Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Elma86 είπε:

Εμενα ποτε δεν ηταν οπως η γραμμή ελέγχου αλλα ηταν τσεκαρισμενα ωορρηξία απο υπερηχο. Ο γιατρός μου ειπε οτι δεν εκκρινουμε όλες η γυναίκες την ιδια ποσότητα ορμόνης απο τα νεφρά για να ειναι αντιληπτή μέσω των ούρων. Θα δεις πια ειναι πιο σκούρα σε σχέση με αυτα που βλεπεις 

Να σου στείλω φωτο από τα τελευταία τεστ μου να τα συγκρίνεις με τα δικά σου θετικά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια μου σκέφτομαι να κάνω ένα διάλειμμα από την προσπάθεια γιατί έχω αρκετά κιλά νομίζω ότι καλύτερα να χάσω τα περισσότερα και μετά να ξανά μπω στο πρόγραμμα... Μίλησα με έναν γιατρό ενδοκρινολογο φίλο μου και μου είπε πόσους κινδύνους υπάρχουν όταν η γυναίκα έχει πολλά Κιλά και μένει εγκυος ..... Αχ κορίτσια είμαι είδει στην δεύτερη μέρα δίαιτα και το έχω πάρει πολύ ζεστά ελπίζω να τα καταφέρω και μετά που θα έχει φτιαχτεί και ο κύκλος μου να έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλω.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου σκέφτομαι να κάνω ένα διάλειμμα από την προσπάθεια γιατί έχω αρκετά κιλά νομίζω ότι καλύτερα να χάσω τα περισσότερα και μετά να ξανά μπω στο πρόγραμμα... Μίλησα με έναν γιατρό ενδοκρινολογο φίλο μου και μου είπε πόσους κινδύνους υπάρχουν όταν η γυναίκα έχει πολλά Κιλά και μένει εγκυος ..... Αχ κορίτσια είμαι είδει στην δεύτερη μέρα δίαιτα και το έχω πάρει πολύ ζεστά ελπίζω να τα καταφέρω και μετά που θα έχει φτιαχτεί και ο κύκλος μου να έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλω.. 

Μαρθουλα και εγω ειμαι σε διαιτα γτ καλα ειναι να μην εχουμε πολλα κιλα στην εγκυμοσύνη ! Ποσα κιλα είσαι ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Συνάδελφος;;; Πόσο είναι η μικρούλα;

Καλααααα! Καλή δύναμη από αύριο! Φυσικά με ένα μωράκι!

Περίπου συνάδελφος. .5 μηνών είναι η μικρή και είμαστε αυτοκόλλητα! !:)

 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Μαρθουλα και εγω ειμαι σε διαιτα γτ καλα ειναι να μην εχουμε πολλα κιλα στην εγκυμοσύνη ! Ποσα κιλα είσαι ;

Έχω φτάσει 92 και ήμουν 65 μια ζωή άσε τώρα το έχω πάρει πολύ ζεστά ελπίζω να; το τα καταφέρω γιατί ρε γαμώτο δεν μου κάνουν τα ρούχα μου και δεν έχω και καλή ψυχολογία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μαρθα Κ μπράβο για την απόφαση σου! ! Όντως η απώλεια κιλών βοηθάει σε πολλά θέματα υγείας μέσα στα οποία είναι και η εγκυμοσύνη.  Κι εγώ ξεκίνησα γυμναστική στο σπίτι γιατί μετά τη γέννα άστα. .. αν θες μπορούμε να κάνουμε support η μία στην άλλη! !

@Smile89κοριτσάκι μου γλυκό. .σε καταλαβαίνω. .. ξάπλωσε στο κρεβατάκι σου προσπάθησε να μείνεις ψύχραιμη για το μωράκι σου και όλα θα φτιάξουν και θα πάνε καλά.  

@Ungry girlΑννουλα μου αδιάκριτοι θα υπάρχουν πάντα και δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος δεν μπαίνει στη διαδικασία να σκεφτεί. ..Εσύ όμως τι απαντάς? ??μήπως να ήσουν λίγο πιο καυστική? ?? Άλλωστε μισή ντροπή δική σου και μισή δική τους... Αυτό μας έλειπε τώρα. ..

@BettySt η περίοδος μπορεί να έρθει από 12 ως 16 μέρες μετά την ωορρηξια. .το 14 μέρες που λέμε συνήθως είναι ένας μέσος όρος που δεν ισχύει πάντα με απόλυτη ακρίβεια. .

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Τονι@ είπε:

@Μαρθα Κ μπράβο για την απόφαση σου! ! Όντως η απώλεια κιλών βοηθάει σε πολλά θέματα υγείας μέσα στα οποία είναι και η εγκυμοσύνη.  Κι εγώ ξεκίνησα γυμναστική στο σπίτι γιατί μετά τη γέννα άστα. .. αν θες μπορούμε να κάνουμε support η μία στην άλλη! !

@Smile89κοριτσάκι μου γλυκό. .σε καταλαβαίνω. .. ξάπλωσε στο κρεβατάκι σου προσπάθησε να μείνεις ψύχραιμη για το μωράκι σου και όλα θα φτιάξουν και θα πάνε καλά.  

@Ungry girlΑννουλα μου αδιάκριτοι θα υπάρχουν πάντα και δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος δεν μπαίνει στη διαδικασία να σκεφτεί. ..Εσύ όμως τι απαντάς? ??μήπως να ήσουν λίγο πιο καυστική? ?? Άλλωστε μισή ντροπή δική σου και μισή δική τους... Αυτό μας έλειπε τώρα. ..

@BettySt η περίοδος μπορεί να έρθει από 12 ως 16 μέρες μετά την ωορρηξια. .το 14 μέρες που λέμε συνήθως είναι ένας μέσος όρος που δεν ισχύει πάντα με απόλυτη ακρίβεια. .

Ναι αμέ γιατί όχι εγώ κάνω διαιτα με μονάδες και σήμερα είμαι δεύτερη μέρα και νιώθω πολύ καλά λέω κάθε 10 μέρες να ανεβαίνω ζυγαριά.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Έχω φτάσει 92 και ήμουν 65 μια ζωή άσε τώρα το έχω πάρει πολύ ζεστά ελπίζω να; το τα καταφέρω γιατί ρε γαμώτο δεν μου κάνουν τα ρούχα μου και δεν έχω και καλή ψυχολογία... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγω παντα ημουν 65 και τωρα 81 χαλια μαυρα... Προσπαθείς μονη η με διαιτολόγο... Εγω με διαιτολόγο δεν τα καταφέρνω μονη..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγω παντα ημουν 65 και τωρα 81 χαλια μαυρα... Προσπαθείς μονη η με διαιτολόγο... Εγω με διαιτολόγο δεν τα καταφέρνω μονη..

Αγαπη όχι δεν θέλω πρόγραμμα από διαιτολόγου το έχω δοκιμάσει... Εγώ κάνω μονάδες και τρώω και χάνω... Ένα θα σου τρώω το βράδυ πατάτες τηγανητές και την άλλη μέρα είμαι _στα κιλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ναι αμέ γιατί όχι εγώ κάνω διαιτα με μονάδες και σήμερα είμαι δεύτερη μέρα και νιώθω πολύ καλά λέω κάθε 10 μέρες να ανεβαίνω ζυγαριά.... 

Τι εννοείς μονάδες? ? Θερμίδες? ? Εγώ έχω βάλει στόχο να συμπληρώνω μια βδομάδα γυμναστικής και μετά να βάζω στόχο άλλη μια κλπ. ..αν βάλω παραπάνω έστω και 15.μέρες δεν πρόκειται να το κάνω. ..θα μου φαίνεται βουνό. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

Τι εννοείς μονάδες? ? Θερμίδες? ? Εγώ έχω βάλει στόχο να συμπληρώνω μια βδομάδα γυμναστικής και μετά να βάζω στόχο άλλη μια κλπ. ..αν βάλω παραπάνω έστω και 15.μέρες δεν πρόκειται να το κάνω. ..θα μου φαίνεται βουνό. .

Μετράω μονάδες και τρώω πχ εγώ που θέλω να χάσω πάνω από 10 κιλα κάνω 7 μονάδες την μέρα.... Μια μέρα μου είναι πρωινό κρισπις με μερμελαδα μηδενική =1μοναδα... Μεσημέρι μπριζόλες με πατάτες φούρνου =3 μονάδες... Βράδυ 2 κυπριακές με φέτα ντοματα μαρούλι =3 μονάδες.... Σύνολο 7 μονάδες και ενδιάμεσα τρώω φρούτα μηδενικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μετράω μονάδες και τρώω πχ εγώ που θέλω να χάσω πάνω από 10 κιλα κάνω 7 μονάδες την μέρα.... Μια μέρα μου είναι πρωινό κρισπις με μερμελαδα μηδενική =1μοναδα... Μεσημέρι μπριζόλες με πατάτες φούρνου =3 μονάδες... Βράδυ 2 κυπριακές με φέτα ντοματα μαρούλι =3 μονάδες.... Σύνολο 7 μονάδες και ενδιάμεσα τρώω φρούτα μηδενικά 

Ααα κατάλαβα. ..καλό ακούγεται. .. δεν είναι πολύ στερητικη.. αρκεί να σε κρατάνε τα φρούτα ενδιάμεσα. .εμένα τα φρούτα δεν με πιάνουν. .Εγώ θηλάζω βέβαια κιόλας οπότε πεινάω ίσως λίγο παραπάνω.  Ο καφές έχει μονάδες ανάλογα με την ζάχαρη? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ααα κατάλαβα. ..καλό ακούγεται. .. δεν είναι πολύ στερητικη.. αρκεί να σε κρατάνε τα φρούτα ενδιάμεσα. .εμένα τα φρούτα δεν με πιάνουν. .Εγώ θηλάζω βέβαια κιόλας οπότε πεινάω ίσως λίγο παραπάνω.  Ο καφές έχει μονάδες ανάλογα με την ζάχαρη? ?

Ζάχαρη μόνο καρύδας η στεβια η φρουκτόζη που δεν έχουν μονάδα... Αν έχεις fb ψάξε την δίαιτα μονάδων αρκεί να βρεις την σωστή... Εσύ που θηλάζεις κάνεις πάρα πάνω μονάδες νομίζω 8 η 9 μονάδες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

@Μαρθα Κ μπράβο για την απόφαση σου! ! Όντως η απώλεια κιλών βοηθάει σε πολλά θέματα υγείας μέσα στα οποία είναι και η εγκυμοσύνη.  Κι εγώ ξεκίνησα γυμναστική στο σπίτι γιατί μετά τη γέννα άστα. .. αν θες μπορούμε να κάνουμε support η μία στην άλλη! !

@Smile89κοριτσάκι μου γλυκό. .σε καταλαβαίνω. .. ξάπλωσε στο κρεβατάκι σου προσπάθησε να μείνεις ψύχραιμη για το μωράκι σου και όλα θα φτιάξουν και θα πάνε καλά.  

@Ungry girlΑννουλα μου αδιάκριτοι θα υπάρχουν πάντα και δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος δεν μπαίνει στη διαδικασία να σκεφτεί. ..Εσύ όμως τι απαντάς? ??μήπως να ήσουν λίγο πιο καυστική? ?? Άλλωστε μισή ντροπή δική σου και μισή δική τους... Αυτό μας έλειπε τώρα. ..

@BettySt η περίοδος μπορεί να έρθει από 12 ως 16 μέρες μετά την ωορρηξια. .το 14 μέρες που λέμε συνήθως είναι ένας μέσος όρος που δεν ισχύει πάντα με απόλυτη ακρίβεια. .

Γειά σου Τονι@ μου, το ξέρω ότι είναι έτσι όπως τα λες αλλά εγώ είπα πιο νωρίς μου ήρθε γιατί πολύ σπάνια μου συμβαίνει να είναι νωρίτερα ή αργότερα από την 14τη μέρα μετά την ωορρηξία. Σε ευχαριστώ πάντως γιατί πάντα ενδιαφέρεσαι για όλες μας 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ααα κατάλαβα. ..καλό ακούγεται. .. δεν είναι πολύ στερητικη.. αρκεί να σε κρατάνε τα φρούτα ενδιάμεσα. .εμένα τα φρούτα δεν με πιάνουν. .Εγώ θηλάζω βέβαια κιόλας οπότε πεινάω ίσως λίγο παραπάνω.  Ο καφές έχει μονάδες ανάλογα με την ζάχαρη? ?

Διατα των μονάδων _η παρέα μας λέγετε αν μπεις εκεί και την ψάξεις είναι πολύ καλή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...