Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Vasi34 είπε:

Smile μου διάβαζα τα νέα σου..το νινάκι είναι δυνατό, να προσέχεις τον εαυτό σου, να χαμογελάς όπως λέει και το όνομα σου και σε λίγους μήνες θα το χεις στην αγκαλιά σου! 

Γεια σου καραμελίτσα!Με το καλό με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου να ευχηθώ!!Θέλεις να με προσθέσεις κι εμένα στο πινακάκι σου σαν εγκυούλα; Τυχερή χοριακή 200!!

Τελειααα...συγχαρητηρια @Vasi34!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 56 λεπτά , iouliana είπε:

 Καλησπέρα!!

καφε- ροζ είχα και στις 2 τελειομηνες εγκυμοσύνες μου από την ημερα που περιμενα να αδιαθετησω μεχρι και τις δυο επομενες. Πιστευω πως ηταν από την εμφυτευση αλλα παντα μου εδινε προγεστερονη (ειδικα στη δευτερη που ειχα και σταγονες κανονικου αιματος). Επισης ειχα κάθε φορα που εκανα (συγνωμη) εμετο. Ξεκουρασου και προσπαθησε να μην βηχεις πολυ πολύ δυνατα.  Πολλα υγρα ειχα και εγω, δε σημαινει τιποτε (τι σπαστικο).

 

Συνηθώς κολπικά αλλα αν εχεί καλο υπέρηχο και δεν έχεις λιπος στην κοιλιτσα μπορει να το <πιασει> και κοιλιακα.

 

Να ρωτησω κατι? πως βαζουμε ένα ονομα που θελουμε να απευθυνθούμε??

Πως να μην βηχω δυνατα? Η να  μην φτερνίζομαι?. Ε τι να πω όλαμαζι

πρίν από 25 λεπτά , Vasi34 είπε:

Smile μου διάβαζα τα νέα σου..το νινάκι είναι δυνατό, να προσέχεις τον εαυτό σου, να χαμογελάς όπως λέει και το όνομα σου και σε λίγους μήνες θα το χεις στην αγκαλιά σου! 

Γεια σου καραμελίτσα!Με το καλό με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου να ευχηθώ!!Θέλεις να με προσθέσεις κι εμένα στο πινακάκι σου σαν εγκυούλα; Τυχερή χοριακή 200!!

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!! 

@caramel_83 κι εγώ λείπω απο το πίνακακι. Εγκυουλα. 

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τελειααα...συγχαρητηρια @Vasi34!!!!

@Vasi34 με το καλο!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

μπα οχι δεν εχει ερθει ..βγαζω αρκετα υγρα αλλα αιμα τιποτα..

ξαναμιλησες με τον γιατρο σου??

Κανε τεστ αντεεεεεεεεε !!!!! Δεν χανεις κατι!!!! Μπορει να έγινε με τα προσπερματικα υγρα ποτε δεν ξερεις!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasi34 συγχαρητήρια με το καλό! @caramel_83καλά αποτελέσματα! , @Smile89ακούς οδηγίες γιατρού! Όλα καλά να πάνε! @Χαρά Τριανταφυλλακι. Πήγες στο γιατρό τι έγινε!

Και γενικά κορίτσια μπορεί το 2018 να είναι πολύ τυχερο! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Κοννυ είπε:

@Vasi34 συγχαρητήρια με το καλό! @caramel_83καλά αποτελέσματα! , @Smile89ακούς οδηγίες γιατρού! Όλα καλά να πάνε! @Χαρά Τριανταφυλλακι. Πήγες στο γιατρό τι έγινε!

Και γενικά κορίτσια μπορεί το 2018 να είναι πολύ τυχερο! 

Να σαι καλα κοριτσι μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@caramel_83 Γλυκο μου κοριτσι σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια..απο το στομα σου και στου θεου το αφτι!και σε σενα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μπεις σε αυτην την υπεροχη λιστα κοριτσι μου:)και καλα αποτελεσματα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καραμελιτσα μου καμία φορά δεν χρειάζεται ολοκληρωμένη επαφή να ξέρεις. Καλά αποτελέσματα από τις εξετάσεις σου, μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις. 

Εμένα βάλε με αναμονή για 20-24 Ιανουαρίου αναμονή (αυτή η ωχρινικη φάση μου που δεν είναι σταθερή θα με τρελάνει). 

Πώς το ξέρεις ότι δεν έχεις σταθερή ωχρινικη φάση;Που οφείλεται;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Πώς το ξέρεις ότι δεν έχεις σταθερή ωχρινικη φάση;Που οφείλεται;

Το κατάλαβα με τα τεστ ωορρηξίας. Όσο καιρό κάνω έχω δει περίοδο μια-δυο φορές τη 15η μετά το θετικό, κάποιους κύκλους τη 13η και τους δύο τελευταίους τη 16η. Όλα είναι μέσα στο φάσμα των 12-16 ημερών μετά την ωορρηξία. Αλλά αναρωτιέμαι, δεν θα έπρεπε να είναι σταθερή η ωχρινικη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Το κατάλαβα με τα τεστ ωορρηξίας. Όσο καιρό κάνω έχω δει περίοδο μια-δυο φορές τη 15η μετά το θετικό, κάποιους κύκλους τη 13η και τους δύο τελευταίους τη 16η. Όλα είναι μέσα στο φάσμα των 12-16 ημερών μετά την ωορρηξία. Αλλά αναρωτιέμαι, δεν θα έπρεπε να είναι σταθερή η ωχρινικη; 

Δεν έχω ιδέα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας .. είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι την βοήθειά σας ! 

Έχω άστατο κύκλο λόγο πολυκυστηκων και hassimoto θυρεοειδίτιδα...

Ωστόσο μου ήρθε μόνη της η περίοδος 2/12 μετά από πολύ καιρό ..κράτησε κανονικά 7 μέρες και κρατώντας ημερολόγιο υπολόγισε τις γόνιμες

(με βάση 35 ήμερες κύκλο) από 18 έως 24/12 σε επαφή ελεύθερη ήρθαμε με τον άντρα μου 23 και 24/12 

Την παραμονή της πρωτοχρονιάς είδα το μεσημέρι στο χαρτάκι πολύ ελάχιστο αιματακι να το πω ? ούτε καν σταγόνες δε θα το πω το ίδιο και το βράδυ .. από την επόμενη μέρα δεν είχα τίποτα παρά μόνο πολλά υγρακια (συγνώμη κι ολας )! 

Από εκείνη τν ήμερα της παραμονής το βράδυ και κάθε μέρα έχω μετά το μεσημέρι ένα στομάχι χάλια νιώθω μια συνεχής αηδία .. όταν βήχω γίνεται χειρότερα μια μερα ενιωθα άσχημα μέτρησα θερμοκρασία απόγευμα ήταν και είχα 37,0 μετά ανέβηκε στο 37, 3 και μετά πάλι 37 απο την επόμενη ήταν κανονικά πιστεύω (γτ δεν μετράω θερμοκρασία όποτε δεν ξέρω και τα φυσιολογικά μου ) Μη τα πολυ λεω ..ειμαι 2 μερες με καθυστέρηση παω στν 3η αυριο ..ειχα κανει ενα iq test την Πεμπτη 3 μερες πριν την αναμενομενη και ηταν αρνητικο ..ωστοσο το στομαχι ακομα τα ιδια πονακια υγρα οχι πολλα αλλα υπαρχουν λευκα ! Εσεις τι λετε για ολα αυτα .. χιλια συγνώμη για το σεντόνι !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Aria Const είπε:

Καλησπέρα σας .. είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι την βοήθειά σας ! 

Έχω άστατο κύκλο λόγο πολυκυστηκων και hassimoto θυρεοειδίτιδα...

Ωστόσο μου ήρθε μόνη της η περίοδος 2/12 μετά από πολύ καιρό ..κράτησε κανονικά 7 μέρες και κρατώντας ημερολόγιο υπολόγισε τις γόνιμες

(με βάση 35 ήμερες κύκλο) από 18 έως 24/12 σε επαφή ελεύθερη ήρθαμε με τον άντρα μου 23 και 24/12 

Την παραμονή της πρωτοχρονιάς είδα το μεσημέρι στο χαρτάκι πολύ ελάχιστο αιματακι να το πω ? ούτε καν σταγόνες δε θα το πω το ίδιο και το βράδυ .. από την επόμενη μέρα δεν είχα τίποτα παρά μόνο πολλά υγρακια (συγνώμη κι ολας )! 

Από εκείνη τν ήμερα της παραμονής το βράδυ και κάθε μέρα έχω μετά το μεσημέρι ένα στομάχι χάλια νιώθω μια συνεχής αηδία .. όταν βήχω γίνεται χειρότερα μια μερα ενιωθα άσχημα μέτρησα θερμοκρασία απόγευμα ήταν και είχα 37,0 μετά ανέβηκε στο 37, 3 και μετά πάλι 37 απο την επόμενη ήταν κανονικά πιστεύω (γτ δεν μετράω θερμοκρασία όποτε δεν ξέρω και τα φυσιολογικά μου ) Μη τα πολυ λεω ..ειμαι 2 μερες με καθυστέρηση παω στν 3η αυριο ..ειχα κανει ενα iq test την Πεμπτη 3 μερες πριν την αναμενομενη και ηταν αρνητικο ..ωστοσο το στομαχι ακομα τα ιδια πονακια υγρα οχι πολλα αλλα υπαρχουν λευκα ! Εσεις τι λετε για ολα αυτα .. χιλια συγνώμη για το σεντόνι !

Καλησπέρα και καλη επιτυχια. Εγω το μονο που θα πω ειναι πτι τα συγκεκριμένα τεστ δεν ειναι και πολυ αξιόπιστα. Εγω ειχα 26 χοριακη στη βιοχημική μου και το συγκεκριμένο τεστ δεν βγηκε ουτε καν αχνό παρα μονο αρνητικό. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυριο και με αλλη μάρκα τεστ

  • Ευχαριστώ 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλησπέρα και καλη επιτυχια. Εγω το μονο που θα πω ειναι πτι τα συγκεκριμένα τεστ δεν ειναι και πολυ αξιόπιστα. Εγω ειχα 26 χοριακη στη βιοχημική μου και το συγκεκριμένο τεστ δεν βγηκε ουτε καν αχνό παρα μονο αρνητικό. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυριο και με αλλη μάρκα τεστ

Ευχαριστώ πολύ Elma86 για την απάντησή σου :) δηλαδή μπορεί να είναι και λάθος ? Έχω 2 clear blue θα δείξει λες άμα κάνω ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Aria Const είπε:

Καλησπέρα σας .. είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι την βοήθειά σας ! 

Έχω άστατο κύκλο λόγο πολυκυστηκων και hassimoto θυρεοειδίτιδα...

Ωστόσο μου ήρθε μόνη της η περίοδος 2/12 μετά από πολύ καιρό ..κράτησε κανονικά 7 μέρες και κρατώντας ημερολόγιο υπολόγισε τις γόνιμες

(με βάση 35 ήμερες κύκλο) από 18 έως 24/12 σε επαφή ελεύθερη ήρθαμε με τον άντρα μου 23 και 24/12 

Την παραμονή της πρωτοχρονιάς είδα το μεσημέρι στο χαρτάκι πολύ ελάχιστο αιματακι να το πω ? ούτε καν σταγόνες δε θα το πω το ίδιο και το βράδυ .. από την επόμενη μέρα δεν είχα τίποτα παρά μόνο πολλά υγρακια (συγνώμη κι ολας )! 

Από εκείνη τν ήμερα της παραμονής το βράδυ και κάθε μέρα έχω μετά το μεσημέρι ένα στομάχι χάλια νιώθω μια συνεχής αηδία .. όταν βήχω γίνεται χειρότερα μια μερα ενιωθα άσχημα μέτρησα θερμοκρασία απόγευμα ήταν και είχα 37,0 μετά ανέβηκε στο 37, 3 και μετά πάλι 37 απο την επόμενη ήταν κανονικά πιστεύω (γτ δεν μετράω θερμοκρασία όποτε δεν ξέρω και τα φυσιολογικά μου ) Μη τα πολυ λεω ..ειμαι 2 μερες με καθυστέρηση παω στν 3η αυριο ..ειχα κανει ενα iq test την Πεμπτη 3 μερες πριν την αναμενομενη και ηταν αρνητικο ..ωστοσο το στομαχι ακομα τα ιδια πονακια υγρα οχι πολλα αλλα υπαρχουν λευκα ! Εσεις τι λετε για ολα αυτα .. χιλια συγνώμη για το σεντόνι !

Γεια σου και καλώς ήρθες! 

Συνήθως ο κύκλος σου είναι 35 ημέρες??

Αν ήταν 18 με 24 οι γόνιμες μέρες και εφόσον έχουν περάσει 15 μέρες το τέστ θα πρέπει να δείξει κάτι. Αν θέλεις κάνε άλλο ένα αύριο με τα πρωινά ούρα ή μια χοριακή για ακόμα πιό σίγουρο αποτέλεσμα! Εύχομαι θετικο αποτέλεσμα!!!

  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vila είπε:

Γεια σου και καλώς ήρθες! 

Συνήθως ο κύκλος σου είναι 35 ημέρες??

Αν ήταν 18 με 24 οι γόνιμες μέρες και εφόσον έχουν περάσει 15 μέρες το τέστ θα πρέπει να δείξει κάτι. Αν θέλεις κάνε άλλο ένα αύριο με τα πρωινά ούρα ή μια χοριακή για ακόμα πιό σίγουρο αποτέλεσμα! Εύχομαι θετικο αποτέλεσμα!!!

Έχω πολύ περίεργο κύκλο ..η αλήθεια είναι ούτε εγώ η ίδια δε τον ξέρω :-D συνήθως προκαλούσαμε περίοδο .. αλλά τον Δεκέμβρη μου ήρθε επιτέλους μόνη της . 

Ωστόσο υπολογίζω πάντα 35 μέρες .. άλλωστε ποτέ δε μ έχει έρθει νωρίτερα  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...