Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Nati85 είπε:

πιστευω τελικα μερικές γυναίκες το χουν πιάνουν εύκολα που λενε όσο κι αν ακούγεται κάπως αυτό!τώρα @Ασία για την Μενεγάκη νομίζω και εγώ κάτι εκανε!

@alina80 πάντα ευτυχισμένοι με υγεία αγάπη και ένα μπεμπακι αγκαλίτσα!!

@Antila ,πέρασε κιόλας ο καιρός και πας για αυχενική..πω πω μπράβο κοριτσάκι!!όλα θα είναι τέλεια!!! καλή επιτυχία!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Έχεις πυρετό ή νιώθεις γενικά αδιαίθετη?περαστικά σου!

@Ungry girl τελείωσε το προηγούμενο κομμάτι και ξέρεις τώρα ότι γίνεται  σύλληψη.σημερα θα σου πει ο γιατρός να συνεχίσεις τις προσπάθειες σου μπορεί να δείτε και ωορρηξία και μετά σεξακια!!άντε κοριτσάκι μου μην πέφτεις πολύ

@ada32 σήμερα θα πας γιατρό?δεν έχεις ούτε σήμερα υγρά?και εγώ είχα προχθές και λίγα εχθές και σήμερα προς το παρόν τιποτα!αλλά έχω τα πονακια.

@Smile89 καλή επιτυχια!!εύχομαι μια μεγάλη χοριακη!!!

Ευτυχώς δεν έχω πυρετό. Νιώθω βαρύ το κεφάλι μου. Από το μπούκωμα. Ευχαριστώ κορίτσι μου. Μακάρι μέχρι το βράδυ να είμαι καλά.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 19 λεπτά , Ungry girl είπε:

καλημερουδια με το καλο η αυχενικη σου και με το καλο να μας πεις το φυλο εχω πονταρει σε αγορι σε εσενα εεεεε χαχαχαχα!

Εγώ ήμουν η πρώτη νομίζω που έκανα πρόβλεψη και είχα πει κορίτσι... άντε να πάνε όλα καλά και να δούμε..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ada32 είπε:

εγω εχω μπερδευτει .. αυτα τα διαφανα τα υγρα τα ειχα την πρηγουμενη βδομαδα , δηλ 10-13 μερα . στον γιατρο ειχα παει 13η μερα κ ειχα δει ωοθηλακιο 12 χιλ κ μου ειπε οτι θα κανεις ωορηξια τριτη -τεταρτη ..εκανα 2 τεστ ωορηξιας κυριακη κ δευτερα αλλα δεν βγηκαν θετικα .. κ τα υγρα απο την κυριακη εγιναν ασπρα !!! οποτε εχω μπερδευτει περiσσοτερο !! 

σημερα θα παω να δω τι γινεται  και θα σας ενημερωσω . λεω τωρα που συνηλθε λιγο κ ο αντρας μου , να παρακολουθησω στενα τον κυκλο μου με υπερηχο  κ να εχουμε στοχευμενες επαφες κ τον αλλον μηνα κ μετα , θα προχωρησω σε σπερματεγχυση . 

@ada32νομιζω ότι στην οωρρηξία και πριν από αυτή έχουμε διάφανα υγρά (τα οποία λέγονται και egg white σε πολλές εφαρμογές του κύκλου της περιόδου που είναι στα αγγλικά όπως το flo γιατί θυμίζουν ασπράδι ωμού αυγού). Υποτίθεται ότι βοηθούν το σπέρμα να κινηθεί πιο γρήγορα και να διεισδύσει καλύτερα για να φτάσει στη σάλλπιγγα και να ενωθεί με το ωάριο. Τότε είμαστε σε φουλ γόνιμες μέρες. Μετά την οωρρηξία, δεν είμαστε πλέον γόνιμες και τα υγρά που συνεχίζουμε να έχουμε γίνονται πιο πηκτά και άσπρα, τα οποία βοηθούν αν γίνει η σύλληψη και η εμφύτευση να προστατευθεί η περιοχή και να μην εισέλθουν μικρόβια μέσα μας. Και καλά είναι άλλη η δουλειά τους τώρα, να κλείνουν την είσοδο! Ενώ πριν που ήταν αλλη η σύσταση τους πιο αραιά και διάφανα βοηθούσαν τους κολυμβητές! Σωστά;  Εγω αυτό ξέρω, όχι όμως ότι τα βλέπω πάντα έτσι στον κύκλο μου, οπότε μπερδεύομαι :shock: ας πουν κι άλλες! @Antila Αντιγόνη με το καλό η αυχενική σου, εγώ σε έχω προβλεψει για αγόρι από καιρό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα κορίτσια μόλις έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικότατο! Χρειάζεται να κάνω κ άλλο;;; 

ΣΕΞ από σημερα αν μπορέσεις και για τις επομενες 2-3 μέρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

ΣΕΞ από σημερα αν μπορέσεις και για τις επομενες 2-3 μέρες!

Μέχρι και Παρασκευή θα τον ξεκανω! Χαχαχαχαχ αχαχαχαχαχα μακάρι να πετύχει αυτό το μήνα.... 

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kido είπε:

@ada32νομιζω ότι στην οωρρηξία και πριν από αυτή έχουμε διάφανα υγρά (τα οποία λέγονται και egg white σε πολλές εφαρμογές του κύκλου της περιόδου που είναι στα αγγλικά όπως το flo γιατί θυμίζουν ασπράδι ωμού αυγού). Υποτίθεται ότι βοηθούν το σπέρμα να κινηθεί πιο γρήγορα και να διεισδύσει καλύτερα για να φτάσει στη σάλλπιγγα και να ενωθεί με το ωάριο. Τότε είμαστε σε φουλ γόνιμες μέρες. Μετά την οωρρηξία, δεν είμαστε πλέον γόνιμες και τα υγρά που συνεχίζουμε να έχουμε γίνονται πιο πηκτά και άσπρα, τα οποία βοηθούν αν γίνει η σύλληψη και η εμφύτευση να προστατευθεί η περιοχή και να μην εισέλθουν μικρόβια μέσα μας. Και καλά είναι άλλη η δουλειά τους τώρα, να κλείνουν την είσοδο! Ενώ πριν που ήταν αλλη η σύσταση τους πιο αραιά και διάφανα βοηθούσαν τους κολυμβητές! Σωστά;  Εγω αυτό ξέρω, όχι όμως ότι τα βλέπω πάντα έτσι στον κύκλο μου, οπότε μπερδεύομαι :shock: ας πουν κι άλλες! @Antila Αντιγόνη με το καλό η αυχενική σου, εγώ σε έχω προβλεψει για αγόρι από καιρό!

ετσι οπως ακριβως οπως τα λες ειναι . εγω αν δεν εχω τα τεστακια η τον υπερηχο , δεν προκειται να καταλαβω ωορηξια τελικα! χαχαχαχα . λετε να εκανα νωρις ωορηξια , 10-13 η μερα κ να μην το πηρα χαμπαρι ? θα φανει . σημερα που θα παω , θα δω .. ευτυχως που ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι φτηνος και μου παιρνει 20ε μονο  για τον υπερηχο και την επισκεψη !


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Μέχρι και Παρασκευή θα τον ξεκανω! Χαχαχαχαχ αχαχαχαχαχα μακάρι να πετύχει αυτό το μήνα.... 

μακάρι! αφού την εντόπισες την ωορρηξία σου εκμεταλλεύσου το! Σε ποια μέρα και από τι κύκλο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα κορίτσια μόλις έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικότατο! Χρειάζεται να κάνω κ άλλο;;; 

Καλημερα ! οχι ! επαφες οπωσδηποτε απο σημερα και αυριο κ αι μεθαυριο ! καλη επιτυχια !!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

ετσι οπως ακριβως οπως τα λες ειναι . εγω αν δεν εχω τα τεστακια η τον υπερηχο , δεν προκειται να καταλαβω ωορηξια τελικα! χαχαχαχα . λετε να εκανα νωρις ωορηξια , 10-13 η μερα κ να μην το πηρα χαμπαρι ? θα φανει . σημερα που θα παω , θα δω .. ευτυχως που ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι φτηνος και μου παιρνει 20ε μονο  για τον υπερηχο και την επισκεψη !

Πάντως εγώ δεν θα την καταλάβαινα αυτή τη φορά ούτε πονακα οθτε πολλά υγρά ίσα ίσα έχω.. 

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

μακάρι! αφού την εντόπισες την ωορρηξία σου εκμεταλλεύσου το! Σε ποια μέρα και από τι κύκλο είσαι;

Σήμερα είμαι στη 14η άρα ωορρηξία θα κάνω 15η λογικά... Κύκλο συνήθως έχω 26 ημερών...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μάντη είπε:

Πάντως εγώ δεν θα την καταλάβαινα αυτή τη φορά ούτε πονακα οθτε πολλά υγρά ίσα ίσα έχω.. 

Σαν κ εμενα ! εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι  διαφερουν τα υγρα απο κυκλο σε κυκλο  τελικα.  καλυτερα με τα τεστακια για να ειμαστε σιγουρες .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Πάντως εγώ δεν θα την καταλάβαινα αυτή τη φορά ούτε πονακα οθτε πολλά υγρά ίσα ίσα έχω.. 

Πολλές φορές τα πονάκια και τα υγρά είναι μπερδευτικά, μπορεί να απέχουν 1-2 μέρες ή και να μην είναι κάθε κύκλο τόσο έντονα, κάνε τεστ να είσαι μέσα, η ορμόνη είναι στάνταρ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα ! οχι ! επαφες οπωσδηποτε απο σημερα και αυριο κ αι μεθαυριο ! καλη επιτυχια !!!

Ευχαριστώ αγάπες μου μακαριιιι να πετύχει.... Θέλουμε τόσο πολύ ένα σπορακι και δύο.....:-D

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Πάντως εγώ δεν θα την καταλάβαινα αυτή τη φορά ούτε πονακα οθτε πολλά υγρά ίσα ίσα έχω.. 

Σήμερα είμαι στη 14η άρα ωορρηξία θα κάνω 15η λογικά... Κύκλο συνήθως έχω 26 ημερών...

Κάνεις αργά οωρρηξία για 26άρη κύκλο! Κι εγώ στη 13η μέρα θα την περίμενα! Μπορεί και να σου έρθει 2-3 μέρες πιο μετά περίοδος αυτό το μήνα, εκτός κι αν έχεις μικρή τη δεύτερη φάση του κύκλου σου. Βασικά να μην σου έρθει καθόλου περίοδος και να σου έρθει μπεμπα/ης!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Σαν κ εμενα ! εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι  διαφερουν τα υγρα απο κυκλο σε κυκλο  τελικα.  καλυτερα με τα τεστακια για να ειμαστε σιγουρες .

Πραγματικά διαφέρουν τον προηγούμενο μήνα είχα μόνο λίγα πονακια τις μέρες που υπολόγιζα ωορρηξία τώρα από χθες έχω λίγα πολύ λίγα υγρά... Τεστ και πάλι τεστ ξεαγχωθικα!

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Πολλές φορές τα πονάκια και τα υγρά είναι μπερδευτικά, μπορεί να απέχουν 1-2 μέρες ή και να μην είναι κάθε κύκλο τόσο έντονα, κάνε τεστ να είσαι μέσα, η ορμόνη είναι στάνταρ!

Έτσι ακριβώς!

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Κάνεις αργά οωρρηξία για 26άρη κύκλο! Κι εγώ στη 13η μέρα θα την περίμενα! Μπορεί και να σου έρθει 2-3 μέρες πιο μετά περίοδος αυτό το μήνα, εκτός κι αν έχεις μικρή τη δεύτερη φάση του κύκλου σου. Βασικά να μην σου έρθει καθόλου περίοδος και να σου έρθει μπεμπα/ης!

Και εγώ 13 περίμενα θα φανεί το αποτέλεσμα θα ξέρω και τι μου γίνεται!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...