Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι καλέ Κομπλε. Και πολύ είναι. Βέβαια εγώ ένα βράδυ κοιμήθηκα κιόλας επιτοπου. Χαχαχα Χαχαχα 

Καλά και εγώ πολλά βράδυα με παίρνει ο ύπνος μετά!!!! Αχαχαχα

πρίν από 2 λεπτά , Vasi34 είπε:

Να είσαι καλά!Άντε σε λίγες μέρες να μιλάμε για τη δική σου εγκυμοσύνη!!

:mad: πόσο θα ήθελα να μιλάμε και να σας ζαλίζω για την εγκυμοσύνη μ.. μακαριιιι

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

6 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Παρασκευη επιτελους! Τι κανετε;; :) Καλως ηρθαν οι νεες στην παρεα μας, με το καλο γρηγορα θετικα τεστακια σε παλιες και νεες το 2018! Οσες ειστε αυτες τις μερες στον "αγωνα", χεχεχε, βαλτε τα δυνατα σας με τα αγορια σας!!

@Ungry girl καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο σου με το γιατρο, 4 ωρες ειναι απαραδεκτο να περιμενεις σε ιδιωτικο ιατρειο. Καλο θα ηταν να παραπονεθεις μπας και προσεξουν λιγο την πελατεια τους (αλλα απο την αλλη δε σε αφορα εσενα, ας χασει οσους πελατες θελει!). Στη θεση σου θα εκανα απλως μια χοριακη μετα το τελος της περιοδου (δε θυμαμαι αν σου τελειωσε ηδη) ωστε για δικη μου και μονο χρηση να βεβαιωθω οτι ολα πηγαν νορμαλ και μηδενισε. Και εχεις χρονο να ψαξεις αλλο γιατρο για οταν με το καλο μεινεις εγκυουλα! Σωστα ειπε μια κοπελα, δε θυμαμαι ποια, να ανοιξεις νεο θεμα να σου πουν προτασεις για τις περιοχες που σε ενδιαφερει!

@elenakii22 μεγαλωνει το ζουζουνι σου! Τι ωραια τα αφρατα μαγουλακια!! :wub:

Εμεις καναμε χτες την αυχενικη! Ολα καλα, ρινικο οστο ορατο κτλ! Μου ειπαν οτι η αυχ. διαφανεια ειναι 2,3 (η μεγαλυτερη απο τις μετρησεις που πηραμε, με μικροτερη την 1,9) και τρομαξα προς στιγμην γιατι ειχα διαβασει απο πολλες γυρω στο 1,5! Οποτε καταλαβαινετε... Ο γιατρος κ ο υπερηχογραφιστης μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, εντος οριων, συν οτι το μωρο αντι 11+5 ειναι 12+5, που παιζει κ αυτο ρολο στο οτι δε μας ανησυχει αυτο το νουμερο γιατι η αυχενικη μεγαλωνει με το μωρο. Αλλα... :P Τελοσπαντων, μετα μου πηραν και αιμα για την ΡΑΡΡ-Α και περιμενα τηλεφωνικα τα αποτελεσματα. Με πηρε ο μεγαλος γιατρος το μεσημερι (εχω πατερα και γιο αλλα προτιμω τον γιο!) κ μου ειπε οτι για τρισωμια 21 εχουμε πιθανοτητα 1:12.000 κ για τρισωμιες 13 και 18 εχουμε 1: 20.000. Του λεω "Αχ, αρα ξεαγχωνομαστε τελειως τωρα; Ολα καλα;" και μου λεει "Κοιτα, πιθανοτητες ειναι μονο, σαν νουμερα ειναι καλα". Δεν το εχει με το μαρκετινγκ, να με καθησυχασει λιγο! Αλλα ευτυχως καταλαβαινω η ιδια οτι ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες αρα ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Απλως επειδη φθινει τρομερα η μνημη μου, αναρωτιεμαι απ την ωρα που εκλεισα το τηλ αν ακουσα καλα τα νουμερα, αλλα νομιζω πως ναι, χαχαχα.

Καμια σχεση η ποιοτητα υπερηχου, ειδα λεπτομερειες που δεν ειχα δει στο ιατρειο, δαχτυλακια στην παλαμη, χειλακια, στομαχακι... Δεν κρατησε πολυ γιατι μπορεσε να κανει τις μετρησεις ευκολα, βοηθουσαν οι κινησεις του μωρου. Ειναι 6,3 εκ απο το κεφαλι ως τον ποπο, φυλο θα δουμε σε 3 βδομαδες που θα παω στο ιατρειο γιατι δεν διακριναμε κατι σαφες! Το μονο που θελω (και ευχομαι για ολες) ειναι γερο μωρο, ανεξαρτητως φυλου! Υγεια να εχουν πανω απο ολα.

Κοριτσακι μου μπραβο ολα καλα με την αΑυχενική αντε να ηρεμήσει τωρα!!! Εκνευρισμό εχω δεν λες τιποτα! Δεν μπορω να διανοηθώ πως θα παρακαλαμε να δωσουμε τα 100€ επρεπε να μας παρακαλάνε οχι να μας αφηνουν στην αναμονη! Ισως έπρεπε να κανω τη χοριακη αλλα δεν πειράζει είμαι ιδη σε γόνιμες μερες! Ελπιζω τελος του μηνα να κανω χιριακη και αυτη τη φορα να ειναι τεραστεια χαχαχα

Κοριτσακια μου,!! Καλησπέρα!!! Τι κάνετε??? Εγω τεζααα!!! Τωρα σχολασα!!! @Μάντη μου μην αγχώνεσαι σταζουν καποια απεξω αλλα δεν ειναι χρήσιμα αυτα που βγαίνουν και εγω προχθές ππυ ειχα επαφη σορυ για την περιγραφή ημουν απο πανω και μολις σηκώθηκα για να ξαπλωσω παλευα να μην πεσει καμια σταγονα χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κοριτσακι μου μπραβο ολα καλα με την αΑυχενική αντε να ηρεμήσει τωρα!!! Εκνευρισμό εχω δεν λες τιποτα! Δεν μπορω να διανοηθώ πως θα παρακαλαμε να δωσουμε τα 100€ επρεπε να μας παρακαλάνε οχι να μας αφηνουν στην αναμονη! Ισως έπρεπε να κανω τη χοριακη αλλα δεν πειράζει είμαι ιδη σε γόνιμες μερες! Ελπιζω τελος του μηνα να κανω χιριακη και αυτη τη φορα να ειναι τεραστεια χαχαχα

Κοριτσακια μου,!! Καλησπέρα!!! Τι κάνετε??? Εγω τεζααα!!! Τωρα σχολασα!!! @Μάντη μου μην αγχώνεσαι σταζουν καποια απεξω αλλα δεν ειναι χρήσιμα αυτα που βγαίνουν και εγω προχθές ππυ ειχα επαφη σορυ για την περιγραφή ημουν απο πανω και μολις σηκώθηκα για να ξαπλωσω παλευα να μην πεσει καμια σταγονα χαχαχα!!!

Χαχαχααχαχα ακριβώς έτσι παλεύω και εγωωω!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ε μην αγχώνεσαι ξαπλωσε και βαλε λιγο χαρτι για κανα τέταρτακι

Βρε κοριτσια τι ειναι αυτα π λετε με τα χαρτια κ με τον Χρονο που πρεπει ναμενουμε ξαπλωμενες...μην αγχωνεστε...χαλαρωστς κ σκεφτητε οτι μονο ενα απο τα τοσα σπερματοζωαρια που εισερχονται κατα την ςπαφη ειναι αρκετο για να γινειη δουλιτσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Βρε κοριτσια τι ειναι αυτα π λετε με τα χαρτια κ με τον Χρονο που πρεπει ναμενουμε ξαπλωμενες...μην αγχωνεστε...χαλαρωστς κ σκεφτητε οτι μονο ενα απο τα τοσα σπερματοζωαρια που εισερχονται κατα την ςπαφη ειναι αρκετο για να γινειη δουλιτσα...

Ναι οκ 1 χρειάζεται αλλα ειναι και θεμα να μη λερωνομασται εγω γι αυτο βαζω χαρτι και ενα 10 λεπτο στο κρεβάτι δεν βλάπτει νομιζωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kido είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, είδα λίγο αίμα πρωί πρωί στο σκούπισμα, μάλλον έρχεται η κυρία φουριόζα και μια μέρα νωρίτερα από ότι δεν την περίμενα! πφφφφφφφφφφφφφφ....:-( 

Γεια σου kido μου! Μια από τα ίδια δυστυχώς... Κι εμένα μόλις εμφανίστηκε και με έχει πεθάνει στον πόνο η κοιλιά μου! Δεν πειράζει.. πάμε για τον επόμενο μήνα για ακόμα μια φορά.. ο αντρουλης μου με είδε λυπημένη και μου έκανε ερωτική εξομολόγηση.. είναι και οι ορμόνες και με πιάσανε τα κλάματα! Να είμαστε καλά και που θα πάει.. θα συμβεί!

@caramel_83 θύμισε μου εσύ παίρνεις και γκλουκοφας? Στο πινακακι βάλε με για 8/2 κοριτσι μου και βλέπουμε με τα τεστακια τι θα γίνει.

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι οκ 1 χρειάζεται αλλα ειναι και θεμα να μη λερωνομασται εγω γι αυτο βαζω χαρτι και ενα 10 λεπτο στο κρεβάτι δεν βλάπτει νομιζωωω

Καλα κ εγω καθομαι γτ συνηθως γινεται δουλιτσα οταν ξαπλωνουμε για υπνο το βραδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλα κ εγω καθομαι γτ συνηθως γινεται δουλιτσα οταν ξαπλωνουμε για υπνο το βραδυ

:) ε ναιι το βραδυ πεφτουμε και για υπνο μωρε και ετσι ολα καλαααααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vila είπε:

Γεια σου kido μου! Μια από τα ίδια δυστυχώς... Κι εμένα μόλις εμφανίστηκε και με έχει πεθάνει στον πόνο η κοιλιά μου! Δεν πειράζει.. πάμε για τον επόμενο μήνα για ακόμα μια φορά.. ο αντρουλης μου με είδε λυπημένη και μου έκανε ερωτική εξομολόγηση.. είναι και οι ορμόνες και με πιάσανε τα κλάματα! Να είμαστε καλά και που θα πάει.. θα συμβεί!

@caramel_83 θύμισε μου εσύ παίρνεις και γκλουκοφας? Στο πινακακι βάλε με για 8/2 κοριτσι μου και βλέπουμε με τα τεστακια τι θα γίνει.

Αχ @Vila μου!! Δεν το πιστεύω κι εμένα ξέσπασε απο την πιεση ο δικός μου γιατί το είχε σίγουρο. Μου λεει προσπαθουμε και δεν ερχεται και ενταξει δεν ειναι ωραιο. Ρε παιδιά δε θα μπορουμε να λειτουργήσουμε στο τέλος ολο αυτο εχουμε στο μυαλό μας. Έπεσα κι εγω που τον είδα έτσι. Συγκινηθηκα που μου εδειξε πόσο το θέλει και εκείνος. Γιατί όλους τους άλλους μήνες μου έλεγε χαλάρωσε και θα γίνει και τα γνωστά. Τώρα μη σου πω εμένα με πείραξε λιγότερο!! Σε 12 μέρες θα του δώσουμε να καταλάβει και πάλι και ας μην έρθει η κυρά περίοδος αυτη τη φορά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Αχ @Vila μου!! Δεν το πιστεύω κι εμένα ξέσπασε απο την πιεση ο δικός μου γιατί το είχε σίγουρο. Μου λεει προσπαθουμε και δεν ερχεται και ενταξει δεν ειναι ωραιο. Ρε παιδιά δε θα μπορουμε να λειτουργήσουμε στο τέλος ολο αυτο εχουμε στο μυαλό μας. Έπεσα κι εγω που τον είδα έτσι. Συγκινηθηκα που μου εδειξε πόσο το θέλει και εκείνος. Γιατί όλους τους άλλους μήνες μου έλεγε χαλάρωσε και θα γίνει και τα γνωστά. Τώρα μη σου πω εμένα με πείραξε λιγότερο!! Σε 12 μέρες θα του δώσουμε να καταλάβει και πάλι και ας μην έρθει η κυρά περίοδος αυτη τη φορά! 

Πολλές φορές οι άντρες το παίζουν άνετοι για να στηρίξουν εμάς και μετά σε κάτι τέτοιες στιγμές βλέπεις πόσο επηρεάζονται και οι ίδιοι. .είναι υπέροχο να έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο που μοιράζεται τα αισθήματα και τις επιθυμίες γιατί δυστυχώς δεν είναι όλα τα ζευγάρια έτσι. .Είναι δύσκολο να μην το σκέφτεσαι και να μην πέφτεις στην παγίδα. .εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή και για εσάς και για τις υπόλοιπες κοπέλες. .συμπάσχω μαζί σας κι ας μην προσπαθώ τώρα. .

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Kανεις τοσο  μεγαλο κυκλο? μηπως εισαι εγκυουλα τελικα?

η προλακτινη μου μια ειναι εντος των φυσιολογικων τιμων , μια παει 30 ! δεν ειναι προβλημα αυτη . για το σπερμα ,μας εδωσε βιταμινες που δνε παιρνει ο αντρας μου γτ ειναι κατα των χαπιων... 

Οχ κατάλαβα. Το έχετε συζητήσει? Πώς θα γίνει το θαύμα εάν δεν πάρει τις βιταμίνες? Τι προτιμάει? Να μεινεις έγκυος με εξωσωματική? Τι πράγμα είναι και αυτό με τους άντρες? Φοβιτσιαριδες.. Τέλος πάντων σίγουρα δεν είναι πρόβλημα η προλακτινη? Γιατί αλλά έχω ακούσει. Μπορεί να κάνω και λάθος με τόσες πληροφορίες.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...