Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Αύριο.. 

Είναι του δημόσιου και είναι εκτός σε αδεια αλλα θα τον τηλ αύριο 

Λες να μην έχει κατι ο σακος μου? Εκανα την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης και είχε διπλασιαστεί κανονικα 

Έχεις κάνει υπέρηχο κορίτσι? Σε έχει δει ο γιατρός?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 42 λεπτά , Aria Const είπε:

Έχω πολύ περίεργο κύκλο ..η αλήθεια είναι ούτε εγώ η ίδια δε τον ξέρω :-D συνήθως προκαλούσαμε περίοδο .. αλλά τον Δεκέμβρη μου ήρθε επιτέλους μόνη της . 

Ωστόσο υπολογίζω πάντα 35 μέρες .. άλλωστε ποτέ δε μ έχει έρθει νωρίτερα  

Κορίτσι μου γενικά από προσωπική εμπειρία θα σου πω να μη δίνεις σημασία στις εφαρμογές περιόδου στο κινητό, κρατα τες μόνο σαν ημερολόγιο ώστε να σημειώνεις τον κύκλο σου. Αυτές οι εφαρμογές λειτουργούν μόνο για κοπέλες που έχουν σταθερό κύκλο. Επίσης για να πεις πως έχεις καθηστερηση μετράς τον μεγαλύτερο σου κύκλο και όχι τον πιο μικρό. Από εκεί και πέρα τα τέστ ωορρηξίας θα σε βοηθήσουν πολύ! Μακάρι βέβαια να συμβαίνει ήδη κάτι όμορφο μέσα στην κοιλίτσα σου και να μην τα χρειαστείς!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι είχαμε πει υπέρηχο 26/01 αλλα πιστεύω θα πει νωρίτερα πλέον 

Ναι εννοείται πες του οπωσδήποτε να σε δει νωρίτερα. Πες του το εσύ απο μόνη σου...

5 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

@Vasi34 συγχαρητήρια με το καλό! @caramel_83καλά αποτελέσματα! , @Smile89ακούς οδηγίες γιατρού! Όλα καλά να πάνε! @Χαρά Τριανταφυλλακι. Πήγες στο γιατρό τι έγινε!

Και γενικά κορίτσια μπορεί το 2018 να είναι πολύ τυχερο! 

Αύριο θα πάω κορίτσι μου. Εσύ πότε θα πας?

1 hour ago, Aria Const είπε:

Ευχαριστώ πολύ Elma86 για την απάντησή σου :) δηλαδή μπορεί να είναι και λάθος ? Έχω 2 clear blue θα δείξει λες άμα κάνω ? 

Καλησπέρα Αria για μένα κάνε αύριο το πρωί πάλι ένα τεστακι. Εύχομαι να δεις άχνη γραμμουλα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι εννοείται πες του οπωσδήποτε να σε δει νωρίτερα. Πες του το εσύ απο μόνη σου...

Αύριο θα πάω κορίτσι μου. Εσύ πότε θα πας?

Και εγω αυριο! Αντε μακαρι να εχουμε καλα νεα ολες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Aria Const είπε:

Καλησπέρα σας .. είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι την βοήθειά σας ! 

Έχω άστατο κύκλο λόγο πολυκυστηκων και hassimoto θυρεοειδίτιδα...

Ωστόσο μου ήρθε μόνη της η περίοδος 2/12 μετά από πολύ καιρό ..κράτησε κανονικά 7 μέρες και κρατώντας ημερολόγιο υπολόγισε τις γόνιμες

(με βάση 35 ήμερες κύκλο) από 18 έως 24/12 σε επαφή ελεύθερη ήρθαμε με τον άντρα μου 23 και 24/12 

Την παραμονή της πρωτοχρονιάς είδα το μεσημέρι στο χαρτάκι πολύ ελάχιστο αιματακι να το πω ? ούτε καν σταγόνες δε θα το πω το ίδιο και το βράδυ .. από την επόμενη μέρα δεν είχα τίποτα παρά μόνο πολλά υγρακια (συγνώμη κι ολας )! 

Από εκείνη τν ήμερα της παραμονής το βράδυ και κάθε μέρα έχω μετά το μεσημέρι ένα στομάχι χάλια νιώθω μια συνεχής αηδία .. όταν βήχω γίνεται χειρότερα μια μερα ενιωθα άσχημα μέτρησα θερμοκρασία απόγευμα ήταν και είχα 37,0 μετά ανέβηκε στο 37, 3 και μετά πάλι 37 απο την επόμενη ήταν κανονικά πιστεύω (γτ δεν μετράω θερμοκρασία όποτε δεν ξέρω και τα φυσιολογικά μου ) Μη τα πολυ λεω ..ειμαι 2 μερες με καθυστέρηση παω στν 3η αυριο ..ειχα κανει ενα iq test την Πεμπτη 3 μερες πριν την αναμενομενη και ηταν αρνητικο ..ωστοσο το στομαχι ακομα τα ιδια πονακια υγρα οχι πολλα αλλα υπαρχουν λευκα ! Εσεις τι λετε για ολα αυτα .. χιλια συγνώμη για το σεντόνι !

3 μερες πριν κ εμεμα αρνητικο μου ειχε δειξει..κανε ενα τεστ η μια χοριακη καλυτερα!καλα αποτελεσματα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aria Const είπε:

Καλησπέρα σας .. είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι την βοήθειά σας ! 

Έχω άστατο κύκλο λόγο πολυκυστηκων και hassimoto θυρεοειδίτιδα...

Ωστόσο μου ήρθε μόνη της η περίοδος 2/12 μετά από πολύ καιρό ..κράτησε κανονικά 7 μέρες και κρατώντας ημερολόγιο υπολόγισε τις γόνιμες

(με βάση 35 ήμερες κύκλο) από 18 έως 24/12 σε επαφή ελεύθερη ήρθαμε με τον άντρα μου 23 και 24/12 

Την παραμονή της πρωτοχρονιάς είδα το μεσημέρι στο χαρτάκι πολύ ελάχιστο αιματακι να το πω ? ούτε καν σταγόνες δε θα το πω το ίδιο και το βράδυ .. από την επόμενη μέρα δεν είχα τίποτα παρά μόνο πολλά υγρακια (συγνώμη κι ολας )! 

Από εκείνη τν ήμερα της παραμονής το βράδυ και κάθε μέρα έχω μετά το μεσημέρι ένα στομάχι χάλια νιώθω μια συνεχής αηδία .. όταν βήχω γίνεται χειρότερα μια μερα ενιωθα άσχημα μέτρησα θερμοκρασία απόγευμα ήταν και είχα 37,0 μετά ανέβηκε στο 37, 3 και μετά πάλι 37 απο την επόμενη ήταν κανονικά πιστεύω (γτ δεν μετράω θερμοκρασία όποτε δεν ξέρω και τα φυσιολογικά μου ) Μη τα πολυ λεω ..ειμαι 2 μερες με καθυστέρηση παω στν 3η αυριο ..ειχα κανει ενα iq test την Πεμπτη 3 μερες πριν την αναμενομενη και ηταν αρνητικο ..ωστοσο το στομαχι ακομα τα ιδια πονακια υγρα οχι πολλα αλλα υπαρχουν λευκα ! Εσεις τι λετε για ολα αυτα .. χιλια συγνώμη για το σεντόνι !

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλωσηρθες. Εύχομαι να έχεις ένα σπορακι στην κοιλίτσα σου. Τα συμπτώματα σου είναι καλά.  Ωστόσο το τεστ που έκανες θεωρώ ότι δεν υπήρχε καν λόγος να το κάνεις τότε.  Πολύ σπάνια ένα τεστ δείχνει τόσο νωρίς. Πόσο μάλλον το συγκεκριμένο και σε έναν ασταθή κύκλο που η ωορρηξια μπορεί να έχει καθυστερήσει.  Τώρα που έχουν περάσει αρκετές μέρες μπορείς να κάνεις ένα τεστ ή ακόμα καλύτερα μια χοριακη!  Καλή επιτυχία! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@Ungry girl δεν μπήκα αυτές τις μέρες καθόλου ήθελα να ξεχαστω λιγο.καλα είμαι όμως  τίποτα ιδιαίτερο!είσαι στις γόνιμες τώρα?

Καλά εκανες αλλα σε έψαχνα! Περάσανε οι γόνιμες και δυστυχώς δεν τις εκμεταλλευτικα κατάλληλα! Εισαι ομως και εσυ λογικα.στις γόνιμες τωρα εεε?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Καλά εκανες αλλα σε έψαχνα! Περάσανε οι γόνιμες και δυστυχώς δεν τις εκμεταλλευτικα κατάλληλα! Εισαι ομως και εσυ λογικα.στις γόνιμες τωρα εεε?? 

Νομίζω ναι είμαι στις γόνιμες.κατι κάνουμε από επαφές αλλά μόνο με όρεξη όχι έτσι για να κάνουμε ευτυχώς καλά τα πάμε.

@alina80 στον προηγούμενο υπέρηχο που έκανα είδαμε ότι ωορρηξία θα έκανα 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας.μηπως η lh δεν ανεβαίνει πάντα την ίδια μέρα και για αυτό έχεις σκαμπανευασματα?δηλαδή μπορεί να ανέβει μια μέρα πριν την ωορρηξία στον ενα κύκλο και στον άλλο 2 μέρες πριν αλλά η ωχρονικη φάση να είναι σταθερή τελικά? Μπορεί να επηρεάζει και το χάπι του θυρεοειδή λίγο.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!:-D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Aria Const είπε:

Καλημέρα παρεουλα :)

έκανα ένα τεστ το πρωί νομίζω κάτι φαίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη :-(

Αν όντως κάτι αχνοφαίνεται θεωρείται θετικό! Μπορεί να είναι χαμηλά ακόμα η ορμόνη και δεν δείχνει έντονα. Αν θες πήγαινε να σου πάρουν αίμα για β χοριακή, γιατί εκεί θα δείξει καλύτερα, αλλιώς ξανακάνε αύριο ένα τεστ αν έχεις κι άλλο και αν δεν έρθει! Σου εύχομαι να τα κατάφερες και να είσαι έγκυος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nati85 είπε:

Νομίζω ναι είμαι στις γόνιμες.κατι κάνουμε από επαφές αλλά μόνο με όρεξη όχι έτσι για να κάνουμε ευτυχώς καλά τα πάμε.

@alina80 στον προηγούμενο υπέρηχο που έκανα είδαμε ότι ωορρηξία θα έκανα 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας.μηπως η lh δεν ανεβαίνει πάντα την ίδια μέρα και για αυτό έχεις σκαμπανευασματα?δηλαδή μπορεί να ανέβει μια μέρα πριν την ωορρηξία στον ενα κύκλο και στον άλλο 2 μέρες πριν αλλά η ωχρονικη φάση να είναι σταθερή τελικά? Μπορεί να επηρεάζει και το χάπι του θυρεοειδή λίγο.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!:-D

Αυτό με την άνοδο της ορμόνης θα δικαιολογούσε διαφορά μιας μέρας. Εγώ έχω παρατηρήσει και τρεις μέρες διάφορα. Έχω σκεφτεί και εγώ μήπως επηρεάζει το γεγονός ότι παίρνω σχεδόν δύο μήνες τώρα T4, άρα θα έχει πέσει και η TSH μου. Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω. 

Καλημέρα κορίτσια. 

@Aria Const το αχνό θεωρείται θετικο. Σε ποια μέρα είσαι; Ξέρεις σίγουρα πότε έκανες ωορρηξία; Μήπως είναι νωρίς για το τεστ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@alina80 καλημέρα. Πότε σου έχει πει ο γιατρός να ξαναδεις την TSH? Εμένα στο δίμηνο που θα συμπληρώσω τη λήψη του Τ4 μου είπε να το δω για να επιβεβαιώσει ότι η δόση είναι οκ και ότι έχει πέσει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα ποιο έκανες? 

το clear blue έκανα .. ! Δεν ξερω τι να πω ..

πρίν από 14 λεπτά , alina80 είπε:

Αυτό με την άνοδο της ορμόνης θα δικαιολογούσε διαφορά μιας μέρας. Εγώ έχω παρατηρήσει και τρεις μέρες διάφορα. Έχω σκεφτεί και εγώ μήπως επηρεάζει το γεγονός ότι παίρνω σχεδόν δύο μήνες τώρα T4, άρα θα έχει πέσει και η TSH μου. Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω. 

Καλημέρα κορίτσια. 

@Aria Const το αχνό θεωρείται θετικο. Σε ποια μέρα είσαι; Ξέρεις σίγουρα πότε έκανες ωορρηξία; Μήπως είναι νωρίς για το τεστ. 

Δεν ξερω καθολου τον κυκλο μου μη σας πω ψεματα .. τις γονιμες της μετρησε μια εφαρμογη που εχω με το μεγιστο 35 ημερων κυκλο δεν ξερω αν υπαρχει μεγαλυτερος και γενικα πως να το χειριστω .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...