Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Δε ξέρω αν η απέχθεια για το τσιγάρο σχετίζεται με την όσφρηση γιατί δεν κάπνιζα ποτέ, αλλά εγώ από τότε που άρχισα να υποψιάζομαι την εγκυμοσύνη μου μύριζαν και μου μυρίζουν όλα πολύ έντονα. Κάτι που ενισχύει και την αναγούλα που αισθάνομαι κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Vasi34 είπε:

Δε ξέρω αν η απέχθεια για το τσιγάρο σχετίζεται με την όσφρηση γιατί δεν κάπνιζα ποτέ, αλλά εγώ από τότε που άρχισα να υποψιάζομαι την εγκυμοσύνη μου μύριζαν και μου μυρίζουν όλα πολύ έντονα. Κάτι που ενισχύει και την αναγούλα που αισθάνομαι κάποιες φορές.

Νομίζω σχετίζεται με την γεύση. Με την αύξηση της προγεστερόνης συγκεκριμένα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ρε συ όντως!!! 

Έλα μου. Σέ ευχαριστώ πολυ. Το ελαττωσες απο επιλογή η επειδή αλλαξε η γεύση? Έχεις δοκιμασει παλι να κανεις να δεις τι γεύση έχει? 

Το ελλατωσα επειδη δεν θελω τοσο δεν το αντεχω εχω δοκιμασει να κανω αλλα αλλες φορες το κανω αλλες το πεταω.η μεση μου ειναι αυτη που με ποναει πολυ ειδικα χθες κ σημερα την νιωθω ειχα πονους κ χαμηλα κ χθες το βραδυ ειχα καουρα.δεν ξερω ειμαι προβληματισμενη.σηκωθηκα κ εβαλα θεεμομετεο σημερα αλλα 36.6 ειχα κ λεω μπα δεν ειμαι.ππφφ

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Εγώ την πρώτη φορά αδιαθέτησα τη 15η μέρα από το θετικό. Στους επόμενους κύκλους αδιαθέτουσα τη 13η. Στους δύο τελευταίους κύκλους τη 16η από το θετικό. Όλα μέσα στο φάσμα των 12-16 ημερών είναι, αλλά γιατί αυτά τα σκαμπανεβάσματα; Να με προβληματίσουν; 

Καλημέρα! Κ εμένα πάντα ακριβώς την 14η μετα την ωορ. Έρχεται. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο γι αυτό καλύτερα ρώτα το γιατρό!πες μας νέα όταν πας κ στο 2ο γιατρό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary m είπε:

Το ελλατωσα επειδη δεν θελω τοσο δεν το αντεχω εχω δοκιμασει να κανω αλλα αλλες φορες το κανω αλλες το πεταω.η μεση μου ειναι αυτη που με ποναει πολυ ειδικα χθες κ σημερα την νιωθω ειχα πονους κ χαμηλα κ χθες το βραδυ ειχα καουρα.δεν ξερω ειμαι προβληματισμενη.σηκωθηκα κ εβαλα θεεμομετεο σημερα αλλα 36.6 ειχα κ λεω μπα δεν ειμαι.ππφφ

Ναι κι εγώ μια το κανα με το ζόρι μια το πέταγα. Η μέση εμένα με έπιανε παντα πριν την περίοδο οποτε δεν της εδωσα κ πολυ σημασία. Επίσης μου αλλαξε η γεύση στο ποτό μου ουίσκι πίνω. Αυτα που ξέρω εινσι τα εξής: η αλλαγή της γεύσης οφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης ουσία η οποία αυξανεται για νσ δημιουργήσει πρόσφορο έδαφος ώστε να γίνει η εμφύτευση. Εγώ εύχομαι να  μην πέφτω εξω στην περίπτωση σου. Όμως μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς εγώ μέχρι να έρθει η ώρα να κανω το τεστ ήμουν πολυνασχημα ψυχολογικα που δεν ήξερα σίγουρα τι μου συμβαίνει. 

πρίν από 7 λεπτά , Mary m είπε:

Το ελλατωσα επειδη δεν θελω τοσο δεν το αντεχω εχω δοκιμασει να κανω αλλα αλλες φορες το κανω αλλες το πεταω.η μεση μου ειναι αυτη που με ποναει πολυ ειδικα χθες κ σημερα την νιωθω ειχα πονους κ χαμηλα κ χθες το βραδυ ειχα καουρα.δεν ξερω ειμαι προβληματισμενη.σηκωθηκα κ εβαλα θεεμομετεο σημερα αλλα 36.6 ειχα κ λεω μπα δεν ειμαι.ππφφ

Καούρα Εννοεις στο στομαχι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι κι εγώ μια το κανα με το ζόρι μια το πέταγα. Η μέση εμένα με έπιανε παντα πριν την περίοδο οποτε δεν της εδωσα κ πολυ σημασία. Επίσης μου αλλαξε η γεύση στο ποτό μου ουίσκι πίνω. Αυτα που ξέρω εινσι τα εξής: η αλλαγή της γεύσης οφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης ουσία η οποία αυξανεται για νσ δημιουργήσει πρόσφορο έδαφος ώστε να γίνει η εμφύτευση. Εγώ εύχομαι να  μην πέφτω εξω στην περίπτωση σου. Όμως μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς εγώ μέχρι να έρθει η ώρα να κανω το τεστ ήμουν πολυνασχημα ψυχολογικα που δεν ήξερα σίγουρα τι μου συμβαίνει. 

Καπωε ετσι ειμαι κ εγω ψυχολογικα κ πολλα πολλα νευρα κ εμενα με πιανει η μεση μου στην περιοδο ομως ποτε τοσο νωρις κανονικα ειναι να με επισκεφτει την παρασκευη κ με ποναει ηδη 3-4 μερες.σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου ησουν η μονη που ασχοληθηκες με το θεμα μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...αλλη μια ομορφη μερα σημερα με ηλιο τουλαχιστον εδω αθηνα που ειμαι εγω...σημερα γιορταζει ο συντροφος μου..

Χρόνια του πολλά!!!Με υγεία!!Κι ένα μωράκι!!

Κορίτσια έχασα καμιά έγκυο;;χαχα

Πέρασαν οι γιορτές, από αύριο ξεκινάμε σχολείο μαμά και κόρη! Καλά ήταν!

 

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mary m είπε:

Καπωε ετσι ειμαι κ εγω ψυχολογικα κ πολλα πολλα νευρα κ εμενα με πιανει η μεση μου στην περιοδο ομως ποτε τοσο νωρις κανονικα ειναι να με επισκεφτει την παρασκευη κ με ποναει ηδη 3-4 μερες.σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου ησουν η μονη που ασχοληθηκες με το θεμα μου.

Καλημέρα κορίτσι μου. Όλα αυτά που περιγράφεις είναι πολύ ενθαρρυντικά.  Μακάρι να συμβαίνει όντως το θαύμα.  Όσο για το ότι η @Smile89 ήταν η μόνη που ασχολήθηκε με το θέμα σου δεν είναι ανάγκη να το παίρνεις στραβά. . Κυριακή πρωί είναι και οι περισσότερες είναι εκτός. Είμαστε μια μεγάλη παρέα με αλληλοκατανόηση και αγάπη η μία για την άλλη.  

πρίν από 12 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Χρόνια του πολλά!!!Με υγεία!!Κι ένα μωράκι!!

Κορίτσια έχασα καμιά έγκυο;;χαχα

Πέρασαν οι γιορτές, από αύριο ξεκινάμε σχολείο μαμά και κόρη! Καλά ήταν!

 

Αχ  ntemi μου κι εγώ ξεκινάω αύριο. ...ποιος την ακούει τη μπέμπα. ...

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasi34 είπε:

Καλημέρα κι από μένα!Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Σήμερα είναι και μέρα ξεστολίσματος για εμάς και καθόλου δε μου αρέσει..:-(

Ε απο αυριο...το ξεστολισμα...εχουμε γιορτη σημερα...χαχα

πρίν από 17 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Χρόνια του πολλά!!!Με υγεία!!Κι ένα μωράκι!!

Κορίτσια έχασα καμιά έγκυο;;χαχα

Πέρασαν οι γιορτές, από αύριο ξεκινάμε σχολείο μαμά και κόρη! Καλά ήταν!

 

.δυδιμακι μου τι κανεις??ναι ξεκινανε τα σχολεια για σας αυριο...και για μας παλι η δουλεια τα ιδια κ τα ιδια...μακαρι να το πιασουμε το μωρακι συντομα...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ε απο αυριο...το ξεστολισμα...εχουμε γιορτη σημερα...χαχα

Καλημέρα Dimitr@17! Οι εορτάζοντες εννοείται εξαιρούνται!! Εμείς πάλι με βαριά καρδιά πρέπει σήμερα γιατί διαφορετικά το βλέπω να μετατίθεται για το επόμενο σβκο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι κι εγώ μια το κανα με το ζόρι μια το πέταγα. Η μέση εμένα με έπιανε παντα πριν την περίοδο οποτε δεν της εδωσα κ πολυ σημασία. Επίσης μου αλλαξε η γεύση στο ποτό μου ουίσκι πίνω. Αυτα που ξέρω εινσι τα εξής: η αλλαγή της γεύσης οφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης ουσία η οποία αυξανεται για νσ δημιουργήσει πρόσφορο έδαφος ώστε να γίνει η εμφύτευση. Εγώ εύχομαι να  μην πέφτω εξω στην περίπτωση σου. Όμως μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς εγώ μέχρι να έρθει η ώρα να κανω το τεστ ήμουν πολυνασχημα ψυχολογικα που δεν ήξερα σίγουρα τι μου συμβαίνει. 

Καούρα Εννοεις στο στομαχι? 

Καουρα αυτο που γυριζει στο λαιμο απο το στομαχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mary m είπε:

Καπωε ετσι ειμαι κ εγω ψυχολογικα κ πολλα πολλα νευρα κ εμενα με πιανει η μεση μου στην περιοδο ομως ποτε τοσο νωρις κανονικα ειναι να με επισκεφτει την παρασκευη κ με ποναει ηδη 3-4 μερες.σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου ησουν η μονη που ασχοληθηκες με το θεμα μου.

Δεν χρειάζεται ευχαριστώ. Νευρα? Ο αντρας μου μου έλεγε είσαι έγκυος τέλος που τα βρίσκεις τόσα νεύρα. Χαχαχα Χαχαχα. Ποτέ περιμένεις περίοδο είπαμε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Δεν χρειάζεται ευχαριστώ. Νευρα? Ο αντρας μου μου έλεγε είσαι έγκυος τέλος που τα βρίσκεις τόσα νεύρα. Χαχαχα Χαχαχα. Ποτέ περιμένεις περίοδο είπαμε? 

Την παρασκευη που μας ερχεται.εμενα παλι ο δικος μουκανει τα παντα να με εκνευριζει ολο κ πιο πολυ κ σπαει κ πλακα με τα νευρα που εχω....κ εκει ακομα περιασοτερα νευρα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary m είπε:

Την παρασκευη που μας ερχεται.εμενα παλι ο δικος μουκανει τα παντα να με εκνευριζει ολο κ πιο πολυ κ σπαει κ πλακα με τα νευρα που εχω....κ εκει ακομα περιασοτερα νευρα

Χαχαχα Χαχαχα. Καπως ετσι. Καούρα δεν ειχα....εξαψεις ένα βραδυ ειχα κ πρώτη φόρα το στήθος με πονουσε στα πλαγια. Όμως να θυμασαι πως καθε γυναίκα είναι διαφορετική.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...