Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια μου γεια σας !!! εξαφανιστηκα γιατι εφυγα αρων αρων για αθηνα με επιασε τρομερο ανχος κ ο γυναικολογος ελειπε απτο νησι μεχρι τις 4 του μηνα! μετα απο ωρες αγωνιας εχω να σας πω τα εξης νεα αφου σας χιλιοευχαριστησω ολες μια μια ξεχωριστα για το ενδιαφερων!!! σημερα ειμαι 3 εβδομαδες κ 6 ημερες συμφωνα με την τελευταια περιοδο η χοριακη μου ειχε το εξωφρενικο ποσο εχθες των 7000 μοναδων σημερα πηγα γιατρο κ ειδαμε ενα σπορακι 2 χιλιοστα εκατοστα δεν θυμαμαι. ο γιατρος μου ειπε ολα ειναι καλα κ να μην ανησυχω εγω βεβαια εννοειτε οτι ανησυχω! μου φαινετε τοσο νωρις που τα ειδαμε ολα αυτα!!!! απο συμπτωματα μονο το στηθος ειναι πρησμενο τιποτα αλλο ουτε πονακια ουτε τιποτα ουτε το καραβι εχθες που κουνουσε σαν τρελο καταφερε να με αναγουλιασει τρελα. 

Πολλά συγχαρητήρια!!να μην έχεις άγχος καθόλου.. Πολύ καλη Τιμή χοριακης. Χαλαρωσε κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

@kido @andrianni @Nati85 @elenakii22  @Alekagala  @ntemiiiiii @Dimitr@17 @marillia @orianna

 

@alina80 @Δήμητρα1988 @Vila @Antila @Χαρά Τριανταφυλλακι. @Κοννυ @ada32 @caramel_83 @modena @KarMar84 @Ungry girl @Elma86@Μάντη @Μαρθα Κ @BettySt

σας χιλιοευχαριστω ολεες ειστε η καλητερη παρεα κ ελπιζω ολα να πανε καλα για ολες μας .

σημερα μου ειπε οτι ειναι μονο ενα το ειδαμε κιολας τι να πω μηπως εμεινα εγκυος με τον αερα πριν την περιοδο ??? θα ξαναπαω τεταρτη στην κανονικη γιατρο μου κ θα το ξαναδω!

εγω δεν περιμενα καν να το δω ημερολογιακα ειμαι πολυ αρχη ακομα αλλα αυτο φαινετε ξεκαθαρα οποτε ισως παιζει ρολο οτι εκανα πολυ νωρις ωορηξια 9 μερα περιπου κ ειναι πιο προχωρημενη τελικα η εγκυμοσυνη εκτος κ αν εμφανιστει κ αλλο μωρο γιατι το ακουσα κ αυτο απο μια κοπελα που στον πρωτο υπερηχο της λεγαν για ενα κ μετα ειδαν κ αλλο κρημμενο

Τέλεια τα νέα σου! Ξέρεις πώς χαιρόμαστε καθώς το βιώνεις κ εσύ εδώ στην παρέα. Πολύ συγκινητικό το μήνυμά σου! Κ εμεις σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες συμβουλές σου κ τη στήριξη!

3 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα,Χρόνια Πολλά .Σήμερα πήγα στον γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο ,όλα καλά τα είδαμε ,είναι 10 χιλ το φασολάκι μας και έχει και παλώμενη καρδούλα ,ευτυχώς όλα καλά κορίτσια γιατί πέρασα μεγάλη στεναχώρια γιορτινές μέρες. Μας άνοιξαν το σπίτι και μας πήραν άπειρα πράγματα μεγάλης αξίας ,όλο το σπίτι χάλια ,πολύ κλάμα και πολύ στεναχώρια  αλλά φαίνεται το μωράκι έχει πιαστεί για τα καλά. Δεν είμαι καλά πάντως ,δεν έχω συνέλθει ,μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες ,χάρηκα βέβαια για σήμερα αλλά υποθέτω όχι όσο θα έπρεπε ,αυτά

Σου ευχομαι να ξεχαστεί οσο γίνεται το δυσαρεστο. Συμβαινουν συχνά κ με εξοργίζει που δεν κάνει τίποτα η πολιτεία. Γιατί πού τα πουλάνε όλα τα χρυσαφικά; anyway όλα καλά με το μωρό κ σίγουρα χάρηκες.πότε πας για την άλλη εξέταση;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια με εχετε κατασυγκινησει!!! λοιπον τωρα να σας πω κ τα συμπτωματα που ειχα πριν την καθυστερηση. λοιπον μετα το τεστ ωορηξιας 4 μερες ειχα τα κλασικα λευκα υγρα που εχω παντα μετα την ωορηξια κ πρηστικε το στηθος μου κανονικα οπως πριν την περιοδο. 

την μερα που περιμενα περιοδο ξυπνησα τα χαραματα με μια αναγουλα κ μια διψα αλλα επειδη ειχα φαει το βραδυ λουκανικα στο τζακι κ μολις ηπια νερο συνηλθα!!! επισης πηγα τουαλετα κ αισθανομουν οτι μου ηρθε περιοδος αλλα ηταν μονο διαφανα υγρα σαν νερο. το απογευμα της ιδιας μερας ειχα υγρα ισως λιγο χρωματισμενα οχι καφε ομως απλα λιγο υποκιτρινα κ νομισα οτι θα μου ερθει. 

τελικα εκανα τεστ με καθηστερηση μια μερα νομιζω γιατι ειχαμε μεινει σε αλλο σπιτι φιλικο κ δεν ειχα τεστ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Το καταλαβαίνω. Αλλά εξαντλησε όλα τα περιθώρια. Αφού σου ειπε ετσι δε νομίζω να πηγαινες τώρα για την επέμβαση. Σκέψου πως κ την επέμβαση να κανεις στο 18 θα μείνεις!

@Ασία γιατί δεν μπορείς να παραλάβεις μήνυμα;

Ναι ισως αν μου ελεγε το οκ να πήγαινα τι να.πω ρε κοριτσακι μου μακαριιι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

αχ κοριτσια με εχετε κατασυγκινησει!!! λοιπον τωρα να σας πω κ τα συμπτωματα που ειχα πριν την καθυστερηση. λοιπον μετα το τεστ ωορηξιας 4 μερες ειχα τα κλασικα λευκα υγρα που εχω παντα μετα την ωορηξια κ πρηστικε το στηθος μου κανονικα οπως πριν την περιοδο. 

την μερα που περιμενα περιοδο ξυπνησα τα χαραματα με μια αναγουλα κ μια διψα αλλα επειδη ειχα φαει το βραδυ λουκανικα στο τζακι κ μολις ηπια νερο συνηλθα!!! επισης πηγα τουαλετα κ αισθανομουν οτι μου ηρθε περιοδος αλλα ηταν μονο διαφανα υγρα σαν νερο. το απογευμα της ιδιας μερας ειχα υγρα ισως λιγο χρωματισμενα οχι καφε ομως απλα λιγο υποκιτρινα κ νομισα οτι θα μου ερθει. 

τελικα εκανα τεστ με καθηστερηση μια μερα νομιζω γιατι ειχαμε μεινει σε αλλο σπιτι φιλικο κ δεν ειχα τεστ. 

Κοριτσακι μου στα ειπα αλλα θα στα ξανα πω! Γιατι χάρηκα πολυ!!! Συγχαρητήρια! Να εισαι χαλαρη και το μωρακι σου η τα μωρακια σου σύντομα κοντά σας!!! Να μας ενημερώνεις!!! Οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Κοριτσακι μου στα ειπα αλλα θα στα ξανα πω! Γιατι χάρηκα πολυ!!! Συγχαρητήρια! Να εισαι χαλαρη και το μωρακι σου η τα μωρακια σου σύντομα κοντά σας!!! Να μας ενημερώνεις!!! Οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου!!!

αχ σε ευχαριστω κ παλι!!!! μακαρι να πανε ολα καλα τι να πω φοβαμαι αρκετα κ εχω ακομα παρα πολυ δρομο μακαρι να κοιμομουν κ να ξηπναγα στον 7 μηνα χα χα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

αχ σε ευχαριστω κ παλι!!!! μακαρι να πανε ολα καλα τι να πω φοβαμαι αρκετα κ εχω ακομα παρα πολυ δρομο μακαρι να κοιμομουν κ να ξηπναγα στον 7 μηνα χα χα 

Αχαχααχα! Θα ήθελες και στον 7ο εγω θα ελεγα να ξυπνούσα αγκαλιά με το μωρο χαχαχα!! Θα εχεις τις αγονοιες σου απο δω και περα αλλα βημα βημα και εμεις εδω ολες μαζιιι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ungry girl είπε:

Αχαχααχα! Θα ήθελες και στον 7ο εγω θα ελεγα να ξυπνούσα αγκαλιά με το μωρο χαχαχα!! Θα εχεις τις αγονοιες σου απο δω και περα αλλα βημα βημα και εμεις εδω ολες μαζιιι!

χα χα ναι στον εβδομο για να λεω οτι εζησα κ λιγο εγκυμοσυνη χα χα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

 

Οπότε μια χαρά είστε!!δεν έχετε θέμα με το σπέρμα εσείς! Με τις βιταμίνες Που πάιρνει κιόλας ,θα βελτιωθεί περισσότερο!!

Εχουμε προβλημα αλλα οχι μεγαλο μας ειπε ο γιατρος και πιστευει οτι με τις βιταμινες θα ειναι μια χαρα!

Ααα κοριτσια σημερα ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας.. Στην αρχη δεν βγήκε δευτερη αλλα μετα απο καποιες ωρες που το ειδα ξανα ειχε βγει μια γραμμη αχνη αλλα φαινόταν καθαρα.. Να μην δωσω σημασια εε;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

αχ κοριτσια με εχετε κατασυγκινησει!!! λοιπον τωρα να σας πω κ τα συμπτωματα που ειχα πριν την καθυστερηση. λοιπον μετα το τεστ ωορηξιας 4 μερες ειχα τα κλασικα λευκα υγρα που εχω παντα μετα την ωορηξια κ πρηστικε το στηθος μου κανονικα οπως πριν την περιοδο. 

την μερα που περιμενα περιοδο ξυπνησα τα χαραματα με μια αναγουλα κ μια διψα αλλα επειδη ειχα φαει το βραδυ λουκανικα στο τζακι κ μολις ηπια νερο συνηλθα!!! επισης πηγα τουαλετα κ αισθανομουν οτι μου ηρθε περιοδος αλλα ηταν μονο διαφανα υγρα σαν νερο. το απογευμα της ιδιας μερας ειχα υγρα ισως λιγο χρωματισμενα οχι καφε ομως απλα λιγο υποκιτρινα κ νομισα οτι θα μου ερθει. 

τελικα εκανα τεστ με καθηστερηση μια μερα νομιζω γιατι ειχαμε μεινει σε αλλο σπιτι φιλικο κ δεν ειχα τεστ. 

@linaa μπράβο ρε κορίτσι! Πολύ ωραία τα νέα σου! Άρα δεν είχες και τίποτα τρανταχτό εδώ που ψαχνόμαστε όλες μας Χαχα! 9η μέρα ωορρηξία Ε; Τι κύκλο κανεις; Ποτέ πρόλαβες και είχες επαφές λογικά αμέσως μετα το τέλος της περιόδου σου!!! Τελεια! Λογικό το άγχος αλλά να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα σου πάνε σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

@linaa μπράβο ρε κορίτσι! Πολύ ωραία τα νέα σου! Άρα δεν είχες και τίποτα τρανταχτό εδώ που ψαχνόμαστε όλες μας Χαχα! 9η μέρα ωορρηξία Ε; Τι κύκλο κανεις; Ποτέ πρόλαβες και είχες επαφές λογικά αμέσως μετα το τέλος της περιόδου σου!!! Τελεια! Λογικό το άγχος αλλά να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα σου πάνε σούπερ!

εχω μικρο κυκλο γενικα το πολυ 25 μερες. οι επαφες μου ηταν 5η 6η 8η 9η 10η . τιποτα το τρανταχτο δεν το περιμενα εκανε το θαυμα της η Αγια Αννα. 

θετικο τεστακι ειχα την 8 η μερα το βραδυ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...