Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Ασία είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χθες χρησιμοποίησα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και ήταν αρνητικό. Σήμερα έχω την εντύπωση πως είναι αχνή η δεύτερη γραμμή. Επειδή δεν έχω εμπειρία δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα τεστ και να καταλάβω αν είναι όντως αχνη η γραμμή. Θέλει κάποια κοπέλα που ξέρει από τεστ να της στείλω φώτο να μου πει τη γνώμη της??

@ada32 Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι την πρόκληση ωορρηξίας εφόσον δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία σου..με τα τεστ ή ακόμη και με τον υπέρηχο μια χαρά μπορείς να την εντοπίζεις.

εμενα το θετικο μου τεστ δεν ηταν ποτε εντονο!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Vila είπε:

Εύχομαι να συμβεί πολύ σύντομα αγάπη μου!! Εγώ σε αναμονή αλλά νιώθω ότι θα αδιαθετησω και πάλι.. δεν έχω κανένα διαφορετικο σημάδι από όλες τις άλλες φορές. Θα δείξει σε 2 μέρες..

Ασία μου θα το καταλάβεις το θετικό.. θα είναι το ίδιο έντονη η δεύτερη γραμμουλα όπως και η γραμμή ελέγχου.. ίσως και λίγο πιο έντονη. Κάνεις ένα την ημέρα ή δύο??

ευχαριστω! ευχαομαι να πεφτεις εξω απο τα συμπτωματα και να δουμε ευχαριστα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ada32 είπε:

πολυ θετικα τα βλεπω τα πραγματα !!συνηθως την μερα που περιμενεις περιοδο , αν εισαι εγκυος  μπορει να εχεις πονους σαν να σου ερχεται .. οποτε αν νιωσεις τετοιους πονους  κ δεν εχεις αιμα μαλλον εισαι .. αντε να ακουσουμε τα ευχαριστα!

δν ξερω..λεω μηπως εχω περισσοτερες πιθανοτητες με την ελεγχομενη ωορηξια .  βασικα η ενεση με ενδιαφερει για να σπασει το ωοθυλακιο και να ξερω σιγουρα ποτε θα γινει η ωορηξια.  προτεινεις και εσυ να μην 

Δε νομίζω ότι αυξάνονται οι πιθανότητες με την πρόκληση. Επίσης να ξέρεις ότι στατιστικά περισσότερες συλλήψεις επιτυγχάνονται με επαφή μια-δυο μέρες πριν την ωορρηξία παρά την ίδια μέρα. Είναι δηλαδή πιο εύκολο όταν το σπέρμα υπάρχει ήδη όταν σκάει το αυγό. Εσύ αποφασίζεις για το σώμα σου, όμως ναι πιστεύω ότι δεν έχεις λόγο να κάνεις πρόκληση. Βέβαια, αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει μπορεί και να σε βοηθήσει. Ο γιατρός σου τι λέει;

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χθες χρησιμοποίησα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και ήταν αρνητικό. Σήμερα έχω την εντύπωση πως είναι αχνή η δεύτερη γραμμή. Επειδή δεν έχω εμπειρία δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα τεστ και να καταλάβω αν είναι όντως αχνη η γραμμή. Θέλει κάποια κοπέλα που ξέρει από τεστ να της στείλω φώτο να μου πει τη γνώμη της??

@ada32 Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι την πρόκληση ωορρηξίας εφόσον δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία σου..με τα τεστ ή ακόμη και με τον υπέρηχο μια χαρά μπορείς να την εντοπίζεις.

Σου στέλνω εγώ με π.μ φωτος

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

πολυ θετικα τα βλεπω τα πραγματα !!συνηθως την μερα που περιμενεις περιοδο , αν εισαι εγκυος  μπορει να εχεις πονους σαν να σου ερχεται .. οποτε αν νιωσεις τετοιους πονους  κ δεν εχεις αιμα μαλλον εισαι .. αντε να ακουσουμε τα ευχαριστα!

δν ξερω..λεω μηπως εχω περισσοτερες πιθανοτητες με την ελεγχομενη ωορηξια .  βασικα η ενεση με ενδιαφερει για να σπασει το ωοθυλακιο και να ξερω σιγουρα ποτε θα γινει η ωορηξια.  προτεινεις και εσυ να μην παρω κλομιφαινη?

καλησπερα Ασια! για να ειναι θετικο το τεστ πρεπει να ειναι η 2η γραμμη εντονη οσο και η ελεγχου. οσο θα πλησιαζεις στην ωορηξια , μπορει η δευτερη γραμμη απο αχνη να γινεται πιο σκουρη μεχρι να φτασει την γραμη ελεγχου . δυστυχως δν εχω κρατησει τεστ για να σου εστελνα. εγω  ειχα ψαξει sto google στα αγγλικα ovulation test  κ μου ειχε βγαλει φωτογραφιες απο κοριτσια που τα ειχαν ανεβασει .

 αχ μακαρι να ακουσουμε κ απο σενα τα ευχαριστα!!

Γειά σας κορίτσια μου! Μιας κ το συζητήσατε το θέμα ας απαντήσω κ εγώ εδώ! Δεν είμαι κ ειδική κ εγώ τώρα είμαι στη 2η φορά κ βλέπουμε!

Την ωορ. την παρακολουθείς κ με υπέρηχο κ όταν κοντεύει να σπάσει σου κάνει την ένεση κ απο τότε γίνεται σε 36 ώρες κ αρχίζεις να έχεις πολλές επαφές! Λόγω του σπέρματος ίσως σας πει κ συχνότητα που δεν θα το επιβαρύνει. Με την κλομιφαίνη το μόνο που ίσως γίνει είναι να έχεις πιο πολλά αυγουλάκια κ άρα περισσότερες πιθανότητες να πιαστεί κάποιο. Το είχε κανει κ ενας γιατρος σε μια φίλη μου για έναν κύκλο για να αυξήσει τις πιθανότητες, αλλά πάλι ενα αυγο εκανε. Νομίζω ομως οτι απο τη 2η γινονται πιο πολλά. Αυτό που ηθελα να πω ειναι οτι στη φιλη μου της το προτεινε στο πλαισιο παρακολούθησης ωορ. Αφου ειχε κανει λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση κ μετα περιμεναν να μεινει με παρακολούθηση στο εξάμηνο. Τελικά εμεινε στον 5ο χωρίς κλομιφαινη. Στον 4ο ήταν η κλομιφαινη. Θελω να πω οτι στεκει αυτο που λες αλλά να το συζητήσεις με το γιατρό κ ισως μπορούσες να ξεκινήσεις με τη στενη παρακολούθηση με υπέρηχο κ ενεση για σπάσιμο. Κ πάντα υπέρηχος πριν κ μετα να εισαι σιγουρη.

Εγώ δεν έχω παρενέργειες.σαν να μην έχω πάρει κάτι νιώθω.κ το πειραμα θα δείξει! Δεν θυμαμαι αν ειχες ρωτησει κ κατι αλλο...

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εμενα το θετικο μου τεστ δεν ηταν ποτε εντονο!!!

Όπως κ εμένα!

Τι κάνεις @elenakii22 ? Πώς είσαι; τι νέα;?;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ada32 @Vila @elenakii22 και @alina80 ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!Τώρα κατάλαβα τι παίζει με τις γραμμούλες στα τεστακια.Είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιώ και ελπίζω να μου φέρουν γούρι. Αύριο θα κάνω δύο γιατί η ωορρηξία πλησιάζει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ασία είπε:

@ada32 @Vila @elenakii22 και @alina80 ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!Τώρα κατάλαβα τι παίζει με τις γραμμούλες στα τεστακια.Είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιώ και ελπίζω να μου φέρουν γούρι. Αύριο θα κάνω δύο γιατί η ωορρηξία πλησιάζει..

Αν κάνεις δυο, θα πρότεινα το πρώτο 13.00-14.00 και το δεύτερο 18.30-19.30. Μην κάνεις πριν τις δώδεκα το μεσημέρι ούτε μετά τις 20.00. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, andrianni είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μιας κ το συζητήσατε το θέμα ας απαντήσω κ εγώ εδώ! Δεν είμαι κ ειδική κ εγώ τώρα είμαι στη 2η φορά κ βλέπουμε!

Την ωορ. την παρακολουθείς κ με υπέρηχο κ όταν κοντεύει να σπάσει σου κάνει την ένεση κ απο τότε γίνεται σε 36 ώρες κ αρχίζεις να έχεις πολλές επαφές! Λόγω του σπέρματος ίσως σας πει κ συχνότητα που δεν θα το επιβαρύνει. Με την κλομιφαίνη το μόνο που ίσως γίνει είναι να έχεις πιο πολλά αυγουλάκια κ άρα περισσότερες πιθανότητες να πιαστεί κάποιο. Το είχε κανει κ ενας γιατρος σε μια φίλη μου για έναν κύκλο για να αυξήσει τις πιθανότητες, αλλά πάλι ενα αυγο εκανε. Νομίζω ομως οτι απο τη 2η γινονται πιο πολλά. Αυτό που ηθελα να πω ειναι οτι στη φιλη μου της το προτεινε στο πλαισιο παρακολούθησης ωορ. Αφου ειχε κανει λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση κ μετα περιμεναν να μεινει με παρακολούθηση στο εξάμηνο. Τελικά εμεινε στον 5ο χωρίς κλομιφαινη. Στον 4ο ήταν η κλομιφαινη. Θελω να πω οτι στεκει αυτο που λες αλλά να το συζητήσεις με το γιατρό κ ισως μπορούσες να ξεκινήσεις με τη στενη παρακολούθηση με υπέρηχο κ ενεση για σπάσιμο. Κ πάντα υπέρηχος πριν κ μετα να εισαι σιγουρη.

Εγώ δεν έχω παρενέργειες.σαν να μην έχω πάρει κάτι νιώθω.κ το πειραμα θα δείξει! Δεν θυμαμαι αν ειχες ρωτησει κ κατι αλλο...

Όπως κ εμένα!

Τι κάνεις @elenakii22 ? Πώς είσαι; τι νέα;?;

καλα ειμαι!!!ειδαμε την μικρη χθες!!!1220 πηγε!!!εχει μαγουλακι μπολικο κ γενικα ειναι ιδια ο πατερας της!!!!εγω φιλικη συμμετοχη χαχα!!!εσυ σε ποια μερα εισαι σμρ?

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλα ειμαι!!!ειδαμε την μικρη χθες!!!1220 πηγε!!!εχει μαγουλακι μπολικο κ γενικα ειναι ιδια ο πατερας της!!!!εγω φιλικη συμμετοχη χαχα!!!εσυ σε ποια μερα εισαι σμρ?

Όταν γεννηθεί θα είναι τελείως διαφορετική κ σιγουρα θα εχει παρει απο τη γοητεία σου. Έχω αγωνία απο τώρα να δω τι θα μας λες οταν γεννηθεί! Εχεις τη χαρα μετα την επίσκεψη! Τώρα πότε ξαναπας; οι πολλές εξετάσεις σταμάτησαν; 

Εγω 23η. Σε 10 θα ξερουμε. Εσπασαν κ τα 3 απ οτι ειδαμε κ αναμένουμε. Προς το παρόν ειμαι καλά! Μετά να δω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

@ada32 @Vila @elenakii22 και @alina80 ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!Τώρα κατάλαβα τι παίζει με τις γραμμούλες στα τεστακια.Είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιώ και ελπίζω να μου φέρουν γούρι. Αύριο θα κάνω δύο γιατί η ωορρηξία πλησιάζει..

Και εγω στην αρχη μπερδεύτηκα αλλα μολις δεις το θετικό θα το καταλάβεις ! Εμενα έβγαιναν αχνα απο τη 10 μερα και τη 14 τσουπ θετικότατο! Πρωτη φορα τα χρησιμοποίησα και εγ αυτο το μήνα και πραγματικα με ξεαγχωσαν.... Μακαρι να μας φερουν γουριιιι!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Ok! Θα σου στειλω το βραδυ ή αύριο π.μ.!

Bettakii σε βρηκα!ηρθα και γω στην παρεα σας..θα σας πω και γω με λιγα λογια την ιστοριουλα μου..ειμαι και γω στην προσπαθεια για νικακι εδω και 9 μηνες..εχει ο αντρουλης κιρσοκηλη την οποια ανακαλυψαμε πριν 3 μηνες και καναμε χειρουργειο.τωρα περιμενουμε αυτον τον μηνα να κανουμε σπερμοδιαγραμμα να δουμε αν ανεβηκε καθολου το σπερματακι μας..καλη τυχη σε ολες μας:)

  • Μου αρέσει 6

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Bettakii σε βρηκα!ηρθα και γω στην παρεα σας..θα σας πω και γω με λιγα λογια την ιστοριουλα μου..ειμαι και γω στην προσπαθεια για νικακι εδω και 9 μηνες..εχει ο αντρουλης κιρσοκηλη την οποια ανακαλυψαμε πριν 3 μηνες και καναμε χειρουργειο.τωρα περιμενουμε αυτον τον μηνα να κανουμε σπερμοδιαγραμμα να δουμε αν ανεβηκε καθολου το σπερματακι μας..καλη τυχη σε ολες μας:)

Καλή τύχη κ καλώς σε βρήκαμε!!!

Μπράβο! Το βρήκατε νωρίς! Κάνατε εξετάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μιας κ το συζητήσατε το θέμα ας απαντήσω κ εγώ εδώ! Δεν είμαι κ ειδική κ εγώ τώρα είμαι στη 2η φορά κ βλέπουμε!

Την ωορ. την παρακολουθείς κ με υπέρηχο κ όταν κοντεύει να σπάσει σου κάνει την ένεση κ απο τότε γίνεται σε 36 ώρες κ αρχίζεις να έχεις πολλές επαφές! Λόγω του σπέρματος ίσως σας πει κ συχνότητα που δεν θα το επιβαρύνει. Με την κλομιφαίνη το μόνο που ίσως γίνει είναι να έχεις πιο πολλά αυγουλάκια κ άρα περισσότερες πιθανότητες να πιαστεί κάποιο. Το είχε κανει κ ενας γιατρος σε μια φίλη μου για έναν κύκλο για να αυξήσει τις πιθανότητες, αλλά πάλι ενα αυγο εκανε. Νομίζω ομως οτι απο τη 2η γινονται πιο πολλά. Αυτό που ηθελα να πω ειναι οτι στη φιλη μου της το προτεινε στο πλαισιο παρακολούθησης ωορ. Αφου ειχε κανει λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση κ μετα περιμεναν να μεινει με παρακολούθηση στο εξάμηνο. Τελικά εμεινε στον 5ο χωρίς κλομιφαινη. Στον 4ο ήταν η κλομιφαινη. Θελω να πω οτι στεκει αυτο που λες αλλά να το συζητήσεις με το γιατρό κ ισως μπορούσες να ξεκινήσεις με τη στενη παρακολούθηση με υπέρηχο κ ενεση για σπάσιμο. Κ πάντα υπέρηχος πριν κ μετα να εισαι σιγουρη.

Εγώ δεν έχω παρενέργειες.σαν να μην έχω πάρει κάτι νιώθω.κ το πειραμα θα δείξει! Δεν θυμαμαι αν ειχες ρωτησει κ κατι αλλο...

Όπως κ εμένα!

Τι κάνεις @elenakii22 ? Πώς είσαι; τι νέα;?;

Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας κορίτσια μου @alina80 k @Τονι@..για τον μόνο λόγο που θέλω να πάρω Είναι για να κάνω περισσότερο από 1 Και να έχω περισσότερες πιθανότητες.. Αλλά Θέλω κ την ένεση να κάνω για να ξέρω ότι πχ σε 2 Μερες θα έχω ωορηξια.ο γιατρος μου λεει ότι δε Μου χρειάζεται κλομιφαινη κ να προσπαθήσουμε μόνοι μας Αλλά εγω βαρέθηκα... Τιν άλλον μήνα κλείνουμε 1 χρόνο κ δεν έχουμε καταφερει κάτι.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Όταν γεννηθεί θα είναι τελείως διαφορετική κ σιγουρα θα εχει παρει απο τη γοητεία σου. Έχω αγωνία απο τώρα να δω τι θα μας λες οταν γεννηθεί! Εχεις τη χαρα μετα την επίσκεψη! Τώρα πότε ξαναπας; οι πολλές εξετάσεις σταμάτησαν; 

Εγω 23η. Σε 10 θα ξερουμε. Εσπασαν κ τα 3 απ οτι ειδαμε κ αναμένουμε. Προς το παρόν ειμαι καλά! Μετά να δω!!!

κοιτα η αληθεια ειναι οτι δε με ενοχλει καθολου σε ποιον θα μοιαζει!!!να ειναι καλα κ ας μοιαζει οπου θελει!η αλήθεια ειναι οτι αν δεις μωρο εμενα κ τον ανδρα μου,ηταν πολυ γλυκο μωρακι...εμενα παλι τρομαζεις λιγο χαχα!!!!τωρα ξαναπαω 24 του μηνα κ αρχες φεβρουαριου εχω το doppler και τελειώσαμε απο τις εξετασεις...

α εσπασαν κ τα 3 ε?καλο αυτο...περισσοτερες πιθανοτητες!αντε βρε κοριτσι καλα αποτελεσματα!!!ειμαι σιγουρη οτι πολυ συντομα θα εχετε θετικο τεστακι!σκεψου μονο ποσοι μηνες πηγαν χαμενοι γτ σιγουρα σε πολλούς δεν θα εκανες ωορρηξια...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Όταν γεννηθεί θα είναι τελείως διαφορετική κ σιγουρα θα εχει παρει απο τη γοητεία σου. Έχω αγωνία απο τώρα να δω τι θα μας λες οταν γεννηθεί! Εχεις τη χαρα μετα την επίσκεψη! Τώρα πότε ξαναπας; οι πολλές εξετάσεις σταμάτησαν; 

Εγω 23η. Σε 10 θα ξερουμε. Εσπασαν κ τα 3 απ οτι ειδαμε κ αναμένουμε. Προς το παρόν ειμαι καλά! Μετά να δω!!!

 Μακάρι κορίτσι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!

@ada32 κάνε όπως νιώθεις εσύ. Εμείς με πραγματικό ενδιαφέρον λέμε τη γνώμη μας, καθώς ξέρουμε ότι στην περίπτωση σας ή δυσκολία έχει να κάνει με το σπέρμα και όχι τα ωάρια σου. Ωστόσο, όπως μου έχει πει και ο γιατρός μου, ο ψυχολογικός παράγοντας είναι πολύ σημαντικός οπότε αφού το πιστεύεις και το θέλεις προχωρά. Εμείς μαζί σου!

@elenakii22 μου πέρασε ο καιρος! Σύντομα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά. 

@Nektarinaki καλώς ήρθες στην παρέα. Μακάρι να δείτε βελτίωση, χρειάζεται λίγη υπομονή γιατί συνήθως λένε στο εξάμηνο φαίνεται. Παίρνει καμία βιταμίνη ο καλός σου; 

Ούτε καλημέρα δεν είπα! Καλημέρα κόρες! Παρασκευή σήμερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...