Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , BettySt είπε:

Άρα 14 με 15 μέρα του κυκλου πρέπει να είναι η ωορρηξία. Εγώ θα ξεκινούσα 11 μέρα επαφές για να είμαι μέσα. Σε ποια μέρα από το κύκλο είσαι τωρα 

Σημερα ειμαι 10η....στις 20 ειχα αδιαθετησει..24 κ 26 ειχαμε επαφες...ειμαστε κ πρωματα λογω της δουλειας μας αυτες τις μερες...χεχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 48 λεπτά , marillia είπε:

Είχε πιεί ένα 1,5 μήνα τις αντρικές  pregnacare conception και τη γύρη έτυχε να μας φέρουν και έτρωγε κάθε μέρα!!Γενικά του αρέσουν να τρώει τέτοια φυσικά προιοντα!!Φαίνεται στην καλλιέργεια αλλά εγώ το είχα αναφέρει ότι θέλω και αυτό!!Αλλά δεν φεύγει εύκολα!!Πήραμε 2 φορές αντιβίωση!!Διάβασα για τον εντερόκοκκο που έγραψες και θεωρώ καλά έκανε ο γιατρός και έδωσε αντιβίωση!!Εγώ πίστευω θα δείτε άνοδο στον αριθμό!!Για την ενδομητρίωση τι σου έχει πει ο γιατρός σου?Εσύ έχεις κάνει κολπική καλλιέργεια?

Ναι και εγω διαβασα για τον εντερόκοκκο και πιστευω οτι καλα εκανε! Πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες που τον ρωτησα μου ειπε να προσπαθησουμε για 1 χρονο και μετα θα δουμε αν επηρεάζει... Κολπική καλλιέργεια οχι δεν εχω κανει δεν μου ειπε κατι ο γιατρός μονο τεστ παπ κανω! 

πρίν από 38 λεπτά , BettySt είπε:

Όχι , το χρόνο ρευστοποιησης είναι εντάξει η γλοιοτητα κάτι τέτοιο. Ναι πήγαμε σε ουρολογο και έκανε ο άντρας μου θεραπεία 3 μηνες με Nolvadex D και L καρνητινη και μετά 6  μήνες με ομοιοπαθητικα 

Ααα και εμεις εχουμε λιγη γλοιοτητα και μας ειπαν μηπωε ειναι απο τον προστάτη  καναμε εξετασεις και ειναι μια χαρα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι και εγω διαβασα για τον εντερόκοκκο και πιστευω οτι καλα εκανε! Πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες που τον ρωτησα μου ειπε να προσπαθησουμε για 1 χρονο και μετα θα δουμε αν επηρεάζει... Κολπική καλλιέργεια οχι δεν εχω κανει δεν μου ειπε κατι ο γιατρός μονο τεστ παπ κανω! 

Για μένα κάνε και εσύ κάποια στιγμή μια κολπική καλλιέργεια!!20 ε έχει!!!Ας το κάνεις μαζί με το Παπ σου!!!Μια χαρά αφού σου είπε έτσι συνεχίζεις τις προσπαθειούλες!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Για μένα κάνε και εσύ κάποια στιγμή μια κολπική καλλιέργεια!!20 ε έχει!!!Ας το κάνεις μαζί με το Παπ σου!!!Μια χαρά αφού σου είπε έτσι συνεχίζεις τις προσπαθειούλες!!!

Τι μπορει να δείξει η καλλιέργεια ναι θα κανω ετσι και αλλιως θα κανω παπ σε 2 μηνες οποτε θα τα κανω μαζι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Τέλεια! Αρα με τα τεστάκια θα εισαι φουλ! Αφού έμεινες θα ξαναμεινεις!

Ναι θα ξανα μηνω αλλα ποτεεε??!! Αν δεν εχω μηνει μεχρι το πασχα με βλέπω να κανω την επέμβαση να τελειώνουμε! Κουραστικά απίστευτα πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Μάντη είπε:

Τι μπορει να δείξει η καλλιέργεια ναι θα κανω ετσι και αλλιως θα κανω παπ σε 2 μηνες οποτε θα τα κανω μαζι...

Μια στο εκατομμύριο να υπάρχει μικρόβιο!!Και χρειάζονται και οι 2 θεραπεία!!Καλύπτει του άντρα σου η καλλιέργεια αλλά εγώ είμαι κάπως μυστήρια και θα σου πάρουν υγρό για Παπ ζήτα και μια καλλιέργεια!!Γιατί εμένα είχε κάνει ο άντρας μια φορά γιατί είχα εγώ ενοχλήσεις και μου λένε ας κάνει και ο άντρας σου μια καλλιέργεια και δεν βγήκε κάτι!!Και μετά από μήνες ζήτησα εγώ από τον γιατρό  μαζί με τον προγεννητικό και δεν ήθελε να μου κάνει!!επέμενα και βγήκε το ουρεόπλασμα!!επίσης δεν ήθελε να μου δώσει αντιβίωση ο..... μη τον πωωω και μου έδωσε με το ζόρι!!και τελικά δεν είχε φύγει!!και ο καινούργιος γιατρούλης μου επέμενε να το ξεπαστρέψουμε,πήραμε πλέον τη σωστή αντιβίωση και πολλές μέρες και έφυγε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Για προληπτικά θα στο είπε βέβαια. Σιγουρα να το σκεφτείς. Εξάλλου σαν επιλογή το σκεφτόσουν κ πριν να γεννήσεις αλλού. Ολα καλά θα πάνε απλά θα εχεις αγωνία μέχρι να την κρατήσεις αγκαλίτσα κ μετα θα είναι όλα τέλεια!

Να ρωτήσω κατι. Που ειναι η @Ani ani και η @Farmakotriftena ?

Γεια σας κορίτσια από εμένα!! Χρόνια πολλά σε όλες και εύχομαι ολόψυχα με το που μπει το 2018 να μένει η μια μετά την άλλη έγκυος... να μη σας προλαβαίνουμε !

Χθες μπήκα στο φόρουμ μετά από καιρό.  Έχουμε καμία εγκυουλα; 

Εγώ Δευτέρα μπήκα στο 5ο.  Άρχισε να σκάει η κοιλιά. 

@elenakii22 δεν υπάρχει καρδιολόγος στο νοσοκομείο της Λευκάδος; 

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!! ΕΙμαι 38 και εδώ και 5 μήνες προσπαθούμε για μωράκι, σήμερα είναι η δεύτερη μέρα που έχω καθυστέρηση αλλά « φοβάμαι» να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ... εάν έχετε λίγο χρονο πείτε μου οι κοπέλες που είχατε ή έχετε μια εγκυμοσύνη τι συμπτώματα είχατε; Εγώ νιώθω χαμηλά τον γνωστό πόνο που έχουμε τις τελευταίες μέρες πριν αδιαθετισουμε παράλληλα όμως νιώθω και κάτι τσιμπηματάκια κατω αριστερά. Εσεις τι συμπτώματα είχατε; 

Ευχαριστώ αν τον προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!Αδιαθέτησα τώρα το πρωί!!!!Πάμε παρεούλα ξανά το 2018!!!!

Άντε το 18 τώρα θα είναι το τυχερό μας!!!που θα πάει θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή.

  • Μου αρέσει 3

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefa είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!! ΕΙμαι 38 και εδώ και 5 μήνες προσπαθούμε για μωράκι, σήμερα είναι η δεύτερη μέρα που έχω καθυστέρηση αλλά « φοβάμαι» να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ... εάν έχετε λίγο χρονο πείτε μου οι κοπέλες που είχατε ή έχετε μια εγκυμοσύνη τι συμπτώματα είχατε; Εγώ νιώθω χαμηλά τον γνωστό πόνο που έχουμε τις τελευταίες μέρες πριν αδιαθετισουμε παράλληλα όμως νιώθω και κάτι τσιμπηματάκια κατω αριστερά. Εσεις τι συμπτώματα είχατε; 

Ευχαριστώ αν τον προτέρων 

Καλως ήρθες και χρόνια Πολλά!!!Εγώ είχα πονάκια περιόδου αλλά όχι όπως την πρώτη μέρα!!Επίσης για 2 μέρες είχα αναγούλα και πολύ πρησμένο στήθος!!!Ολά αυτά πριν την καθυστέρηση!!Και τη μέρα που περίμενα είχα κρυάδες και νόμιζα ήμουν άρρωστη!!!Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα!!Αν γενικά δεν έχεις καθυστέρηση μπορείς να κάνεις ένα τεστάκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κοιταξε να δεις για την μικρη δεν υπαρχει προβλημα ευτυχως...βεβαια μιλησα τωρα με την καρδιολογο μου κ μου ειπς οτι δεν υπαρχει προβλημα κ μετα απο τοσα χρονια αν ηταν θα ειχε γινει καποιο επεισόδιο....απλα ο γιατρος φοβαται γενικα λιγο εδω το ξερουμε ολοι αυτο...τωρα θα το ξανασυζητησουμε κ θα του πω κ τι μ ειπε η καρδιολογος κ βλεπουμε!!εσεις απο οτι βλεπω εχετε δουλεια το σκ χαχα!!!αντε ολα καλα θα πανε!!!

Φοβαται μαλλον γιατι αυτος εχει την ευθυνη κ δεν έχει κ τα μέσα για να κάνει τη δουλεια του σωστα. Ομως αφου σου ειπε κ ο καρδιολόγος οκ ολα καλά! Εμεις ναι εχουμε δουλιτσα αυτες τις μέρες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nefa είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!! ΕΙμαι 38 και εδώ και 5 μήνες προσπαθούμε για μωράκι, σήμερα είναι η δεύτερη μέρα που έχω καθυστέρηση αλλά « φοβάμαι» να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ... εάν έχετε λίγο χρονο πείτε μου οι κοπέλες που είχατε ή έχετε μια εγκυμοσύνη τι συμπτώματα είχατε; Εγώ νιώθω χαμηλά τον γνωστό πόνο που έχουμε τις τελευταίες μέρες πριν αδιαθετισουμε παράλληλα όμως νιώθω και κάτι τσιμπηματάκια κατω αριστερά. Εσεις τι συμπτώματα είχατε; 

Ευχαριστώ αν τον προτέρων 

Κορίτσι Γεια σου και χρόνια πολλά!

Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη ένιωθα πολύ πόνο (περιόδου) είχα καφέ αίμα και πολύ πρησμένο και ευαίσθητο στήθος 

Στην 2η δεν είχα απολύτως τπτ μέχρι την 5η βδομάδα που ξεκίνησαν οι εμετοί κτλ. Θέλω να πω ότι κανένα σύμπτωμα δεν είναι στάνταρ και όλα μοιάζουν με τα συμπτώματα της περιόδου. 

Κανε ένα τεστ γιστι με 2 μέρες καθυστέρηση είσαι οκ από αποτέλεσμα.  Ό,τι δείξει το τεστ θα είναι σωστό.  Καλή επιτυχία!!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nefa είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!! ΕΙμαι 38 και εδώ και 5 μήνες προσπαθούμε για μωράκι, σήμερα είναι η δεύτερη μέρα που έχω καθυστέρηση αλλά « φοβάμαι» να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ... εάν έχετε λίγο χρονο πείτε μου οι κοπέλες που είχατε ή έχετε μια εγκυμοσύνη τι συμπτώματα είχατε; Εγώ νιώθω χαμηλά τον γνωστό πόνο που έχουμε τις τελευταίες μέρες πριν αδιαθετισουμε παράλληλα όμως νιώθω και κάτι τσιμπηματάκια κατω αριστερά. Εσεις τι συμπτώματα είχατε; 

Ευχαριστώ αν τον προτέρων 

Γεια σου κ χρονια πολλα κ σε σενα...γιατι φοβασαι?οτι εχει γινει εχει γινει δεν αλλαζει κατι με το ναμην ξερεις το αποτελεσμα...κανε ενα τεστακι να σου φυγει το αγχος...ασχετως το αποτελεσμα το σιγουρο ειναι οτι θα ηρεμησεις...περιμενουμε νεα σου...

πρίν από 25 λεπτά , Nati85 είπε:

Άντε το 18 τώρα θα είναι το τυχερό μας!!!που θα πάει θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή.

Εννοειται κοριτσια..ολες θα παρουμε σειρα το 18...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marillia είπε:

Οπώς λες κορίτσι μου θαύμα!!!Ο πιο μικρός κύκλος μου το 2017 ήταν 28 μέρες!!Συνήθως κάνω 2 μήνες 30-31 και τον επόμενο 35!!!Αυτός ήταν 31 μέρες και ο προηγούμενος!!!

Εκανα πριν 2 μήνες ορμονολογικές,σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα και βγήκαν καλά!!!Πλέον κουράστηκα να ελπίζω!!Θέλω να ηρεμήσω ψυχικά!!Μου είπε ο γιατρός μου να προσπαθήσω μέχρι το καλοκαίρι και μετά να κάνω υστεροσκόπηση!!!Αρά μέχρι το καλοκαίρι υπομονή!!!Σίγουρα από κει και πέρα θα σκέφτομαι εξωσωματική!!!

Ολα καλά δηλαδή! Η υστεροσκόπηση ειναι που κοιτανε αν είναι ολα οκ απο μέσα ε; με λαπαροσκόπηση υποθετω. Τουλάχιστον εχεις θεσει ενα χρονικό περιθώριο. Μήπως να έπαιρνες κ μια δευτερη γνώμη; το λέω αφου με αυτόν τα έχετε δει όλα μήπως κάποιος άλλος σκεφτεί να δει κάτι αλλο

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Γεια σου μάντη μου!έχω πολύ μεγάλους  και άστατους κύκλους και ο γιατρός μου είχε πει πως όταν έχουμε κύκλο πάνω από 45 μέρες το πιο πιθανό είναι να μην κάνουμε καθόλου ωορρηξία η ή να κάνουμε κακης ποιότητας.Εγώ έχω εμφανίσει αρκετές φορές κύστη στις ωοθήκες, κάτι που σημαίνει πως το μήνα που εμφανιζόταν δεν έκανα ωορρηξία.Επίσης έχω μετρήσει ορμόνες σε διαφορετικούς κύκλους και έβλεπα διαφορετικά αποτελέσματα.Πότε ήταν στα φυσιολογικά, πότε ήταν στα όρια(και έδειχναν κακη ωορρηξία)..Οπότε με τον γιατρό βγάλαμε το συμπέρασμα πως μερικούς κύκλους κάνω ωορρηξία, μερικούς δεν κάνω και σε μερικούς ίσως να μην είναι καλής ποιότητας. Τώρα βρε αυτό το μήνα θα ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας ώστε να δω τι συμβαίνει.. Γιατί κουράστηκα να μην ξέρω με σιγουριά αν κάνω η δεν κάνω ωορρηξία.. ελπίζω να βγάλω άκρη!Εσύ έχεις παρόμοια θέματα και ξεκινάς τεστακια?την ωορρηξία σου την καταλαβαίνεις? Θα κάνεις ένα την ημέρα η από δύο την ημέρα? Τα κορίτσια που έχουν εμπειρία από τα τεστ λένε πως στην αρχή καλό είναι να ξεκινήσεις με δύο την ημέρα ώστε να μην χάσεις το θετικό τεστ και αργότερα που θα μάθεις πως λειτουργούν να κάνεις ένα τη μέρα.

Καλησπέρα!έκανες την ένεση??τι είπε Ο ο γιατρός?

Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 63 μέρες νομίζω!!ίσως να είχα κύστη εκείνο το μήνα και να μην το ανακάλυψα γιατί δεν με πονούσε, δεν ξέρω..συνήθως είναι 40-50 οι κύκλοι μου.Όταν το παρακολούθησα θυμάμαι πως ήταν σε μερικούς τυχαίους κύκλους, όχι δηλαδή συνεχόμενους(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) και τότε έτυχε να κάνω ωορρηξία περίπου την 20η με 25η μέρα.έχω ένα χρόνο να παρακολουθήσω ωορρηξία με υπέρηχο και δεν θυμάμαι ακριβώς.πάντως θυμάμαι πως μόνο ένα μήνα είχε προβλέψει ακριβώς την ωορρηξία μου ο γιατρός και μου είπε την τάδε μέρα θα σπάσει σίγουρα και μου είπε πότε έπρεπε να υπάρξουν επαφές.. είχα ακολουθήσει πιστά στις συμβουλές του όμως η περίοδος ήρθε στην ώρα που είχε προβλέψει! Εσύ το πρώτο παιδάκι το έπιασες εύκολα?

Θα σου στειλω π.μ.!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Δεν έχω μιλήσει με την γυναικολογο γιατί λείπει, θα μιλήσουμε μετά τις γιορτές. Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη, άμα το συζητάω μαζί σας νοιώθω καλύτερα. 

Καλή επιτυχία! Τι κύκλο έχεις 

Μην ευχαριστεις.  Γι αυτό είμαστε εδώ! !:)

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...