Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχουμε προβλημα αλλα οχι μεγαλο μας ειπε ο γιατρος και πιστευει οτι με τις βιταμινες θα ειναι μια χαρα!

Ααα κοριτσια σημερα ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας.. Στην αρχη δεν βγήκε δευτερη αλλα μετα απο καποιες ωρες που το ειδα ξανα ειχε βγει μια γραμμη αχνη αλλα φαινόταν καθαρα.. Να μην δωσω σημασια εε;;;

Όχι να μη δώσεις.. Έτσι την πάτησα κ εγώ.. Στο 10-15λεπτό το πολύ θα τα βλέπεις . μετα δεν ισχύουν.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@linaaπολλά συγχαρητήρια! !!! Καλοστεριωτο! !! Σου εύχομαι μία υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι! !♡♡♡♡

@ΓΙΩΤΑ78 κορίτσι μου Λυπάμαι πολύ για την ατυχία σας!  Πολύ κρίμα.  Το καλό όμως είναι ότι το μωράκι σας είναι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο τώρα.  Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει από το σοκ. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

@linaaπολλά συγχαρητήρια! !!! Καλοστεριωτο! !! Σου εύχομαι μία υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι! !♡♡♡♡

@ΓΙΩΤΑ78 κορίτσι μου Λυπάμαι πολύ για την ατυχία σας!  Πολύ κρίμα.  Το καλό όμως είναι ότι το μωράκι σας είναι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο τώρα.  Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει από το σοκ. 

ευχαριστω παρα πολυ οτι επιθυμεις κ εσυ μακαρι να πανε ολα καλα θα σκασω απτο ανχος ως τοτε !!! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Να γίνει το θαύμα για όλες το 18! Αμάν πια! Τι ζηταμε κ εμεις; αγάπη εχουμε να δώσουμε!

Ο πιο μικρός σου κύκλος πόσο ειναι; το καλό είναι οτι εστω κ αργά κάνεις ωορ. Με το γιατρό νομίζω το εχετε δει κ με υπέρηχους; κ νομίζω κ ολες οι εξετασεις σας ειναι καλές.τι σκέφτεσαι να κάνεις; σου εχει πει κατι ο γιατρός;

Νομίζω εντάξει θα εισαι αφου αδιαθετησες.θα σε δει κ ο γιατρός.Τι σου ειχε πει για αρχη; να προσπαθήσετε πρώτα ή επεμβαση; sorry δεν θυμαμαι. 

Καλημέρα! Κρίμα! Μας τα χάλασε η 14η μέρα! Πάμε δυναμικά όσες μείναμε για το 18! Κ εσύ όλα καλά απ οτι θυμαμαι βρε παιδί μου. Εσύ πιστευεις οτι είναι απ το αγχος; σκεφτεσαι κάτι αλλο να κάνεις; Κορίτσια sorry αν τα λέω απότομα αλλά νομίζω είναι καιρός για αποφάσεις! Να δουμε τι θα κάνουμε να παμε κ εμεις στο πάνω πινακάκι! Χαχαχα! Συμφωνείτε;

Ο πιό μικρός κύκλος μου για φέτος 28 και ο μεγαλύτερος 44 αλλά για όλους τους υπόλοιπους μήνες γύρω στις 34 μέρες που είναι το φυσιολογικό μου. Και επιβεβαιωμένη ωορρηξία με τα τεστ από τον Μάιο, και μετά και 2 φορές και με υπέρηχο. Θα κλείσω ραντεβού μέσα στον Ιανουάριο να κάνω τεστ παπ και να μιλήσω με το γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε. Ελπίζω (η ελπίδα παθαίνει τελευταία) να μας προλάβει θετικό τεστακι και να πάω για άλλο λόγο στο γιατρό! 

11 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπέρα σε ολες???τι κανετε???εγω εχω στενοχωρηθει λιγακι γτ πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο(ολα καλα η μικρη μεγαλωνει μια χαρα)μου ειπε ομως οτι ισως ειναι καλυτερα να μη γεννησω στο νησι αλλα πατρα η αθηνα...εχω κανει καυτηριασμο αγγείων στην καρδια κ μου ειπε οτι δς μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου στη γεννα αλλα αν γινει κατι δεν μπορουν να το καλυψουν,ούτε καρδιολογο δεν εχουμε εδω στο νοσοκομειο...μου ειπε να το ξανασυζητησουμε αργοτερα..θα μιλησει κ με τον αναισθησιολογο..αλλα τι θα αλλαξει..ενταξει για την μικρη δε φαινεται να ανησυχει απλα εγω αν παθω καποιο επεισοδιο δεν μπορουν να με βοηθησουν..μου ειπε να το σκεφτω κ εγω κ τα ξαναλεμε..

@elenakii22 μου να κάνεις αυτό που θεωρείς καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Όλα μια χαρά θα πάνε!

9 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε? Μου ήρθε η περίοδος 2 μερες νωρίτερα. Δυστυχώς δεν πέτυχε και η 2 σπερματεγχυση. Δεν ξέρω τι να κάνω πια 

Κορίτσι μου λυπάμαι.. ο γιατρός σου τι λέει?

4 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα,Χρόνια Πολλά .Σήμερα πήγα στον γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο ,όλα καλά τα είδαμε ,είναι 10 χιλ το φασολάκι μας και έχει και παλώμενη καρδούλα ,ευτυχώς όλα καλά κορίτσια γιατί πέρασα μεγάλη στεναχώρια γιορτινές μέρες. Μας άνοιξαν το σπίτι και μας πήραν άπειρα πράγματα μεγάλης αξίας ,όλο το σπίτι χάλια ,πολύ κλάμα και πολύ στεναχώρια  αλλά φαίνεται το μωράκι έχει πιαστεί για τα καλά. Δεν είμαι καλά πάντως ,δεν έχω συνέλθει ,μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες ,χάρηκα βέβαια για σήμερα αλλά υποθέτω όχι όσο θα έπρεπε ,αυτά

Γιώτα μου να σκέφτεσαι το Μ σου τώρα.. σε καταλαβαίνω γιατί το έχω περάσει κι εγώ αυτό και είναι πολύ δύσκολο αλλά τα υλικά αγαθά να είστε γεροί και θα τα φτιάξετε πάλι! Το διαμαντακι σου είναι στην κοιλίτσα και δε συγκρίνεται με τίποτα άλλο!

πρίν από 50 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχουμε προβλημα αλλα οχι μεγαλο μας ειπε ο γιατρος και πιστευει οτι με τις βιταμινες θα ειναι μια χαρα!

Ααα κοριτσια σημερα ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας.. Στην αρχη δεν βγήκε δευτερη αλλα μετα απο καποιες ωρες που το ειδα ξανα ειχε βγει μια γραμμη αχνη αλλα φαινόταν καθαρα.. Να μην δωσω σημασια εε;;;

Να μη δώσεις καμία σημασία! Θα δείς δύο έντονες γραμμές και τότε θα είναι θετικό!

@marillia μου πάμε για το 18! Θα είναι τυχερό για όλες μας!!

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Vila είπε:

Ο πιό μικρός κύκλος μου για φέτος 28 και ο μεγαλύτερος 44 αλλά για όλους τους υπόλοιπους μήνες γύρω στις 34 μέρες που είναι το φυσιολογικό μου. Και επιβεβαιωμένη ωορρηξία με τα τεστ από τον Μάιο, και μετά και 2 φορές και με υπέρηχο. Θα κλείσω ραντεβού μέσα στον Ιανουάριο να κάνω τεστ παπ και να μιλήσω με το γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε. Ελπίζω (η ελπίδα παθαίνει τελευταία) να μας προλάβει θετικό τεστακι και να πάω για άλλο λόγο στο γιατρό! 

@elenakii22 μου να κάνεις αυτό που θεωρείς καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Όλα μια χαρά θα πάνε!

Κορίτσι μου λυπάμαι.. ο γιατρός σου τι λέει?

Γιώτα μου να σκέφτεσαι το Μ σου τώρα.. σε καταλαβαίνω γιατί το έχω περάσει κι εγώ αυτό και είναι πολύ δύσκολο αλλά τα υλικά αγαθά να είστε γεροί και θα τα φτιάξετε πάλι! Το διαμαντακι σου είναι στην κοιλίτσα και δε συγκρίνεται με τίποτα άλλο!

Να μη δώσεις καμία σημασία! Θα δείς δύο έντονες γραμμές και τότε θα είναι θετικό!

@marillia μου πάμε για το 18! Θα είναι τυχερό για όλες μας!!

Δεν μίλησα με τη γυναικολογο γιατί λείπει, μετά τις γιορτές και μακάρι το 2018 να είναι η τυχερή χρόνια για ολες μας 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα,Χρόνια Πολλά .Σήμερα πήγα στον γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο ,όλα καλά τα είδαμε ,είναι 10 χιλ το φασολάκι μας και έχει και παλώμενη καρδούλα ,ευτυχώς όλα καλά κορίτσια γιατί πέρασα μεγάλη στεναχώρια γιορτινές μέρες. Μας άνοιξαν το σπίτι και μας πήραν άπειρα πράγματα μεγάλης αξίας ,όλο το σπίτι χάλια ,πολύ κλάμα και πολύ στεναχώρια  αλλά φαίνεται το μωράκι έχει πιαστεί για τα καλά. Δεν είμαι καλά πάντως ,δεν έχω συνέλθει ,μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες ,χάρηκα βέβαια για σήμερα αλλά υποθέτω όχι όσο θα έπρεπε ,αυτά

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Τι γλυκούλι το φασολακι σου...♡♡♡♡Όσο για το σπίτι  είναι πολυ άσχημο να παραβιάζουν τον χώρο σου. Με τον καιρό θα το ξεπεράσεις θέλει χρόνο. Ευτυχώς που δεν ήσασταν μέσα κοπέλα μου. Και σε καταλαβαίνω και εγώ δεν θα το άντεχα. Να κάνουμε τον σταυρό μας να μας προστατεύει ο Θεός.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες. Σε δύο μέρες μπαίνει μια καινούργια χρονιά. Εύχομαι να αποδειχτεί τυχερή και να μας φέρει πολλά πολλά μπεμπακια! 

@linaa μου, τι ωραίο νούμερο! Συγχαρητήρια και πάλι κοριτσάκι μου. Μας έδωσες μεγάλη χαρά! Οι υπόλοιπες δεν οργανώνουμε ένα ταξίδακι στην Ικαρία; Γουρικο το νησί!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σην ομορφη παρεα!!!!  πολυ ωραια τα νεακια σημερα απο τις εγκυουλες και τα καινουργια μας σπορακια!!!! ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη @ΓΙΩΤΑ78 @linaa !!

και νομιζω εχω πολυ καιρο να δω φουσκωμενες κοιλιτσες...!!!!  αντε βγαλτε καινουργιες να σας καμαρωσουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

@alina80 κοριτσι μου αν ολα πανε καλα αυτη την φορα θα σε περιμενω θα σου παραχωρησω το σπιτι στην ικαρια γιατι αν ολα πανε καλα βλεπω να γυρναω στο νησακι μετα απο καιρο. 

αχ κοριτσια εχω παρα πολυ ανχος κ δεν το περιμενα τι ειναι κ αυτο το πραγμα. 

επισης αυτη η συλληψη εγινε μεσα στο ανχος  γιατι ο προηγουμενος κυκλος μου ηταν πολυ παραξενος κ ειχα αναστατωθει αν θα βρω ωορηξια ξανα και τι γινετε με την γονιμοτητα μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

@alina80 κοριτσι μου αν ολα πανε καλα αυτη την φορα θα σε περιμενω θα σου παραχωρησω το σπιτι στην ικαρια γιατι αν ολα πανε καλα βλεπω να γυρναω στο νησακι μετα απο καιρο. 

αχ κοριτσια εχω παρα πολυ ανχος κ δεν το περιμενα τι ειναι κ αυτο το πραγμα. 

επισης αυτη η συλληψη εγινε μεσα στο ανχος  γιατι ο προηγουμενος κυκλος μου ηταν πολυ παραξενος κ ειχα αναστατωθει αν θα βρω ωορηξια ξανα και τι γινετε με την γονιμοτητα μου...

Κορίτσι μου προσπαθησε να μετριασεις λίγο το άγχος σου. Είναι το χειρότερο που μπορείςνα κάνεις και για σένα και για το σπορακι σου


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

@alina80 κοριτσι μου αν ολα πανε καλα αυτη την φορα θα σε περιμενω θα σου παραχωρησω το σπιτι στην ικαρια γιατι αν ολα πανε καλα βλεπω να γυρναω στο νησακι μετα απο καιρο. 

αχ κοριτσια εχω παρα πολυ ανχος κ δεν το περιμενα τι ειναι κ αυτο το πραγμα. 

επισης αυτη η συλληψη εγινε μεσα στο ανχος  γιατι ο προηγουμενος κυκλος μου ηταν πολυ παραξενος κ ειχα αναστατωθει αν θα βρω ωορηξια ξανα και τι γινετε με την γονιμοτητα μου...

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου προσπαθησε να μετριασεις λίγο το άγχος σου. Είναι το χειρότερο που μπορείςνα κάνεις και για σένα και για το σπορακι σου

ναι προσπαθω να απασχολουμε με διαφορα να ξεχνιεμαι. πεφτουν τωρα κ οι γιορτες κ με τον κοσμο θα ξεχαστω που θα παει!!!!

Just now, alina80 είπε:

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου!

για ολες το πιστευω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, linaa είπε:

αχ κοριτσια με εχετε κατασυγκινησει!!! λοιπον τωρα να σας πω κ τα συμπτωματα που ειχα πριν την καθυστερηση. λοιπον μετα το τεστ ωορηξιας 4 μερες ειχα τα κλασικα λευκα υγρα που εχω παντα μετα την ωορηξια κ πρηστικε το στηθος μου κανονικα οπως πριν την περιοδο. 

την μερα που περιμενα περιοδο ξυπνησα τα χαραματα με μια αναγουλα κ μια διψα αλλα επειδη ειχα φαει το βραδυ λουκανικα στο τζακι κ μολις ηπια νερο συνηλθα!!! επισης πηγα τουαλετα κ αισθανομουν οτι μου ηρθε περιοδος αλλα ηταν μονο διαφανα υγρα σαν νερο. το απογευμα της ιδιας μερας ειχα υγρα ισως λιγο χρωματισμενα οχι καφε ομως απλα λιγο υποκιτρινα κ νομισα οτι θα μου ερθει. 

τελικα εκανα τεστ με καθηστερηση μια μερα νομιζω γιατι ειχαμε μεινει σε αλλο σπιτι φιλικο κ δεν ειχα τεστ. 

Άρα αυτό μετα λευκά υγρά μετά την ωορ. Δεν είναι μόνο αν δε γίνει γονιμοποίηση, είναι πάντα! 

Πώς τα καταφερες κ έμεινες αμεσως μετά την παλλιδρομη; μηπως εχεις καμια τεχνική να μας πεις; κ πες μας κ πως νιωθεις που ζεις ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!

Καλημέρα!!! Τι κάνετε; είμαστε λίγο καλύτερα; ποιες έχουμε σε αναμονή;

11 ώρες πρίν, Vila είπε:

Ο πιό μικρός κύκλος μου για φέτος 28 και ο μεγαλύτερος 44 αλλά για όλους τους υπόλοιπους μήνες γύρω στις 34 μέρες που είναι το φυσιολογικό μου. Και επιβεβαιωμένη ωορρηξία με τα τεστ από τον Μάιο, και μετά και 2 φορές και με υπέρηχο. Θα κλείσω ραντεβού μέσα στον Ιανουάριο να κάνω τεστ παπ και να μιλήσω με το γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε. Ελπίζω (η ελπίδα παθαίνει τελευταία) να μας προλάβει θετικό τεστακι και να πάω για άλλο λόγο στο γιατρό! 

@elenakii22 μου να κάνεις αυτό που θεωρείς καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Όλα μια χαρά θα πάνε!

Κορίτσι μου λυπάμαι.. ο γιατρός σου τι λέει?

Γιώτα μου να σκέφτεσαι το Μ σου τώρα.. σε καταλαβαίνω γιατί το έχω περάσει κι εγώ αυτό και είναι πολύ δύσκολο αλλά τα υλικά αγαθά να είστε γεροί και θα τα φτιάξετε πάλι! Το διαμαντακι σου είναι στην κοιλίτσα και δε συγκρίνεται με τίποτα άλλο!

Να μη δώσεις καμία σημασία! Θα δείς δύο έντονες γραμμές και τότε θα είναι θετικό!

@marillia μου πάμε για το 18! Θα είναι τυχερό για όλες μας!!

Επομένως κάνεις σε κάθε κύκλο ωορ. Κ άρα οκ! Μάλλον κοντεύει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...