Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , andrianni είπε:

Να ρωτησω: τι κερδίζεις με τη σπερματεγχυση; ο προηγ.γιατρος μου ειχε πει οτι βοηθας να παρι λίγο πιο γρηγορα κ αμεσα το σπερμα κ μου το προτεινε.Γίνεται κ βελτίωση_επεξεργασια πριν το βαλουν;Τώρα ο γιατρος δεν μου το εχει συστησει

Να ρωτήσω κ όποια κοπελα ξερει να μας πει το κόστος σπερματέγχυσης; γιατί νομίζω ειναι πολλά κ αν κανεις 3-4 πάει! 

Επίσης εγώ αν στους 6 κύκλους δεν μείνω με την προκληση απο χάπια πάμε για αλλους 6 προκληση με ενεσεις.ξερω οτι κ αυτα ειναι πολλά. Μηπως ξέρει κάποια κοπέλα;

Για αρχή σκεφτομαι αν δεν κατσει κ τωρα την επόμενη να αρχισω πάλι ινοφερτ κ να παρω κ το κολπικό υγρο που βοηθαει να διεισδύσει το σπέρμα...

Στη σπερματεγχυση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια και τα τοποθετούν σε ιδικο υγρό, μετά τα βάζουν στη μήτρα έτσι δεν χρειάζεται να περασει το σπέρμα από το τραχηλο που είναι καλό γιατί έτσι το σπέρμα δεν συναντάει τη τραχηλικη βλεννη οποία μπορεί να είναι εχθρικη εναντίον του. Άλλο συν είναι ότι όλη η διαδικασία γίνεται τη σωστή στιγμή και αν δεν έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιτυχίας. Αν έχεις άλλες απορίες ρώτα - έχω γίνει ειδική στο θέμα :)

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Στη σπερματεγχυση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια και τα τοποθετούν σε ιδικο υγρό, μετά τα βάζουν στη μήτρα έτσι δεν χρειάζεται να περασει το σπέρμα από το τραχηλο που είναι καλό γιατί έτσι το σπέρμα δεν συναντάει τη τραχηλικη βλεννη οποία μπορεί να είναι εχθρικη εναντίον του. Άλλο συν είναι ότι όλη η διαδικασία γίνεται τη σωστή στιγμή και αν δεν έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιτυχίας. Αν έχεις άλλες απορίες ρώτα - έχω γίνει ειδική στο θέμα :)

Τι αλλο να ρωτήσω.με κάλυψες! Καλά ακουγονται ολα αυτά! Μέχρι πόσες προσπάθειες; λογικά όπως κ φυσιολογικά; εσυ πιστευω με την τριτη να εισαι τυχερούλα!

Σκέφτηκα κ κατι αλλο. Η τιμή ειναι για το μικροβιολογικό; ο γυναικολόγος την κάνει; αρα πληρώνεις κ εκει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Τι αλλο να ρωτήσω.με κάλυψες! Καλά ακουγονται ολα αυτά! Μέχρι πόσες προσπάθειες; λογικά όπως κ φυσιολογικά; εσυ πιστευω με την τριτη να εισαι τυχερούλα!

Αν είναι σε φυσικό κύκλο μπορείς να κάνεις όσες θέλεις, αν είναι με φάρμακα  (κλομιφαινη άσε πούμε )μπορείς να κάνεις 6 . Εσύ που κάνεις πρόκληση με φάρμακα είναι σαν να έχεις κάνει μισή σπερματεγχυση. Τι φάρμακα περνεις για την πρόσκληση; 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , BettySt είπε:

Αν είναι σε φυσικό κύκλο μπορείς να κάνεις όσες θέλεις, αν είναι με φάρμακα  (κλομιφαινη άσε πούμε )μπορείς να κάνεις 6 . Εσύ που κάνεις πρόκληση με φάρμακα είναι σαν να έχεις κάνει μισή σπερματεγχυση. Τι φάρμακα περνεις για την πρόσκληση; 

Παίρνω σερπαφαρ. Αν δεν προκύψει πρέπει να κάνω κ την αλλη μιση! Θα μου πει κ ο γιατρός. Αν κ μετα τις 6 μου είπε οτι εχουμε αλλες 6 με ενέσεις! Ο γυναικολόγος την κάνει την σπερματεγχ.;

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , andrianni είπε:

Παίρνω σερπαφαρ. Αν δεν προκύψει πρέπει να κάνω κ την αλλη μιση! Θα μου πει κ ο γιατρός. Αν κ μετα τις 6 μου είπε οτι εχουμε αλλες 6 με ενέσεις! Ο γυναικολόγος την κάνει την σπερματεγχ.;

 

 

 

 

 

 

Ναι ο γυνεκολογος την  κάνει. Η επεξεργασία του σπέρμα την κάνει μικροβιολογοσ. Τα σερπαφαρ δεν είναι παρόμοια με τα κλομιφαινη;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@alina80 και εγώ έχω χάσει το μυαλό μου σε σημείο χάνω κινητά ξεχνάω πράγματα όλο σκέφτομαι αυτό!αυτό τον μήνα δεν ξέρω και σε ποια μέρα είμαι.καποια στιγμη σκέφτηκα άραγε σε ποια μέρα είμαι αλλά μετα λέω δεν με νοιάζει πλέον και δεν άνοιξα καν το ημερολόγιο προχωράω στα τυφλά.άφησα το όνειρο μου στο πίσω μέρος του μυαλού μου..δεν θέλω να το σκέφτομαι συνέχεια.

Το ότι φτιάχνει ο άντρας σου μπακλαβά με ξεπερνάει!!χαχα

@marillia τι κάνεις φίλη μου??

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

τι κάνεις φίλη μου??

Γειά σου κοριτσάκι μου!!Εκανα δουλειές και πήγα μάρκετ και μου ρθε πολύ αίμα!!Χτες είχα πονοκέφαλο και λίγο αναγούλα από πόνο!!!Ηταν δυναμική η τελευταία πρίοδος του χρόνου χχαχχα!!!Τώρα κάθομαι στον καναπέ!!Εσείς πως περνάτε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι ο γυνεκολογος την  κάνει. Η επεξεργασία του σπέρμα την κάνει μικροβιολογοσ. Τα σερπαφαρ δεν είναι παρόμοια με τα κλομιφαινη;

Το ιδιο ακριβώς είναι.σερπαφαρ-clomid τα ιδια ειναι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , marillia είπε:

Γειά σου κοριτσάκι μου!!Εκανα δουλειές και πήγα μάρκετ και μου ρθε πολύ αίμα!!Χτες είχα πονοκέφαλο και λίγο αναγούλα από πόνο!!!Ηταν δυναμική η τελευταία πρίοδος του χρόνου χχαχχα!!!Τώρα κάθομαι στον καναπέ!!Εσείς πως περνάτε?

Ε ναι να φύγει ο χρόνος με βαρβατη περίοδο!!εγώ από εχθές δεν είμαι πολύ καλά έτσι σαν ταχυκαρδίες νιώθω σαν να χτυπάει μπουπ μπουπ η καρδιά μου!!πηγαμε σήμερα το πρωι πήραμε κάποια δωράκια που θέλαμε γενικά ήσυχα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nati85 είπε:

@alina80 και εγώ έχω χάσει το μυαλό μου σε σημείο χάνω κινητά ξεχνάω πράγματα όλο σκέφτομαι αυτό!αυτό τον μήνα δεν ξέρω και σε ποια μέρα είμαι.καποια στιγμη σκέφτηκα άραγε σε ποια μέρα είμαι αλλά μετα λέω δεν με νοιάζει πλέον και δεν άνοιξα καν το ημερολόγιο προχωράω στα τυφλά.άφησα το όνειρο μου στο πίσω μέρος του μυαλού μου..δεν θέλω να το σκέφτομαι συνέχεια.

Το ότι φτιάχνει ο άντρας σου μπακλαβά με ξεπερνάει!!χαχα

@marillia τι κάνεις φίλη μου??

Και όχι επειδή είναι άντρας μου, αλλά φτιάχνει τον καλύτερο μπακλαβά που έχω φάει ποτέ. Όλα τα φύλλα εξίσου τραγανά και εξίσου σιροπιασμένα. Άσε, αυτή τη στιγμή στο τραπέζι έχουμε δύο ταψιά! Άντε να χάσω κάνα κιλό μετά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας όμορφες!!! Τι κάνετε!!! Εγω ψιλο φλιαρα αυτές οι μέρες και ψιλό βαρετα!!! Εχω τετοιο άγχος να περάσουν αυτες οι μέρες να παω στο γιατρο να κανω το σερβις στο αμαξι χαχαχαχα!! Φφφ κουράστηκα!!! @alina80 υπεροχος ο αντρουλης σου μονο και μονο που κάθεται να ασχοληθεί με τον μπακλαβα!!και ειναι και σουπερ!!! @BettySt τι έγινε εκανες τεστακι???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Και όχι επειδή είναι άντρας μου, αλλά φτιάχνει τον καλύτερο μπακλαβά που έχω φάει ποτέ. Όλα τα φύλλα εξίσου τραγανά και εξίσου σιροπιασμένα. Άσε, αυτή τη στιγμή στο τραπέζι έχουμε δύο ταψιά! Άντε να χάσω κάνα κιλό μετά...

Καλά ναι πως να συγκρατηθεις με το ταψί μπροστά σου!!γεια σου αλινο με τους μπακλαβαδες σου!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ungry girl είπε:

Γεια σας όμορφες!!! Τι κάνετε!!! Εγω ψιλο φλιαρα αυτές οι μέρες και ψιλό βαρετα!!! Εχω τετοιο άγχος να περάσουν αυτες οι μέρες να παω στο γιατρο να κανω το σερβις στο αμαξι χαχαχαχα!! Φφφ κουράστηκα!!! @alina80 υπεροχος ο αντρουλης σου μονο και μονο που κάθεται να ασχοληθεί με τον μπακλαβα!!και ειναι και σουπερ!!! @BettySt τι έγινε εκανες τεστακι???

Αααα, έχεις χάσει τα νέα! Δυστυχώς εχτές με πρόλαβε η περίοδος, δεν με άφησε να κάνω το τεστακι μου :(


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλά ναι πως να συγκρατηθεις με το ταψί μπροστά σου!!γεια σου αλινο με τους μπακλαβαδες σου!

Μόλις χτύπησα ένα κομματάκι. Ευτυχώς το φτιάχνει μόνο στις γιορτές...χαχαχα.

Έβαλα και τη βασιλόπιτα μου να ψήνεται. Μοσχομυριζει!

Αύριο και μεθαύριο τι θα κάνετε; Εγώ για αύριο βράδυ θέλω να κάτσω σπίτι με τις πιτζάμες μου. Και να κοιμηθώ νωρις. Γιατί τη Δευτέρα έχω καλέσει τους γονείς μου και τη γιαγιά μου, την πεθερά και την κουνιάδα μου. Έχω μαγειρέματα και κούραση λοιπόν (ελπίζω τελευταία χρόνια. Του χρόνου να έχω μωράκι ή έστω να είμαι γκαστρούλα και να μην κάνω τίποτα. Να τους έχω όλους να με φροντίζουν!)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Μόλις χτύπησα ένα κομματάκι. Ευτυχώς το φτιάχνει μόνο στις γιορτές...χαχαχα.

Έβαλα και τη βασιλόπιτα μου να ψήνεται. Μοσχομυριζει!

Αύριο και μεθαύριο τι θα κάνετε; Εγώ για αύριο βράδυ θέλω να κάτσω σπίτι με τις πιτζάμες μου. Και να κοιμηθώ νωρις. Γιατί τη Δευτέρα έχω καλέσει τους γονείς μου και τη γιαγιά μου, την πεθερά και την κουνιάδα μου. Έχω μαγειρέματα και κούραση λοιπόν (ελπίζω τελευταία χρόνια. Του χρόνου να έχω μωράκι ή έστω να είμαι γκαστρούλα και να μην κάνω τίποτα. Να τους έχω όλους να με φροντίζουν!)

Α έχεις κούραση την Πρωτοχρονιά!εμείς παραμονή θα πάμε στους γονείς μου και Πρωτοχρονιά μάλλον σπίτι μας δεν θα κάνουμε κάτι ιδιαίτερο.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...