Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Εεε δεν είσαστε και τοσο μεγάλοι εχετε αρκετά χρονακια ακομα! Μην απογοητεύεστε! Εχετε καποιο θεμα και προχωρήσατε σε σπερματεγχυνση;;

Ναι έχουμε χαμηλή κινητικότητα και εγώ έχω λίγο υψηλή  TSH 4.61 αλλά τώρα περνώ το Τ4


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλημερα! Οχι εγω οταν το ανακάλυψα ηταν 65 και την εχω δει και 76. Βεβαια δεν εχω κανενα απο τα συμπτώματα που προκαλεί. Εκανα και μαγνητική και δεν έδειξε τιποτα. Με ενα δυο χαπάκια κατεβαίνει αμέσως και παρα πολυ! Μου εχουν πει οτι πρεπει να ειναι κοντα στο 10. Ποτε δεν το κατάφερα! @marillia δυναμη και υπομονη! Το 2018 θα παει καλυτερα

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!Υγεία να έχουμε!!!Εγώ 2 μήνες πριν μείνω  έγκυος είχα προλακτίνη 18,5!!!Τώρα είχα 23!!!Είναι η ορμόνη του άγχους και ανεβαίνει εύκολα από αυτό!!Θέλει σίγουρα 3 μετρήσεις και όχι αμέσως που έχουμε ξυπνήσει!!!Μη σε αγχώνει απαραίτητα να πάει 10!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι έχουμε χαμηλή κινητικότητα και εγώ έχω λίγο υψηλή  TSH 4.61 αλλά τώρα περνώ το Τ4

Και εμεις εχουμε χαμηλο αριθμό σπερματοζωαρίων... Ποσο κινητικότητα εχετε αν επιτρέπετε ;;; Παίρνει κάποιες βιταμινες εμενα παίρνει profertil.. Και εγω εχω 2.5 tsh και περνω το Τ4 των 25


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πήραμε και τις ορμονολογικες του αντρουλη μου και ειναι μια χαρα! Θα κλεισω ραντεβού στον ουρολόγο να δουμε τι αλλο θα μας πει και που μπορει να οφείλετε ο χαμηλος αριθμος σπερματοζωαρίων !

Γειά σου κορίτσι μου!!!Πέρσυ πριν μείνω έγκυος ο άντρας μου είχε 20 εκ.ανα μλ!!Φέτος που ξανακάναμε βγήκαν 64εκ ανά μλ!!!Είχε πιεί βιταμίνες και έτρωγε και γύρη!!!Δεν ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο γιατί είχε αρκετή άνοδο!!Επίσης θεραπεύσαμε και το ουρεόπλασμα!!Μόνο στον αριθμό υπάρχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!!!Πέρσυ πριν μείνω έγκυος ο άντρας μου είχε 20 εκ.ανα μλ!!Φέτος που ξανακάναμε βγήκαν 64εκ ανά μλ!!!Είχε πιεί βιταμίνες και έτρωγε και γύρη!!!Δεν ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο γιατί είχε αρκετή άνοδο!!Επίσης θεραπεύσαμε και το ουρεόπλασμα!!Μόνο στον αριθμό υπάρχει θέμα?

Ποιες βιταμινες παίρνατε εσεις;;; γυρη κανει καλο;;;;;; ναι στον αριθμο εχουμε το θεμα κινητικότητα σχετικα καλη... Το ουρεοπλασμα το βρίσκεις στην καλλιέργεια ; α και εχουμε πολλες καλες μορφες ετσι μας ειπαν!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εμεις εχουμε χαμηλο αριθμό σπερματοζωαρίων... Ποσο κινητικότητα εχετε αν επιτρέπετε ;;; Παίρνει κάποιες βιταμινες εμενα παίρνει profertil.. Και εγω εχω 2.5 tsh και περνω το Τ4 των 25

Των 25 και εγώ. Στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα είχαμε 51% συνολική κινητικότητα, αλλά μάσ είπαν ότι το σπέρμα είναι πολύ πιχτο και δεν αφήνει τα σπερματοζωαρια να κινούνται, δηλαδή δύσκολα τα πράγματα για φυσιολογική σύλληψη 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ποιες βιταμινες παίρνατε εσεις;;; γυρη κανει καλο;;;;;; ναι στον αριθμο εχουμε το θεμα κινητικότητα σχετικα καλη... Το ουρεοπλασμα το βρίσκεις στην καλλιέργεια ; α και εχουμε πολλες καλες μορφες ετσι μας ειπαν!

Είχε πιεί ένα 1,5 μήνα τις αντρικές  pregnacare conception και τη γύρη έτυχε να μας φέρουν και έτρωγε κάθε μέρα!!Γενικά του αρέσουν να τρώει τέτοια φυσικά προιοντα!!Φαίνεται στην καλλιέργεια αλλά εγώ το είχα αναφέρει ότι θέλω και αυτό!!Αλλά δεν φεύγει εύκολα!!Πήραμε 2 φορές αντιβίωση!!Διάβασα για τον εντερόκοκκο που έγραψες και θεωρώ καλά έκανε ο γιατρός και έδωσε αντιβίωση!!Εγώ πίστευω θα δείτε άνοδο στον αριθμό!!Για την ενδομητρίωση τι σου έχει πει ο γιατρός σου?Εσύ έχεις κάνει κολπική καλλιέργεια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , BettySt είπε:

Των 25 και εγώ. Στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα είχαμε 51% συνολική κινητικότητα, αλλά μάσ είπαν ότι το σπέρμα είναι πολύ πιχτο και δεν αφήνει τα σπερματοζωαρια να κινούνται, δηλαδή δύσκολα τα πράγματα για φυσιολογική σύλληψη 

Εννοείς το χρονο ρευστοποίησης ;;; Πήγατε σε ουρολογο;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Εννοείς το χρονο ρευστοποίησης ;;; Πήγατε σε ουρολογο;;;

Όχι , το χρόνο ρευστοποιησης είναι εντάξει η γλοιοτητα κάτι τέτοιο. Ναι πήγαμε σε ουρολογο και έκανε ο άντρας μου θεραπεία 3 μηνες με Nolvadex D και L καρνητινη και μετά 6  μήνες με ομοιοπαθητικα 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , BettySt είπε:

35 είμαστε και δεν νομίζω ότι έχω πολλά περιθώρια για αυτό αγχονουμαι . Προσπαθούμε 2 χρόνια. 

Εντάξει. .δεν είσαι τρομερά μεγάλη για να πεις δεν προλαβαίνω. ..και πάλι σέβομαι την αγωνία σου φυσικά. .Και κυρίως εσύ όπως νιώθεις. .ο γιατρός σου τι σου είπε τώρα που αδιαθετησες? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου τι κανετε?εγω οταν γυριζω απο την δουλεια μπαινω κ ας διαβαζω.. η @linaa εκανε χοριακη τελικα τι εγινε? Εγω ξεκινησα τις επαφες απο τις 24 του μηνα..μολις τελειωσε δλδ η περιοδος στις 23...και απο τωρα εχω παλι ασπρα υγρα λετε να μπαινω στις γονιμες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εντάξει. .δεν είσαι τρομερά μεγάλη για να πεις δεν προλαβαίνω. ..και πάλι σέβομαι την αγωνία σου φυσικά. .Και κυρίως εσύ όπως νιώθεις. .ο γιατρός σου τι σου είπε τώρα που αδιαθετησες? 

Δεν έχω μιλήσει με την γυναικολογο γιατί λείπει, θα μιλήσουμε μετά τις γιορτές. Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη, άμα το συζητάω μαζί σας νοιώθω καλύτερα. 

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?εγω οταν γυριζω απο την δουλεια μπαινω κ ας διαβαζω.. η @linaa εκανε χοριακη τελικα τι εγινε? Εγω ξεκινησα τις επαφες απο τις 24 του μηνα..μολις τελειωσε δλδ η περιοδος στις 23...και απο τωρα εχω παλι ασπρα υγρα λετε να μπαινω στις γονιμες?

Καλή επιτυχία! Τι κύκλο έχεις 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Μη στεναχωριεσαι! Και μενα για ακόμη μια φορα οχι μονο ηρθε στην ωρα τους αλλα ηρθε και μια μερα νωριτερα! Τουλαχιστον δεν ταλαιπωριεμαι με ψεύτικες καθυστερήσεις. Τωρα παντως προσωπικά θα ξεκινησω παλι πολυ δυναμικά είτε με πρόκληση ωορηξιας είτε με σπερματέγχυση. Βεβαια ολα σε κανενα δίμηνο με εναν νεο γύρο εξετάσεων που θα δείχνουν πως ολα ειναι φυσιολογικά πραγμα που στη σκέψη και μονο με εξαντλεί. Και παλι θα μου λενε για την τάδε που ειχε το τάδε προβλημα και εμεινε εγκυος και εγω θα εκνευρίζομαι περισσοτερο γιατι θα σκεφτομαι πως εγω χωρις προβλημα προσπαθώ τέσσερα χρονια τωρα. Αυτα τα ωραια κοριτσια! Ελπιζω να ειναι χαρούμενο το 2018

ευχομαι κοριτσακι μου το 2018 να ειναι όντως το τυχερο και το καλο για ολες μας!! οπως λες παμε να μπουμε δυναμικαααααα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , BettySt είπε:

Δεν έχω μιλήσει με την γυναικολογο γιατί λείπει, θα μιλήσουμε μετά τις γιορτές. Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη, άμα το συζητάω μαζί σας νοιώθω καλύτερα. 

Καλή επιτυχία! Τι κύκλο έχεις 

Εχω κυκλο 28 με 30...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εχω κυκλο 28 με 30...

Άρα 14 με 15 μέρα του κυκλου πρέπει να είναι η ωορρηξία. Εγώ θα ξεκινούσα 11 μέρα επαφές για να είμαι μέσα. Σε ποια μέρα από το κύκλο είσαι τωρα 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...