Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , iouliana είπε:

ναι με λιγη προσοχή να μην ξεφευγει το παρα μερα....δηλ. πχ αν είναι σαββατο πρωι μην παει μετα δευτερα βραδυ...αυτό εννοουσα.....αν και στην αδερφη μου που εχει θεματακια γενικα της ειπαν (οι γιατροι) ότι καλυτερο ειναι οι 36 ωρες

Τι να σου πω.... Τελικα όλα σχετικα ειναι. Εγώ μερα παρα μερα κ όχι στανταρ ώρες δηλαδή ξεφευγαμε... κ έγινε το θαυματακι.. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Μια μέρα πριν βγει θετικό το τεστ είχα πάλι υγρά αλλά όχι τόσο κολλώδη ποιο αραιά χθες δεν είχα σχεδόν τίποτα σήμερα είναι αρκετά τα νιώθω συνέχεια στο εσώρουχο τίποτα μόνο στο σκούπισμα είναι...

Ο κάθε οργανισμός μάλλον αντιδρά διαφορετικά... Τα τεστακι σου είναι τα ίδια και τις 3 μέρες;; Τα κάνεις περίπου την ίδια ωρα;;

17η μέρα είπες είσαι! Άρα ακόμα γονιμοτατη με θετικό τεστ 14η μπορεί να έκανες χθες οωρρηξια γι αυτό τα έχεις ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Τα ίδια μου λέει κι εμένα ο γιατρός.Ναι είναι μια ειδική εξέταση αυτή που δείχνει πόσο φιλικά είναι τα υγρά σου προς τα σπερματοζωάρια.Δεν την έχω κάνει, αλλά έχω διαβάσει γι αυτήν στο ίντερνετ

 

Εγώ ξέρω πως έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία αν βλέπεις τα υγρά αυτά ή όχι. Μερικές γυναίκες έχουν περισσότερα άλλες πολύ λιγότερα.Εγώ σε μερικούς κύκλους έχω έντονα σε άλλους ελάχιστα.

 

Εμένα ο δικός μου γιατρός μου είπε πως μετά τον έναν χρόνο πρέπει να ψάχνουμε. Βέβαια εγώ επειδή φοβόμουν πως δεν κάνω Καλή ωορρηξία και επειδή υπολόγιζα πως έχω λιγότερες πιθανότητες να μείνω έγκυος μιας κι έχω πολύ μεγαλύτερο κύκλο από τις περισσότερες γυναίκες, αποφάσισα να ψαχτουμε από το πρώτο εξάμηνο. Ελεύθερες επαφές έχουμε εδώ και δύο χρόνια. Όμως αυτά τα δύο χρόνια ουσιαστικές προσπάθειες κάναμε 5 μήνες.. γιατί ένα διάστημα δεν είχαμε καλό σπέρμα,μερικούς μήνες δεν έκανα ωορρηξία, άρα δεν πιάνω όλους τους μήνες για ουσιαστικές προσπάθειες. Μακάρι να με βοηθήσουν τα τεστ ωορρηξίας τώρα και να ξέρω που βαδίζω...Εσύ από ποιο μήνα τα ξεκίνησες?3 μέρες τώρα έχω αχνη τη δεύτερη γραμμή και αρκετά ύποπτα υγρά..ως τώρα νόμιζα πως όταν έχω αυτά τα υγρά σημαίνει πως κάνω και ωορρηξία αλλά όπως φαίνεται τα υγρά αυτά είναι πριν την ωορρηξία.

Ώραια θα τον ρωτήσω τον γιατρό γι αυτή την εξέταση αν είναι να την κάνουμε!

Τα τεστακια τα ξεκίνησα Μάιο με ένα διάλειμμα μόνο τον Νοέμβριο (που δεν ξέρω αν έγινε) σε όλους τους άλλους κύκλους έγινε κανονικά η ωορρηξία. Απλά πχ αυτό το μήνα έγινε 30η ημέρα αντί για 20η που γίνεται συνήθως. Θα σε βοηθήσουν πολύ να ξέρεις που βαδίζετε! Πάντως κι εγώ έστω και τα λίγα υγρά που εμφανίζονται είναι τις μέρες πριν την ωορρηξία.

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσι μου μια συμβουλη. Εφόσον δεν έχετε θέμα με το σπέρμα η κάτι α άλλο,κάνε την σαλπιγγογραφια. Δεν είναι τιποτα.. Εγώ την έκανα με δική Μου πρωτοβουλία κ έμεινα εγκυος σε εκείνον τον κύκλο.είναι λίγο ακριβή ,120 πλήρωσα Αλλά αξίζει τον κόπο  Γτ βοηθάει ,Αφού καθαρίζει τις σαλπιγγες.

Εγώ τα εχω κάποιες φορές κ αυτή την φορά.. Δεν ξέρω τι είναι

Ναι ada μου θα το συζητήσω με το γιατρό και σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά να την κάνω την εξέταση! Έχω ακούσει πολλά κορίτσια που τα κατάφεραν μετά την εξέταση.

1 hour ago, ada32 είπε:

Έχετε παρά πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα πάντως.. 1 δις ε;;; κανε σαλπιγγογραφια κ σιγοθρα θα μείνεις εγκυος! Εδώ έμεινα εγω με 153 εκ σπερμοδιαγραμμα ...Μετά την επαφη μένεις ξαπλωμένη στο κρεβάτι; 

Ναι κορίτσι αυτά τα υγρά είναι πριν την ωορηξια. Μόλις γίνει ,σταματάνε. 

Ναι για την ακρίβεια 1,192 δις γράφει η εξέταση! Και ο γιατρός είπε ότι ήταν πολύ καλό. Ίσως βέβαια να μας βάλει να ξανακάνουμε αφού πέρασαν 3 μήνες δεν ξέρω..

Μετά την επαφή σχεδόν πάντα μένω ξαπλωμένη έστω 1τεταρτο. Πολλές φορές έχω κοιμηθεί κιόλας απευθείας χωρίς να σηκωθώ καθόλου.

@iouliana καλώς ήρθες στο παρεάκι!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Τι να σου πω.... Τελικα όλα σχετικα ειναι. Εγώ μερα παρα μερα κ όχι στανταρ ώρες δηλαδή ξεφευγαμε... κ έγινε το θαυματακι.. 

Εννοείται ότι όλα είναι σχετικα!!!και θεμα τυχης φυσικά!!! απλα το παρα μερα (για μας με οτιναναι ωραρια) δεν ειχε καρπους για 5 μηνες και οταν το αλλαξαμε το <σχεδιο> πετυχε (δις), ειπα να το μοιραστω

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

17η μέρα είπες είσαι! Άρα ακόμα γονιμοτατη με θετικό τεστ 14η μπορεί να έκανες χθες οωρρηξια γι αυτό τα έχεις ακόμα. 

Μμμμ δεν το σκέφτηκα έτσι γτ τα τεστ έγραφαν από 24 μέχρι 36 ώρες μετά το θετικό αποτέλεσμα... Κρίμα γτ χθες δεν είχαμε επαφουλα ελπίζω να έγινε 15 μέρα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Άσε έχουμε Μαλωσει πολύ για τα χάπια γενικά ,Αφού κ αρρώστος που είναι δεν παίρνει τίποτα.. Πήρε κ τα πάνω του με την βιοχημική που είχα τον Σεπτέμβριο κ νομίζει ν Ότι όλα είναι μια χαρά.. Δεν είναι πολύ ανεβασμένη η προλακτινη μου,ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι κ από το  άγχος αλλά κ ότι το πρωί δίνω συνήθως άιμα Μόλις ξυπνήσω κ δεν κάνει.. Απλα προληπτικα παιρνω Ένα χαπάκι εγώ από μόνη μου ..περιμένω να δω τι έγινε αυτόν τον μήνα κ θα δω τι θα κάνω μετά..

@linaa που εισαι ??τι κάνεις ;; τα νέα σου?

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν ξέρεις. Τι να σου πω και εγώ. Εύχομαι σήμερα κιόλας που είναι τέτοια η μέρα να τον φωτίσει ο Θεός.  Το χάπι που παίρνεις προληπτικά στο έχει δώσει ο γιατρός σου να φανταστώ έτσι?.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Μια μέρα πριν βγει θετικό το τεστ είχα πάλι υγρά αλλά όχι τόσο κολλώδη ποιο αραιά χθες δεν είχα σχεδόν τίποτα σήμερα είναι αρκετά τα νιώθω συνέχεια στο εσώρουχο τίποτα μόνο στο σκούπισμα είναι...

Ο κάθε οργανισμός μάλλον αντιδρά διαφορετικά... Τα τεστακι σου είναι τα ίδια και τις 3 μέρες;; Τα κάνεις περίπου την ίδια ωρα;;

Χθες και προχθές ήταν ακριβώς ίδια. Το σημερινό είναι ελάχιστα πιο σκούρο. Ελάχιστα όμως.θα κάνω ένα ακόμη σήμερα για να δω αν θα είναι ελαφρώς πιο σκούρο.Ναι την ίδια ώρα περίπου τα έχω κάνει όλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , iouliana είπε:

Εννοείται ότι όλα είναι σχετικα!!!και θεμα τυχης φυσικά!!! απλα το παρα μερα (για μας με οτιναναι ωραρια) δεν ειχε καρπους για 5 μηνες και οταν το αλλαξαμε το <σχεδιο> πετυχε (δις), ειπα να το μοιραστω

Καλα έκανες... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Μμμμ δεν το σκέφτηκα έτσι γτ τα τεστ έγραφαν από 24 μέχρι 36 ώρες μετά το θετικό αποτέλεσμα... Κρίμα γτ χθες δεν είχαμε επαφουλα ελπίζω να έγινε 15 μέρα...

Μην στεναχωριεσαι κορίτσι είχες και πριν να έχεις και σήμερα και όλα καλά! 

1 hour ago, iouliana είπε:

Εννοείται ότι όλα είναι σχετικα!!!και θεμα τυχης φυσικά!!! απλα το παρα μερα (για μας με οτιναναι ωραρια) δεν ειχε καρπους για 5 μηνες και οταν το αλλαξαμε το <σχεδιο> πετυχε (δις), ειπα να το μοιραστω

@ioulianaΚαι λες να εκανε τόση διαφορά ε? Μόνο αυτό αλλάξετε μετά τους 5 μήνες? Βασικά έτσι δεν ρισκαρεις να χάσεις τις ωρες που γινεται η οωρρηξια να μην υπάρχει ετοιμοπολεμο σπερματοζωαριο κοντά. Οπότε ίσως ισχύει ότι βοηθησε. Τώρα θελετε και τριτο παιδακι αν κατάλαβα καλά; Μπράβο σας! Ακολουθήστε τη συνταγή σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , kido είπε:

Μην στεναχωριεσαι κορίτσι είχες και πριν να έχεις και σήμερα και όλα καλά! 

@ioulianaΚαι λες να εκανε τόση διαφορά ε? Μόνο αυτό αλλάξετε μετά τους 5 μήνες? Βασικά έτσι δεν ρισκαρεις να χάσεις τις ωρες που γινεται η οωρρηξια να μην υπάρχει ετοιμοπολεμο σπερματοζωαριο κοντά. Οπότε ίσως ισχύει ότι βοηθησε. Τώρα θελετε και τριτο παιδακι αν κατάλαβα καλά; Μπράβο σας! Ακολουθήστε τη συνταγή σας!

Αυτό με την ωορρηξία πιστεύω κι εγώ.....θα σας πω κατά τις 24 του μηνός αν πιάσει και τρις:cool:....

 

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια.μου και χρονια πολλα!! Οπως σας βλεπω σιγουρα.θα εχουμε συντομα θετικα νεακια γιατί σας βλεπω ενημερωμένες! Παμε δυναμικα! Εγω δυστυχώς δεν ειχα επαφές παρα μονο μια!! Βεβαια αποκλείεται να επιασα τιποτα αλλα τον αλλο μηνα δεν πειράζει! Α @iouliana καλος ηρθες και με το καλο να έρθει ακομα ενα νεο μελος στην οικογένεια σας!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

Εμένα ναι είναι στάνταρ οι μέρες αυτής της φάσης πάντα 14 με 15. 

Αχ κοριτσάκι μου μακάρι να συμβεί σύντομα! Θα κάνω τέστ Παπ οπότε θα ζητήσω και καλλιέργεια κολπικού. Τώρα βέβαια να δω και τι άλλο θα μας πει ο γιατρός.. υπολογίζω να κλείσω το ραντεβού μου εκεί γύρω στην ωορρηξία για να δούμε ακριβως τι γίνεται.

Εγώ την πρώτη φορά αδιαθέτησα τη 15η μέρα από το θετικό. Στους επόμενους κύκλους αδιαθέτουσα τη 13η. Στους δύο τελευταίους κύκλους τη 16η από το θετικό. Όλα μέσα στο φάσμα των 12-16 ημερών είναι, αλλά γιατί αυτά τα σκαμπανεβάσματα; Να με προβληματίσουν; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα!

Δέχεστε υποψήφιες τριτομανούλες στην παρέα σας??

Να σας πω κατί που μπορει να  μην ισχυει απαραίτητα αλλα σε εμας επιασε δις?? να μην αφήνετε (μεσα στο πάραθυρο των γονιμων ημερων) να περνανε 48 ωρες ανάμεσα στις επαφες...πχ ξερω πως είναι σπαστικο να μετρας ακόμη και τις ωρες αλλα.... 

 

 

 

 

Αρα καλα κανω εγω και κανουμε καθε μερα...μπορει κ απο δυο φορες την.ιδια μερα..χεχε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσια.μου και χρονια πολλα!! Οπως σας βλεπω σιγουρα.θα εχουμε συντομα θετικα νεακια γιατί σας βλεπω ενημερωμένες! Παμε δυναμικα! Εγω δυστυχώς δεν ειχα επαφές παρα μονο μια!! Βεβαια αποκλείεται να επιασα τιποτα αλλα τον αλλο μηνα δεν πειράζει! Α @iouliana καλος ηρθες και με το καλο να έρθει ακομα ενα νεο μελος στην οικογένεια σας!!

Καλησπέρα Αννούλα! Έκανες τεστακι ωορρηξίας η χωρίς;;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...