Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

αγαπη δυστυχως δεν εχω αδιαθετησει ακομα και ειμαι 42 μερες σημερα μου κανει νουμερα παλι.. τεστακι δεν κανω δεν υπαρχει λογος ολοκληρωμενη επαφη ειχα παραμονη πρωτοχρονιας δεν παιζει να εχει γινει κατι...δεν εχω ουτε ενα συμπτωμα...εχω ανα διαστηματα ενοχλησεις και λεω ερχεται αλλα δεν ερχεται η ατιμη να ξεμπερδευω...τεσπα δεν το σκεφτομαι καν....την Δευτερα θα παω να κανω και τις επαναλλειπτικες εξετασεις μου και να κλεισω και ραντεβου στην ενδοκρινολογο να με δει απο κοντα αυτη την φορα ειπε

Καλημέρα καραμελιτσα! Έχεις συχνά μεγάλους κύκλους;;;; έχεις θέμα με το θυρεοειδή σου;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

19 ώρες πρίν, Vila είπε:

Μακάρι βρε κορίτσι μου... Τι να πω.. δεν θέλω να έχω πάλι ελπίδα και να απογοητευτω! 

Εσύ πώς τα πας?? Χαλαρώσατε λιγάκι  στη  δουλειά τώρα που τελειώνουν οι γιορτές?? Ο καραμελιτσος είναι καλό παιδί?

@Ungry girl μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ ακόμα σε αναζήτηση  γιατρού είμαι.. αλλά κορίτσι μου αφού είχες σύλληψη γνώμη μου είναι για λίγο καιρό να πάρεις τεστακια και να παρακολουθείς την ωορρηξία. Θα σε βοηθήσουν πολύ και σίγουρα θα τα ξανακαταφερετε! 

 

ναι εχουν πεσει οι ρυθμοι απο Δευτερα βεβαια θα ειναι καλυτερα :D  o καραμελιτσος θα δειξει πως θα παει... εγω παντως δεν ειμαι σε φαση να κυνηγησω τιποτα ουτε γονιμες ουτε τιποτα, αμα κατσει εκατσε..

εσυ τεστακι ποτε λες να κανεις?

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα καραμελιτσα! Έχεις συχνά μεγάλους κύκλους;;;; έχεις θέμα με το θυρεοειδή σου;;;

εχω θεμα εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο... τοσο μεγαλους γενικα  οχι αλλα ξαναειχα παλι πριν 2 μηνες αλλα δεν σκαω με εχει πιασει μια αναισθησια :P 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Παρασκευη επιτελους! Τι κανετε;; :) Καλως ηρθαν οι νεες στην παρεα μας, με το καλο γρηγορα θετικα τεστακια σε παλιες και νεες το 2018! Οσες ειστε αυτες τις μερες στον "αγωνα", χεχεχε, βαλτε τα δυνατα σας με τα αγορια σας!!

@Ungry girl καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο σου με το γιατρο, 4 ωρες ειναι απαραδεκτο να περιμενεις σε ιδιωτικο ιατρειο. Καλο θα ηταν να παραπονεθεις μπας και προσεξουν λιγο την πελατεια τους (αλλα απο την αλλη δε σε αφορα εσενα, ας χασει οσους πελατες θελει!). Στη θεση σου θα εκανα απλως μια χοριακη μετα το τελος της περιοδου (δε θυμαμαι αν σου τελειωσε ηδη) ωστε για δικη μου και μονο χρηση να βεβαιωθω οτι ολα πηγαν νορμαλ και μηδενισε. Και εχεις χρονο να ψαξεις αλλο γιατρο για οταν με το καλο μεινεις εγκυουλα! Σωστα ειπε μια κοπελα, δε θυμαμαι ποια, να ανοιξεις νεο θεμα να σου πουν προτασεις για τις περιοχες που σε ενδιαφερει!

@elenakii22 μεγαλωνει το ζουζουνι σου! Τι ωραια τα αφρατα μαγουλακια!! :wub:

Εμεις καναμε χτες την αυχενικη! Ολα καλα, ρινικο οστο ορατο κτλ! Μου ειπαν οτι η αυχ. διαφανεια ειναι 2,3 (η μεγαλυτερη απο τις μετρησεις που πηραμε, με μικροτερη την 1,9) και τρομαξα προς στιγμην γιατι ειχα διαβασει απο πολλες γυρω στο 1,5! Οποτε καταλαβαινετε... Ο γιατρος κ ο υπερηχογραφιστης μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, εντος οριων, συν οτι το μωρο αντι 11+5 ειναι 12+5, που παιζει κ αυτο ρολο στο οτι δε μας ανησυχει αυτο το νουμερο γιατι η αυχενικη μεγαλωνει με το μωρο. Αλλα... :P Τελοσπαντων, μετα μου πηραν και αιμα για την ΡΑΡΡ-Α και περιμενα τηλεφωνικα τα αποτελεσματα. Με πηρε ο μεγαλος γιατρος το μεσημερι (εχω πατερα και γιο αλλα προτιμω τον γιο!) κ μου ειπε οτι για τρισωμια 21 εχουμε πιθανοτητα 1:12.000 κ για τρισωμιες 13 και 18 εχουμε 1: 20.000. Του λεω "Αχ, αρα ξεαγχωνομαστε τελειως τωρα; Ολα καλα;" και μου λεει "Κοιτα, πιθανοτητες ειναι μονο, σαν νουμερα ειναι καλα". Δεν το εχει με το μαρκετινγκ, να με καθησυχασει λιγο! Αλλα ευτυχως καταλαβαινω η ιδια οτι ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες αρα ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Απλως επειδη φθινει τρομερα η μνημη μου, αναρωτιεμαι απ την ωρα που εκλεισα το τηλ αν ακουσα καλα τα νουμερα, αλλα νομιζω πως ναι, χαχαχα.

Καμια σχεση η ποιοτητα υπερηχου, ειδα λεπτομερειες που δεν ειχα δει στο ιατρειο, δαχτυλακια στην παλαμη, χειλακια, στομαχακι... Δεν κρατησε πολυ γιατι μπορεσε να κανει τις μετρησεις ευκολα, βοηθουσαν οι κινησεις του μωρου. Ειναι 6,3 εκ απο το κεφαλι ως τον ποπο, φυλο θα δουμε σε 3 βδομαδες που θα παω στο ιατρειο γιατι δεν διακριναμε κατι σαφες! Το μονο που θελω (και ευχομαι για ολες) ειναι γερο μωρο, ανεξαρτητως φυλου! Υγεια να εχουν πανω απο ολα.

Teleia @Antila μου...μπορεις πια να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου...αντε να δουμε αν επεσα και μεσα για το φυλο τουμωρου σου για να δουμε...αν θυμαμαι καλα σου ειχα πει μπεμπα...εγω πρεπει να εκανα ωορηξια...γτ ξεκινησαν τα ασπρα πηχτα υγρα αλλα σημερα παρατηρησα οτι ηταν κ λιγο κιτρινα..θα δειξει...φιλακια σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

14. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   82.3 !!!!

15. Κόννυ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   92 !!!!

16. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

17. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. noni90 18/12/2017!!!

2. alina80 24/12/2017!!!

3. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

4. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

5. WannaBeMother  29/12/2017!!!

6. ritaki13  31/12/2017!!!

7. Vila  6/1/2018!!!

8. KalStyl  10/1/2018!!!

9. andrianni  12/1/2018!!!

10. ada32 15/1/2018!!!

11. ellilaw 16/1/2018!!!

12. Μάντη  16-18/1/2018!!!

13. Dimitr@17 18/1/2018!!!

14. Ungry girl 18/1/2018!!!

15 Nati85 20/1/2018!!!

16. ntemiiiiii  22/1/2018!!!

17. Μαρθα Κ  25-27/1/2018!!!

18. BettySt  25/1/2018!!!

19. Elma86  26/1/2018!!!

20. kido  2/2/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , caramel_83 είπε:

ναι εχουν πεσει οι ρυθμοι απο Δευτερα βεβαια θα ειναι καλυτερα :D  o καραμελιτσος θα δειξει πως θα παει... εγω παντως δεν ειμαι σε φαση να κυνηγησω τιποτα ουτε γονιμες ουτε τιποτα, αμα κατσει εκατσε..

εσυ τεστακι ποτε λες να κανεις?

εχω θεμα εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο... τοσο μεγαλους γενικα  οχι αλλα ξαναειχα παλι πριν 2 μηνες αλλα δεν σκαω με εχει πιασει μια αναισθησια :P 

Καλά θα κάνεις και θα πας σε ενδοκρινολόγο! Σκέφτεσαι για τεστακι;;; Που ξέρεις μπορεί μια φορά να ήταν αρκετή!!!  Και εγώ έχω καταλήξει ότι όσο μπορούμε καλό είναι να είμαστε χαλαρές! Κάποια στιγμή πιστεύω θα έρθει σε ολες μας σε άλλες φυσικά και σε άλλες με βοήθεια! Αλλά θα έρθει! Αρκεί να  να το θέλουμε πολύ!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλά θα κάνεις και θα πας σε ενδοκρινολόγο! Σκέφτεσαι για τεστακι;;; Που ξέρεις μπορεί μια φορά να ήταν αρκετή!!!  Και εγώ έχω καταλήξει ότι όσο μπορούμε καλό είναι να είμαστε χαλαρές! Κάποια στιγμή πιστεύω θα έρθει σε ολες μας σε άλλες φυσικά και σε άλλες με βοήθεια! Αλλά θα έρθει! Αρκεί να  να το θέλουμε πολύ!

με παρακολουθει ενδοκρινολογος ενα εξαμηνο τωρα, κανω θεραπεια ;)  οσο γα εγκυμοσυνη δεν ειμαι σιγουρα, κατι θα ενιωθα δεν γινεται ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

με παρακολουθει ενδοκρινολογος ενα εξαμηνο τωρα, κανω θεραπεια ;)  οσο γα εγκυμοσυνη δεν ειμαι σιγουρα, κατι θα ενιωθα δεν γινεται ;) 

Χαχαχααχαχα κάτι θα ένιωθες;;;;;;; Κάθε μήνα νιώθουμε αλλά τιποταααα τώρα που δεν νιώθεις ίσως και να είσαι! Γίνεται γίνεται! Μόνο του σπανου τα γένια δεν γίνονται! Ο μεγαλύτερος κύκλος σ ποιος ήταν; 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

αγαπη δυστυχως δεν εχω αδιαθετησει ακομα και ειμαι 42 μερες σημερα μου κανει νουμερα παλι.. τεστακι δεν κανω δεν υπαρχει λογος ολοκληρωμενη επαφη ειχα παραμονη πρωτοχρονιας δεν παιζει να εχει γινει κατι...δεν εχω ουτε ενα συμπτωμα...εχω ανα διαστηματα ενοχλησεις και λεω ερχεται αλλα δεν ερχεται η ατιμη να ξεμπερδευω...τεσπα δεν το σκεφτομαι καν....την Δευτερα θα παω να κανω και τις επαναλλειπτικες εξετασεις μου και να κλεισω και ραντεβου στην ενδοκρινολογο να με δει απο κοντα αυτη την φορα ειπε

Kανεις τοσο  μεγαλο κυκλο? μηπως εισαι εγκυουλα τελικα?

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Για το σπέρμα τι σας είπε ο γιατρός. Σας έδωσε χάπια? Διορθώνεται το θέμα? Πρέπει να πέσει και η προλακτινη. Ο γιατρός πόσο σου είπε ότι θα πάρει για να ρυθμιστεί? Εεε κορίτσι μου. Μόλις φτιάξετε αυτά τα δύο πραγματάκια θα μείνεις κατευθείαν.

η προλακτινη μου μια ειναι εντος των φυσιολογικων τιμων , μια παει 30 ! δεν ειναι προβλημα αυτη . για το σπερμα ,μας εδωσε βιταμινες που δνε παιρνει ο αντρας μου γτ ειναι κατα των χαπιων... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Χαχαχααχαχα κάτι θα ένιωθες;;;;;;; Κάθε μήνα νιώθουμε αλλά τιποταααα τώρα που δεν νιώθεις ίσως και να είσαι! Γίνεται γίνεται! Μόνο του σπανου τα γένια δεν γίνονται! Ο μεγαλύτερος κύκλος σ ποιος ήταν; 

βρε συ εστω και εγινε κατι και υπαρχει εγκυμοσυνη εγινε την Κυριακη...ουτε εμφυτευση δεν θα εχει γινει ακομα...δεν ειμαι σιγουρα πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Kανεις τοσο  μεγαλο κυκλο? μηπως εισαι εγκυουλα τελικα?

η προλακτινη μου μια ειναι εντος των φυσιολογικων τιμων , μια παει 30 ! δεν ειναι προβλημα αυτη . για το σπερμα ,μας εδωσε βιταμινες που δνε παιρνει ο αντρας μου γτ ειναι κατα των χαπιων... 

δεν γινεται να ειμαι...δεν ειχα ολοκληρωμενες επαφες η μονη ολοκληρωμενη επαφη ηταν την Κυριακη ειμαι 1000% σιγουρη οτι δεν ειμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

βρε συ εστω και εγινε κατι και υπαρχει εγκυμοσυνη εγινε την Κυριακη...ουτε εμφυτευση δεν θα εχει γινει ακομα...δεν ειμαι σιγουρα πραγματα

Ωορρηξία ποτέ είχες την κατάλαβες;;; Αν έχεις τεστ κάνε ένα! Δεν χάνεις κάτι!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , caramel_83 είπε:

δεν γινεται να ειμαι...δεν ειχα ολοκληρωμενες επαφες η μονη ολοκληρωμενη επαφη ηταν την Κυριακη ειμαι 1000% σιγουρη οτι δεν ειμαι

ωορηξια ξερεις ποτε εκανες? αν εχεις σταθερο κυκλο κ ξερειες επαφες , οκ δεν επιμενω αλλο .. τοτε θ απρεπει να  το κοιταξεις γτ σου αργησε  γτ θυμαμαι οτι περιμενες απο τα χριστουγεννα .

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

Kανεις τοσο  μεγαλο κυκλο? μηπως εισαι εγκυουλα τελικα?

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι στις 2 και 3 του μηνα ειχα κατι σουβλιες ...ειδικα στις 3 ...σημερα εχω πολλα υγρα ασπρα πηχτα υγρα...τι λετε εκανα ωορηξια?συμφωνα με το flo την εφαρμογη θα ειχα στις 2 του μηνα...σημερα εχω πολλα υγρα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πώς είστε σήμερα;;;; 

Έχω ερώτηση ειδικά προς τις κοπέλες που έχουν μείνει έγκυες! Μετά την επαφή έχετε υγρά πολλά;;;; Έχω την εντύπωση ότι έχω πάρα πολλά και σκέφτομαι μήπως τελικά το σπέρμα βγαίνει όλο έξω....:confused:

Κορίτσι μου είναι λογικό να βγαίνει να τρέχει όμως η απαραίτητη ποσότητα για να κανει την δουλειά μένει μέσα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...