Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ιδιωτικός γιατρός;;; Να σου πω χαλάρωσε δεν πέρασες και λίγα και όλα θα έρθουν αλλά πρώτα σιγουρέψουμε έστω με μια χορική ότι έχει πέσει εντελώς... Είναι δύσκολο να βρεις καλό γιατρό και πάνω απ' όλα να βρεις άνθρωπο γιατρό! Αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες οι ταλαιπωρίες του κόσμου αξίζουν για να πετύχουμε το στόχο μας.. όταν ηρεμήσεις ψάξε και βρες ένα γιατρό που θα τον νιώσεις κοντά σου και θα τον εμπιστεύεσαι με κλειστά μάτια...

Λογικά νομίζω θα έκανες ωορρηξία Δευτέρα οπότε αν είχες επαφουλες Κυριακή δευτέρα νομίζω καλά θα είναι! Εγώ καθόμουν πριν και σκεφτόμουν τι ώρες πρέπει να έχω επαφές για να πετύχω και μόλις κατάλαβα ότι πάω να κανονίσω μέχρι και την ώρα τρελάθηκα!!!!

Οχι δημόσιος αλλα στο ιατριο του πηγα λέτε να οαω αυριο για χοριακη??? Πιστεύω θα εχει πέσει αφου μου ηρθε η συχαμενη κανονικά με ροη κανονικη κοκκινο αιμα κλπ!! Μπα δεν παω ξεκίνησα επαφες ιδη!! Δεν ξερω και εγω τι παιζει με ωορρηξία αυτο το μηνα γιατι δεν ειχα τεστακια και υγρα ελάχιστα παντος θα κανω οτι μπορω με μπολικο σεξ και ανανα και βλεπουμε χαχαχαχαχαχαχα τι εγινε εσυ σε αγχωσαν τα τεστακια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 14 λεπτά , Ungry girl είπε:

Οχι δημόσιος αλλα στο ιατριο του πηγα λέτε να οαω αυριο για χοριακη??? Πιστεύω θα εχει πέσει αφου μου ηρθε η συχαμενη κανονικά με ροη κανονικη κοκκινο αιμα κλπ!! Μπα δεν παω ξεκίνησα επαφες ιδη!! Δεν ξερω και εγω τι παιζει με ωορρηξία αυτο το μηνα γιατι δεν ειχα τεστακια και υγρα ελάχιστα παντος θα κανω οτι μπορω με μπολικο σεξ και ανανα και βλεπουμε χαχαχαχαχαχαχα τι εγινε εσυ σε αγχωσαν τα τεστακια??

Τοτε γτ πληρώνουν 80αρια;;; Παράγγειλε τεστακια ωορρηξιας να ξερεις τι σου γίνεται.... Εμενα νομιζω με βοήθησαν γτ νομιζα πως θα εκανα ωορρηξία 13η μερα και τελικα ειδα σημερα θετικο που σημαίνει ότι θα κανω αυριο 15η αν αργουσε να γινει και τους προηγούμενους μηνες τοτε την έχανα σιγουρα... Στην αρχη με αγχωσαν εκανα και 3 την ημερα αλλα σημερα το μεσημερι που ειδα θετικο ξεαχωθηκα γτ ειδα πως λειτουργούν οτι η γραμμή γίνεται έντονη!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Κοριτσια καλησπέρα. Τι κάνετε!!?? Εγω σκατα μετα συγχωρήσεως παντα!!! Πηγα στο γιατρο ειχα ραντεβου 6 παρα τεταρτο και μεχρι τις 9:45 δεν με ειχε βαλει περιμενα τεσσερις ωρες μεχρι που μου σπασαν τα νευρα και σηκώθηκα και εφυγα!!! Απλα οχι σκετο αντιεπαγκελματιας ελαιηνος δεν ξανα παταω ΠΟΤΕ!! Δεν θα ξανα παω πουθενα αγανάκτησα αν δεν θελει ο Θεος η αν δεν ειναι να καταφέρω ποτε να κανω παιδι εεεε ας μην κανω δεν μπορω πια απελπιστικά κουραστικα τελος!!!

κοριτσι μου σε καταλαβαινω το ειχα περασει κ εγω σε δημοσιο νοσοκομειο κ σηκωθηκα κ εφυγα!να σκεφτεσαι ομως οτι ειναι κατι που το κανεις για σενα κ οχι για αυτον!με το να τα παρατήσεις αδιαφορο του ειναι εσυ θα βγεις χαμενη...βρες καποιον αλλον γιατρο κ να θυμαμαι οτι δεν εχετε προβλημα κ απο την στιγμη που συλλαβατε θα ξαναγινει!μην σε παιρνει απο κατω!προσπαθειστε εντατικά κ αυτον τον μηνα γτ ποτε δεν ξερεις !!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Εννοώ πως ουτε χοριακη θα κανω ουτε για υπέρηχο θα παω απο τη στιγμη που αδιαθετησα το αφηνω εκει ειχα κλήσει ραντεβου στο γιατρο πριν αδιαθετησω και δεμ το ακυροσα σκευτικα να παω για να δω την ωορρηξία που λογικα ειχα σημερα δεν ξαναπαω σε γιατρό για το θεμα παιδι αν και όταν θελει ας έρθει

Ρε τονακι απο τη στιγμη που αδιαθετησα πθστευω θα ειμαι οκ!!εγω πηγαίνω αθηνα απο μακριά καταλαβενω να καθυστερούσε και 1 ωρα και 1 μισι αλλα 4 ωρες!!??

Σε ευχαριστώ!!! Ιδη ξεκίνησα δυναμικα με επαφουλες!!!

Ευχαριστώ θα προσπαθήσω να εχω επαφες και ελπιζω να έρθει το νινι!!! Οτι ηταν να κανω το εκανα!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.  Απλά άσχετα με αυτό τον γιατρό το σκεπτικό μου είναι να κλείσεις μόνη σου αυτό το θέμα με μια χοριακη για να είσαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά θα ξεκινήσεις σε μηδενική βάση.  Αλλά φυσικά κάνε όπως νιώθεις καλύτερα.  :)

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Τοτε γτ πληρώνουν 80αρια;;; Παράγγειλε τεστακια ωορρηξιας να ξερεις τι σου γίνεται.... Εμενα νομιζω με βοήθησαν γτ νομιζα πως θα εκανα ωορρηξία 13η μερα και τελικα ειδα σημερα θετικο που σημαίνει ότι θα κανω αυριο 15η αν αργουσε να γινει και τους προηγούμενους μηνες τοτε την έχανα σιγουρα... Στην αρχη με αγχωσαν εκανα και 3 την ημερα αλλα σημερα το μεσημερι που ειδα θετικο ξεαχωθηκα γτ ειδα πως λειτουργούν οτι η γραμμή γίνεται έντονη!

Τι να σου πω ρε κοροτσι μου γενικα δεν τα.παω καλα με τους γιατρούς αχαχχα απο τον αλλο μηνα θα ξανα αρχισω και εγω τα τεστακια μου αντε να δουμε τι ψαρακια θα πιάσουμε!

5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κοριτσι μου σε καταλαβαινω το ειχα περασει κ εγω σε δημοσιο νοσοκομειο κ σηκωθηκα κ εφυγα!να σκεφτεσαι ομως οτι ειναι κατι που το κανεις για σενα κ οχι για αυτον!με το να τα παρατήσεις αδιαφορο του ειναι εσυ θα βγεις χαμενη...βρες καποιον αλλον γιατρο κ να θυμαμαι οτι δεν εχετε προβλημα κ απο την στιγμη που συλλαβατε θα ξαναγινει!μην σε παιρνει απο κατω!προσπαθειστε εντατικά κ αυτον τον μηνα γτ ποτε δεν ξερεις !!

Ρε συ ελενακι αυτο που με ξεπερνα ειναι πως παρακαλαμε κάποιον να του δωσουμε τα λεφτα μας στο λογο μου σου μηλαω πως το ραντεβου δεν το ακύρωσα απλα και μονο γιατι τον ειχα πριξει στα τηλ με τις χοριακες και για να μην ξανα ενοχλώ μεσα στις γιορτές για αυτο θα πληρωνα 80€ γιατι εφόσον αδιαθετησα θα μπορουσα να του πω απο το τηλ μου ηρθε και να μην παω! Τστπα απογοήτευση και ποιο πολυ στεναχωριέμαι γιατι μου άρεσε αυτός αλλα όταν καποια πραγματα με χαλανε δεν.μπορω να μη δεν τσαντιζομαι!!! Θα εχω τις επαφουλες μου και βλεπουμε!

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.  Απλά άσχετα με αυτό τον γιατρό το σκεπτικό μου είναι να κλείσεις μόνη σου αυτό το θέμα με μια χοριακη για να είσαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά θα ξεκινήσεις σε μηδενική βάση.  Αλλά φυσικά κάνε όπως νιώθεις καλύτερα.  :)

Το θεμα.είναι πως ξεκίνησα θα δω ευχαριστώ πολυ τονια μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; 

@Ungry girl μου καταλαβαίνω τη σύγχυση σου. Δίκιο έχεις. Θεωρώ τις καθυστερήσεις σε ένα ιατρείο ως ένα σημείο λογικές. Αλλά τέσσερις ώρες; Τι σου είπε; Δεν μίλησες, δεν ρώτησες τι γίνεται; Κάνε ότι είναι καλύτερο για εσένα, αλλά μόλις ηρεμήσεις θα πρέπει να βρεις ένα γιατρό. Γνώμη μου είναι να ψάξεις κάποιον πιο κοντά εκεί που μένεις. 

@linaa μου πως είσαι; Περιμένουμε νέα σου. 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; 

@Ungry girl μου καταλαβαίνω τη σύγχυση σου. Δίκιο έχεις. Θεωρώ τις καθυστερήσεις σε ένα ιατρείο ως ένα σημείο λογικές. Αλλά τέσσερις ώρες; Τι σου είπε; Δεν μίλησες, δεν ρώτησες τι γίνεται; Κάνε ότι είναι καλύτερο για εσένα, αλλά μόλις ηρεμήσεις θα πρέπει να βρεις ένα γιατρό. Γνώμη μου είναι να ψάξεις κάποιον πιο κοντά εκεί που μένεις. 

@linaa μου πως είσαι; Περιμένουμε νέα σου. 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Καλημερα αλινακι μου ναι οκ και την πρωτη φορα που πηγα περιμενα στην αναμονη μοα ωρα! Δεν δυσανασχέτησα αλλα 4 ωρες ειναι.ξεφτίλα! Ουτε μου ειπαν ουτε ρωτησα τι να ρωτουσα η κοπελα στην υποδοχη δεν.με.έβλεπε 4 ωρες εκει?? Βασικά σκεφτικαμε με την κολλητή μου μηπως δεν.ειχε σκοπο.να παρει λεφτα και με άφηνε προς το τελος αλλα και παλι ξεφτίλα ειναι!! Εχω σκεφτεί να βρω εδω στην περιοχή αλλα δεν εχουμε κανεναν.καλο γυναικολογο για εναν μου ειπαν καλο που ειναι ιδιώτης ομως η αισχατη λυση αυτή θα ειναι σκέφτεσαι να.μηνω ποτε έγκυος και.να.περιμενω 4 ωρες εχθες ηταν 2 έγκυες η μια λιγο μηνων η αλλη περιμενε 3 ωρες και αυτη και πρεπει να ταν στον 8 με 9 μηνα η κοπελα ειχε ξαπλώσει στον καναπέ ελεως τα 80€ για.να τα περνούν να κανουν και κατι

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Εγώ πού έκανα σπερματεγχυση η γυναικολόγος μου είπε στις μέρες που μπορεί να γίνει η σύλληψη  (7-12 η 6-12 δεν τιμαμαι ακριβώς τις μέρες ) απαγορεύεται επαφές. Αλλά δεν ξέρω αν ισχύει μόνο για την σπερματεγχυση. Να σού πω και κάτι - όλες αυτές που δεν περνούν χαμπάρι ότι είναι έγκυος δεν τυχαίνει να κάνουν στις μέρες αυτές και δεν έχω ακούσει κάποια να είχε πρόβλημα με το μωρό 

Δίκιο έχεις @BettySt! Τόσες και τόσες δεν το καταλαβαίνουν και συνεχίζουν κανονικά την καθημερινότητά τους με επαφές, δουλειές, γυμναστικές κλπ. Ρώτησε και η @ada32 το γιατρό της και της είπε ότι είναι αδιάφορο για τη σύλληψη το αν συνεχίζονται και μετά τις γόνιμες οι επαφές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας@smile89 και @Vasi34 !  

Εννοείς 2 μέρες μετά την ωορ. Το ένιωσες; πάντως όντως κάποιες το καταλαβαίνουν απο πριν κ γι αυτο τρελαινόμαστε κ εμείς! Χαχαχα! κ εγώ αυτή τη φορά νιωθω διαφορετικά αμέσως μετά την ωορ. Θα περιμένω όμως γιατί μπορεί να είναι παρεμέργειες  από την αγωγή κ θα σας πω αν είμαι σε 10 μέρες!

Αυτός που είχε τρελό προαίσθημα ήταν ο αντρας μου ήταν σίγουρος οτι το πετυχαμε αυτό το μήνα χεχε

12 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Smile89 συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@WannaBeMother επέστρεψες από το ταξίδι??? Έχουμε νέα από εσένα??

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! 

16 ώρες πρίν, Vasi34 είπε:

Ευχαριστώ Elma86! Ναι υπό άλλες συνθήκες και σε μικρότερο βαθμό θα μπορούσαν να είναι και συμπτώματα περιόδου, για παράδειγμα εγώ πάντα είχα αναγούλα μια μέρα πριν την περίοδο. Αλλά ο συνδυασμός τόσες μέρες πριν με έκανε να υποψιάζομαι.

@Vasi34 συγχαρητήρια κορίτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ιδιωτικός γιατρός;;; Να σου πω χαλάρωσε δεν πέρασες και λίγα και όλα θα έρθουν αλλά πρώτα σιγουρέψουμε έστω με μια χορική ότι έχει πέσει εντελώς... Είναι δύσκολο να βρεις καλό γιατρό και πάνω απ' όλα να βρεις άνθρωπο γιατρό! Αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες οι ταλαιπωρίες του κόσμου αξίζουν για να πετύχουμε το στόχο μας.. όταν ηρεμήσεις ψάξε και βρες ένα γιατρό που θα τον νιώσεις κοντά σου και θα τον εμπιστεύεσαι με κλειστά μάτια...

Λογικά νομίζω θα έκανες ωορρηξία Δευτέρα οπότε αν είχες επαφουλες Κυριακή δευτέρα νομίζω καλά θα είναι! Εγώ καθόμουν πριν και σκεφτόμουν τι ώρες πρέπει να έχω επαφές για να πετύχω και μόλις κατάλαβα ότι πάω να κανονίσω μέχρι και την ώρα τρελάθηκα!!!!

Καλημερα! χαλαρωσε βρε ! κ εγω να σου πω την αληθεια , θελω επαφες το βραδυ που θ ακοιμηθω μετα  κ θα μεινω ξαπλωμενη ολη νυχτα ... αλλα οταν εχεις διαθεση νωριτερα , τι να πεις , περιμενε το βραδυ!!!! :P χαχαχαχα  εμενα να σου πω , μου εχει κολλησει απο την βιοχημικη , που ειχαμε μια επαφη την νυχτα( και η σταση )  κ το πιασαμε !  θα φανει σε 1,5 βδομαδα τι καναμε ! εσυ συνεχισε τις επαφες σου. εγω σημερα θα παραγγειλω κ τα τεστ ωορηξιας . 

εντωμεταξυ βρε κοριτσια , μου εχει βγει η κουραση των γιορτων ,. Ξεκινησα χθες δουλεια κ ενω ξυπναω 8,30 , εχω 2 μερες που δεν μπορω να σηκωθω... θελω μονο το κρεβατακι μου !!! χχαχαχαχα  εσεις πως ειστε?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Αυτός που είχε τρελό προαίσθημα ήταν ο αντρας μου ήταν σίγουρος οτι το πετυχαμε αυτό το μήνα χεχε

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! 

Συγχαρητήρια κι από εμένα! Τυχερή και ευλογημένη να είναι όλη η περίοδος της εγκυμοσύνης σου!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Οχι δημόσιος αλλα στο ιατριο του πηγα λέτε να οαω αυριο για χοριακη??? Πιστεύω θα εχει πέσει αφου μου ηρθε η συχαμενη κανονικά με ροη κανονικη κοκκινο αιμα κλπ!! Μπα δεν παω ξεκίνησα επαφες ιδη!! Δεν ξερω και εγω τι παιζει με ωορρηξία αυτο το μηνα γιατι δεν ειχα τεστακια και υγρα ελάχιστα παντος θα κανω οτι μπορω με μπολικο σεξ και ανανα και βλεπουμε χαχαχαχαχαχαχα τι εγινε εσυ σε αγχωσαν τα τεστακια??

οχι δεν χρειαζεται να πας για χοριακη .. εφοσον ειχες περιοδο .. τι κυκλο εχεις συνηθως?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα! χαλαρωσε βρε ! κ εγω να σου πω την αληθεια , θελω επαφες το βραδυ που θ ακοιμηθω μετα  κ θα μεινω ξαπλωμενη ολη νυχτα ... αλλα οταν εχεις διαθεση νωριτερα , τι να πεις , περιμενε το βραδυ!!!! :P χαχαχαχα  εμενα να σου πω , μου εχει κολλησει απο την βιοχημικη , που ειχαμε μια επαφη την νυχτα( και η σταση )  κ το πιασαμε !  θα φανει σε 1,5 βδομαδα τι καναμε ! εσυ συνεχισε τις επαφες σου. εγω σημερα θα παραγγειλω κ τα τεστ ωορηξιας . 

εντωμεταξυ βρε κοριτσια , μου εχει βγει η κουραση των γιορτων ,. Ξεκινησα χθες δουλεια κ ενω ξυπναω 8,30 , εχω 2 μερες που δεν μπορω να σηκωθω... θελω μονο το κρεβατακι μου !!! χχαχαχαχα  εσεις πως ειστε?

Κι εγώ δεν μπορώ να σηκωθώ.. σέρνομαι μιλάμε! Είναι λογικό μετά από γιορτές το παθαίνω πάντα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...