Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

19 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Εγώ την έχω κάνει και θα σου πω την αλήθεια είναι άσχημο πράγμα η σαλπιγγογραφια. Η σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο πάλι σου βάζουν ένεση για να σπάσει το αυγούλάκι απλά δεν σου δίνουν χάπια για παραγωγή παραπάνω από 1 αυγούλάκι. Δηλαδή πρόκληση ωορρηξίας σού κάνει έτσι και αλλιώς γιατί πρέπει να ξέρει ο γιατρός ακριβώς ποτέ θα σπάσει 

Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω σαλπιγγογραφια και να μην με απασχολήσει ποτέ αυτή η διαδικασία. Ααα δεν το ήξερα αυτό που είπες για την σπέρματεγχυση..νόμιζα πως γίνεται και χωρίς πρόκληση ωορρηξίας.σε πόνεσε η σαλπιγγογραφια? Το αποτέλεσμα ήταν καλό?ισχύει πως πονάει όταν υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω σαλπιγγογραφια και να μην με απασχολήσει ποτέ αυτή η διαδικασία. Ααα δεν το ήξερα αυτό που είπες για την σπέρματεγχυση..νόμιζα πως γίνεται και χωρίς πρόκληση ωορρηξίας.

Μακαρι να μην χρειαστεί κορίτσι μου και να σου έρθει το μπεμπε πολύ σύντομα 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παρεούλα!!!! Τυχερό να είναι το 2018 με υγεία!! Να αντέχουμε στα δύσκολα και να χαιρόμαστε με την καρδιά μας και να εκτιμούμε όλα εκεινα τα όμορφα που υπάρχουν ηδη στη ζωή μας! 

Αυτη είναι η χρονιά μας κοριτσάκια.. όλες θα γίνουμε μανουλες!!! ❤ Να περάσετε υπέροχα με τις οικογένειές σας!


 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Μακαρι να μην χρειαστεί κορίτσι μου και να σου έρθει το μπεμπε πολύ σύντομα 

Δεν ισχύει ότι αν σε πονάει η σαλπιγγογραφια έχεις πρόβλημα γιατί εγώ πονεσα πάρα πολύ αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εγώ ποναω πολύ και στην περίοδο και μάλλον έχει σχέση γιατί και στη σαλπιγγογραφια πονουσε σαν να είχα περίοδο άσε που δεν μου είχαν πει να πάρω κανένα χάπι πιο πριν. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, linaa είπε:

ειναι το πρωτο μου αλλα η δευτερη εγκυμοσυνη. λοιπον εγω εχω κυκλο απο 24 εως 26 κ καμια φορα 28 μερες. τελος παντων εγω πριν τα τεστακια ωορηξιας  ξεκινουσα επαφες περιπου την 7η μερα κ το πηγαινα μερα παρα μερα. οταν ομως πηρα τα τεστακια κ ειδα λιγο οτι ωορηξια μπορει να κανω απο 8 9 10 11 κ 12 μερα ειχα βρει ωορηξιες αλλαξα συστημα ξεκινουσα επαφες ακριβως μολις τελειωνε η περιοδος κ το πηγαινα σχεδον καθε μερα αντε να εχανα μια μερα στο ενδιαμεσο μεχρι να βρω ωορηξια κ το συνεχιζα κ δυο μερες μετα την ωορηξια για σιγουρια ετσι μου εκατσαν κ οι δυο εγκυμοσυνες. 

Πολύ καλό κύκλο είχες εσύ, είσαι από τις τυχερές νομίζω, πως και αποφάσισες να δοκιμάσεις τα τεστ ωορρηξίας?Τα χρησιμοποίησες καιρό?

πρίν από 41 λεπτά , BettySt είπε:

Δεν ισχύει ότι αν σε πονάει η σαλπιγγογραφια έχεις πρόβλημα γιατί εγώ πονεσα πάρα πολύ αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εγώ ποναω πολύ και στην περίοδο και μάλλον έχει σχέση γιατί και στη σαλπιγγογραφια πονουσε σαν να είχα περίοδο άσε που δεν μου είχαν πει να πάρω κανένα χάπι πιο πριν. 

Μμ κατάλαβα... σημασία έχει πως δεν είχες κάποιο πρόβλημα. Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών σου είπε ο γιατρός να την κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Πολύ καλό κύκλο είχες εσύ, είσαι από τις τυχερές νομίζω, πως και αποφάσισες να δοκιμάσεις τα τεστ ωορρηξίας?Τα χρησιμοποίησες καιρό?

Μμ κατάλαβα... σημασία έχει πως δεν είχες κάποιο πρόβλημα. Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών σου είπε ο γιατρός να την κάνεις?

Μετά από 1.5 χρόνο περίπου γιατί ήθελα να κάνω την σπερματεγχυση 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσάκια μου γλυκά Καλή χρονιά!!!Ευχόμαι σε σας και τις οικογενείες σας μια χρονιά με υγεία,ωραίες στιγμές και όλα τα ονείρα σας να πραγματοποιηθούν!!!Οι εγκυούλες μας να έχουν μια υπέροχη γέννα και τα υπόλοιπα κοριτσάκια με σποράκι στη κοιλίτσα!!!!

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Την έχεις κάνει δηλαδή?Είσαι έγκυος η συνεχίζεις προσπάθειες?

Δυστυχώς είμαι στις προσπάθειες. Ναι την έκανα το καλοκαίρι 

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Δυστυχώς είμαι στις προσπάθειες. Ναι την έκανα το καλοκαίρι 

Του καλοκαίρι εννοούσα τη σαλπιγγογραφια. Σπερματεγχυση έκανα μία τον Οκτώβρη και μία το Δεκέμβριο αλλά τίποτα 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@marillia @caramel_83 @Ungry girl @alina80 @linaa. @orianna  @Δήμητρα1988 @elenakii22 @Ani ani @CME2205 @Vila. @Μαρθα Κ  @ada32 @kido @Ασία @Garifalia1 @Dimitr@17 @ntemiiiiii @Alekagala @modena @Χαρά Τριανταφυλλακι. @Τονι@ @KalStyl  @ΓΙΩΤΑ78  @andrianni @noni90 @ellilaw @Μάντη @Antila @ritaki13 @BettySt@oneira_glyka @Κοννυ @Smile89 @anemoni1989 @giota@

Καλή Χρονιά γλυκά φιλαράκια και σε όλες τις κοπελες που μας διαβάζουν και ξέχασα να βάλω το ονοματάκι τους :Pειμαστε και πολλές!!!!

όλη  παρεούλα μας ας είναι το 2018 με κοιλιτσες και μωράκια στην αγκαλια..Υγεία ευτυχία δυναμη και πολλά θετικά τεστακια!!!Να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας που μας στηρίζουν σε κάθε μας βήμα.

 

Κοριτσια μου Χρονια πολλα Καλη Χρονια με υγεια σε ολα τα κοριτσια ευχομαι με πολλα πολλα +++τεστακια!!! 

Συγχαρητηρια και στην @linaa που ειναι η τελευταια εγκυουλα του 2017.. Σας εχω χασει λιγο τον τελευταιο μηνα..αλλα θα σας προλαβω..χιχι!! 

Με ενα πονο σε ολες εμας τις εγκυουλες του 2018!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , BettySt είπε:

Δυστυχώς είμαι στις προσπάθειες. Ναι την έκανα το καλοκαίρι 

Του καλοκαίρι εννοούσα τη σαλπιγγογραφια. Σπερματεγχυση έκανα μία τον Οκτώβρη και μία το Δεκέμβριο αλλά τίποτα 

Γιατί κάνατε σπέρματεγχυση αν επιτρέπεται?Εσύ τι κύκλο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2017 at 5:15 ΜΜ, linaa είπε:

ειναι το πρωτο μου αλλα η δευτερη εγκυμοσυνη. λοιπον εγω εχω κυκλο απο 24 εως 26 κ καμια φορα 28 μερες. τελος παντων εγω πριν τα τεστακια ωορηξιας  ξεκινουσα επαφες περιπου την 7η μερα κ το πηγαινα μερα παρα μερα. οταν ομως πηρα τα τεστακια κ ειδα λιγο οτι ωορηξια μπορει να κανω απο 8 9 10 11 κ 12 μερα ειχα βρει ωορηξιες αλλαξα συστημα ξεκινουσα επαφες ακριβως μολις τελειωνε η περιοδος κ το πηγαινα σχεδον καθε μερα αντε να εχανα μια μερα στο ενδιαμεσο μεχρι να βρω ωορηξια κ το συνεχιζα κ δυο μερες μετα την ωορηξια για σιγουρια ετσι μου εκατσαν κ οι δυο εγκυμοσυνες. 

Οπότε κ με κάθε μέρα γίνεται δουλειά. Γτ οι περισσότεροι γιατροι σου λένε μερα παρά μερα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...