Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τωρα ειδα το νουμερο της χοριακης της @linaa καλε τι τεραστιο νουμερο ειναι αυτο?για διδυμα παει?χαχα με το καλο και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη λινα μου..ν

Ναι ρε @linaaπράγματι τεράστιο είναι! Μάλλον θα έγινε νωρίς η σύλληψη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , kido είπε:

Ναι ρε @linaaπράγματι τεράστιο είναι! Μάλλον θα έγινε νωρίς η σύλληψη!

ποσο νωρις εγινε αφου νομιζω δεν ειχε κ πολλες μερες καθυστερηση.τελοςπαντων ολα καλα να της πανε..και να μας πει αν τελικα στον υπερηχο δει δυο καρδουλες χεχε...εγω παλι νομιζω οτι αρχιζει κ πρηζεται το στηθος μου αν κ ειναι νωρις...και πρεπει να εκανα ωορηξια γιατι ειχα σουβλιες χθες... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

ποσο νωρις εγινε αφου νομιζω δεν ειχε κ πολλες μερες καθυστερηση.τελοςπαντων ολα καλα να της πανε..και να μας πει αν τελικα στον υπερηχο δει δυο καρδουλες χεχε...εγω παλι νομιζω οτι αρχιζει κ πρηζεται το στηθος μου αν κ ειναι νωρις...και πρεπει να εκανα ωορηξια γιατι ειχα σουβλιες χθες... 

Εμένα υποχώρησαν και τα πονάκια που είχα και λίγο το πολύ πρισμένο στήθος και τα υγρά..έχω μόνο τα άσπρα στίγματα στη θηλή. Θερμοκρασία κανονική, άμα πέσει θα αδιαθετήσω τελικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Tωρα που λες για την θηλη πρωτη φορα ειδα κατι σαν σπυρακια που ομως ηταν ασπρα οχι του δερματος χρωμα...

Ναι έτσι άσπρα είναι κι εμένα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

@andrianni Καλημερα! οταν μπορεσεις να μου δωσεις καποιες πληροφοριες για την προκληση που κανεις. χθες που ημουν στον γιατρο , του ειπα να κανουμε προσκληση με κλομιφαινη.  Στην αρχη δεν ηθελε γτ μου ειπε οτι κανω ωορηξια αλλα στην τελικη τον επεισα! μου ειπε βεβαια να παιρνω 1 χαπι ( αντι για 2 που ειναι κανονικα) για να εχω υπερδιεργεση ωοθηκων . τον ρωτησα μετα ποτε θα κανουμε την ενεση και μου ειπε οτι δν θα κανουμε απλα θα παρακολουθουμε με υπερηχο ποτε θα γινει ωορηξια . αυτο δεν μου αρεσε γτ εγω θελω στην ουσια να προγραμματισω την ωορηξια .

μπορεις να μου πεις εσενα τι σου εχει πειο γιατρος να κανεις?

Άντα μου συγνώμη για την επέμβαση, αλλά αφού δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία γιατί να κάνεις πρόκληση; Πιστεύω ότι δεν θα προσφέρει κάτι πέρα από το να παράξεις περισσότερα από ένα ωάρια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

μια χαρα ! ευχαριστω για την απαντηση . 

ε τοτε  δεν χρειαζεται προς το παρον να πας στον γιατρο ! προσπαθηστε μονοι σας με τα τεστ ωορηξιας και βλεπεις.. ο γιατρος δεν μπορει να σε βοηθησει κ ιδιατερα , απλα θα επιβεβαιωσει ωορηξια ..εγω απο προσωπικη μου εμπειρια , στην βιοχημικη εκανα μια χοριακη που ηταν 28 νομιζω κ δεν ξανα εκανα γτ αδιαθετησα . κ δεν ασχοληθηκα αλλο με την βιοχημικη , απλα δν προσπαθησαμε πολυ εκεινο τον μηνα ..

εξαλλου και για την ενδομητριωση , μονο λαπαροσκοπικα μπορεις να την αντιμετωπισεις. 

Εφοσον , εμεινες μια φορα , θα ξανα μεινεις , εχεις κ μικρο κυκλο .. οποτε εισαι απο τις τυχερες . Συνεχιστε τις επαφες κ θα τα καταφερετε συντομα πιστευω!

ωραιαα απλα ηθελα να δω την ωορριξια μακαρι να ειναι ακομα και αυτος ο τυχερος μηνας! χαχαχχα αν και δυσκολο το ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι να πω ολο παραξενα πραγματα παρατηρω...εσυ που περιμενεις να μην σου ερθει?

Κοίτα να σου πω ειλικρινά, επειδή είχαμε επαφή ακριβώς στη μέση του κυκλου μου που κάνω οωρρηξία και την καταλαβαίνω επειδή πονάω πάντα, έχω ελπίδες. Μάλιστα είχα πολλά ασπρακίτρινα υγρά και πονάκια, είτε σουβλιές, είτε σαν γουργουρητά από τις επόμενες μέρες της επαφής και κράτησαν μετά για καμιά βδομάδα. Πρώτη φορά είχα κάτι τέτοιο. Είδα και τα ασπράκια στο στήθος μου, το οποίο άρχισε και πριζόταν πολύ (φαντάσου μέσα στο αμάξι πέφταμε σε λακούβες και πόναγε πολύ) οπότε χάρηκα... Αλλά από χθες νιώθω ότι θα μου έρθει.. τι να πω δεν ξέρω! Θα δούμε μέσα στο ΣΚ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Κοίτα να σου πω ειλικρινά, επειδή είχαμε επαφή ακριβώς στη μέση του κυκλου μου που κάνω οωρρηξία και την καταλαβαίνω επειδή πονάω πάντα, έχω ελπίδες. Μάλιστα είχα πολλά ασπρακίτρινα υγρά και πονάκια, είτε σουβλιές, είτε σαν γουργουρητά από τις επόμενες μέρες της επαφής και κράτησαν μετά για καμιά βδομάδα. Πρώτη φορά είχα κάτι τέτοιο. Είδα και τα ασπράκια στο στήθος μου, το οποίο άρχισε και πριζόταν πολύ (φαντάσου μέσα στο αμάξι πέφταμε σε λακούβες και πόναγε πολύ) οπότε χάρηκα... Αλλά από χθες νιώθω ότι θα μου έρθει.. τι να πω δεν ξέρω! Θα δούμε μέσα στο ΣΚ!

Αααα εσυ θα μαθεις μεσα στο σκ τελεια...φτανουν οι μερες...παντα αυτο με το στηθος οτι σε ποναει πολυ ειναι θετικο...κ εγω ειχα επαφες στην μεση του κυκλου κ νομιζω αν καταλαβα και καλα απο τις σουβλιες και την μερα της ωορηξιας..εχω και δυο εφαρμογες η μια με 28αρι κυκλο κ μια με 30αρι συμφωνα με το πρωτο εκανα στις 2 που ειναι κ πιο πιθανο γτ στις 2ενιωσα κατι σουβλιες αλλα χθες ενιωθα συνεχεια κ πιο πολυ πονο...θα δειξει στις 18 αν καναμε τπτ και αυτον τον μηνα..εχω ακομα πολυ μπροστα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

μπορει να εχει ξανατυχει το καφε αλλα δεν παυει να ειναι θετικο ;)

Μακάρι βρε κορίτσι μου... Τι να πω.. δεν θέλω να έχω πάλι ελπίδα και να απογοητευτω! 

Εσύ πώς τα πας?? Χαλαρώσατε λιγάκι  στη  δουλειά τώρα που τελειώνουν οι γιορτές?? Ο καραμελιτσος είναι καλό παιδί?

@Ungry girl μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ ακόμα σε αναζήτηση  γιατρού είμαι.. αλλά κορίτσι μου αφού είχες σύλληψη γνώμη μου είναι για λίγο καιρό να πάρεις τεστακια και να παρακολουθείς την ωορρηξία. Θα σε βοηθήσουν πολύ και σίγουρα θα τα ξανακαταφερετε! 

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Μακάρι βρε κορίτσι μου... Τι να πω.. δεν θέλω να έχω πάλι ελπίδα και να απογοητευτω! 

Εσύ πώς τα πας?? Χαλαρώσατε λιγάκι  στη  δουλειά τώρα που τελειώνουν οι γιορτές?? Ο καραμελιτσος είναι καλό παιδί?

@Ungry girl μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ ακόμα σε αναζήτηση  γιατρού είμαι.. αλλά κορίτσι μου αφού είχες σύλληψη γνώμη μου είναι για λίγο καιρό να πάρεις τεστακια και να παρακολουθείς την ωορρηξία. Θα σε βοηθήσουν πολύ και σίγουρα θα τα ξανακαταφερετε! 

 

ναι κοριτσακι μου αυτο θα κανω επερνα τεστακια και μαλλον θα ξανα παρω! θα περιμενω και λιγο καιρο ακομα ελπιζω να μην περιμενω για πολυ και να γινει το θαυματακι..εσυ? εισαι σε αναμονη τωρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χθες χρησιμοποίησα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και ήταν αρνητικό. Σήμερα έχω την εντύπωση πως είναι αχνή η δεύτερη γραμμή. Επειδή δεν έχω εμπειρία δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα τεστ και να καταλάβω αν είναι όντως αχνη η γραμμή. Θέλει κάποια κοπέλα που ξέρει από τεστ να της στείλω φώτο να μου πει τη γνώμη της??

@ada32 Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι την πρόκληση ωορρηξίας εφόσον δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία σου..με τα τεστ ή ακόμη και με τον υπέρηχο μια χαρά μπορείς να την εντοπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Κοίτα να σου πω ειλικρινά, επειδή είχαμε επαφή ακριβώς στη μέση του κυκλου μου που κάνω οωρρηξία και την καταλαβαίνω επειδή πονάω πάντα, έχω ελπίδες. Μάλιστα είχα πολλά ασπρακίτρινα υγρά και πονάκια, είτε σουβλιές, είτε σαν γουργουρητά από τις επόμενες μέρες της επαφής και κράτησαν μετά για καμιά βδομάδα. Πρώτη φορά είχα κάτι τέτοιο. Είδα και τα ασπράκια στο στήθος μου, το οποίο άρχισε και πριζόταν πολύ (φαντάσου μέσα στο αμάξι πέφταμε σε λακούβες και πόναγε πολύ) οπότε χάρηκα... Αλλά από χθες νιώθω ότι θα μου έρθει.. τι να πω δεν ξέρω! Θα δούμε μέσα στο ΣΚ!

πολυ θετικα τα βλεπω τα πραγματα !!συνηθως την μερα που περιμενεις περιοδο , αν εισαι εγκυος  μπορει να εχεις πονους σαν να σου ερχεται .. οποτε αν νιωσεις τετοιους πονους  κ δεν εχεις αιμα μαλλον εισαι .. αντε να ακουσουμε τα ευχαριστα!

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Άντα μου συγνώμη για την επέμβαση, αλλά αφού δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία γιατί να κάνεις πρόκληση; Πιστεύω ότι δεν θα προσφέρει κάτι πέρα από το να παράξεις περισσότερα από ένα ωάρια. 

δν ξερω..λεω μηπως εχω περισσοτερες πιθανοτητες με την ελεγχομενη ωορηξια .  βασικα η ενεση με ενδιαφερει για να σπασει το ωοθυλακιο και να ξερω σιγουρα ποτε θα γινει η ωορηξια.  προτεινεις και εσυ να μην παρω κλομιφαινη?

πρίν από 33 λεπτά , Ασία είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χθες χρησιμοποίησα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και ήταν αρνητικό. Σήμερα έχω την εντύπωση πως είναι αχνή η δεύτερη γραμμή. Επειδή δεν έχω εμπειρία δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα τεστ και να καταλάβω αν είναι όντως αχνη η γραμμή. Θέλει κάποια κοπέλα που ξέρει από τεστ να της στείλω φώτο να μου πει τη γνώμη της??

@ada32 Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι την πρόκληση ωορρηξίας εφόσον δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία σου..με τα τεστ ή ακόμη και με τον υπέρηχο μια χαρά μπορείς να την εντοπίζεις.

καλησπερα Ασια! για να ειναι θετικο το τεστ πρεπει να ειναι η 2η γραμμη εντονη οσο και η ελεγχου. οσο θα πλησιαζεις στην ωορηξια , μπορει η δευτερη γραμμη απο αχνη να γινεται πιο σκουρη μεχρι να φτασει την γραμη ελεγχου . δυστυχως δν εχω κρατησει τεστ για να σου εστελνα. εγω  ειχα ψαξει sto google στα αγγλικα ovulation test  κ μου ειχε βγαλει φωτογραφιες απο κοριτσια που τα ειχαν ανεβασει .

1 hour ago, Vila είπε:

Μακάρι βρε κορίτσι μου... Τι να πω.. δεν θέλω να έχω πάλι ελπίδα και να απογοητευτω! 

Εσύ πώς τα πας?? Χαλαρώσατε λιγάκι  στη  δουλειά τώρα που τελειώνουν οι γιορτές?? Ο καραμελιτσος είναι καλό παιδί?

@Ungry girl μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ ακόμα σε αναζήτηση  γιατρού είμαι.. αλλά κορίτσι μου αφού είχες σύλληψη γνώμη μου είναι για λίγο καιρό να πάρεις τεστακια και να παρακολουθείς την ωορρηξία. Θα σε βοηθήσουν πολύ και σίγουρα θα τα ξανακαταφερετε! 

 

 αχ μακαρι να ακουσουμε κ απο σενα τα ευχαριστα!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

ναι κοριτσακι μου αυτο θα κανω επερνα τεστακια και μαλλον θα ξανα παρω! θα περιμενω και λιγο καιρο ακομα ελπιζω να μην περιμενω για πολυ και να γινει το θαυματακι..εσυ? εισαι σε αναμονη τωρα?

Εύχομαι να συμβεί πολύ σύντομα αγάπη μου!! Εγώ σε αναμονή αλλά νιώθω ότι θα αδιαθετησω και πάλι.. δεν έχω κανένα διαφορετικο σημάδι από όλες τις άλλες φορές. Θα δείξει σε 2 μέρες..

πρίν από 41 λεπτά , Ασία είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χθες χρησιμοποίησα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και ήταν αρνητικό. Σήμερα έχω την εντύπωση πως είναι αχνή η δεύτερη γραμμή. Επειδή δεν έχω εμπειρία δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα τεστ και να καταλάβω αν είναι όντως αχνη η γραμμή. Θέλει κάποια κοπέλα που ξέρει από τεστ να της στείλω φώτο να μου πει τη γνώμη της??

@ada32 Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι την πρόκληση ωορρηξίας εφόσον δεν έχεις θέμα με την ωορρηξία σου..με τα τεστ ή ακόμη και με τον υπέρηχο μια χαρά μπορείς να την εντοπίζεις.

Ασία μου θα το καταλάβεις το θετικό.. θα είναι το ίδιο έντονη η δεύτερη γραμμουλα όπως και η γραμμή ελέγχου.. ίσως και λίγο πιο έντονη. Κάνεις ένα την ημέρα ή δύο??

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...