Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Φανταστικό νούμερο!!συγχαρητήρια!!!!καλούς διπλασιασμούς και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!🥰

      πρίν από 9 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

      Οχι δεν ακουσαμε καρδουλα τώρα λεει σχηματιζεται υπαρχουν εμβρυικα στοιχεια

      Όλα καλά!!στο επόμενο ραντεβού λοιπόν.. πότε σου έκλεισε πάλι υπέρηχο?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλή χρονιάααα, χρόνια πολλά κορίτσια μου γλυκά!!

Εύχομαι το 2018 να επιφυλάσσει για όλες μας και για τις οικογένειές μας υγεία σωματική και ψυχική, πολλή αγάπη, επιτυχίες, θετικά τεστάκια, ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ :wub: σε κοιλιές και αγκαλιές, και για την καθεμιά να έρθει το κομματάκι που λείπει από το παζλ της ζωής, όποιο κι αν είναι αυτό! Θα σας σκαρώσω και μια μαντινάδα μιας και είμαι από την Κρήτη, χαχα:

"Μπήκε και φέτος η χρονιά στο φόρουμ μας με φόρα

το '18 μας έρχεται γεμάτο θεία δώρα!

Τα τεστ, τα σπόρια, τα μωρά το thread να κατακλύσουν

και όλες όσες είναι εδώ σύντομα να γεννήσουν!

Και αν δεν έρθει άμεσα, θα έρθει παρακάτω,

να μην απελπιζομαστε, μην πιάνουμε και πάτο!

Θέλει χαμόγελο, χαρά, πίστη, αισιοδοξία,

ο δρομος της μητρότητας είναι όλος μια θυσία!

Ας είναι κάθε σπιτικό γεμάτο με υγεία,

ετοιμαστείτε κι έρχονται μωρά στην καθεμία!"

ΧΑΧΑΧΑΧΑ, ελπίζω να σας άρεσε!

 

 

  • Μου αρέσει 12
  • Χαχα 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι ετσι θα κανω! Απλα παραξενεύομαι και τα θεωρώ αρνητικα γτ εγρφε οτι η αχνη γραμμη θεωρείτε αρνητική... Θα δουμε τις επόμενες ωρες μερες....

Εγώ πάντως δεν ξέρω πολλά για τα τεστ γιατί δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.Αλλά σκέφτομαι πως το τεστ γίνεται σκούρο όταν ανιχνεύει την ορμόνη. Όταν είναι αχνό σημαίνει πως έχει ανιχνεύσει λίγη ορμόνη. Σίγουρα η ορμόνη αυτή δεν φτάνει στα ίδια επίπεδα σε κάθε γυναίκα λίγο πριν την ωορρηξία. Σε άλλες ανεβαίνει πολύ, σε άλλες λιγότερο. Σίγουρα όμως σε όλες λίγο πριν την ωορρηξία φτάνει στα υψηλότερα επίπεδα. Οπότε ίσως εσένα να ανεβαίνει ως αυτό το σημείο που τα τεστ βγαίνουν άχνα, ίσως βέβαια σήμερα που θα ξανακάνεις να είναι πιο σκούρο, δεν ξέρουμε.Τώρα μπορεί αυτά που έγραψα να μην ισχύουν, αν κάποια κοπέλα ξέρει κάτι παραπάνω να με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

@linaa μου γλυκια, θα σου αφιερώσω ξεχωριστά μια απάντηση γιατί ταυτίζομαι πιο πολύ από όσο φαντάζεσαι, τόσο με τη χαρά σου όσο και με την αγωνία σου! :) Είναι απολύτως λογικό μετά από απώλεια να αγχωνόμαστε με την επόμενη κύηση. Όποιος δεν το έχει ζήσει δεν μπορεί απόλυτα να κατανοήσει τον φόβο που κρύβεται πίσω από τη χαρά, άραγε θα πάει καλά αυτή τη φορά; Ήρθε για να μείνει τώρα; Δε μπορεις να μην αγχωθεις, αλλα μπορεις να μαθεις να το διαχειριζεσαι, και συντομα θα χαλαρωσεις απο μονη σου.

Κατ' αρχάς σκέψου ότι ήρθε σύμφωνα με τις στατιστικες, πολύ σύντομα μετά την ατυχία! Πρώτο τέλειο σημάδι!! Δεύτερον, η χοριακή σου είναι φανταστική! Τρίτον, τα βυζιά δε μας αφορούν, είμαι κλεισμενη 12η εβδομαδα κι ακόμη τα ψάχνω!! Στην αρχή πέρασα τις πρώτες δυο βδομάδες με το θερμόμετρο στο στόμα και το σερβιετάκι στο μικροσκόπιο, ήθελα να βεβαιώνομαι ότι είχα καλές ενδείξεις. Μετά (με τη βοήθεια ψυχολόγου που είχα ξεκινήσει έτσι κι αλλιώς) έμαθα να επικεντρώνομαι σε ό,τι είχα ως δεδομένο στα χέρια μου και μονο σε ό,τι μπορούσα να ερμηνεύσω. Άφησα στην άκρη θερμόμετρο και άλλα εργαλεία του τρόμου, και σκεφτόμουν κάθε μέρα:

-έχω θετική χοριακή και αυξήθηκε καλά,

-το ότι ήμουν άτυχη την προηγούμενη φορά δεν έχει καμία σχέση με την τωρινή φορά, δεν συνδεονται με κανεναν τροπο

-ο γιατρός είναι καθησυχαστικός (και όχι μαγκωμένος όπως την προηγούμενη)

-ακούσαμε καρδούλα, οκ, πάμε παρακάτω (και σε κάθε υπέρηχο το ίδιο, ένα "μαξιλαράκι" που περάσαμε)

-αυτο το μωρό ήταν και είναι πολυπόθητο και οφείλω να του το "περνάω" κάθε μέρα, να του θυμίζω πόσο χαίρομαι που ήρθε, πόσο ποθώ να μείνει, πόσο γλυκά με κάνει και νιώθω. Στην αρχή το έκανα πιο "μηχανικά", του έγραφα ένα γραμματάκι, σιγοτραγουδούσα ένα τραγουδάκι για να το πιστεψω η ιδια. Μετά αυθόρμητα έφτιαξα ένα κουτάκι κι έβαλα μεσα το θετικό τεστ και τον πρώτο υπέρηχο. Πλέον του μιλάω (κι ας μην ακουει ακομη) και αισθανομαι οτι ειναι εκει, κι ας μην το νιωθω σωματικα. Με λίγα λόγια, κάνε σύνδεση, έλα σε επαφή! Συγκεντρώσου στην ύπαρξή του, γιατί ΥΠΑΡΧΕΙ, και όχι στον φόβο μήπως κάτι δεν πάει καλά.

Ό,τι θες να μου/μας μιλάς, θα δεις πόσο σύντομα θα αρχίσεις να έχεις όλο και πιο χειροπιαστα δεδομένα και θα νιώθεις όλο και πιο ήρεμη! Επισης, επειδη κι εγω ειχα γυρω στην 9η μερα συλληψη, βλεπουμε απ την αρχη μεγαλυτερο το εμβρυακι, συνολικα περιπου μια βδομαδα, πραγμα που συντελει στο να εισαι ακομη πιο ησυχη μεσα σου οτι βλεπεις την αναπτυξη εγκαιρα κ μειωνεται η αγωνια. Ποτε εχεις παλι ραντεβου;; Όλα θα πάνε καλά!! Πίστεψέ το γιατι συμβαινει :wub:

Συγγνωμη για το σεντονι κοριτσια μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Ασία είπε:

Δοκιμάσατε κάποια θεραπεία?με καλή διατροφή, άσκηση, διακοπή καπνίσματος και βιταμίνες γίνονται θαύματα.

@Μάντη Εγώ λέω να συνεχίσεις φυσικά επαφές. Μπορεί και αυτός ο κύκλος σου να είναι 30 ημερών. Υπάρχει περίπτωση αυτό το αχνό που βλέπεις να σημαίνει πως η ωορρηξία θα έρθει σε λίγες ώρες και να μην σκουρύνει άλλο στις επόμενες δοκιμές. Το λέω αυτό επειδή είναι ο πρώτος μήνας που δοκιμάζεις τα τεστ και δεν μπορείς να συγκρίνεις το πόσο σκούρο είναι από παλιά αποτελέσματα. Κατάλαβες τι εννοώ? Εγώ αυτό φοβάμαι και δεν τα αρχίζω χαχαχα μήπως τα κάνω τζάμπα και δεν βγάλω άκρη..

Έκανε θεραπεία με Nolvadex D και L karnitini μετά και με ομοιοπαθητικα έχει βελτιωθεί το σπέρμα. Τώρα τα τελειώνει και θα δούμε τι θα πάρει. Αύριο θα μιλήσω και εγώ με την γυνεκολογο να δω τι θα μου πει 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μ εκανα αλλο ενα αχνο τεστακι ωορρηξίας τωρα εχω κρατήσει και το πρωινο να δω αν γίνονται ποιο έντονα... Παντως εχω αποφασίσει περα απο τα τεστ οτι θα εχω επαφουλες αν γίνετε και εχουμε ορεξη καθημερινα και ελπιζω πετύχουμε...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ταλαιπωρουμαι από εντερικά αυτές τις μέρες εγώ μόνο και κανείς άλλος!Έχω διάρροια φούσκωμα αέρια γενικώς χάλια δλδ αν ήμουνα κοντά σε περίοδο θαλεγα είμαι έγκυος

Λέτε να απέκτησα πρόβλημα με το έντερο; Μήπως μετά τη βιοχημική απέκτησα κανένα θέμα;Ο γιατρός μου είχε πει τότε ότι δε χρειάζεται να κάνω κάτι μόνο αν δω ότι έχω κάποια διαταραχή στον κύκλο


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Βρε κορίτσια ταλαιπωρουμαι από εντερικά αυτές τις μέρες εγώ μόνο και κανείς άλλος!Έχω διάρροια φούσκωμα αέρια γενικώς χάλια δλδ αν ήμουνα κοντά σε περίοδο θαλεγα είμαι έγκυος

Και η μάμα μου έχει σήμερα!!!Εφαγε πολύ αυτές τις μέρες και σήμερα έτρωγε ρύζι!!Αν δεν είναι από φαγητό μπορεί να είναι ιωσούλα ή από στρεσσ το παθυαίνω και γω και πέρνω κάτι χάπια σε έξαρση που μου έχει δώσει ο γιατρός!!!Από την βιοχημική απόκλειετε να είναι!!!Πρόσεξε λίγο τη διατροφή αφού είχες διάρροια!!!Οχι γαλακτοκομικά,τηγανιτά!!Φάε πατατούλα,ρυζάκι φρυγανιές με κασέρι και πολύ καλή δουλειά κάνει το μαύρο τσαι(σταματάει τη διάρροια).

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα ! Σημερα ειμαι στη 13 μέρα και συνήθως εχω κυκλο 26 ημερών.... Λεω να κανω ενα τωρα ενα στις 3 και βλεπουμε.... 

Καλησπερα , κ εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια . να τα κανεις μετα τις 12 το μεσημερι ..

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Λετε να κανω δηλαδή ενα στις 2 και ενα στις 7;;; μπορει να παιζει ρολο οτι ειμαι κρυωμένη ;;;; λεω απο σημερα να ξεκινήσω απο καθημερινά απο σημερα και βλεπουμε.... Ευχαριστώ! !!

ναι να κανεις ενα στις 2 και στις 8 καλυτερα! ναι ξεκινα επαφες οπωσδηποτε ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@AntilaΚορίτσι μου φοβερή η μαντινάδα σου και οι συμβουλές σου στη λίνα μας!!!Και γω είμαι σίγουρη θα φοβαμαί!!Ειδικά στον πρωτο υπέρηχο είμαι σίγουρη στην αρχή θα έχω τα μάτια κλειστά!!Αλλά όπως λες πρέπει να το χαρούμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου, χαθηκαμε λογω εορτων ε?? μπηκα να σας διαβασω στα γρηγορα και να σας πω πως χθες κατι μου ανεφερε ο αντρας μου για μωρο και το συζητησαμε παλι το θεμα μας και μου ειπε οτι θελει και να τελειωνει μεσα απλα ειναι η δυναμη της συνηθειας τοσα χρονια να τραβιεται οταν νιωθει οτι ειναι κοντα και γι αυτο το παθαινει αυτο αλλα πιστευει πως θα ξεμπλοκαρει....αντε να δουμε ...παντως ειμαι πολυ αισιοδοξη και νιωθω οτι συντομα θα ερθει μωρακι....δεν ξερω γιατι αλλα ετσι νιωθω ;)

Μπραβο , πολυ καλα τα νεα σου  οποτε συντομα θα το πιασετε το μπεμπε!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπερα , κ εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια . να τα κανεις μετα τις 12 το μεσημερι ..

ναι να κανεις ενα στις 2 και στις 8 καλυτερα! ναι ξεκινα επαφες οπωσδηποτε ..

Η γραμμη συγκριτικά με τα δυο προηγούμενα που εχω κρατήσει ειναι ποιο σκουρα οποτε λογικα αυριο θα γινει ακομα ποιο εντονη ή το βραδυ σωστα;;; σας εχω πρήξει μωρεεε συγγνώμη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Εγω συνήθως εχω κυκλο 26 αλλα το προπροηγουμενο ειχα 30 μερες πρωτη φορα ισως και τωρα να κανω παλι 30 μερες! Οχι εχουμε επαφες μολις καθαριζω απο την περίοδο παρα μερα ετσι εκανα και τους προηγουμενους μηνες αλλα τιποτα τωρα ειπαμε να δοκιμασουμε καθημερινα μεχρι 16η μερα αναλογα και με τα τεστ...

Μαντη μου κ εγω καθε μερα το πηγα αυτον τον μηνα και βλεπουμε .. εαν ειχες 30 μερες κυκλο , μπορει κ αυτος να ειναι 30 οποτε ωορηξια 16-17 η να υπολογιζεις , ισως για αυτο σου βγαινουν αχνα τα τεστ τωρα. εγω με 28 κυκλο κανω 15η ωορηξια και με 29 μερες , κανω 16η συμφωνα με τα τεστ.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Έκανε θεραπεία με Nolvadex D και L karnitini μετά και με ομοιοπαθητικα έχει βελτιωθεί το σπέρμα. Τώρα τα τελειώνει και θα δούμε τι θα πάρει. Αύριο θα μιλήσω και εγώ με την γυνεκολογο να δω τι θα μου πει 

Α μπράβο!εύχομαι να δείτε κι άλλη άνοδο και να έρθει το μπεμπέ σύντομα και με φυσιολογικό τρόπο μέσα στο 18!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Η γραμμη συγκριτικά με τα δυο προηγούμενα που εχω κρατήσει ειναι ποιο σκουρα οποτε λογικα αυριο θα γινει ακομα ποιο εντονη ή το βραδυ σωστα;;; σας εχω πρήξει μωρεεε συγγνώμη...

ναι αν ειναι πιο σκουρη , πλησιαζει το θετικο τεστ ωορηξιας .μπορει αυριο να ειναι θετικο . ξεκινα επαφες !!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...