Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λογια. Σημερα Σκέψου θα ήμουν Κανονικα 3-4 μερα αδιαθετη. 

Αγχρωμα ασμα και σαν νερό 

Είμαι στην 5η εβδομάδα. 

Ναι θα ακουσεις καρδουλα. Απο κατω γίνεται νομίζω. 

Ναι ναι απο κατω γινεται η εξέταση

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Είδες? πολύ ωραία. Κάτσε στο κρεβατάκι και ξεκουράσου μέχρι να σου πει ο γιατρός. Και μετά να προσέχεις πολύ να μην σηκώνεις καθόλου βάρος και να μην σκύβεις. Τα ξέρεις αλλά δεν πειράζει στα ξανά λέω. Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα?

Κοριτσάκια καλημέρα σήμερα πλέον είμαι 8εβδομάδων από την τελευταία περίοδο. Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού στον γιατρό και έχω αγωνία. Λογικά πρεπει να ακούσουμε καρδούλα. Δεν θυμάμαι εάν σας είχα ξανα ρωτήσει η εξέταση θα γίνει από την κοιλίτσα? Η από κάτω?

πολυ ωραια! σιγουρα θα ακουσεις καρδουλα αυριο!

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

@ada32 μου ρθε παλι λιιιγο φφφφ

Ειναι κανονικο κοκκινο?  να σου πω την δικια μου περιπτωση στην βιοχημικη  ..ειχα θετικο τεστ την μερα που περιμενα περιοδο και θετικη χοριακη αλλα μια βδομαδα μετα  πηγα σε εφημερευον νοσοκομειο γτ ειχα ροζ κ με πονουσε η κοιλια πολυ . Εκει η γιατρος μου ειπε οτι παρακολουθουσαν και γυναικες που ειχαν κανονικη περιοδο μεχρι να γεννησουν !!! κ αλλες που ειχαν αιμα κ ομως η εγκυμοσυνη τους συνεχιστηκε κανονικα..Παρε τον γιατρο σου τηλ. Χοριακη εχεις κανει?  αν εχεις κανει , μηπως να ξανα εκανες αλλη μια για να συγκρινεις τα αποτελεσματα.??

 Μη στενοχωριεσαι γτ μπορει να ειναι αιμα εμφυτευσης , μπορει να ειναι αιμα γτ συμπιμπτει με την περιοδο σου αν δεν ησουν εγκυος.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Ειναι κανονικο κοκκινο?  να σου πω την δικια μου περιπτωση στην βιοχημικη  ..ειχα θετικο τεστ την μερα που περιμενα περιοδο και θετικη χοριακη αλλα μια βδομαδα μετα  πηγα σε εφημερευον νοσοκομειο γτ ειχα ροζ κ με πονουσε η κοιλια πολυ . Εκει η γιατρος μου ειπε οτι παρακολουθουσαν και γυναικες που ειχαν κανονικη περιοδο μεχρι να γεννησουν !!! κ αλλες που ειχαν αιμα κ ομως η εγκυμοσυνη τους συνεχιστηκε κανονικα..Παρε τον γιατρο σου τηλ. Χοριακη εχεις κανει?  αν εχεις κανει , μηπως να ξανα εκανες αλλη μια για να συγκρινεις τα αποτελεσματα.??

 Μη στενοχωριεσαι γτ μπορει να ειναι αιμα εμφυτευσης , μπορει να ειναι αιμα γτ συμπιμπτει με την περιοδο σου αν δεν ησουν εγκυος.. 

Έχω κανει κ Διπλασιαστηκε Κανονικα. 

Όχι δεν είναι κανονικό κόκκινο. 

Δεν είναι λίγο αργα για εμφυτευση? 

Ευτυχώς δεν Ποναω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Έχω κανει κ Διπλασιαστηκε Κανονικα. 

Όχι δεν είναι κανονικό κόκκινο. 

Δεν είναι λίγο αργα για εμφυτευση? 

Ευτυχώς δεν Ποναω. 

το οτι δεν πονας ειναι πολυ ! ποσα χαπια προγεστερονης παιρνεις?  μηπως πρεπει να στα αυξησει ο γιατρος?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Έχω κανει κ Διπλασιαστηκε Κανονικα. 

Όχι δεν είναι κανονικό κόκκινο. 

Δεν είναι λίγο αργα για εμφυτευση? 

Ευτυχώς δεν Ποναω. 

Καλημερα και απο εμενα! Οτι δεν πονας θεωρώ οτι ειναι πολυ καλο! Ξαναενοχλησε το γιατρό σου μηπως και αύξηση την προγεστερόνη ! Και η αδερφη μ ειχε το ιδιο πρόβλημα και εκατσε σχεδόν ενα μηνα ξαπλα με προγεστερόνη... Τελικα γέννησε ενα μπεμπαρο 5,300 κιλά ! Μην εχεις άγχος !


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ada32 είπε:

το οτι δεν πονας ειναι πολυ ! ποσα χαπια προγεστερονης παιρνεις?  μηπως πρεπει να στα αυξησει ο γιατρος?

Τρία την ημέρα των 200mg

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα και απο εμενα! Οτι δεν πονας θεωρώ οτι ειναι πολυ καλο! Ξαναενοχλησε το γιατρό σου μηπως και αύξηση την προγεστερόνη ! Και η αδερφη μ ειχε το ιδιο πρόβλημα και εκατσε σχεδόν ενα μηνα ξαπλα με προγεστερόνη... Τελικα γέννησε ενα μπεμπαρο 5,300 κιλά ! Μην εχεις άγχος !

5300?????!!!!!! Πωπω να της ζήσει. Παίρνω τρια χαπια την ημέρα των 200. Mg αλλα μέχρι τώρα έχω παρει 4 χαπια μ δηλαδή θα μπορούσε να δώσει και παραπάνω? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@Smile89 ποσο εβδομαδων εισαι?και εγω οταν ημουν εγκυος ειχα δει για δυο μερες λιγο ροζ και ειχα παρει 3χαπια των 200mg  προγεστερονη..

5 κορίτσι μου. 

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@Smile89 ποσο εβδομαδων εισαι?και εγω οταν ημουν εγκυος ειχα δει για δυο μερες λιγο ροζ και ειχα παρει 3χαπια των 200mg  προγεστερονη..

Έχω παρει 4 και σίγουρα θα παρώ αλλα δυο... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? εγω πηγα το πρωι για εξετασεις επαναλλειπτικες, αυριο θα τις εχω

On 7/1/2018 at 12:59 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

@caramel_83 μαλλον δεν το ειδες το προηγουμενο κοριτσι μου που σου ειπα να με βαλεις στο πινακακιιιι..16 του μηνα ΔΕΝ περιμενω!!αν θελεις προσθεσε με και μενα στην παρεουλα!προσπαθουμε με τον αντρουλη 8 μηνες!ειχε κιρσοκηλη και καναμε χειρουργειο..ελπιζω να φτιαξουνε και για μας τα πραγματα..ευχομαι σε ολες οσες ειναι ηδη εγκυουλες μια υπεροχη εγκυμοσυνη!και σε οσες προσπαθουμε,συντομα με φουσκωμενες κοιλιτσες!

γλυκια μου συγνωμη δεν το ειδα, σε βαζω αμεσως και ευχομαι σε λιγε ςμερες να σε αλλαξω και να σε βαλω στην πανω μερια ;)

23 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

@Mary m να περιμένεις την καθυστέρηση σου. Εγώ κανονικα Σημερα θα ειχα 3 μέρες καθυστέρηση πριν λίγο όμως είδα αίμα αν δεν ήξερα θα έλεγα αααα ήρθε περίοδος τώρα που ξέρω όμως κλαίω κουλουριασμένη στον καναπέ γιατί Φοβαμαι οτι θα αποβαλλω. Αααν το χασω κ όταν ξανα υποπτευτω οτι ειμαι έγκυος θα περιμένω καθυστέρηση.... μπορεί χωρίς λόγο αλλα νοιώθω τόσο πόνο μέσα μοθ. 

κοριτσι μου πως εισαι σημερα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...