Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, BettySt είπε:

Αααα, έχεις χάσει τα νέα! Δυστυχώς εχτές με πρόλαβε η περίοδος, δεν με άφησε να κάνω το τεστακι μου :(

Κριμα βρε κοριτσι αντε τον επομενο παρεούλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλησπέρα σας!Απορία σχετική με τα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση..έχει τύχει ποτέ σε κάποια, να εμφανιστούν καφέ υγρά 4-5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και να ακολούθησε εγκυμοσύνη; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

εχεις πολυκοιστικες θυμισε μου .. μηπως κανεις αργοτερα βρε σε αυτον τον κυκλο ωορηξια??? κ επισης υπαρχει περιπτωση το ωοθηλακιο να σκασει κ μικροτερο πχ 17 -19 χιλιοστα

Έχω την εικόνα πολυκ. στην αριστερή ωοθηκη ..  Α δεν το ήξερα,νόμιζα ότι σπάει πάνω από 20..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , BettySt είπε:

Ναιιι! !! Το 18 νομίζω είναι η χρονιά μας 

Εεε ναι που θα μας παει???!!! Αρκεί να επικεντρωθούμε στο στοχο μας!!! Και με λιγο τύχη ολα θα πανε κατ ευχήν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετοιμασίες διαβάζω... Μπακλαβαδες, βασιλόπιτες, τραπεζωματα ... Ώραια πράγματα!!! Μπράβο βρε κορίτσια!! Κι εμείς σε αυτόν το ρυθμο, οργάνωσα ρεβεγιόν στο σπίτι με γονείς και πεθερικά και προσπαθω να τα ετοιμάσω όλα να μην τρέχω τελευταία στιγμή. Τουλάχιστον με όλα αυτά ξεχνιέμαι κιόλας και περνάνε οι μέρες πιό γρήγορα!

Άντε αρχίζουμε να μετράμε ώρες αντίστροφα για το 18 .. αυτή θα είναι η χρονιά μας!!!!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!! Έχω καιρό να σας γράψω αλλά βρίσκω ευκαιρία να σας διαβάσω... Συγχαρητήρια στις νέες εγκυουλες μακάρι να διαβάζουμε μόνο τέτοια νέα!!! :) εγώ σας γράφω από εξωτερικό μιας κ είμαστε διακοπές.... Βρίσκομαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης περίμενα Πέμπτη- παρασκευή και ευτυχώς ακόμη τίποτα... Πονάει η μέση μου έχω καούρα στο στομάχι κ αισθάνομαι ένα φούσκωμα αλλά ευτυχώς δεν νιώθω τους γνωστούς πόνους στην κοιλιά! Λέτε να είμαι τυχερή κ να το τσακώσαμε???

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , WannaBeMother είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!! Έχω καιρό να σας γράψω αλλά βρίσκω ευκαιρία να σας διαβάσω... Συγχαρητήρια στις νέες εγκυουλες μακάρι να διαβάζουμε μόνο τέτοια νέα!!! :) εγώ σας γράφω από εξωτερικό μιας κ είμαστε διακοπές.... Βρίσκομαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης περίμενα Πέμπτη- παρασκευή και ευτυχώς ακόμη τίποτα... Πονάει η μέση μου έχω καούρα στο στομάχι κ αισθάνομαι ένα φούσκωμα αλλά ευτυχώς δεν νιώθω τους γνωστούς πόνους στην κοιλιά! Λέτε να είμαι τυχερή κ να το τσακώσαμε???

Αχ τι ωραία!! Σε ποιο μέρος είσαι?  Να περάσετε υπέροχα! Τα συμπτώματα σου είναι πολύ θετικά!! Πάρε αύριο ένα τεστακι να κάνεις! Αν βγει θετικό θα είναι η πιο όμορφη ανάμνηση από το ταξίδι!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Αχ τι ωραία!! Σε ποιο μέρος είσαι?  Να περάσετε υπέροχα! Τα συμπτώματα σου είναι πολύ θετικά!! Πάρε αύριο ένα τεστακι να κάνεις! Αν βγει θετικό θα είναι η πιο όμορφη ανάμνηση από το ταξίδι!

Είμαστε στη Μάλτα!!! Δεν θέλω να κάνω τεστ ακόμη γιατί φοβάμαι μην βγει αρνητικό... Έχω κάνει τόσα τεστ στο παρελθόν κ έχω απογοητευτεί πολύ!! Αν και έχω σταθερό κύκλο λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμη να σιγουρεψω την καθυστέρηση!!! Επίσης έχω πολλά λευκά υγρά κ κάποιες φορές σαν να κιτρινίζουν... Φοράω σερβιετακι γιατί λερώνω συνεχώς το εσώρουχο... Υπάρχει περίπτωση αυτό να είναι σύμπτωμα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , WannaBeMother είπε:

Είμαστε στη Μάλτα!!! Δεν θέλω να κάνω τεστ ακόμη γιατί φοβάμαι μην βγει αρνητικό... Έχω κάνει τόσα τεστ στο παρελθόν κ έχω απογοητευτεί πολύ!! Αν και έχω σταθερό κύκλο λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμη να σιγουρεψω την καθυστέρηση!!! Επίσης έχω πολλά λευκά υγρά κ κάποιες φορές σαν να κιτρινίζουν... Φοράω σερβιετακι γιατί λερώνω συνεχώς το εσώρουχο... Υπάρχει περίπτωση αυτό να είναι σύμπτωμα?

κ εγω ειχα λευκα υγρα μετα την μερα της αναμενομενης περιοδου σαν αυτα που εχω μετα την ωορηξια. την μερα που περιμενα περιοδο ειχα διαφανα σαν ωορηξιας. 

1 hour ago, ada32 είπε:

Έχω την εικόνα πολυκ. στην αριστερή ωοθηκη ..  Α δεν το ήξερα,νόμιζα ότι σπάει πάνω από 20..

το ιδανικο ειναι να σπασει εκει στα 20-21 αλλα καποια σπανε πιο νωρις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καλέ τι είναι αυτα που λες; τι απογοητευση; μια χαρά εισαι.δεν ισχυει οτι πρεπει να ειναι 16 τη 13η μέρα. Απλα θα γινει 2 μέρες πιο μετα περιπου η ωορ. Ο γιατρός πότε σου είπε οτι θα γίνει η ωορ.; σου ειπε οτι ειναι ανησυχητικό; επίσης καλό ήταν να ξαναπας από Τετάρτη ή Πέμπτη να δείτε οτι οντως εγινε για να πειστείς οτι δεν εγινε κύστη. Στα λέω γιατι νομίζω εχω γινει ειδικη στους υπερηχους...αν θυμασαι κ το ιστορικο μου. Δε σου ειπε ποτε να ξεκινήσετε επαφες;

Όχι δεν μου είπε τίποτα το ανησυχητικό,Απλα μου είπε σε 4 μέρες ωορηξία,Δηλαδή Τρίτη περιπου. Λέω να πάω Τετάρτη να δω αν εγινε.. Εχω κ 2 τεστ ωορηξιας Τελευταία,θα κάνω αύριο Και μεθαύριο ..κ βλέπουμε..  Εντωμεταξύ ,η τρελη όρεξη Που είχα για τρελίτσες ,μου πέρασε.. Πολυ περίεργο.. 

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

επισης βρε @ada32 αν θελεις να κανεις σπερματενχυση να την κανεις σε φυσικο κυκλο θελει δεν θελει ο γιατρος σου εσυ αποφασιζεις δεν ειναι δα κ τοσο τρομερο να το κανεις αφου εχεις λογο. ο γιατρος σου σου ειπε οχι για να μην σε ανχωσει προφανως αλλα κ ο γιατρος δεν εχει το ανχος κ την στεναχωρια σου οποτε σιγουρα το βλεπει μονο πρακτικα το θεμα . 

Αυτό ακριβώς! Αφού εγω το αποφάσισα ,Δεν του πέφτει λόγος.. Εξαλλου τον Φεβρουάριο κλείνω 1 χρόνο προσπαθειών.. Ε δεν αντέχω άλλο

9 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Fake it till you make it, που λένε οι Αμερικάνοι. Δε γίνεται να το αφήσω να μου χαλάσει όλη τη ζωή μου. Σήμερα έχει γενέθλια ο καλός μου. Το πρωί έπινα τον καφέ μου και έτρωγα τούρτα (πάντα βοηθάει η σοκολάτα) και τον έβλεπα στην κουζίνα να φτιάχνει μπακλαβά. Και εκείνη τη στιγμή εννιωσα πραγματικά ευτυχισμένη. Για μια στιγμή. Αυτό είναι η ζωή. Μικρές στιγμές. Που για πολύ καιρό τώρα τις χάνω. Δεν απολάμβανα τίποτα γιατί το μυαλό μου ήταν συνέχεια κολλημένο -σε ποια μέρα είμαι, πόσες μέρες μέχρι την περίοδο, πονάει η κοιλιά μου, τι σημαίνει ένα σπυράκι, γιατί εβηξα και μήπως που ένιωσα νυστα σημαίνει κάτι; Ξέρω καλά ότι οι περισσότερες καταλαβαινετε τι λέω. Και όσο ασχολούμαστε με όλα αυτά χάνουμε τα πράγματα που έχουμε ήδη. 

Ναι, θέλω όσο τίποτα ένα μωρό. Αλλά και που έκλαιγα συνέχεια δυο μέρες τα Χριστούγεννα, τι πέτυχα; Μήπως ήρθε το μωρό; Όχι. Οπότε; Θα κάνω ότι μπορώ και ότι αντέχω για να το αποκτήσω. Αλλά στο μεσοδιάστημα θα ζω τη ζωή μου. Θα περνάω χρόνο με τα αγαπημένα μου πρόσωπα, και θα είμαι εκεί. Πραγματικά εκεί, σώμα και πνεύμα (όχι να  προσπαθώ να "εντοπίζω" συμπτώματα). Και θα χαίρομαι ότι έχω. Και θα έρθει και το μωρό. 

Ναι συμφωνώ μαζί Σου.. Εγώ τους 6 μήνες που προσπαθούσαμε ,ήμουν στον κόσμο μου για αυτό το θέμα...χαχαχα κ έμεινα από το πουθενά! Εγώ το έχω ξανά πει,να μην ψάχνουμε συμπτώματα κ κατευθείαν τεστ πριν την καθυστέρηση. Είναι υπερβολικό.. Χαλάρωσε ,να έχετε επαφές κ κάποια στιγμή θα έρθει κ το μωρό. 

9 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Τι αλλο να ρωτήσω.με κάλυψες! Καλά ακουγονται ολα αυτά! Μέχρι πόσες προσπάθειες; λογικά όπως κ φυσιολογικά; εσυ πιστευω με την τριτη να εισαι τυχερούλα!

Σκέφτηκα κ κατι αλλο. Η τιμή ειναι για το μικροβιολογικό; ο γυναικολόγος την κάνει; αρα πληρώνεις κ εκει;

Εμένα ο γυναικολογος θέλει 100 και 100 το μικροβιολόγικο . δεν είναι πολύ ακριβά για αυτό θέλω να την κάνω

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WannaBeMother είπε:

Είμαστε στη Μάλτα!!! Δεν θέλω να κάνω τεστ ακόμη γιατί φοβάμαι μην βγει αρνητικό... Έχω κάνει τόσα τεστ στο παρελθόν κ έχω απογοητευτεί πολύ!! Αν και έχω σταθερό κύκλο λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμη να σιγουρεψω την καθυστέρηση!!! Επίσης έχω πολλά λευκά υγρά κ κάποιες φορές σαν να κιτρινίζουν... Φοράω σερβιετακι γιατί λερώνω συνεχώς το εσώρουχο... Υπάρχει περίπτωση αυτό να είναι σύμπτωμα?

Τι ωραία! Ειμασταν κι εμείς πέρυσι το καλοκαίρι στη Βαλέτα! Όπως νιώθεις εσύ καλύτερα κορίτσι μου! Όπως και να έχει εύχομαι ένα μεγάλο +    Τα συμπτώματα σου πάντως είναι από τα πολύ θετικά!

@ada32 να σε ρωτήσω κάτι? Έχεις κάνει σαλπιγγογραφια? Εγώ φοβάμαι ότι τώρα που θα πάω και αφού κλείσαμε χρόνο προσπαθειών το πιό πιθανό είναι να μου πει για αυτή την εξέταση.. συγνώμη που ρωτάω αλλά επειδή είμαστε πολλές δεν θυμάμαι αν το είχες αναφέρει κάποια στιγμή.

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2017 at 2:59 ΜΜ, Μάντη είπε:

10.5 εκατομμύρια ανα ml... Τωρα παίρνει βιταμινες profertil.. Και εγω εχω ενδομητριωση.. Κάναμε καλλιέργεια και έδειξε λιγες αποικίες εντεροκοκου στο μικροβιολογικο μας ειπαν οτι και σε αλλα δειγματα εμφανίζεται αυτο το μικροβιο και οτι μπορει να οφείλετε σε λαθος πλύσιμο και οτι τις περισσοτερες φορες οταν ξανα κανουν καλλιέργεια δεν εμφανίζετε κατι.. Αλλα ο ουρολογος μας εδωσε αντιβίωση για σιγουριά... Αλλα δεν μας ειπε οτι ειναι ανησυχητικό... 

Εσυ παίρνεις καποια χαπια για να φτιαξει ο κυκλος σ;;; εχετε σκεφτεί για σπερματεγχυση;;;

Εντάξει, δεν είναι και τραγικός αριθμός αυτός. Με τις συγκεκριμένες βιταμίνες θα ανέβει, θα δεις..μερικές φορές η ύπαρξη μικροβίων επηρεάζει τον αριθμό..Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα για να φτιάξει ο κύκλος. Μόνο αντισυλληπτικά μου είχε προτείνει παλιά ο γιατρός αλλά ποτέ δεν πήρα και τώρα προφανώς και δεν υπάρχει λόγος να πάρω.. η μόνη μέθοδος που έχω σκεφτεί είναι η πρόκληση ωορρηξίας, μιας και το θέμα μας είναι με την ωορρηξία..νομίζω πως την σπέρματεχυνση την προτείνουν όταν υπάρχει θέμα με το σπέρμα.

On 29/12/2017 at 3:36 ΜΜ, Μάντη είπε:

Ποιες βιταμινες παίρνατε εσεις;;; γυρη κανει καλο;;;;;; ναι στον αριθμο εχουμε το θεμα κινητικότητα σχετικα καλη... Το ουρεοπλασμα το βρίσκεις στην καλλιέργεια ; α και εχουμε πολλες καλες μορφες ετσι μας ειπαν!

Το ουρεόπλασμα το είχαμε κι εμείς και μας είχε επηρεάσει πάρα πολύ τον αριθμό.. Δεν φαίνεται με την απλή καλλιέργεια σπέρματος, θέλει ειδική καλλιέργεια. Πολλοί δεν το ξέρουν αυτό!

On 29/12/2017 at 7:05 ΜΜ, andrianni είπε:

 

@Ασία γιατί δεν μπορείς να παραλάβεις μήνυμα;

Δεν ξέρω γιατί...Δεν μου ήρθε τίποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ασία είπε:

Εντάξει, δεν είναι και τραγικός αριθμός αυτός. Με τις συγκεκριμένες βιταμίνες θα ανέβει, θα δεις..μερικές φορές η ύπαρξη μικροβίων επηρεάζει τον αριθμό..Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα για να φτιάξει ο κύκλος. Μόνο αντισυλληπτικά μου είχε προτείνει παλιά ο γιατρός αλλά ποτέ δεν πήρα και τώρα προφανώς και δεν υπάρχει λόγος να πάρω.. η μόνη μέθοδος που έχω σκεφτεί είναι η πρόκληση ωορρηξίας, μιας και το θέμα μας είναι με την ωορρηξία..νομίζω πως την σπέρματεχυνση την προτείνουν όταν υπάρχει θέμα με το σπέρμα.

Το ουρεόπλασμα το είχαμε κι εμείς και μας είχε επηρεάσει πάρα πολύ τον αριθμό.. Δεν φαίνεται με την απλή καλλιέργεια σπέρματος, θέλει ειδική καλλιέργεια. Πολλοί δεν το ξέρουν αυτό!

Λεω να ξανα κανουμε μια καλλιέργεια να να ζητήσω και ουρεοπλασμα.. Εσάς εφυγε;;; Είχατε ανώμαλες μορφες στο σπερμοδιαγραμμα;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΤΑ ΠΟΎΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ?

Αρχιμηνιά κι Αρχιχρονιά
ψηλή μου δεντρολιβανιά
κι αρχή καλός μας χρόνος
εκκλησιά με τ' άγιο θρόνος.

Αρχή που βγήκε ο Χριστός
άγιος και Πνευματικός,
στη γη να περπατήσει
και να μας καλοκαρδίσει.

Αγιος Βασίλης έρχεται,
και δεν μας καταδέχεται,
από την Καισαρεία,
συ' σαι αρχόντισσα κυρία.

Βαστά εικόνα και χαρτί
ζαχαροκάρνο, ζυμωτή
χαρτί και καλαμάρι
δες και με-δες και με το παλικάρι.

Το καλαμάρι έγραφε,
τη μοίρα του την έλεγε
και το χαρτί-και το χαρτί ομίλει
Άγιε μου-άγιε μου καλέ Βασίλη.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟ 2018 ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΌΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ......♡♡♡ ......... 

Υγεία _αγάπη _ειρήνη_ ευτυχία_ μυαλό δημιουργικότητα και αμέτρητα μωράκια ....

  • Μου αρέσει 7

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...