Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Συγχαρητηρια !!  αν θες πες μας, τι κυκλο ειχες κ ποτε ειχατε επαφουλες .. και ποσο καιρο προσπαθησατε .

@ada32 καλησπέρα κοριτσι μου. Έχω κυκλο 26-27 ημέρες και ωορηξια 13-14. Επί της ουσίας και σοβαρα 2 μήνες. Τους αλλους 4 προσπαθούσαμε αλλα πιο χαλαρα. Αυτόν τον μήνα δε μέχρι κ την επόμενη της ωορηξιας είχαμε επαφές. Μετα πονουσα αμέσως μέση κ χαμηλά. Δεν μπορούσα να έρθω σε επαφή.... το σπορι βιαζόταν να παρει θέση μου φαίνεται. 50 η χοριακη μου αύριο πρώτη μέρα καθυστέρησης... ακόμη πριν την καθυστέρηση υπνηλία συχνουρια απέχθεια για τσιγαρο. Η καθεμία μας τελικα ειναι πολυ διαφορετικη. 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

@ada32 καλησπέρα κοριτσι μου. Έχω κυκλο 26-27 ημέρες και ωορηξια 13-14. Επί της ουσίας και σοβαρα 2 μήνες. Τους αλλους 4 προσπαθούσαμε αλλα πιο χαλαρα. Αυτόν τον μήνα δε μέχρι κ την επόμενη της ωορηξιας είχαμε επαφές. Μετα πονουσα αμέσως μέση κ χαμηλά. Δεν μπορούσα να έρθω σε επαφή.... το σπορι βιαζόταν να παρει θέση μου φαίνεται. 50 η χοριακη μου αύριο πρώτη μέρα καθυστέρησης... ακόμη πριν την καθυστέρηση υπνηλία συχνουρια απέχθεια για τσιγαρο. Η καθεμία μας τελικα ειναι πολυ διαφορετικη. 

ευχαριστω για την απαντηση.  Μπραβο !! πολυ καλη η χοριακη σου !! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2018 at 12:02 ΜΜ, Nati85 είπε:

@marillia @caramel_83 @Ungry girl @alina80 @linaa. @orianna  @Δήμητρα1988 @elenakii22 @Ani ani @CME2205 @Vila. @Μαρθα Κ  @ada32 @kido @Ασία @Garifalia1 @Dimitr@17 @ntemiiiiii @Alekagala @modena @Χαρά Τριανταφυλλακι. @Τονι@ @KalStyl  @ΓΙΩΤΑ78  @andrianni @noni90 @ellilaw @Μάντη @Antila @ritaki13 @BettySt@oneira_glyka @Κοννυ @Smile89 @anemoni1989 @giota@

Καλή Χρονιά γλυκά φιλαράκια και σε όλες τις κοπελες που μας διαβάζουν και ξέχασα να βάλω το ονοματάκι τους :Pειμαστε και πολλές!!!!

όλη  παρεούλα μας ας είναι το 2018 με κοιλιτσες και μωράκια στην αγκαλια..Υγεία ευτυχία δυναμη και πολλά θετικά τεστακια!!!Να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας που μας στηρίζουν σε κάθε μας βήμα.

 

Καλή χρονιά!!με πολλά μωρά!!Το εύχομαι ολόψυχα!!

χάθηκα λίγο(τι λίγο δλδ) Αλλά δόξα τω Θεώ!!πλέον όλα είναι αρκετά καλά θα έλεγα.. περάσαμε αρκετά δύσκολα το σαραντισμο.. με μένα Ν πονάω απίστευτα για Ν θηλάσω Χωρίς βελτίωση..το μωρό να μη παίρνει βάρος..τη παιδίατρο να μην είναι υποστηρικτικη με το θηλασμό Κ να. Προτείνει ξένο γαλα Χωρίς να ψάξει την αιτία του προβλήματος.. Αλλά τελικά δόξα τω Θεώ!αρχίσαμε Ν παίρνουμε τα πάνω μας.. Δεν εμπαινα Ν βλέπω..ήμουν χάλια ψυχολογικά..θήλαζα Κ έκλαιγα.. είχα κ τον μικρό Ν κυνηγώ Γτ άρχισε το περπατημα...Δεν μετανιώνω για τίποτα  Όμως..χαλάλι ο πονος. Και όλα.. βλέπεις το θαυματακι μπροστα σ και τα ξεχνάς όλα! Σας εύχομαι ολόψυχα Ν ζήσετε αυτό το συναίσθημα και Θ ξεχάσετε κάθε αγωνία του Τώρα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μια θετική πια χοριακή στα χέρια μου 2 μέρες πριν αδιαθετήσω, θα ήθελα να ομολογήσω πως ΝΑΙ υπάρχουν συμπτώματα πριν την καθυστέρηση! Ήδη μια εβδομάδα πριν ξεκίνησαν τα πονάκια, η αναγούλα, η κόπωση και το πρήξιμο. 4 μέρες πριν είδα καφέ υγρά τα οποία κράτησαν μόνο μια μέρα..1η του μηνός ένα θετικό τεστ και σήμερα μια θετική χοριακή! Οπότε για όσες αγωνιούν και νοιώθουν κάτι παρόμοιο ΝΑΙ είναι πιθανό! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vasi34 είπε:

Έχοντας μια θετική πια χοριακή στα χέρια μου 2 μέρες πριν αδιαθετήσω, θα ήθελα να ομολογήσω πως ΝΑΙ υπάρχουν συμπτώματα πριν την καθυστέρηση! Ήδη μια εβδομάδα πριν ξεκίνησαν τα πονάκια, η αναγούλα, η κόπωση και το πρήξιμο. 4 μέρες πριν είδα καφέ υγρά τα οποία κράτησαν μόνο μια μέρα..1η του μηνός ένα θετικό τεστ και σήμερα μια θετική χοριακή! Οπότε για όσες αγωνιούν και νοιώθουν κάτι παρόμοιο ΝΑΙ είναι πιθανό! 

Συγχαρητήρια!Είσαι από τις τυχερές που είχαν αρκετα και μπορούσαν να καταλάβουν!Βεβαια κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Elma86 είπε:

Συγχαρητήρια!Είσαι από τις τυχερές που είχαν αρκετα και μπορούσαν να καταλάβουν!Βεβαια κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη

Ευχαριστώ Elma86! Ναι υπό άλλες συνθήκες και σε μικρότερο βαθμό θα μπορούσαν να είναι και συμπτώματα περιόδου, για παράδειγμα εγώ πάντα είχα αναγούλα μια μέρα πριν την περίοδο. Αλλά ο συνδυασμός τόσες μέρες πριν με έκανε να υποψιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasi34 είπε:

Έχοντας μια θετική πια χοριακή στα χέρια μου 2 μέρες πριν αδιαθετήσω, θα ήθελα να ομολογήσω πως ΝΑΙ υπάρχουν συμπτώματα πριν την καθυστέρηση! Ήδη μια εβδομάδα πριν ξεκίνησαν τα πονάκια, η αναγούλα, η κόπωση και το πρήξιμο. 4 μέρες πριν είδα καφέ υγρά τα οποία κράτησαν μόνο μια μέρα..1η του μηνός ένα θετικό τεστ και σήμερα μια θετική χοριακή! Οπότε για όσες αγωνιούν και νοιώθουν κάτι παρόμοιο ΝΑΙ είναι πιθανό! 

Ήθελα να σου γράψω! Είχες πει μέσα στις γιορτές για καφέ? Ρώταγες αν είναι σημάδι η μπερδεύτηκα? Έχασα τις σελιδες όμως γιατί ήμουν από κινητό με κακό ίντερνετ! Συγχαρητήρια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Ήθελα να σου γράψω! Είχες πει μέσα στις γιορτές για καφέ? Ρώταγες αν είναι σημάδι η μπερδεύτηκα? Έχασα τις σελιδες όμως γιατί ήμουν από κινητό με κακό ίντερνετ! Συγχαρητήρια! 

Ναι πολύ σωστά!Ρώταγα γιατί δε μου είχε ξανασυμβεί και απείχε πολύ από την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου. Τελικά ήταν σημάδι εγκυμοσύνης..:-D Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasi34 είπε:

Ναι πολύ σωστά!Ρώταγα γιατί δε μου είχε ξανασυμβεί και απείχε πολύ από την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου. Τελικά ήταν σημάδι εγκυμοσύνης..:-D Ευχαριστώ πολύ!!!

Ήθελα να στο πω το ηξερά σαν σημάδι! Πόσο μακρυά ήταν?  Πρέπει να έγινε η εμφυτεηση τότε.  Αλλα είπα αφού δεν το βρίσκω άστο μην την ξεσηκώνω τελικά όμως είσαι έγκυος και μπράβο σου! Τέλος καλό όλα καλά!!

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

@Vasi34 και @Smile89 συγχαρητήρια κορίτσια!!! Με το καλό να δεχτείτε γερά και όμορφα μωράκια!! :wub:

Τι έγινε με σένα?  Μαθαμε φύλλο? Ειδες μπήκε καλά το 2018! Μακάρι να έχει και για εμένα δώρο σε 3 μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Ήθελα να στο πω το ηξερά σαν σημάδι! Πόσο μακρυά ήταν?  Πρέπει να έγινε η εμφυτεηση τότε.  Αλλα είπα αφού δεν το βρίσκω άστο μην την ξεσηκώνω τελικά όμως είσαι έγκυος και μπράβο σου! Τέλος καλό όλα καλά!!

Ναι ήταν όντως σημάδι!Ήταν στις 30/12 κι εγω περίμενα κανονικά στις 5/01. Και πάλι ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

@Vasi34 και @Smile89 συγχαρητήρια κορίτσια!!! Με το καλό να δεχτείτε γερά και όμορφα μωράκια!! :wub:

Antila ευχαριστώ πολύ!Και στα δικά σου αν δεν είσαι ήδη μανούλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Μετά τις γόνιμες πχ. την τελευταία βδομάδα πριν αδιαθετήσεις από την 22η μέρα του κύκλου και μετά συνεχίζετε τις επαφές; Εμείς κάνουμε κάποιες φορές και εκτός γόνιμων αν έτσι έρθει η φάση, αλλά σκέφτομαι καμιά φορά μήπως δεν πρέπει, γιατί αν τυχόν έχει γίνει τίποτα και πιάσαμε, λες να είναι επικίνδυνο; Όχι ε; Γιατί μετά οι γιατροί λένε αποχή το πρώτο τρίμηνο... Τι ξέρετε;

Εγώ πού έκανα σπερματεγχυση η γυναικολόγος μου είπε στις μέρες που μπορεί να γίνει η σύλληψη  (7-12 η 6-12 δεν τιμαμαι ακριβώς τις μέρες ) απαγορεύεται επαφές. Αλλά δεν ξέρω αν ισχύει μόνο για την σπερματεγχυση. Να σού πω και κάτι - όλες αυτές που δεν περνούν χαμπάρι ότι είναι έγκυος δεν τυχαίνει να κάνουν στις μέρες αυτές και δεν έχω ακούσει κάποια να είχε πρόβλημα με το μωρό 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marillia είπε:

Kαλησπέρα γλυκιές μου!!!

@ΜάντηΚορίτσι μου τέλεια!!!!!Να έχετε επαφούλες και με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα!!!!

@alina80Αλινάκι μου να ζήσετε,πάντα αγαπημένοι και με το καλό να ρθεί το μωράκι!!

@Ungry girlΑννούλα μου περιμένουμε νεάκια!!!

@Nati85Νάτι μου περαστικούλια σας!!!

Ευχαριστώ πολύ τώρα είμαστε μια χαρά πιο πολύ ο άντρας μου ταλαιπωρηθηκε


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...