Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , caramel_83 είπε:

εχει γινει γενικα ενα μπερδεμα με τους κυκλους μου και την ροη μου, το καλοκαιρι πηγα στην ενδοκρινολογο και εχω θεμα με τον θυρεοειδη μου και παιρνω τ4

 

ε θα το φτασω στο μαξ 14 ημερες και βλεπουμε, δεν ειμαι 100% δεν γινεται να ειμαι

Οκ κορίτσι μου, @caramel_83 αφου το βρήκες θα το φτιάξεις. Να έχεις καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου αύριο εύχομαι. Κι εγώ παίρνω Τ4 75άρι ένα μήνα τώρα αλλά δεν είχα θέματα με τον κύκλο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσι!  δν ειχες καθολου επαφη μετα απο την περιοδο σου ? η πρωτη ολοκληρωμενη ηταν την 37η ?  γτ ηδη ο κυκλος ειναι αρκετα μεγαλος αυτη την φορα ..  ! εχεις καθολου ενοχλησεις ? πρησμενο στηθος ?

ολοκληρωμενη επαφη (να τελειωσει μεσα) ηταν 37 μερα, το στηθος μου τιποτα, εχνοχλησεις ειχα απο πριν τα Χριστουγεννα που υπολογιζα πως θα ερθει και απο τοτε εχω ανα διαστηματα αλλα δεν...ειναι πολυ μεγαλος αυτη τη φορα, θα περιμενω να δω τι θα γινει

Just now, ada32 είπε:

οντως που χαθηκε η λινα???

ελπιζω απλα να μην προλαβαινει και οχι να εχει γινει τιποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , caramel_83 είπε:

μπα οχι δεν εχει ερθει ..βγαζω αρκετα υγρα αλλα αιμα τιποτα..

ξαναμιλησες με τον γιατρο σου??

Αύριο.. 

πρίν από 56 λεπτά , Τονι@ είπε:

@Smile89θυμάμαι στο πρώτο ραντεβού της εγκυμοσύνης στις 5.5  βδομάδες μου είχε πει η γυναικολόγος ότι αν τις πρώτες εβδομάδες δούμε λίγο ροζ ή καφέ δεν.ανησυχούμε γιατί μπορεί να είναι της εμφύτευσης.  Κι εμένα μου είχε κάνει εντύπωση τοτε. Πάντως νομίζω πως δεν χρειάζεται να περιμένεις να περάσουν οι μέρες.  Εφόσον έχεις αγωνία πάρε το γιατρό ένα τηλέφωνο 

Είναι του δημόσιου και είναι εκτός σε αδεια αλλα θα τον τηλ αύριο 

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Εμενα ηταν λογω κουρασης απο την δουλεια γτ εχω πολλα βαρη κ σκυψιμο μου ειχε γραψει κ 10μερες αδεια να κατσω στο σπιτι..βεβαια μετα δεν εξελιχθηκε καλα η περιπτωση μου γτ ενω ειχα σακο δεν ειχε τπτ μεσα οποτς ειχα παλινδρομη κυηση...απλα ξεκουραση θελει μην ανησυχεις...εχεις κανει καθολου χοριακη τελευταια?

Λες να μην έχει κατι ο σακος μου? Εκανα την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης και είχε διπλασιαστεί κανονικα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Αύριο.. 

Είναι του δημόσιου και είναι εκτός σε αδεια αλλα θα τον τηλ αύριο 

Λες να μην έχει κατι ο σακος μου? Εκανα την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης και είχε διπλασιαστεί κανονικα 

Oxι καλε γτ να σου πω οτι δεν εχει κ ο δικος σου σακος κατι μεσα...εμενα ειχε φτασει χοριακη 4500..αλλα το αιμα ηταν λογω κουρασης ασχετως απο την.καταληξη π ειχα..ποτε θα ξαναπας στον γιατρο..εχετε δει σακο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Αύριο.. 

Είναι του δημόσιου και είναι εκτός σε αδεια αλλα θα τον τηλ αύριο 

Λες να μην έχει κατι ο σακος μου? Εκανα την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης και είχε διπλασιαστεί κανονικα 

Μην σκέφτεσαι τέτοιο κοπέλα μου, κάτσε ξάπλα και κάνε θετικές σκέψεις για το σποράκι σου. Τίποτα δεν θα είναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Oxι καλε γτ να σου πω οτι δεν εχει κ ο δικος σου σακος κατι μεσα...εμενα ειχε φτασει χοριακη 4500..αλλα το αιμα ηταν λογω κουρασης ασχετως απο την.καταληξη π ειχα..ποτε θα ξαναπας στον γιατρο..εχετε δει σακο?

Πρώτο υπέρηχο είχαμε πει 26/01 αλλα τώρα υποθέτω θα μ πει νωρίτερα 

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Μην σκέφτεσαι τέτοιο κοπέλα μου, κάτσε ξάπλα και κάνε θετικές σκέψεις για το σποράκι σου. Τίποτα δεν θα είναι!

Ναι δεν θα είναι ήρθε κ θα μείνει... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

γλυκια μου δεν ειμαι γιατι την μονη επαφη ολοκληρωμενη που ειχα ηταν την παραμονη της πρωτοχρονιας 37 μερα  του κυκλου δηλαδη... δεν εχω κανενα συμπτωμα για να πονηρευτω...αλλα πες 1 στο 1000000 οτι ηταν τοτε η ωορηξια και πες οτι επιασα ακομα ειναι νωρις για τεστ αν δεν εχει ερθει μεχρι την αλλη Δευτερα θα κανω τοτε ενα τεστακι 

Καραμελιτσα μου καμία φορά δεν χρειάζεται ολοκληρωμένη επαφή να ξέρεις. Καλά αποτελέσματα από τις εξετάσεις σου, μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις. 

Εμένα βάλε με αναμονή για 20-24 Ιανουαρίου αναμονή (αυτή η ωχρινικη φάση μου που δεν είναι σταθερή θα με τρελάνει). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Πρώτο υπέρηχο είχαμε πει 26/01 αλλα τώρα υποθέτω θα μ πει νωρίτερα 

Ναι δεν θα είναι ήρθε κ θα μείνει... 

Ναι να.πας νωριτερα να σου φυγει και το αγχος..ολα καλα θα πανε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου σας εχασα!!!! εχω πολλες μερες να διαβασω νεα σας αλλα θα μπω παλι στην ρουτινα μου και θα σας διαβαζω καθε μερα να εγκληματιστω!!!

ειχαμε τπτ ευχαριστα το νεο ετος???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Ρε να πω μια βλακεία!? Μήπως παίζει ρόλο που βηχω κ τρανταζομαι? 

 Καλησπέρα!!

καφε- ροζ είχα και στις 2 τελειομηνες εγκυμοσύνες μου από την ημερα που περιμενα να αδιαθετησω μεχρι και τις δυο επομενες. Πιστευω πως ηταν από την εμφυτευση αλλα παντα μου εδινε προγεστερονη (ειδικα στη δευτερη που ειχα και σταγονες κανονικου αιματος). Επισης ειχα κάθε φορα που εκανα (συγνωμη) εμετο. Ξεκουρασου και προσπαθησε να μην βηχεις πολυ πολύ δυνατα.  Πολλα υγρα ειχα και εγω, δε σημαινει τιποτε (τι σπαστικο).

 

5 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Είδες? πολύ ωραία. Κάτσε στο κρεβατάκι και ξεκουράσου μέχρι να σου πει ο γιατρός. Και μετά να προσέχεις πολύ να μην σηκώνεις καθόλου βάρος και να μην σκύβεις. Τα ξέρεις αλλά δεν πειράζει στα ξανά λέω. Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα?

Κοριτσάκια καλημέρα σήμερα πλέον είμαι 8εβδομάδων από την τελευταία περίοδο. Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού στον γιατρό και έχω αγωνία. Λογικά πρεπει να ακούσουμε καρδούλα. Δεν θυμάμαι εάν σας είχα ξανα ρωτήσει η εξέταση θα γίνει από την κοιλίτσα? Η από κάτω?

Συνηθώς κολπικά αλλα αν εχεί καλο υπέρηχο και δεν έχεις λιπος στην κοιλιτσα μπορει να το <πιασει> και κοιλιακα.

 

Να ρωτησω κατι? πως βαζουμε ένα ονομα που θελουμε να απευθυνθούμε??

  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε.κοριτσιαααααα καλησπερα τι κάνετε???? Πολυ ήσυχες είστε και πολλές απουσίες!! @linaa που εισαι??? Τι έγινε περιμένουμε πως και πως τα νεα σου!! @Nati85 που εισαι παιδι μου??????

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Πρώτο υπέρηχο είχαμε πει 26/01 αλλα τώρα υποθέτω θα μ πει νωρίτερα 

Ναι δεν θα είναι ήρθε κ θα μείνει... 

Smile μου διάβαζα τα νέα σου..το νινάκι είναι δυνατό, να προσέχεις τον εαυτό σου, να χαμογελάς όπως λέει και το όνομα σου και σε λίγους μήνες θα το χεις στην αγκαλιά σου! 

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Γεια σου καραμελίτσα!Με το καλό με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου να ευχηθώ!!Θέλεις να με προσθέσεις κι εμένα στο πινακάκι σου σαν εγκυούλα; Τυχερή χοριακή 200!!

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα.

@Smile89  γλυκιά μου να έχεις θετική σκέψη και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα καλά θα πάνε!!

@iouliana για να αναφερθεις σε ένα όνομα πατάς @ και το όνομα που θέλεις.

 

  • Ευχαριστώ 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...