοιμη ήμουν να πάω να κάνω τώρα αλλά έχω απογοητευτεί νομίζω τσάμπα θα τραβηχτω έχω και τον άντρα μου που ρωτάει και δεν ξέρω τι να του πω .. γτ σιγουρα όλα αυτά τα θεωρεί υπερβολή δεν με καταλαβαινει

Απλά τελικά ήταν οι γόνιμες τότε;; Ούτε γι αυτό δεν είμαι σιγουρη

Inofert comby ebiol και άγιος ο θεός.. Για να φτιάξουμε τις πολυκυστικες 

Ολα καλα θα πανε! Μην εχεις αγχος!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Aria Const είπε:

Έχω άλλο ένα τεστ .. Ήταν διπλό το clear blue 

Έτοιμη ήμουν να πάω να κάνω τώρα αλλά έχω απογοητευτεί νομίζω τσάμπα θα τραβηχτω έχω και τον άντρα μου που ρωτάει και δεν ξέρω τι να του πω .. γτ σιγουρα όλα αυτά τα θεωρεί υπερβολή δεν με καταλαβαινει

Απλά τελικά ήταν οι γόνιμες τότε;; Ούτε γι αυτό δεν είμαι σιγουρη

Inofert comby ebiol και άγιος ο θεός.. Για να φτιάξουμε τις πολυκυστικες 

Καλημερα , εφοσον εχεις ακομα ενα τεστ , καντο αυριο  το πρωι και αναλογα με το αποτελεσμα , βλεπεις τι θα κανεις. εχω διαβασει απο κοπελες εδω για επωνυμο τεστ που εμφανιστηκε η γραμμη για 5 λεπτα κ μετα εξαφανιστηκε .. και ηταν εγκυες ! αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν ! @Farmakotriftena νομιζω πως μπορει να σου απαντησει ..

εγω για αστατους κυκλους δεν μπορω να σου απαντησω , γτ εμενα ειναι σταθερος .. Μακαρι να εισαι εγκυουλα.

Καλημερα κοριτσια!  τι μου κανετε? σημερα στην θεσσαλινικη εχει απιστευτη ομιχλη  και υγρασια .. ποιο κοριτσι περιμενει με μενα 15/01? 

εμενα εχει αρχισει κ με ποναει πολυ το στηθος μου απο την Κυριακη .. μονο αυτο νιωθω , τιποτα αλλο  @Μάντη @Dimitr@17 εσεις τι νιωθετε?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...