Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Άρα αυτό μετα λευκά υγρά μετά την ωορ. Δεν είναι μόνο αν δε γίνει γονιμοποίηση, είναι πάντα! 

Πώς τα καταφερες κ έμεινες αμεσως μετά την παλλιδρομη; μηπως εχεις καμια τεχνική να μας πεις; κ πες μας κ πως νιωθεις που ζεις ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!

Καλημέρα!!! Τι κάνετε; είμαστε λίγο καλύτερα; ποιες έχουμε σε αναμονή;

ναι ονειρο αλλα τα εχω παιξει απτο ανχος μου φαινονται ολα βουνο!!! τι να πω βρε κοριτσια κ μενα απιστευτο μου φαινετε τοσο γρηγορα η μονη τεχνικη που ξερω ειναι πως να ανχωνομαι πιο γρηγορα...να περασουν οι μερες κ τεταρτη εχω παλι υπερηχο κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες. Σε δύο μέρες μπαίνει μια καινούργια χρονιά. Εύχομαι να αποδειχτεί τυχερή και να μας φέρει πολλά πολλά μπεμπακια! 

@linaa μου, τι ωραίο νούμερο! Συγχαρητήρια και πάλι κοριτσάκι μου. Μας έδωσες μεγάλη χαρά! Οι υπόλοιπες δεν οργανώνουμε ένα ταξίδακι στην Ικαρία; Γουρικο το νησί!

 

Καλημέρα! Καλή ιδέα!

Μας βλέπω καλύτερα κ χαίρομαι! Λοιπόν εγώ λέω πως σίγουρα θα είναι τυχερή η νέα χρονιά! Ο πίνακας θα γίνει ατελείωτος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

@alina80 κοριτσι μου αν ολα πανε καλα αυτη την φορα θα σε περιμενω θα σου παραχωρησω το σπιτι στην ικαρια γιατι αν ολα πανε καλα βλεπω να γυρναω στο νησακι μετα απο καιρο. 

αχ κοριτσια εχω παρα πολυ ανχος κ δεν το περιμενα τι ειναι κ αυτο το πραγμα. 

επισης αυτη η συλληψη εγινε μεσα στο ανχος  γιατι ο προηγουμενος κυκλος μου ηταν πολυ παραξενος κ ειχα αναστατωθει αν θα βρω ωορηξια ξανα και τι γινετε με την γονιμοτητα μου...

Μην αγχώνεσαι κορίτσι, όλα καλά θα πάνε. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σού 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

ναι ονειρο αλλα τα εχω παιξει απτο ανχος μου φαινονται ολα βουνο!!! τι να πω βρε κοριτσια κ μενα απιστευτο μου φαινετε τοσο γρηγορα η μονη τεχνικη που ξερω ειναι πως να ανχωνομαι πιο γρηγορα...να περασουν οι μερες κ τεταρτη εχω παλι υπερηχο κ βλεπουμε..

Σκέψου πως ήταν πολύ καλό το νούμερο κ όλα θα πάνε καλά! Οι ατυχίες μια φορά συμβαίνουν. Κ άσχετα απο αυτό το άγχος πάντα μας συντροφεύει μέχρι να γεννηθεί κ να το κρατήσουμε αγκαλιά. Αρα είναι κ φυσικό να υπάρχει. Δεν αποβάλλεται τελείως! Και καλή εγκυμοσύνη! Να την απολαύσεις! Θα γυρίσεις Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , linaa είπε:

ναι ονειρο αλλα τα εχω παιξει απτο ανχος μου φαινονται ολα βουνο!!! τι να πω βρε κοριτσια κ μενα απιστευτο μου φαινετε τοσο γρηγορα η μονη τεχνικη που ξερω ειναι πως να ανχωνομαι πιο γρηγορα...να περασουν οι μερες κ τεταρτη εχω παλι υπερηχο κ βλεπουμε..

Λίνα μου ο γιατρος δεν έδωσε εξήγηση για την αυξημένη χοριακη; Πέρα από σακο δλδ είδε κ οτι είναι ένα το έμβρυο; Γτ θα μπορούσαν να είναι δύο στον ίδιο σακο. Υπάρχει περίπτωση να εμεινες στον προηγούμενο κύκλο; Πάντως η το νησί είναι τόσο γούρικο( έμεινες δύο φορές εγκυος μέσα σε 4 μηνες μόλις πηγες) η βοήθησε που έφτιαξες το θυροειδη.πόσο καιρό προσπαθούσατε συνολικά;

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, linaa είπε:

ναι ονειρο αλλα τα εχω παιξει απτο ανχος μου φαινονται ολα βουνο!!! τι να πω βρε κοριτσια κ μενα απιστευτο μου φαινετε τοσο γρηγορα η μονη τεχνικη που ξερω ειναι πως να ανχωνομαι πιο γρηγορα...να περασουν οι μερες κ τεταρτη εχω παλι υπερηχο κ βλεπουμε..

@linaaτα κατάφερες κορίτσι μου αυτό να σκέφτεσαι! Είδες παρά το άγχος στέριωσε το σπόρι σου! Είχες καλές επαφές πριν και πάνω στην ωορρηξία σου μια χαρά! Όλα τέλεια θα πάνε και το μεγάλο νούμερο στη χοριακη σου αυτό δείχνει. Απόλαυσε το!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , orianna είπε:

Λίνα μου ο γιατρος δεν έδωσε εξήγηση για την αυξημένη χοριακη; Πέρα από σακο δλδ είδε κ οτι είναι ένα το έμβρυο; Γτ θα μπορούσαν να είναι δύο στον ίδιο σακο. Υπάρχει περίπτωση να εμεινες στον προηγούμενο κύκλο; Πάντως η το νησί είναι τόσο γούρικο( έμεινες δύο φορές εγκυος μέσα σε 4 μηνες μόλις πηγες) η βοήθησε που έφτιαξες το θυροειδη.πόσο καιρό προσπαθούσατε συνολικά;

να σου πω την αληθεια κ εγω τρομαξα με το νουμερο κ ρωτησα δυο γιατρους κ μου ειπαν οτι ειναι μεσα στα φυσιολογικα κανονικα στην εβδομαδα που ειμαι δεν θα εβλεπα τιποτα αλλα ειδα κ εμβρυο ισως επειδη ηταν πολυ νωρις η ωορηξια δεν ξερω τι να πω ελπιζω ολα να πανε καλα την τεταρτη θα εχω καλητερη εικονα. 

πρίν από 39 λεπτά , kido είπε:

@linaaτα κατάφερες κορίτσι μου αυτό να σκέφτεσαι! Είδες παρά το άγχος στέριωσε το σπόρι σου! Είχες καλές επαφές πριν και πάνω στην ωορρηξία σου μια χαρά! Όλα τέλεια θα πάνε και το μεγάλο νούμερο στη χοριακη σου αυτό δείχνει. Απόλαυσε το!

ναι ειδες τελικα το ανχος μονο εμενα βοηθαει στην συλληψη!!!

συνολικα προσπαθουσα περιπου ενα χρονο περιπου πανω κατω! μαλλον βοηθησε το θεμα με το χαπι του θυροειδη. μετα την βιοχημικη στην ουσια στον πρωτο κυκλο που προσπαθησα κ ειχα ωορηξια πετυχε παλι τωρα τι θα γινει εχει ο θεος! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω απογοητευτεί λιγάκι.πήγα χθες να συζητήσω με τον γιατρό για σπερματεγχυση η πρόκληση κ  Μου το αρνήθηκε...Αφού μένεις Εγκυος μου είπε γτ να το κάνεις; κ με είδε στο ν υπέρηχο κ είχα πολλά ωοθήλακια Αριστερά κ ενα 12 χιλ . αλλά ήμουν 13η κ κανονικα θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 16χιλ.. Κ απογοητεύτηκα πολύ..σε έναν κύκλο,δεν έγινε η ωορηξια κ είχα κυστη,Τώρα Ήταν μικρό..Μη Πως τελικά δεν κάνω ωορηξια πάντα κ ας βγαίνει θετικο τεστ ωορηξιας;; Έχει κάποια καμία ιδέα?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω απογοητευτεί λιγάκι.πήγα χθες να συζητήσω με τον γιατρό για σπερματεγχυση η πρόκληση κ  Μου το αρνήθηκε...Αφού μένεις Εγκυος μου είπε γτ να το κάνεις; κ με είδε στο ν υπέρηχο κ είχα πολλά ωοθήλακια Αριστερά κ ενα 12 χιλ . αλλά ήμουν 13η κ κανονικα θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 16χιλ.. Κ απογοητεύτηκα πολύ..σε έναν κύκλο,δεν έγινε η ωορηξια κ είχα κυστη,Τώρα Ήταν μικρό..Μη Πως τελικά δεν κάνω ωορηξια πάντα κ ας βγαίνει θετικο τεστ ωορηξιας;; Έχει κάποια καμία ιδέα?

εχεις πολυκοιστικες θυμισε μου .. μηπως κανεις αργοτερα βρε σε αυτον τον κυκλο ωορηξια??? κ επισης υπαρχει περιπτωση το ωοθηλακιο να σκασει κ μικροτερο πχ 17 -19 χιλιοστα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω απογοητευτεί λιγάκι.πήγα χθες να συζητήσω με τον γιατρό για σπερματεγχυση η πρόκληση κ  Μου το αρνήθηκε...Αφού μένεις Εγκυος μου είπε γτ να το κάνεις; κ με είδε στο ν υπέρηχο κ είχα πολλά ωοθήλακια Αριστερά κ ενα 12 χιλ . αλλά ήμουν 13η κ κανονικα θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 16χιλ.. Κ απογοητεύτηκα πολύ..σε έναν κύκλο,δεν έγινε η ωορηξια κ είχα κυστη,Τώρα Ήταν μικρό..Μη Πως τελικά δεν κάνω ωορηξια πάντα κ ας βγαίνει θετικο τεστ ωορηξιας;; Έχει κάποια καμία ιδέα?

Καλέ τι είναι αυτα που λες; τι απογοητευση; μια χαρά εισαι.δεν ισχυει οτι πρεπει να ειναι 16 τη 13η μέρα. Απλα θα γινει 2 μέρες πιο μετα περιπου η ωορ. Ο γιατρός πότε σου είπε οτι θα γίνει η ωορ.; σου ειπε οτι ειναι ανησυχητικό; επίσης καλό ήταν να ξαναπας από Τετάρτη ή Πέμπτη να δείτε οτι οντως εγινε για να πειστείς οτι δεν εγινε κύστη. Στα λέω γιατι νομίζω εχω γινει ειδικη στους υπερηχους...αν θυμασαι κ το ιστορικο μου. Δε σου ειπε ποτε να ξεκινήσετε επαφες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επισης βρε @ada32 αν θελεις να κανεις σπερματενχυση να την κανεις σε φυσικο κυκλο θελει δεν θελει ο γιατρος σου εσυ αποφασιζεις δεν ειναι δα κ τοσο τρομερο να το κανεις αφου εχεις λογο. ο γιατρος σου σου ειπε οχι για να μην σε ανχωσει προφανως αλλα κ ο γιατρος δεν εχει το ανχος κ την στεναχωρια σου οποτε σιγουρα το βλεπει μονο πρακτικα το θεμα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

επισης βρε @ada32 αν θελεις να κανεις σπερματενχυση να την κανεις σε φυσικο κυκλο θελει δεν θελει ο γιατρος σου εσυ αποφασιζεις δεν ειναι δα κ τοσο τρομερο να το κανεις αφου εχεις λογο. ο γιατρος σου σου ειπε οχι για να μην σε ανχωσει προφανως αλλα κ ο γιατρος δεν εχει το ανχος κ την στεναχωρια σου οποτε σιγουρα το βλεπει μονο πρακτικα το θεμα . 

Να ρωτησω: τι κερδίζεις με τη σπερματεγχυση; ο προηγ.γιατρος μου ειχε πει οτι βοηθας να παρι λίγο πιο γρηγορα κ αμεσα το σπερμα κ μου το προτεινε.Γίνεται κ βελτίωση_επεξεργασια πριν το βαλουν;Τώρα ο γιατρος δεν μου το εχει συστησει

Να ρωτήσω κ όποια κοπελα ξερει να μας πει το κόστος σπερματέγχυσης; γιατί νομίζω ειναι πολλά κ αν κανεις 3-4 πάει! 

Επίσης εγώ αν στους 6 κύκλους δεν μείνω με την προκληση απο χάπια πάμε για αλλους 6 προκληση με ενεσεις.ξερω οτι κ αυτα ειναι πολλά. Μηπως ξέρει κάποια κοπέλα;

Για αρχή σκεφτομαι αν δεν κατσει κ τωρα την επόμενη να αρχισω πάλι ινοφερτ κ να παρω κ το κολπικό υγρο που βοηθαει να διεισδύσει το σπέρμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , andrianni είπε:

Να ρωτησω: τι κερδίζεις με τη σπερματεγχυση; ο προηγ.γιατρος μου ειχε πει οτι βοηθας να παρι λίγο πιο γρηγορα κ αμεσα το σπερμα κ μου το προτεινε.Γίνεται κ βελτίωση_επεξεργασια πριν το βαλουν;Τώρα ο γιατρος δεν μου το εχει συστησει

Να ρωτήσω κ όποια κοπελα ξερει να μας πει το κόστος σπερματέγχυσης; γιατί νομίζω ειναι πολλά κ αν κανεις 3-4 πάει! 

Επίσης εγώ αν στους 6 κύκλους δεν μείνω με την προκληση απο χάπια πάμε για αλλους 6 προκληση με ενεσεις.ξερω οτι κ αυτα ειναι πολλά. Μηπως ξέρει κάποια κοπέλα;

Για αρχή σκεφτομαι αν δεν κατσει κ τωρα την επόμενη να αρχισω πάλι ινοφερτ κ να παρω κ το κολπικό υγρο που βοηθαει να διεισδύσει το σπέρμα...

Η σπερματενχυση κοστιζει γυρω στα 300-350 ευρω. κανουν καποια ενισχυση στο σπερμα αλλα οχι κ θαυματα. αυτο που κερδιζεις ειναι οτι ξερεις σιγουρα οτι το σπερμα πηγε την ωρα που επρεπε στο σωστο σημειο τιποτα περισσοτερο. 

τα περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας στην σπερματενχυση τα εχουν απολυτως υγιειης ζευγαρια που απλα για καποιο λογο δεν πετυχαιναν για καιρο. ισως καμια φορα το σπερμα συνανταει εμποδια που δεν μπορουν να βρεθουν ευκολα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καλημέρα! Καλή ιδέα!

Μας βλέπω καλύτερα κ χαίρομαι! Λοιπόν εγώ λέω πως σίγουρα θα είναι τυχερή η νέα χρονιά! Ο πίνακας θα γίνει ατελείωτος! 

Fake it till you make it, που λένε οι Αμερικάνοι. Δε γίνεται να το αφήσω να μου χαλάσει όλη τη ζωή μου. Σήμερα έχει γενέθλια ο καλός μου. Το πρωί έπινα τον καφέ μου και έτρωγα τούρτα (πάντα βοηθάει η σοκολάτα) και τον έβλεπα στην κουζίνα να φτιάχνει μπακλαβά. Και εκείνη τη στιγμή εννιωσα πραγματικά ευτυχισμένη. Για μια στιγμή. Αυτό είναι η ζωή. Μικρές στιγμές. Που για πολύ καιρό τώρα τις χάνω. Δεν απολάμβανα τίποτα γιατί το μυαλό μου ήταν συνέχεια κολλημένο -σε ποια μέρα είμαι, πόσες μέρες μέχρι την περίοδο, πονάει η κοιλιά μου, τι σημαίνει ένα σπυράκι, γιατί εβηξα και μήπως που ένιωσα νυστα σημαίνει κάτι; Ξέρω καλά ότι οι περισσότερες καταλαβαινετε τι λέω. Και όσο ασχολούμαστε με όλα αυτά χάνουμε τα πράγματα που έχουμε ήδη. 

Ναι, θέλω όσο τίποτα ένα μωρό. Αλλά και που έκλαιγα συνέχεια δυο μέρες τα Χριστούγεννα, τι πέτυχα; Μήπως ήρθε το μωρό; Όχι. Οπότε; Θα κάνω ότι μπορώ και ότι αντέχω για να το αποκτήσω. Αλλά στο μεσοδιάστημα θα ζω τη ζωή μου. Θα περνάω χρόνο με τα αγαπημένα μου πρόσωπα, και θα είμαι εκεί. Πραγματικά εκεί, σώμα και πνεύμα (όχι να  προσπαθώ να "εντοπίζω" συμπτώματα). Και θα χαίρομαι ότι έχω. Και θα έρθει και το μωρό. 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Fake it till you make it, που λένε οι Αμερικάνοι. Δε γίνεται να το αφήσω να μου χαλάσει όλη τη ζωή μου. Σήμερα έχει γενέθλια ο καλός μου. Το πρωί έπινα τον καφέ μου και έτρωγα τούρτα (πάντα βοηθάει η σοκολάτα) και τον έβλεπα στην κουζίνα να φτιάχνει μπακλαβά. Και εκείνη τη στιγμή εννιωσα πραγματικά ευτυχισμένη. Για μια στιγμή. Αυτό είναι η ζωή. Μικρές στιγμές. Που για πολύ καιρό τώρα τις χάνω. Δεν απολάμβανα τίποτα γιατί το μυαλό μου ήταν συνέχεια κολλημένο -σε ποια μέρα είμαι, πόσες μέρες μέχρι την περίοδο, πονάει η κοιλιά μου, τι σημαίνει ένα σπυράκι, γιατί εβηξα και μήπως που ένιωσα νυστα σημαίνει κάτι; Ξέρω καλά ότι οι περισσότερες καταλαβαινετε τι λέω. Και όσο ασχολούμαστε με όλα αυτά χάνουμε τα πράγματα που έχουμε ήδη. 

Ναι, θέλω όσο τίποτα ένα μωρό. Αλλά και που έκλαιγα συνέχεια δυο μέρες τα Χριστούγεννα, τι πέτυχα; Μήπως ήρθε το μωρό; Όχι. Οπότε; Θα κάνω ότι μπορώ και ότι αντέχω για να το αποκτήσω. Αλλά στο μεσοδιάστημα θα ζω τη ζωή μου. Θα περνάω χρόνο με τα αγαπημένα μου πρόσωπα, και θα είμαι εκεί. Πραγματικά εκεί, σώμα και πνεύμα (όχι να  προσπαθώ να "εντοπίζω" συμπτώματα). Και θα χαίρομαι ότι έχω. Και θα έρθει και το μωρό. 

Και ναι καταλαβαίνουμε τι εννοείς...αλλά δε γίνεται να μην περάσεις κ απο αυτό! Κ μενα έχουν στερεψει τα δακρυα! Κ προσπαθω να ζω κ να εκτιμώ τις στιγμές!

Να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Πρεπει να είναι κ πολύ γλυκός αφου σου φτιαχνει κ μπακλαβά! Να είστε πάντα έτσι ευτυχισμένοι κ όλα θα γίνουν!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...