Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@alina80 Καλώς σας βρήκα!!ναι ξερω οτι στο 6μηνο θα φανει η διαφορα..μπορει και παραπανω!θελει μεγαλη υπομονη!ναι παιρνει τις Novofertil.αντε να δουμεεε...Ναιιι Παρεσκευη σημερααα!!και ερχεται 2ημερακιιι:-DΚαλημέραααα!!!

7 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καλή τύχη κ καλώς σε βρήκαμε!!!

Μπράβο! Το βρήκατε νωρίς! Κάνατε εξετάσεις; 

@Adrianni Καλημέρααα!!καλώς σας βρηκααα!!ναι,ευτυχως το βρηκαμε νωρις!ναι καναμε καποιες εξετασεις,οπως ο αντρουλης ορμονικες που ευτυχως βγηκανε καλες,εγω σαλπιγγογραφια,που επισης βγηκε μια χαρα.εχω σταθερο κυκλο με σταθερη ωορρηξια.αντε να δουμε..τωρα περιμενουμε να στρωσει το σπερματακι.ητανε τοσο απογοητευτικάα τα σπερμοδιαγραμματα..5 εκατομμ.μονο ποσοτητα και 5% κινητικοτητα ασεε:-(μακαρι να στρωσει..


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημερα κοριτσια!! Παρασκευη επιτελους! Τι κανετε;; :) Καλως ηρθαν οι νεες στην παρεα μας, με το καλο γρηγορα θετικα τεστακια σε παλιες και νεες το 2018! Οσες ειστε αυτες τις μερες στον "αγωνα", χεχεχε, βαλτε τα δυνατα σας με τα αγορια σας!!

@Ungry girl καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο σου με το γιατρο, 4 ωρες ειναι απαραδεκτο να περιμενεις σε ιδιωτικο ιατρειο. Καλο θα ηταν να παραπονεθεις μπας και προσεξουν λιγο την πελατεια τους (αλλα απο την αλλη δε σε αφορα εσενα, ας χασει οσους πελατες θελει!). Στη θεση σου θα εκανα απλως μια χοριακη μετα το τελος της περιοδου (δε θυμαμαι αν σου τελειωσε ηδη) ωστε για δικη μου και μονο χρηση να βεβαιωθω οτι ολα πηγαν νορμαλ και μηδενισε. Και εχεις χρονο να ψαξεις αλλο γιατρο για οταν με το καλο μεινεις εγκυουλα! Σωστα ειπε μια κοπελα, δε θυμαμαι ποια, να ανοιξεις νεο θεμα να σου πουν προτασεις για τις περιοχες που σε ενδιαφερει!

@elenakii22 μεγαλωνει το ζουζουνι σου! Τι ωραια τα αφρατα μαγουλακια!! :wub:

Εμεις καναμε χτες την αυχενικη! Ολα καλα, ρινικο οστο ορατο κτλ! Μου ειπαν οτι η αυχ. διαφανεια ειναι 2,3 (η μεγαλυτερη απο τις μετρησεις που πηραμε, με μικροτερη την 1,9) και τρομαξα προς στιγμην γιατι ειχα διαβασει απο πολλες γυρω στο 1,5! Οποτε καταλαβαινετε... Ο γιατρος κ ο υπερηχογραφιστης μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, εντος οριων, συν οτι το μωρο αντι 11+5 ειναι 12+5, που παιζει κ αυτο ρολο στο οτι δε μας ανησυχει αυτο το νουμερο γιατι η αυχενικη μεγαλωνει με το μωρο. Αλλα... :P Τελοσπαντων, μετα μου πηραν και αιμα για την ΡΑΡΡ-Α και περιμενα τηλεφωνικα τα αποτελεσματα. Με πηρε ο μεγαλος γιατρος το μεσημερι (εχω πατερα και γιο αλλα προτιμω τον γιο!) κ μου ειπε οτι για τρισωμια 21 εχουμε πιθανοτητα 1:12.000 κ για τρισωμιες 13 και 18 εχουμε 1: 20.000. Του λεω "Αχ, αρα ξεαγχωνομαστε τελειως τωρα; Ολα καλα;" και μου λεει "Κοιτα, πιθανοτητες ειναι μονο, σαν νουμερα ειναι καλα". Δεν το εχει με το μαρκετινγκ, να με καθησυχασει λιγο! Αλλα ευτυχως καταλαβαινω η ιδια οτι ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες αρα ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Απλως επειδη φθινει τρομερα η μνημη μου, αναρωτιεμαι απ την ωρα που εκλεισα το τηλ αν ακουσα καλα τα νουμερα, αλλα νομιζω πως ναι, χαχαχα.

Καμια σχεση η ποιοτητα υπερηχου, ειδα λεπτομερειες που δεν ειχα δει στο ιατρειο, δαχτυλακια στην παλαμη, χειλακια, στομαχακι... Δεν κρατησε πολυ γιατι μπορεσε να κανει τις μετρησεις ευκολα, βοηθουσαν οι κινησεις του μωρου. Ειναι 6,3 εκ απο το κεφαλι ως τον ποπο, φυλο θα δουμε σε 3 βδομαδες που θα παω στο ιατρειο γιατι δεν διακριναμε κατι σαφες! Το μονο που θελω (και ευχομαι για ολες) ειναι γερο μωρο, ανεξαρτητως φυλου! Υγεια να εχουν πανω απο ολα.

  • Μου αρέσει 9

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα, είδα λίγο αίμα πρωί πρωί στο σκούπισμα, μάλλον έρχεται η κυρία φουριόζα και μια μέρα νωρίτερα από ότι δεν την περίμενα! πφφφφφφφφφφφφφφ....:-( 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πώς είστε σήμερα;;;; 

Έχω ερώτηση ειδικά προς τις κοπέλες που έχουν μείνει έγκυες! Μετά την επαφή έχετε υγρά πολλά;;;; Έχω την εντύπωση ότι έχω πάρα πολλά και σκέφτομαι μήπως τελικά το σπέρμα βγαίνει όλο έξω....:confused:


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δε νομίζω ότι αυξάνονται οι πιθανότητες με την πρόκληση. Επίσης να ξέρεις ότι στατιστικά περισσότερες συλλήψεις επιτυγχάνονται με επαφή μια-δυο μέρες πριν την ωορρηξία παρά την ίδια μέρα. Είναι δηλαδή πιο εύκολο όταν το σπέρμα υπάρχει ήδη όταν σκάει το αυγό. Εσύ αποφασίζεις για το σώμα σου, όμως ναι πιστεύω ότι δεν έχεις λόγο να κάνεις πρόκληση. Βέβαια, αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει μπορεί και να σε βοηθήσει. Ο γιατρός σου τι λέει;

 

Ετσι πρέπει να ήμουν και εγώ η τυχερή. Κάνω τεστ αχνό ήρθαμε σε επαφή το βράδυ. Την επόμενη μερα το πρωί πάλι επαφή. Κάνω τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό. Μετά ένιωθα και τα πονακια μου. Και το βράδυ ξανά ήρθαμε σε επαφή. Πιστεύω @ada32 καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Αν και για μένα κάνε λίγο ακόμα υπομονή. Γενικά έχετε κάνει εξετάσεις.? Είναι τα πράγματα καλά? Εάν υπάρχει κάποιο θέμα θα σε καθοδήγηση ο γιατρός. 

Τωρα διαβασα ότι υπάρχει ένα θεματάκι με το σπέρμα. Γιατί δεν ξεκινάς κοριτσάκι μου από εκεί? Φοβάται το αγόρι σου? Με κάποια βιταμινουλα μήπως να ξεκινήσει? Και να κάνεις πρόκληση εάν το σπέρμα θέλει το δυναμωτικο του? Ότι νομίζεις εσύ καλύτερο. Και γνώμη μου κορίτσι μου κανε λίγο υπομονή. Δύσκολο το ξέρω 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πώς είστε σήμερα;;;; 

Έχω ερώτηση ειδικά προς τις κοπέλες που έχουν μείνει έγκυες! Μετά την επαφή έχετε υγρά πολλά;;;; Έχω την εντύπωση ότι έχω πάρα πολλά και σκέφτομαι μήπως τελικά το σπέρμα βγαίνει όλο έξω....:confused:

Καλημέρα Μάντη! Προσωπικά ναι είχα πολλά δε ξέρω αν ήταν από αυτό μόνο ή επειδή ήμουν και στις γόνιμες μέρες. Πάντως σίγουρα κάτι θα βγει έξω λογικό είναι.:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πώς είστε σήμερα;;;; 

Έχω ερώτηση ειδικά προς τις κοπέλες που έχουν μείνει έγκυες! Μετά την επαφή έχετε υγρά πολλά;;;; Έχω την εντύπωση ότι έχω πάρα πολλά και σκέφτομαι μήπως τελικά το σπέρμα βγαίνει όλο έξω....:confused:

Εγώ μια είχα, δύο τρείς δεν είχα.  Και τώρα έτσι συνεχίζω. Η διαφορά που τότε μου έκανε εντύπωση και το λέγαμε εδώ με τα κορίτσια ήταν ότι έμοιαζαν σαν μυξα. Εύχομαι όμως να είναι και τα δικά σου τα υγρά τα τυχερά.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

 Μακάρι κορίτσι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!

@ada32 κάνε όπως νιώθεις εσύ. Εμείς με πραγματικό ενδιαφέρον λέμε τη γνώμη μας, καθώς ξέρουμε ότι στην περίπτωση σας ή δυσκολία έχει να κάνει με το σπέρμα και όχι τα ωάρια σου. Ωστόσο, όπως μου έχει πει και ο γιατρός μου, ο ψυχολογικός παράγοντας είναι πολύ σημαντικός οπότε αφού το πιστεύεις και το θέλεις προχωρά. Εμείς μαζί σου!

@elenakii22 μου πέρασε ο καιρος! Σύντομα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά. 

@Nektarinaki καλώς ήρθες στην παρέα. Μακάρι να δείτε βελτίωση, χρειάζεται λίγη υπομονή γιατί συνήθως λένε στο εξάμηνο φαίνεται. Παίρνει καμία βιταμίνη ο καλός σου; 

Ούτε καλημέρα δεν είπα! Καλημέρα κόρες! Παρασκευή σήμερα!

Kαλημερα!  απλα σκεφτομαι να τα παρω για τις πιθανοτητες γτ οπως ειπε η ανδριανη εκανε 3 κ εσκασαν κ τα 3 . αυτο θελω να πετυχω . αλλα παλι δν το εχω αποφασισει ακομα .. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας κ που μου απαντατε!! περιμενω αν αδιαθετησω στις 15/01, τοτε θα το σκφετω αν θα  τα παρω..θα το συζητησω και με τον αντρα μου , να ακουσω και την δικη του γνωμη αν και θα μου πει να μην παρω φαρμακα ..

πρίν από 17 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ετσι πρέπει να ήμουν και εγώ η τυχερή. Κάνω τεστ αχνό ήρθαμε σε επαφή το βράδυ. Την επόμενη μερα το πρωί πάλι επαφή. Κάνω τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό. Μετά ένιωθα και τα πονακια μου. Και το βράδυ ξανά ήρθαμε σε επαφή. Πιστεύω @ada32 καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Αν και για μένα κάνε λίγο ακόμα υπομονή. Γενικά έχετε κάνει εξετάσεις.? Είναι τα πράγματα καλά? Εάν υπάρχει κάποιο θέμα θα σε καθοδήγηση ο γιατρός. 

Καλημερα ! τον ρωτησα τον γιατρο κ αυτος λεει οτι δεν τα χρειαζομαι γτ κανω ωορηξια, εχω σταθερο κυκλο  .. εγω εχω κανει αρκετες εξετασεις κ ειμαι οκ εκτος απο προλακτινη που την εχω λιγο ανεβασμενη κ ξεκινησα το dostinex ξανα. εχουμε ομως θεμα με το σπερμα , χαμηλη κινητικοτητα (συνολικη 30%)κ αρκετες ανωμαλες μορφες , ευτυχως μας σωζει οτι εχουμε καλο συνολικο αριθμο σπερμ. 160 εκ. . Απλα προσπαθουμε απο τον Μαρτιο 2016 , χαλαρα βεβαια χωρις να κυνηγησουμε τις γονιμες ακριβως  .. βεβαια εμεινα εγκυος τον Σεπτεμβρη αλλα βιοχημικη . Και με τα πολλα τον Φεβρουαριο , κλεινουμε χρονο κ βαρεθηκα αυτην την αναμονη .. και λεω να δω με φαρμακα  τι θα καταφερουμε εναν κυκλο , κ μετα με σπερματεγχυση .

πρίν από 44 λεπτά , kido είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, είδα λίγο αίμα πρωί πρωί στο σκούπισμα, μάλλον έρχεται η κυρία φουριόζα και μια μέρα νωρίτερα από ότι δεν την περίμενα! πφφφφφφφφφφφφφφ....:-( 

Καλημερα ! σιγουρα? περιμενε βρε ,μπορει να μην ερθει .. 

πρίν από 44 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πώς είστε σήμερα;;;; 

Έχω ερώτηση ειδικά προς τις κοπέλες που έχουν μείνει έγκυες! Μετά την επαφή έχετε υγρά πολλά;;;; Έχω την εντύπωση ότι έχω πάρα πολλά και σκέφτομαι μήπως τελικά το σπέρμα βγαίνει όλο έξω....:confused:

ΚΑλημερα ! εμεις οταν  το κανουμε βραδυ κ κοιμαμαι , δν εχω σχεδον καθολου το πρωι . Αν το κανουμε την μερα , προσπαθω να μεινω 1 ωρα ξαπλωμενη αλλα οταν σηκωνομαι , τρεχουν υγρα .. Αυτο το ΣΑββατο που το καναμε βραδυ κ κοιμηθηκα , το πρωι που σηκωθηκα , νομιζα οτι κατουρηθηκα πανω  μου .. τοσο πολυ ετρεξε!!  αλλα πιστευω οτι ειναι και τα δικα μας υγρα μαζι  που  βγαινουν.. Να ξερεις οτι τα σπερματοζωαρια βρισκονται στο σπερ. υγρο . οταν εκσπερματωνει ο αντρας , αυτο το υγρο απο πηχτο πρεπει να ρευστοποιηθει για να φυγουν τα σπερνατοζωαρια κ να κολυμπησουν προς τον τραχηλο κ τις σαλπιγγες . οποτε αυτο το πηχτο υγρο , γινεται σαν νερο κ οταν σηκωθουμε τρεχει !! Αυτα ξερω εγω! 

11 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Όταν γεννηθεί θα είναι τελείως διαφορετική κ σιγουρα θα εχει παρει απο τη γοητεία σου. Έχω αγωνία απο τώρα να δω τι θα μας λες οταν γεννηθεί! Εχεις τη χαρα μετα την επίσκεψη! Τώρα πότε ξαναπας; οι πολλές εξετάσεις σταμάτησαν; 

Εγω 23η. Σε 10 θα ξερουμε. Εσπασαν κ τα 3 απ οτι ειδαμε κ αναμένουμε. Προς το παρόν ειμαι καλά! Μετά να δω!!!

πολυ καλο αυτο που εσπασαν κ τα 3  , και εγω αυτο θελω να πετυχω ! να σπασουν περισσοτερα του ενος γα περισσοτερες πιθανοητητες !! αντε μακαρι να μας πεις τα ευχαριστα! 

πρίν από 59 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Παρασκευη επιτελους! Τι κανετε;; :) Καλως ηρθαν οι νεες στην παρεα μας, με το καλο γρηγορα θετικα τεστακια σε παλιες και νεες το 2018! Οσες ειστε αυτες τις μερες στον "αγωνα", χεχεχε, βαλτε τα δυνατα σας με τα αγορια σας!!

@Ungry girl καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο σου με το γιατρο, 4 ωρες ειναι απαραδεκτο να περιμενεις σε ιδιωτικο ιατρειο. Καλο θα ηταν να παραπονεθεις μπας και προσεξουν λιγο την πελατεια τους (αλλα απο την αλλη δε σε αφορα εσενα, ας χασει οσους πελατες θελει!). Στη θεση σου θα εκανα απλως μια χοριακη μετα το τελος της περιοδου (δε θυμαμαι αν σου τελειωσε ηδη) ωστε για δικη μου και μονο χρηση να βεβαιωθω οτι ολα πηγαν νορμαλ και μηδενισε. Και εχεις χρονο να ψαξεις αλλο γιατρο για οταν με το καλο μεινεις εγκυουλα! Σωστα ειπε μια κοπελα, δε θυμαμαι ποια, να ανοιξεις νεο θεμα να σου πουν προτασεις για τις περιοχες που σε ενδιαφερει!

@elenakii22 μεγαλωνει το ζουζουνι σου! Τι ωραια τα αφρατα μαγουλακια!! :wub:

Εμεις καναμε χτες την αυχενικη! Ολα καλα, ρινικο οστο ορατο κτλ! Μου ειπαν οτι η αυχ. διαφανεια ειναι 2,3 (η μεγαλυτερη απο τις μετρησεις που πηραμε, με μικροτερη την 1,9) και τρομαξα προς στιγμην γιατι ειχα διαβασει απο πολλες γυρω στο 1,5! Οποτε καταλαβαινετε... Ο γιατρος κ ο υπερηχογραφιστης μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, εντος οριων, συν οτι το μωρο αντι 11+5 ειναι 12+5, που παιζει κ αυτο ρολο στο οτι δε μας ανησυχει αυτο το νουμερο γιατι η αυχενικη μεγαλωνει με το μωρο. Αλλα... :P Τελοσπαντων, μετα μου πηραν και αιμα για την ΡΑΡΡ-Α και περιμενα τηλεφωνικα τα αποτελεσματα. Με πηρε ο μεγαλος γιατρος το μεσημερι (εχω πατερα και γιο αλλα προτιμω τον γιο!) κ μου ειπε οτι για τρισωμια 21 εχουμε πιθανοτητα 1:12.000 κ για τρισωμιες 13 και 18 εχουμε 1: 20.000. Του λεω "Αχ, αρα ξεαγχωνομαστε τελειως τωρα; Ολα καλα;" και μου λεει "Κοιτα, πιθανοτητες ειναι μονο, σαν νουμερα ειναι καλα". Δεν το εχει με το μαρκετινγκ, να με καθησυχασει λιγο! Αλλα ευτυχως καταλαβαινω η ιδια οτι ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες αρα ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Απλως επειδη φθινει τρομερα η μνημη μου, αναρωτιεμαι απ την ωρα που εκλεισα το τηλ αν ακουσα καλα τα νουμερα, αλλα νομιζω πως ναι, χαχαχα.

Καμια σχεση η ποιοτητα υπερηχου, ειδα λεπτομερειες που δεν ειχα δει στο ιατρειο, δαχτυλακια στην παλαμη, χειλακια, στομαχακι... Δεν κρατησε πολυ γιατι μπορεσε να κανει τις μετρησεις ευκολα, βοηθουσαν οι κινησεις του μωρου. Ειναι 6,3 εκ απο το κεφαλι ως τον ποπο, φυλο θα δουμε σε 3 βδομαδες που θα παω στο ιατρειο γιατι δεν διακριναμε κατι σαφες! Το μονο που θελω (και ευχομαι για ολες) ειναι γερο μωρο, ανεξαρτητως φυλου! Υγεια να εχουν πανω απο ολα.

Συγχαρητηρια!  πολυ καλα τα νεα σου ! τωρα μπορεις να χαλαρωσεις και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου ! 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ada32 είπε:

 

Καλημερα ! τον ρωτησα τον γιατρο κ αυτος λεει οτι δεν τα χρειαζομαι γτ κανω ωορηξια, εχω σταθερο κυκλο  .. εγω εχω κανει αρκετες εξετασεις κ ειμαι οκ εκτος απο προλακτινη που την εχω λιγο ανεβασμενη κ ξεκινησα το dostinex ξανα. εχουμε ομως θεμα με το σπερμα , χαμηλη κινητικοτητα (συνολικη 30%)κ αρκετες ανωμαλες μορφες , ευτυχως μας σωζει οτι εχουμε καλο συνολικο αριθμο σπερμ. 160 εκ. . Απλα προσπαθουμε απο τον Μαρτιο 2016 , χαλαρα βεβαια χωρις να κυνηγησουμε τις γονιμες ακριβως  .. βεβαια εμεινα εγκυος τον Σεπτεμβρη αλλα βιοχημικη . Και με τα πολλα τον Φεβρουαριο , κλεινουμε χρονο κ βαρεθηκα αυτην την αναμονη .. και λεω να δω με φαρμακα  τι θα καταφερουμε εναν κυκλο , κ μετα με σπερματεγχυση .

 

Για το σπέρμα τι σας είπε ο γιατρός. Σας έδωσε χάπια? Διορθώνεται το θέμα? Πρέπει να πέσει και η προλακτινη. Ο γιατρός πόσο σου είπε ότι θα πάρει για να ρυθμιστεί? Εεε κορίτσι μου. Μόλις φτιάξετε αυτά τα δύο πραγματάκια θα μείνεις κατευθείαν.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Bettakii σε βρηκα!ηρθα και γω στην παρεα σας..θα σας πω και γω με λιγα λογια την ιστοριουλα μου..ειμαι και γω στην προσπαθεια για νικακι εδω και 9 μηνες..εχει ο αντρουλης κιρσοκηλη την οποια ανακαλυψαμε πριν 3 μηνες και καναμε χειρουργειο.τωρα περιμενουμε αυτον τον μηνα να κανουμε σπερμοδιαγραμμα να δουμε αν ανεβηκε καθολου το σπερματακι μας..καλη τυχη σε ολες μας:)

Καλός την :)

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ada32 οχι έχω πλέον κανονικά ροή!  Φοβόμουν να πάω τουαλέτα να ξανά δω! Δεν πειράζει θα είναι άλλος ο τυχερός μας μήνας. @caramel_83  ενημέρωσε με στο πίνακακι μας για 2/2!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasi34 είπε:

Καλημέρα Μάντη! Προσωπικά ναι είχα πολλά δε ξέρω αν ήταν από αυτό μόνο ή επειδή ήμουν και στις γόνιμες μέρες. Πάντως σίγουρα κάτι θα βγει έξω λογικό είναι.:-D

Εγώ κάθε φορά που τελειώνει μέσα μετά έχω πολλά υγρά είτε είμαι σε γόνιμες είτε όχι... Βέβαια τους 2 τελευταίους κύκλους άρχισα να κάθομαι ξαπλωμένη μετά την επαφή για κανένα μισάωρο!

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ μια είχα, δύο τρείς δεν είχα.  Και τώρα έτσι συνεχίζω. Η διαφορά που τότε μου έκανε εντύπωση και το λέγαμε εδώ με τα κορίτσια ήταν ότι έμοιαζαν σαν μυξα. Εύχομαι όμως να είναι και τα δικά σου τα υγρά τα τυχερά.

Και έκανα σε αυτό το κύκλο είναι πραγματικά διάφανα σαν μυξα και πολλά ενώ στους προηγούμενους ήταν διαφορετικά σαν μάζα...  Μακάρι να είναι τυχερά!

1 hour ago, ada32 είπε:

 

ΚΑλημερα ! εμεις οταν  το κανουμε βραδυ κ κοιμαμαι , δν εχω σχεδον καθολου το πρωι . Αν το κανουμε την μερα , προσπαθω να μεινω 1 ωρα ξαπλωμενη αλλα οταν σηκωνομαι , τρεχουν υγρα .. Αυτο το ΣΑββατο που το καναμε βραδυ κ κοιμηθηκα , το πρωι που σηκωθηκα , νομιζα οτι κατουρηθηκα πανω  μου .. τοσο πολυ ετρεξε!!  αλλα πιστευω οτι ειναι και τα δικα μας υγρα μαζι  που  βγαινουν.. Να ξερεις οτι τα σπερματοζωαρια βρισκονται στο σπερ. υγρο . οταν εκσπερματωνει ο αντρας , αυτο το υγρο απο πηχτο πρεπει να ρευστοποιηθει για να φυγουν τα σπερνατοζωαρια κ να κολυμπησουν προς τον τραχηλο κ τις σαλπιγγες . οποτε αυτο το πηχτο υγρο , γινεται σαν νερο κ οταν σηκωθουμε τρεχει !! Αυτα ξερω εγω!

Μακάρι να βρίσκουν το δρόμο τους και να μην πέφτουν τα καημένα χαχαχααχαχα! Και αυτό που βγαίνει σαν μυξα να μην είναι σπερματοζωαρια... Σκέφτομαι ότι επειδή βγάζει πολύ ποσότητα σπέρματος παραπάνω από το φυσιολογικό μης δεν προλαβαίνουν να μείνουν μέσα και πέφτουν....

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!!

@ada32Γλυκιά μου αφού το Σεμπέμβρη είχες σύλληψη σημαίνει ότι πιάνεται!!Δεν είναι χρόνος που προσπαθείτε!!Γιατί και γω που είχα παλίνδρομη μου είπαν οι γιατροί θα προσπαθήσεις για ακόμα ένα χρόνο τουλάχιστον!!Την πρώτη φορά προσπαθούσαμε 14 μήνες!!Ο γιατρός μου λέει ότι τα ζευγάρια πρέπει να προσπαθούν 18 μήνες και μετά προχωρούν σε άλλες μεθοδους!!!Βέβαια το κάθε ζευγάρι πράττει όπως νομίζει!!!Συζήτα με τον γιατρό σου και προχωράτε αναλόγως αρκεί η διαδικασία να μη σου προσθέσει άγχος!!!

@ΜάντηΜάντη μου λογικά τα υγράκια είναι τα υπολείμματα των υγρών της ωορρηξίας που με την επαφή βγαίνουν!!!Γιατί έχουμε μέσα μας μια περιοχή που λέγεται δουγλάσειο πριοχή!!Εκεί μένουν για μέρες τα υπολλείματα των υγρώνωορρηξίας!!!Και μένα το σπερματικό υγρό μου βγαίνει!!!Αυτά που είναι να πάνε θα πάνε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!!

@ada32Γλυκιά μου αφού το Σεμπέμβρη είχες σύλληψη σημαίνει ότι πιάνεται!!Δεν είναι χρόνος που προσπαθείτε!!Γιατί και γω που είχα παλίνδρομη μου είπαν οι γιατροί θα προσπαθήσεις για ακόμα ένα χρόνο τουλάχιστον!!Την πρώτη φορά προσπαθούσαμε 14 μήνες!!Ο γιατρός μου λέει ότι τα ζευγάρια πρέπει να προσπαθούν 18 μήνες και μετά προχωρούν σε άλλες μεθοδους!!!Βέβαια το κάθε ζευγάρι πράττει όπως νομίζει!!!Συζήτα με τον γιατρό σου και προχωράτε αναλόγως αρκεί η διαδικασία να μη σου προσθέσει άγχος!!!

@ΜάντηΜάντη μου λογικά τα υγράκια είναι τα υπολείμματα των υγρών της ωορρηξίας που με την επαφή βγαίνουν!!!Γιατί έχουμε μέσα μας μια περιοχή που λέγεται δουγλάσειο πριοχή!!Εκεί μένουν για μέρες τα υπολλείματα των υγρώνωορρηξίας!!!Και μένα το σπερματικό υγρό μου βγαίνει!!!Αυτά που είναι να πάνε θα πάνε!!!

Αχ κορίτσια με καθησυχαζετε τόσο πολύ... Ευχαριστώ! Μακάρι να τρέξουν γρήγορα και να πιαστεί το σπορακι!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ada32 είπε:

καραμελιτσα αδιαθετησες εσυ ? η εισαι για τεστακι???

αγαπη δυστυχως δεν εχω αδιαθετησει ακομα και ειμαι 42 μερες σημερα μου κανει νουμερα παλι.. τεστακι δεν κανω δεν υπαρχει λογος ολοκληρωμενη επαφη ειχα παραμονη πρωτοχρονιας δεν παιζει να εχει γινει κατι...δεν εχω ουτε ενα συμπτωμα...εχω ανα διαστηματα ενοχλησεις και λεω ερχεται αλλα δεν ερχεται η ατιμη να ξεμπερδευω...τεσπα δεν το σκεφτομαι καν....την Δευτερα θα παω να κανω και τις επαναλλειπτικες εξετασεις μου και να κλεισω και ραντεβου στην ενδοκρινολογο να με δει απο κοντα αυτη την φορα ειπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...