Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Η γραμμη συγκριτικά με τα δυο προηγούμενα που εχω κρατήσει ειναι ποιο σκουρα οποτε λογικα αυριο θα γινει ακομα ποιο εντονη ή το βραδυ σωστα;;; σας εχω πρήξει μωρεεε συγγνώμη...

Σωστά.. λογικά το βράδυ θα είναι πιο έντονη.κανέναν δεν έπρηξες, γι αυτό είμαστε εδώ, για να "πρήζει" η μια την άλλη...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Α μπράβο!εύχομαι να δείτε κι άλλη άνοδο και να έρθει το μπεμπέ σύντομα και με φυσιολογικό τρόπο μέσα στο 18!!!

Και εσύ σύντομα με σπορακι στη κοιλίτσα 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Σωστά.. λογικά το βράδυ θα είναι πιο έντονη.κανέναν δεν έπρηξες, γι αυτό είμαστε εδώ, για να "πρήζει" η μια την άλλη...

@ada32 ευχαριστώ κοριτσια...  Τωρα που ειδα ξανα τα 3 τεστ φαίνεται καθαρα οτι το τελευταίο ειναι ποιο εντονο θα κανω αλλο ενα στις 8! Και βουρ για σεξακι! Αν βγει θετικο το βράδυ σημαίνει οτι ωορρηξία θα εχω αυριο σωστα;;;; και καλες επαφες θεωρούνται απο σημερα μεχρι και μεθαύριο;;;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ntemiiiiii και εμείς έτσι ήμασταν πριν λίγες μέρες και η μαμά μου!μάλλον είναι γαστρεντερίτιδα που κυκλοφορεί τώρα!!μην ανησυχείς!!

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

@ada32 ευχαριστώ κοριτσια...  Τωρα που ειδα ξανα τα 3 τεστ φαίνεται καθαρα οτι το τελευταίο ειναι ποιο εντονο θα κανω αλλο ενα στις 8! Και βουρ για σεξακι! Αν βγει θετικο το βράδυ σημαίνει οτι ωορρηξία θα εχω αυριο σωστα;;;; και καλες επαφες θεωρούνται απο σημερα μεχρι και μεθαύριο;;;;;;

Ναι να κάνεις αύριο μεθαύριο και την επόμενη!!μπορεί να βρεις αύριο θετικο οπότε μην σταματάς και τα τεστακια

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

@ada32 ευχαριστώ κοριτσια...  Τωρα που ειδα ξανα τα 3 τεστ φαίνεται καθαρα οτι το τελευταίο ειναι ποιο εντονο θα κανω αλλο ενα στις 8! Και βουρ για σεξακι! Αν βγει θετικο το βράδυ σημαίνει οτι ωορρηξία θα εχω αυριο σωστα;;;; και καλες επαφες θεωρούνται απο σημερα μεχρι και μεθαύριο;;;;;;

Ναι, συμφωνώ με αυτά που είπε η @Nati85 καλές επαφές και τυχερές!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Antila είπε:

@linaa μου γλυκια, θα σου αφιερώσω ξεχωριστά μια απάντηση γιατί ταυτίζομαι πιο πολύ από όσο φαντάζεσαι, τόσο με τη χαρά σου όσο και με την αγωνία σου! :) Είναι απολύτως λογικό μετά από απώλεια να αγχωνόμαστε με την επόμενη κύηση. Όποιος δεν το έχει ζήσει δεν μπορεί απόλυτα να κατανοήσει τον φόβο που κρύβεται πίσω από τη χαρά, άραγε θα πάει καλά αυτή τη φορά; Ήρθε για να μείνει τώρα; Δε μπορεις να μην αγχωθεις, αλλα μπορεις να μαθεις να το διαχειριζεσαι, και συντομα θα χαλαρωσεις απο μονη σου.

Κατ' αρχάς σκέψου ότι ήρθε σύμφωνα με τις στατιστικες, πολύ σύντομα μετά την ατυχία! Πρώτο τέλειο σημάδι!! Δεύτερον, η χοριακή σου είναι φανταστική! Τρίτον, τα βυζιά δε μας αφορούν, είμαι κλεισμενη 12η εβδομαδα κι ακόμη τα ψάχνω!! Στην αρχή πέρασα τις πρώτες δυο βδομάδες με το θερμόμετρο στο στόμα και το σερβιετάκι στο μικροσκόπιο, ήθελα να βεβαιώνομαι ότι είχα καλές ενδείξεις. Μετά (με τη βοήθεια ψυχολόγου που είχα ξεκινήσει έτσι κι αλλιώς) έμαθα να επικεντρώνομαι σε ό,τι είχα ως δεδομένο στα χέρια μου και μονο σε ό,τι μπορούσα να ερμηνεύσω. Άφησα στην άκρη θερμόμετρο και άλλα εργαλεία του τρόμου, και σκεφτόμουν κάθε μέρα:

-έχω θετική χοριακή και αυξήθηκε καλά,

-το ότι ήμουν άτυχη την προηγούμενη φορά δεν έχει καμία σχέση με την τωρινή φορά, δεν συνδεονται με κανεναν τροπο

-ο γιατρός είναι καθησυχαστικός (και όχι μαγκωμένος όπως την προηγούμενη)

-ακούσαμε καρδούλα, οκ, πάμε παρακάτω (και σε κάθε υπέρηχο το ίδιο, ένα "μαξιλαράκι" που περάσαμε)

-αυτο το μωρό ήταν και είναι πολυπόθητο και οφείλω να του το "περνάω" κάθε μέρα, να του θυμίζω πόσο χαίρομαι που ήρθε, πόσο ποθώ να μείνει, πόσο γλυκά με κάνει και νιώθω. Στην αρχή το έκανα πιο "μηχανικά", του έγραφα ένα γραμματάκι, σιγοτραγουδούσα ένα τραγουδάκι για να το πιστεψω η ιδια. Μετά αυθόρμητα έφτιαξα ένα κουτάκι κι έβαλα μεσα το θετικό τεστ και τον πρώτο υπέρηχο. Πλέον του μιλάω (κι ας μην ακουει ακομη) και αισθανομαι οτι ειναι εκει, κι ας μην το νιωθω σωματικα. Με λίγα λόγια, κάνε σύνδεση, έλα σε επαφή! Συγκεντρώσου στην ύπαρξή του, γιατί ΥΠΑΡΧΕΙ, και όχι στον φόβο μήπως κάτι δεν πάει καλά.

Ό,τι θες να μου/μας μιλάς, θα δεις πόσο σύντομα θα αρχίσεις να έχεις όλο και πιο χειροπιαστα δεδομένα και θα νιώθεις όλο και πιο ήρεμη! Επισης, επειδη κι εγω ειχα γυρω στην 9η μερα συλληψη, βλεπουμε απ την αρχη μεγαλυτερο το εμβρυακι, συνολικα περιπου μια βδομαδα, πραγμα που συντελει στο να εισαι ακομη πιο ησυχη μεσα σου οτι βλεπεις την αναπτυξη εγκαιρα κ μειωνεται η αγωνια. Ποτε εχεις παλι ραντεβου;; Όλα θα πάνε καλά!! Πίστεψέ το γιατι συμβαινει :wub:

Συγγνωμη για το σεντονι κοριτσια μου!

σε ευχαριστω πολυ ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες..  αυριο εχω παλι ραντεβου κ αν ολα πανε καλα κ εγω καθε εβδομαδα θα πηγαινω..!!

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Κ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΕ ΖΗΤΩ!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@ntemiiiiii και εμείς έτσι ήμασταν πριν λίγες μέρες και η μαμά μου!μάλλον είναι γαστρεντερίτιδα που κυκλοφορεί τώρα!!μην ανησυχείς!!

Ναι να κάνεις αύριο μεθαύριο και την επόμενη!!μπορεί να βρεις αύριο θετικο οπότε μην σταματάς και τα τεστακια

Μα μόνο εγώ και κανείς άλλος;;;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

@ada32 ευχαριστώ κοριτσια...  Τωρα που ειδα ξανα τα 3 τεστ φαίνεται καθαρα οτι το τελευταίο ειναι ποιο εντονο θα κανω αλλο ενα στις 8! Και βουρ για σεξακι! Αν βγει θετικο το βράδυ σημαίνει οτι ωορρηξία θα εχω αυριο σωστα;;;; και καλες επαφες θεωρούνται απο σημερα μεχρι και μεθαύριο;;;;;;

Αύριο η μεθαύριο ωορηξια. Οπότε από σήμερα επαφές μέχρι μεθαύριο αν σήμερα είναι έντονο το τεστ !!!Αλλιώς αν  είναι αύριο το θετικό θέλει επαφές έως την Παρασκευή.

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Μα μόνο εγώ και κανείς άλλος;;;

Κ εγώ έτσι ήμουν.. Από τα φαγητά είναι

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Αύριο η μεθαύριο ωορηξια. Οπότε από σήμερα επαφές μέχρι μεθαύριο αν σήμερα είναι έντονο το τεστ !!!Αλλιώς αν  είναι αύριο το θετικό θέλει επαφές έως την Παρασκευή.

Κ εγώ έτσι ήμουν.. Από τα φαγητά είναι

Θα τον ξεπατωσω στις επαφουλεςςςς:D

Σε λιγο θα κανω ενα να δω αν έγινε ποιο σκουρη

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα τον ξεπατωσω στις επαφουλεςςςς:D

Σε λιγο θα κανω ενα να δω αν έγινε ποιο σκουρη

Χαχαχα καλά θα κάνεις!! Να σε ρωτήσω από υγρά Πως τα πας; 

Εγώ έχω μπερδευτεί πάλι..ούτε όρεξη έχω πλέον ουτε  υγρά.κ δεν ξέρω γτ !  Υποτίθεται Σήμερα η αύριο θα γινοταν ωορηξια.Δεν Εχω κ Αλλά τεστ όποτε πάω στα τυφλά.. Τώρα θα παραγγείλω τεστ μου φαίνεται,είναι Καλύτερα με αυτά.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κάνετε κοριτσάκια? Εγώ περνάω ευτυχώς ελαφρύ κρύωμα από εχθές. Έχει μπουκωσει το ένα ρουθούνι. Ευτυχώς έμεινε το ένα για να αναπνέω. Και ενόχληση στον λαιμό. Ξερός λαιμός. Την άρπαξα. 

  • Λυπημένη/-ος 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Χαχαχα καλά θα κάνεις!! Να σε ρωτήσω από υγρά Πως τα πας; 

Εγώ έχω μπερδευτεί πάλι..ούτε όρεξη έχω πλέον ουτε  υγρά.κ δεν ξέρω γτ !  Υποτίθεται Σήμερα η αύριο θα γινοταν ωορηξια.Δεν Εχω κ Αλλά τεστ όποτε πάω στα τυφλά.. Τώρα θα παραγγείλω τεστ μου φαίνεται,είναι Καλύτερα με αυτά.

Εγω αν δεν εκανα τα τεστ θα επεφτα εξω ημουν σιγουρη οτι θα ειχα σημερα ωορρηξία αλλα τα τεστ αλλο λενε οποτε να παραγγείλεις αν δεν σε αγχώνουν! Υγρα άρχισα να εχω απο το μεσημέρι αλλα οχι και ιδιαίτερα πραγματα... Πονακια καθόλου... Και τα υγρα ειναι λιγο λευκα.. Που εγω θεωρουσα οτι αυτα τα υγρα τα εβλεπα μετα την ωορρηξία... Οποτε την εχανα κάποιους μηνες! Εγω δεν τα εχω καθε μηνα τοσο εντονα τα υγρα υπήρξε και μηνας που δεν ειχα καθολου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλή χρονιάααα, χρόνια πολλά κορίτσια μου γλυκά!!

Εύχομαι το 2018 να επιφυλάσσει για όλες μας και για τις οικογένειές μας υγεία σωματική και ψυχική, πολλή αγάπη, επιτυχίες, θετικά τεστάκια, ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ :wub: σε κοιλιές και αγκαλιές, και για την καθεμιά να έρθει το κομματάκι που λείπει από το παζλ της ζωής, όποιο κι αν είναι αυτό! Θα σας σκαρώσω και μια μαντινάδα μιας και είμαι από την Κρήτη, χαχα:

"Μπήκε και φέτος η χρονιά στο φόρουμ μας με φόρα

το '18 μας έρχεται γεμάτο θεία δώρα!

Τα τεστ, τα σπόρια, τα μωρά το thread να κατακλύσουν

και όλες όσες είναι εδώ σύντομα να γεννήσουν!

Και αν δεν έρθει άμεσα, θα έρθει παρακάτω,

να μην απελπιζομαστε, μην πιάνουμε και πάτο!

Θέλει χαμόγελο, χαρά, πίστη, αισιοδοξία,

ο δρομος της μητρότητας είναι όλος μια θυσία!

Ας είναι κάθε σπιτικό γεμάτο με υγεία,

ετοιμαστείτε κι έρχονται μωρά στην καθεμία!"

ΧΑΧΑΧΑΧΑ, ελπίζω να σας άρεσε!

 

 

Τέλεια η μαντινάδα όπως κ οι ευχές όλων!!! Εγώ θα ευχηθώ να πραγματοποιηθούν όλες αυτές οι ευχές αυτή τη χρονιά!

πρίν από 36 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Μα μόνο εγώ και κανείς άλλος;;;

Κ εγώ είμαι ετσι (χωρις διαρροια όμως) κ είμαι η μόνη στο σπίτι. Κ εγώ ακουσα πως υπάρχει ίωση που εχει αυτα τα συμπτώματα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...