Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

22 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Και εγω στην αρχη μπερδεύτηκα αλλα μολις δεις το θετικό θα το καταλάβεις ! Εμενα έβγαιναν αχνα απο τη 10 μερα και τη 14 τσουπ θετικότατο! Πρωτη φορα τα χρησιμοποίησα και εγ αυτο το μήνα και πραγματικα με ξεαγχωσαν.... Μακαρι να μας φερουν γουριιιι!

Κι εμένα μάλλον κάπως έτσι θα πάνε.. Χθες και σήμερα ήταν αχνό, μάλιστα το ίδιο ακριβώς αχνό, δεν σκούρυνε καθόλου σήμερα σε σχέση με χθες.. Οπότε σε κανα δύο μέρες λογικά θα δω το θετικό. Εσύ εκμεταλλεύτηκες όπως έπρεπε την ωορρηξία σου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Κι εμένα μάλλον κάπως έτσι θα πάνε.. Χθες και σήμερα ήταν αχνό, μάλιστα το ίδιο ακριβώς αχνό, δεν σκούρυνε καθόλου σήμερα σε σχέση με χθες.. Οπότε σε κανα δύο μέρες λογικά θα δω το θετικό. Εσύ εκμεταλλεύτηκες όπως έπρεπε την ωορρηξία σου?

Αν θες στείλε σε προσωπικό τα τεστακια σου! Νομίζω ναι! Αν και ήθελα επαφή και σήμερα αλλά δεν..... Ο αντρουλης είναι πτώμα από τη δουλειά ήρθε αργά....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οχ κατάλαβα. Το έχετε συζητήσει? Πώς θα γίνει το θαύμα εάν δεν πάρει τις βιταμίνες? Τι προτιμάει? Να μεινεις έγκυος με εξωσωματική? Τι πράγμα είναι και αυτό με τους άντρες? Φοβιτσιαριδες.. Τέλος πάντων σίγουρα δεν είναι πρόβλημα η προλακτινη? Γιατί αλλά έχω ακούσει. Μπορεί να κάνω και λάθος με τόσες πληροφορίες.

Άσε έχουμε Μαλωσει πολύ για τα χάπια γενικά ,Αφού κ αρρώστος που είναι δεν παίρνει τίποτα.. Πήρε κ τα πάνω του με την βιοχημική που είχα τον Σεπτέμβριο κ νομίζει ν Ότι όλα είναι μια χαρά.. Δεν είναι πολύ ανεβασμένη η προλακτινη μου,ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι κ από το  άγχος αλλά κ ότι το πρωί δίνω συνήθως άιμα Μόλις ξυπνήσω κ δεν κάνει.. Απλα προληπτικα παιρνω Ένα χαπάκι εγώ από μόνη μου ..περιμένω να δω τι έγινε αυτόν τον μήνα κ θα δω τι θα κάνω μετά..

@linaa που εισαι ??τι κάνεις ;; τα νέα σου?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Αχ @Vila μου!! Δεν το πιστεύω κι εμένα ξέσπασε απο την πιεση ο δικός μου γιατί το είχε σίγουρο. Μου λεει προσπαθουμε και δεν ερχεται και ενταξει δεν ειναι ωραιο. Ρε παιδιά δε θα μπορουμε να λειτουργήσουμε στο τέλος ολο αυτο εχουμε στο μυαλό μας. Έπεσα κι εγω που τον είδα έτσι. Συγκινηθηκα που μου εδειξε πόσο το θέλει και εκείνος. Γιατί όλους τους άλλους μήνες μου έλεγε χαλάρωσε και θα γίνει και τα γνωστά. Τώρα μη σου πω εμένα με πείραξε λιγότερο!! Σε 12 μέρες θα του δώσουμε να καταλάβει και πάλι και ας μην έρθει η κυρά περίοδος αυτη τη φορά! 

Εμένα αυτή τη φορά μου άνοιξε τελείως την καρδιά του.. κλείσαμε χρόνο προσπαθειών και πλέον άρχισα εγώ να σκέφτομαι ότι τα πράγματα δυσκολεύουν.. και μου είπε ότι για να είμαστε μαζί τόσα πολλά χρόνια και να μην έχουμε βαρεθεί ο ένας τον άλλο σημαίνει ότι περνάμε όμορφα και η ευτυχία μας δεν εξαρτάται από το αν θα έρθει σύντομα ή όχι το μωρό. Μου είπε τόσα όμορφα πράγματα που έχουμε ζήσει μαζί, 12 χρόνια είναι αυτά.. με συγκίνησε πολύ και με βοήθησε επίσης να πάρω τα πάνω μου. Τη δευτέρα ξεκινάω γυμναστήριο! Ένα χρόνο τώρα όλα περιστρέφονται γύρω από αυτό το θέμα.. νιώθω ότι έχω χάσει λίγο τον εαυτό μου. Αφού μαμά ακόμα δεν έγινα ας γίνω τουλάχιστον κορμάρα! Χαχαχαχα πάμε για τον επόμενο μήνα και ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Αν θες στείλε σε προσωπικό τα τεστακια σου! Νομίζω ναι! Αν και ήθελα επαφή και σήμερα αλλά δεν..... Ο αντρουλης είναι πτώμα από τη δουλειά ήρθε αργά....

Δεν ξέρω πως να στείλω φωτογραφίες...Είναι εύκολο?Η ωορρηξία σου έγινε σίγουρα. Την 14η ήταν θετικό το τεστ άρα το αργότερο την 16η, δηλαδή σήμερα,θα έγινε η ωορρηξία.. Και οι ώρες που είναι διαθέσιμο το ωάριο θα έχουν περάσει, άρα δεν πειράζει που δεν είχατε επαφή σήμερα..Αφού είχατε τις προηγούμενες μέρες είστε κομπλέ.. μακάρι να πέτυχε μια!!!!!!Εγώ πιστεύω πως γύρω στις 8-9 του μήνα θα κάνω ωορρηξία. Βέβαια στην περίπτωση μου μου φτάνει το ότι απλά θα κάνω ωορρηξία (Γιατί αυτό με ένοιαζε να τσεκάρω, το αν θα κάνω ή όχι). Εμείς οι δυο είμαστε στην ίδια φάση. Πάνω κάτω ίδιο καιρό προσπαθούμε, ξεκινήσαμε τον ίδιο μήνα τα τεστ..άντε με το καλό να φουσκώσουν οι κοιλιτσες μας μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Εμένα αυτή τη φορά μου άνοιξε τελείως την καρδιά του.. κλείσαμε χρόνο προσπαθειών και πλέον άρχισα εγώ να σκέφτομαι ότι τα πράγματα δυσκολεύουν.. και μου είπε ότι για να είμαστε μαζί τόσα πολλά χρόνια και να μην έχουμε βαρεθεί ο ένας τον άλλο σημαίνει ότι περνάμε όμορφα και η ευτυχία μας δεν εξαρτάται από το αν θα έρθει σύντομα ή όχι το μωρό. Μου είπε τόσα όμορφα πράγματα που έχουμε ζήσει μαζί, 12 χρόνια είναι αυτά.. με συγκίνησε πολύ και με βοήθησε επίσης να πάρω τα πάνω μου. Τη δευτέρα ξεκινάω γυμναστήριο! Ένα χρόνο τώρα όλα περιστρέφονται γύρω από αυτό το θέμα.. νιώθω ότι έχω χάσει λίγο τον εαυτό μου. Αφού μαμά ακόμα δεν έγινα ας γίνω τουλάχιστον κορμάρα! Χαχαχαχα πάμε για τον επόμενο μήνα και ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Αχ πόσο σε καταλα βαίνω. Μη στενοχωριέσαι με τον ένα η τον άλλον τρόπο ,Όταν θα έρθει η κατάλληλη  ώρα θα αποτιμήσουμε μωράκι.

Κ εγώ θέλω τόσο καιρό να πάω γυμναστήριο κ το αποφεύγω ,μη μείνω Εγκυος και πληρώσω τζάμπα συνδρομή.. Θα κάνεις πολυ καλά. Ίσως να πρέπει να το βγαλουμε κ λίγο από το μυαλο ,να ηρεμήσουμε για να μείνουμε εγκυες. Σε λίγο θα καταλήξει να κάνουμε έρωτα μόνο για αυτό κ όχι για την ευχάριστη μας.

 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vila είπε:

Εμένα αυτή τη φορά μου άνοιξε τελείως την καρδιά του.. κλείσαμε χρόνο προσπαθειών και πλέον άρχισα εγώ να σκέφτομαι ότι τα πράγματα δυσκολεύουν.. και μου είπε ότι για να είμαστε μαζί τόσα πολλά χρόνια και να μην έχουμε βαρεθεί ο ένας τον άλλο σημαίνει ότι περνάμε όμορφα και η ευτυχία μας δεν εξαρτάται από το αν θα έρθει σύντομα ή όχι το μωρό. Μου είπε τόσα όμορφα πράγματα που έχουμε ζήσει μαζί, 12 χρόνια είναι αυτά.. με συγκίνησε πολύ και με βοήθησε επίσης να πάρω τα πάνω μου. Τη δευτέρα ξεκινάω γυμναστήριο! Ένα χρόνο τώρα όλα περιστρέφονται γύρω από αυτό το θέμα.. νιώθω ότι έχω χάσει λίγο τον εαυτό μου. Αφού μαμά ακόμα δεν έγινα ας γίνω τουλάχιστον κορμάρα! Χαχαχαχα πάμε για τον επόμενο μήνα και ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Σε νιώθω.. Κι εμείς μια από τα ίδια...δεν γίνεται όμως να περιστρέφεται όλη μας η ζωή γύρω από αυτό. Όντως είναι πολύ σημαντικό και συμφωνώ πως το θέλουμε όλες πολύ αλλά πρέπει να προστατέψουμε τους εαυτούς μας και τις σχέσεις μας πρώτα..κι εγώ ξεκίνησα γυμναστήριο!!Καλή αρχή σου εύχομαι. Έχετε κάποιο θέμα και προσπαθείτε ήδη ένα χρόνο ή απλά δεν έτυχε?

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Αχ πόσο σε καταλα βαίνω. Μη στενοχωριέσαι με τον ένα η τον άλλον τρόπο ,Όταν θα έρθει η κατάλληλη  ώρα θα αποτιμήσουμε μωράκι.

Κ εγώ θέλω τόσο καιρό να πάω γυμναστήριο κ το αποφεύγω ,μη μείνω Εγκυος και πληρώσω τζάμπα συνδρομή.. Θα κάνεις πολυ καλά. Ίσως να πρέπει να το βγαλουμε κ λίγο από το μυαλο ,να ηρεμήσουμε για να μείνουμε εγκυες. Σε λίγο θα καταλήξει να κάνουμε έρωτα μόνο για αυτό κ όχι για την ευχάριστη μας.

 

Κι εγώ για πολλούς μήνες σκεφτόμουν πως αν μείνω έγκυος θα έχω πληρώσει τζάμπα Συνδρομή και δεν πήγαινα.. έγκυος δεν έμεινα ποτέ και τζάμπα τόσους μήνες δεν έκανα γυμναστική. Είναι βασικό να είμαστε σε φόρμα όταν θα έρθει εγκυμοσύνη. Επίσης μακάρι να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και θα μπορούμε να πηγαίνουμε και με λίγη κοιλίτσα όταν έρθει ο καιρός

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν ξέρω πως να στείλω φωτογραφίες...Είναι εύκολο?Η ωορρηξία σου έγινε σίγουρα. Την 14η ήταν θετικό το τεστ άρα το αργότερο την 16η, δηλαδή σήμερα,θα έγινε η ωορρηξία.. Και οι ώρες που είναι διαθέσιμο το ωάριο θα έχουν περάσει, άρα δεν πειράζει που δεν είχατε επαφή σήμερα..Αφού είχατε τις προηγούμενες μέρες είστε κομπλέ.. μακάρι να πέτυχε μια!!!!!!Εγώ πιστεύω πως γύρω στις 8-9 του μήνα θα κάνω ωορρηξία. Βέβαια στην περίπτωση μου μου φτάνει το ότι απλά θα κάνω ωορρηξία (Γιατί αυτό με ένοιαζε να τσεκάρω, το αν θα κάνω ή όχι). Εμείς οι δυο είμαστε στην ίδια φάση. Πάνω κάτω ίδιο καιρό προσπαθούμε, ξεκινήσαμε τον ίδιο μήνα τα τεστ..άντε με το καλό να φουσκώσουν οι κοιλιτσες μας μαζί!

Εύκολο είναι να στείλεις φωτό και εμένα τα κορίτσια εδώ μου έμαθαν! Άμα έγινε ωορρηξία σήμερα και τη χάσαμε;;;; Δεν ξέρω τα έχω μπερδέψει λίγο!!!! Μακάρι να φουσκωσουμε μαζιιιι!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Εύκολο είναι να στείλεις φωτό και εμένα τα κορίτσια εδώ μου έμαθαν! Άμα έγινε ωορρηξία σήμερα και τη χάσαμε;;;; Δεν ξέρω τα έχω μπερδέψει λίγο!!!! Μακάρι να φουσκωσουμε μαζιιιι!!!!

Αν έγινε σήμερα, που είναι το αργότερο δυνατό, δεν πειράζει,είχατε χθες επαφές και υπήρχε σπέρμα ώστε να γίνει η γονιμοποίηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ  κορίτσια δε ζούσα χωρίς γυμναστήριο και από το γάμο και μετά το άφησα. Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθεια κάθε μήνα έλεγα αν αδιαθετησω και αυτή τη φορά θα ξεκινήσω γυμναστήριο.. αδιαθετουσα τελικά και άφηνα εκείνες τις μέρες να περάσουν λόγο κακής ψυχολογίας και μετά άντε παλι κοντεύουν οι γόνιμες και άντε ας μην ξεκινήσω μήπως επιρρεαζει τη σύλληψη κτλ. Αλλά βλέπω κοπέλες γύρω μου που δεν το επιδιώκουν καν και τους έρχονται μωράκια οπότε λέω τέλος! Θα κάνω ότι καλύτερο πρώτα για τον εαυτό μου και μετά όλα τα υπόλοιπα! Θα γίνω μοντέλο σας λέω!! Χαχαχαχα

Εμείς @Ασία μου ότι εξετάσεις κάναμε ως τώρα είναι όλες καλές. Το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου έδειξε 1δις σπερματοζωάρια και ο μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι σούπερ! Οι δικές μου εξετάσεις κι αυτές καλές, ωορρηξία επιβεβαιωμένη με τεστακια από το Μάιο και μετά και κάποιους μήνες και με υπέρηχο. Απλά ο κύκλος μου παίζει 32-40 μέρες, είναι λίγο μεγάλος δηλαδή. Ο γιατρός λέει τυχαίο γεγονός το ότι δεν έχει συμβεί σύλληψη ακόμα. Το μυαλό μου πάει τώρα πως θα μου πει για σαλπιγγογραφια.. πρέπει να κλείσω ραντεβού μέσα στις γόνιμες να δούμε! 

@Μάντη το σπέρμα ζει 2-3 μέρες απ ότι λένε οπότε είναι πιο σημαντικό να έχεις πολλές επαφουλες πριν την ωορρηξία ώστε να υπάρχει αρκετό μέσα όταν βγει το ωάριο. Μη σε ανησυχεί που δεν είχατε σήμερα επαφή!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vila είπε:

Εγώ  κορίτσια δε ζούσα χωρίς γυμναστήριο και από το γάμο και μετά το άφησα. Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθεια κάθε μήνα έλεγα αν αδιαθετησω και αυτή τη φορά θα ξεκινήσω γυμναστήριο.. αδιαθετουσα τελικά και άφηνα εκείνες τις μέρες να περάσουν λόγο κακής ψυχολογίας και μετά άντε παλι κοντεύουν οι γόνιμες και άντε ας μην ξεκινήσω μήπως επιρρεαζει τη σύλληψη κτλ. Αλλά βλέπω κοπέλες γύρω μου που δεν το επιδιώκουν καν και τους έρχονται μωράκια οπότε λέω τέλος! Θα κάνω ότι καλύτερο πρώτα για τον εαυτό μου και μετά όλα τα υπόλοιπα! Θα γίνω μοντέλο σας λέω!! Χαχαχαχα

Εμείς @Ασία μου ότι εξετάσεις κάναμε ως τώρα είναι όλες καλές. Το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου έδειξε 1δις σπερματοζωάρια και ο μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι σούπερ! Οι δικές μου εξετάσεις κι αυτές καλές, ωορρηξία επιβεβαιωμένη με τεστακια από το Μάιο και μετά και κάποιους μήνες και με υπέρηχο. Απλά ο κύκλος μου παίζει 32-40 μέρες, είναι λίγο μεγάλος δηλαδή. Ο γιατρός λέει τυχαίο γεγονός το ότι δεν έχει συμβεί σύλληψη ακόμα. Το μυαλό μου πάει τώρα πως θα μου πει για σαλπιγγογραφια.. πρέπει να κλείσω ραντεβού μέσα στις γόνιμες να δούμε! 

 

Όλα τέλεια είναι δηλαδή.ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα στις σάλπιγγες γιατί αυτό θα είναι το χειρότερο. Χίλιες φορές να είχατε πρόβλημα στο σπέρμα πχ και με κάποιες βιταμίνες να έφτιαχνε πάρα να έχεις στις σάλπιγγες. Πρόβλημα στις σάλπιγγες σημαίνει σίγουρη εξωσωματική δυστυχώς.Ίσως ήρθε η ώρα να την κάνεις την εξέταση να μάθεις. Σκέψου θετικά. Είναι αρκετά πιθανό να μην έχεις ούτε εκεί θέμα και απλά να μην έχει κάτσει ακόμη η εγκυμοσύνη.είχες στο παρελθόν φλεγμονές η διάφορα μικρόβια η κάτι περίεργο με τα γυναικολογικά σου? Ρωτάω επειδή ο γιατρός μου όταν μιλήσαμε για την εξέταση αυτή μου είπε πως δεν πιστεύει πως έχω θέμα στις σάλπιγγες Επειδή το ιστορικό μου είναι καλό και δεν είχα ποτέ φλεγμονές κτλ και γι αυτό μου είπε πως δεν κρίνει απαραίτητο να την κάνω.(Καλά Εγώ είμαι άλλη περίπτωση από σένα, το θέμα μου είναι στην ωορρηξία μάλλον) Εσύ όμως ξέρεις γιατί έχεις ελαφρώς μεγάλους κύκλους? Οι ορμόνες σου είναι οκ? Κι εγώ έχω μεγάλους και άστατους κύκλους και πρώτο μήνα Τώρα πήρα τεστ ωορρηξίας ώστε να τσεκάρω αν κάνω ωορρηξία ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

Όλα τέλεια είναι δηλαδή.ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα στις σάλπιγγες γιατί αυτό θα είναι το χειρότερο. Χίλιες φορές να είχατε πρόβλημα στο σπέρμα πχ και με κάποιες βιταμίνες να έφτιαχνε πάρα να έχεις στις σάλπιγγες. Πρόβλημα στις σάλπιγγες σημαίνει σίγουρη εξωσωματική δυστυχώς.Ίσως ήρθε η ώρα να την κάνεις την εξέταση να μάθεις. Σκέψου θετικά. Είναι αρκετά πιθανό να μην έχεις ούτε εκεί θέμα και απλά να μην έχει κάτσει ακόμη η εγκυμοσύνη.είχες στο παρελθόν φλεγμονές η διάφορα μικρόβια η κάτι περίεργο με τα γυναικολογικά σου? Ρωτάω επειδή ο γιατρός μου όταν μιλήσαμε για την εξέταση αυτή μου είπε πως δεν πιστεύει πως έχω θέμα στις σάλπιγγες Επειδή το ιστορικό μου είναι καλό και δεν είχα ποτέ φλεγμονές κτλ και γι αυτό μου είπε πως δεν κρίνει απαραίτητο να την κάνω.(Καλά Εγώ είμαι άλλη περίπτωση από σένα, το θέμα μου είναι στην ωορρηξία μάλλον) Εσύ όμως ξέρεις γιατί έχεις ελαφρώς μεγάλους κύκλους? Οι ορμόνες σου είναι οκ? Κι εγώ έχω μεγάλους και άστατους κύκλους και πρώτο μήνα Τώρα πήρα τεστ ωορρηξίας ώστε να τσεκάρω αν κάνω ωορρηξία ή όχι.

Όχι δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα ακόμα και τα τεστ Παπ μου πάντα πεντακάθαρα.. και ο γιατρός δε μου ανέφερε κάτι απλα εμένα μου περνάει από το μυαλό σαν επόμενο βήμα..

Ο κύκλος μου πάντα ήταν μεγάλος και όσοι γιατροί με έχουν δει κατά καιρούς (ακόμα και πριν μπω σε διαδικασία για μωρό) μου λέγανε ότι δεν είναι κάτι είναι φυσιολογικός ο κύκλος απλά πιο μεγάλος. Οι ορμόνες όλες οκ και ο θυρεοειδής. Κι εγώ σαν εσένα σκεφτομουν και ξεκίνησα τα τεστ και είδα ότι τελικά σε κάθε κύκλο αργά ή γρήγορα γινόταν η ωορρηξία πάντα. 

Τελευταία φορά πήγα στο γυναικολόγο τον Οκτώβριο και είδαμε ότι την προηγούμενη μέρα είχε γίνει ωορρηξία όπως έλεγε και το τέστ. Ο γιατρός τότε μου είπε πως επειδή δεν είχαμε κλείσει ακόμα χρόνο προσπαθειών δεν ήθελε να συζητήσουμε  άλλες πιθανότητες και αιτίες γιατί τα έβλεπε όλα φυσιολογικά. Τώρα θέλει δε θέλει θα πάμε παρακάτω!

Εσύ με τις ορμόνες σου πως είσαι? Βρήκατε αιτία για τούς μεγάλους κύκλους?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πηγαίνετε γυμναστήριο τώρα που έχετε χρόνο! !! Και καλό κάνει και μετά με το μωρό θα είναι δύσκολο να το αφήσετε για να πηγαίνετε. Εγώ αφού βλέπω ότι δεν πρόκειται να καταφέρω να πάω γυμναστήριο ξεκίνησα να κάνω κάτι ασκήσεις στο σπίτι. ..νιώθω λίγο σαν χαζό αλλά επειδή βλέπω τον ποπο μου και θέλω να κλαίω είπα να το δοκιμάσω. .βάζω εβδομαδιαίους στόχους προς το παρόν γιατί όσες φορές το προσπάθησα στο παρελθόν δεν έκανα τίποτα. ..

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...