Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αυτος ο γιατρος μου ειπε να περιμενω ενα 6 μηνο ακομα με προσπάθειες φουλ!!!!!

Τέλεια! Αρα με τα τεστάκια θα εισαι φουλ! Αφού έμεινες θα ξαναμεινεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

καλησπέρα σε ολες???τι κανετε???εγω εχω στενοχωρηθει λιγακι γτ πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο(ολα καλα η μικρη μεγαλωνει μια χαρα)μου ειπε ομως οτι ισως ειναι καλυτερα να μη γεννησω στο νησι αλλα πατρα η αθηνα...εχω κανει καυτηριασμο αγγείων στην καρδια κ μου ειπε οτι δς μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου στη γεννα αλλα αν γινει κατι δεν μπορουν να το καλυψουν,ούτε καρδιολογο δεν εχουμε εδω στο νοσοκομειο...μου ειπε να το ξανασυζητησουμε αργοτερα..θα μιλησει κ με τον αναισθησιολογο..αλλα τι θα αλλαξει..ενταξει για την μικρη δε φαινεται να ανησυχει απλα εγω αν παθω καποιο επεισοδιο δεν μπορουν να με βοηθησουν..μου ειπε να το σκεφτω κ εγω κ τα ξαναλεμε..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπέρα σε ολες???τι κανετε???εγω εχω στενοχωρηθει λιγακι γτ πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο(ολα καλα η μικρη μεγαλωνει μια χαρα)μου ειπε ομως οτι ισως ειναι καλυτερα να μη γεννησω στο νησι αλλα πατρα η αθηνα...εχω κανει καυτηριασμο αγγείων στην καρδια κ μου ειπε οτι δς μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου στη γεννα αλλα αν γινει κατι δεν μπορουν να το καλυψουν,ούτε καρδιολογο δεν εχουμε εδω στο νοσοκομειο...μου ειπε να το ξανασυζητησουμε αργοτερα..θα μιλησει κ με τον αναισθησιολογο..αλλα τι θα αλλαξει..ενταξει για την μικρη δε φαινεται να ανησυχει απλα εγω αν παθω καποιο επεισοδιο δεν μπορουν να με βοηθησουν..μου ειπε να το σκεφτω κ εγω κ τα ξαναλεμε..

Για προληπτικά θα στο είπε βέβαια. Σιγουρα να το σκεφτείς. Εξάλλου σαν επιλογή το σκεφτόσουν κ πριν να γεννήσεις αλλού. Ολα καλά θα πάνε απλά θα εχεις αγωνία μέχρι να την κρατήσεις αγκαλίτσα κ μετα θα είναι όλα τέλεια!

Να ρωτήσω κατι. Που ειναι η @Ani ani και η @Farmakotriftena ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , andrianni είπε:

Για προληπτικά θα στο είπε βέβαια. Σιγουρα να το σκεφτείς. Εξάλλου σαν επιλογή το σκεφτόσουν κ πριν να γεννήσεις αλλού. Ολα καλά θα πάνε απλά θα εχεις αγωνία μέχρι να την κρατήσεις αγκαλίτσα κ μετα θα είναι όλα τέλεια!

Να ρωτήσω κατι. Που ειναι η @Ani ani και η @Farmakotriftena ?

κοιταξε να δεις για την μικρη δεν υπαρχει προβλημα ευτυχως...βεβαια μιλησα τωρα με την καρδιολογο μου κ μου ειπς οτι δεν υπαρχει προβλημα κ μετα απο τοσα χρονια αν ηταν θα ειχε γινει καποιο επεισόδιο....απλα ο γιατρος φοβαται γενικα λιγο εδω το ξερουμε ολοι αυτο...τωρα θα το ξανασυζητησουμε κ θα του πω κ τι μ ειπε η καρδιολογος κ βλεπουμε!!εσεις απο οτι βλεπω εχετε δουλεια το σκ χαχα!!!αντε ολα καλα θα πανε!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2017 at 10:38 ΜΜ, Μάντη είπε:

@Ασία καλησπερα κοριστι μ! Πως καταλαβες οτι δεν κανεις καλες ωορρηξιες;;; εγω πηρα τεστακια θα τα ξεκινήσω την παρασκευή μακαρι να δω αποτελεσμα!

Γεια σου μάντη μου!έχω πολύ μεγάλους  και άστατους κύκλους και ο γιατρός μου είχε πει πως όταν έχουμε κύκλο πάνω από 45 μέρες το πιο πιθανό είναι να μην κάνουμε καθόλου ωορρηξία η ή να κάνουμε κακης ποιότητας.Εγώ έχω εμφανίσει αρκετές φορές κύστη στις ωοθήκες, κάτι που σημαίνει πως το μήνα που εμφανιζόταν δεν έκανα ωορρηξία.Επίσης έχω μετρήσει ορμόνες σε διαφορετικούς κύκλους και έβλεπα διαφορετικά αποτελέσματα.Πότε ήταν στα φυσιολογικά, πότε ήταν στα όρια(και έδειχναν κακη ωορρηξία)..Οπότε με τον γιατρό βγάλαμε το συμπέρασμα πως μερικούς κύκλους κάνω ωορρηξία, μερικούς δεν κάνω και σε μερικούς ίσως να μην είναι καλής ποιότητας. Τώρα βρε αυτό το μήνα θα ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας ώστε να δω τι συμβαίνει.. Γιατί κουράστηκα να μην ξέρω με σιγουριά αν κάνω η δεν κάνω ωορρηξία.. ελπίζω να βγάλω άκρη!Εσύ έχεις παρόμοια θέματα και ξεκινάς τεστακια?την ωορρηξία σου την καταλαβαίνεις? Θα κάνεις ένα την ημέρα η από δύο την ημέρα? Τα κορίτσια που έχουν εμπειρία από τα τεστ λένε πως στην αρχή καλό είναι να ξεκινήσεις με δύο την ημέρα ώστε να μην χάσεις το θετικό τεστ και αργότερα που θα μάθεις πως λειτουργούν να κάνεις ένα τη μέρα.

On 28/12/2017 at 11:45 ΠΜ, andrianni είπε:

Καλημέρα! Αν τα ξέρω λέει; αλλά ακόμα απίστευτο μου φαινεται οτι μόνο αυτό μπορεί να φταίει! Όταν το παρακολουθούσες στις πόσες μέρες έκανες ωορ; κ πόσο είναι ο μεγαλύτερος κύκλος σου;

Εμένα είναι γύρω στα 15μμ απ οτι καταλαβα. Κ θα δουμε σημερα ποσο ειναι κ η ενεση θα γίνει σήμερα ή αύριο!

Καλημέρα στο ομορφο παρεακι!!! 

Μαριλιακι μακάρι να μην έρθει! 

Καλησπέρα!έκανες την ένεση??τι είπε Ο ο γιατρός?

Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 63 μέρες νομίζω!!ίσως να είχα κύστη εκείνο το μήνα και να μην το ανακάλυψα γιατί δεν με πονούσε, δεν ξέρω..συνήθως είναι 40-50 οι κύκλοι μου.Όταν το παρακολούθησα θυμάμαι πως ήταν σε μερικούς τυχαίους κύκλους, όχι δηλαδή συνεχόμενους(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) και τότε έτυχε να κάνω ωορρηξία περίπου την 20η με 25η μέρα.έχω ένα χρόνο να παρακολουθήσω ωορρηξία με υπέρηχο και δεν θυμάμαι ακριβώς.πάντως θυμάμαι πως μόνο ένα μήνα είχε προβλέψει ακριβώς την ωορρηξία μου ο γιατρός και μου είπε την τάδε μέρα θα σπάσει σίγουρα και μου είπε πότε έπρεπε να υπάρξουν επαφές.. είχα ακολουθήσει πιστά στις συμβουλές του όμως η περίοδος ήρθε στην ώρα που είχε προβλέψει! Εσύ το πρώτο παιδάκι το έπιασες εύκολα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Πήραμε και τις ορμονολογικες του αντρουλη μου και ειναι μια χαρα! Θα κλεισω ραντεβού στον ουρολόγο να δουμε τι αλλο θα μας πει και που μπορει να οφείλετε ο χαμηλος αριθμος σπερματοζωαρίων !

πρίν από 23 λεπτά , Ασία είπε:

Γεια σου μάντη μου!έχω πολύ μεγάλους  και άστατους κύκλους και ο γιατρός μου είχε πει πως όταν έχουμε κύκλο πάνω από 45 μέρες το πιο πιθανό είναι να μην κάνουμε καθόλου ωορρηξία η ή να κάνουμε κακης ποιότητας.Εγώ έχω εμφανίσει αρκετές φορές κύστη στις ωοθήκες, κάτι που σημαίνει πως το μήνα που εμφανιζόταν δεν έκανα ωορρηξία.Επίσης έχω μετρήσει ορμόνες σε διαφορετικούς κύκλους και έβλεπα διαφορετικά αποτελέσματα.Πότε ήταν στα φυσιολογικά, πότε ήταν στα όρια(και έδειχναν κακη ωορρηξία)..Οπότε με τον γιατρό βγάλαμε το συμπέρασμα πως μερικούς κύκλους κάνω ωορρηξία, μερικούς δεν κάνω και σε μερικούς ίσως να μην είναι καλής ποιότητας. Τώρα βρε αυτό το μήνα θα ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας ώστε να δω τι συμβαίνει.. Γιατί κουράστηκα να μην ξέρω με σιγουριά αν κάνω η δεν κάνω ωορρηξία.. ελπίζω να βγάλω άκρη!Εσύ έχεις παρόμοια θέματα και ξεκινάς τεστακια?την ωορρηξία σου την καταλαβαίνεις? Θα κάνεις ένα την ημέρα η από δύο την ημέρα? Τα κορίτσια που έχουν εμπειρία από τα τεστ λένε πως στην αρχή καλό είναι να ξεκινήσεις με δύο την ημέρα ώστε να μην χάσεις το θετικό τεστ και αργότερα που θα μάθεις πως λειτουργούν να κάνεις ένα τ

Ασια μ εγω οχι δεν εχω θεμα με τον κυκλο μου ειναι 26 με 30 ο μεγαλύτερος.. Απλα πηρα τα τεστακια να κανω 3 μηνες να ξερω ποτε κανω σιγουρα ωορρηξία... Καταλαβαίνω κατι πονακια αλλα δεν ειμαι σιγουρη.. Λεω να ξεκινήσω με δυο για να μην τη χάσω σημερα ειμαι στην 9η μερα θα κανω ενα σημερα και απο αυριο 2...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πήραμε και τις ορμονολογικες του αντρουλη μου και ειναι μια χαρα! Θα κλεισω ραντεβού στον ουρολόγο να δουμε τι αλλο θα μας πει και που μπορει να οφείλετε ο χαμηλος αριθμος σπερματοζωαρίων !

Ασια μ εγω οχι δεν εχω θεμα με τον κυκλο μου ειναι 26 με 30 ο μεγαλύτερος.. Απλα πηρα τα τεστακια να κανω 3 μηνες να ξερω ποτε κανω σιγουρα ωορρηξία... Καταλαβαίνω κατι πονακια αλλα δεν ειμαι σιγουρη.. Λεω να ξεκινήσω με δυο για να μην τη χάσω σημερα ειμαι στην 9η μερα θα κανω ενα σημερα και απο αυριο 2...

Α τότε εσύ είσαι μια χαρά με τέτοιο κύκλο, δεν το συζητώ!θα ξέρεις ακριβώς πότε γίνεται η ωορρηξία και θα κάνετε καλύτερες προσπάθειες από δω και πέρα.προσπαθείτε καιρό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Α τότε εσύ είσαι μια χαρά με τέτοιο κύκλο, δεν το συζητώ!θα ξέρεις ακριβώς πότε γίνεται η ωορρηξία και θα κάνετε καλύτερες προσπάθειες από δω και πέρα.προσπαθείτε καιρό?

Στον 8ο κυκλο ειμαστε τωρα... Γιαυτο ειπα να ξεκινήσω τα τεστακια μηπως και δεν πεφτω μεσα στην ωορρηξία.. Αν και εχουμε θεματα υπογονημοτητας...

Εσεις ποσο καιρο προσπαθητε;; πρωτη φορα θα κανεις τεστακια ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε? Μου ήρθε η περίοδος 2 μερες νωρίτερα. Δυστυχώς δεν πέτυχε και η 2 σπερματεγχυση. Δεν ξέρω τι να κάνω πια 

Κορίτσι μου γλυκό λυπαμαι πολύ. .  Έχετε περιθώριο (ηλικιακο ) να χαλαρώσετε λίγο να αφήσετε κάποιους κύκλους να περάσουν με απλές ελεύθερες επαφές? ? Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μην το σκέφτεσαι αλλά έχω ακούσει πολλές τέτοιες περιπτώσεις που μόλις το άφησαν στην τύχη ήρθε 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Μάντη είπε:

Στον 8ο κυκλο ειμαστε τωρα... Γιαυτο ειπα να ξεκινήσω τα τεστακια μηπως και δεν πεφτω μεσα στην ωορρηξία.. Αν και εχουμε θεματα υπογονημοτητας...

Εσεις ποσο καιρο προσπαθητε;; πρωτη φορα θα κανεις τεστακια ;

Μμ διάβασα πιο πάνω πως έχετε θέμα με τον αριθμό..Πόσο είναι αν επιτρέπεται?κι εμείς είχαμε πέρισυ με τον αριθμό(αν δεν είχε γίνει λάθος στο εργαστήριο) αλλά φέτος είναι τέλειος χωρίς καμία θεραπεία.έχετε κάνει καλλιέργεια σπέρματος μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο που επηρεάζει τον αριθμό? Εμείς έχουμε κάνει 4 ουσιαστικές προσπάθειες αν και δύο χρόνια τώρα έχουμε ελεύθερες επαφές. Λέω "ουσιαστικές" γιατί πολλούς από τους τελευταίους μήνες δεν έκανα καν ωορρηξία, σε άλλους κύκλους δεν πετυχαίναμε τις γόνιμες και πέρισυ όλο το χρόνο είχαμε θέμα με τον αριθμό όπως σου είπα.. άρα δεν τους πιάνω όλους τους μήνες ως "σοβαρές" προσπάθειες.

Ναι πρώτος μήνας θα είναι με τεστακια..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Μμ διάβασα πιο πάνω πως έχετε θέμα με τον αριθμό..Πόσο είναι αν επιτρέπεται?κι εμείς είχαμε πέρισυ με τον αριθμό(αν δεν είχε γίνει λάθος στο εργαστήριο) αλλά φέτος είναι τέλειος χωρίς καμία θεραπεία.έχετε κάνει καλλιέργεια σπέρματος μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο που επηρεάζει τον αριθμό? Εμείς έχουμε κάνει 4 ουσιαστικές προσπάθειες αν και δύο χρόνια τώρα έχουμε ελεύθερες επαφές. Λέω "ουσιαστικές" γιατί πολλούς από τους τελευταίους μήνες δεν έκανα καν ωορρηξία, σε άλλους κύκλους δεν πετυχαίναμε τις γόνιμες και πέρισυ όλο το χρόνο είχαμε θέμα με τον αριθμό όπως σου είπα.. άρα δεν τους πιάνω όλους τους μήνες ως "σοβαρές" προσπάθειες.

Ναι πρώτος μήνας θα είναι με τεστακια..

10.5 εκατομμύρια ανα ml... Τωρα παίρνει βιταμινες profertil.. Και εγω εχω ενδομητριωση.. Κάναμε καλλιέργεια και έδειξε λιγες αποικίες εντεροκοκου στο μικροβιολογικο μας ειπαν οτι και σε αλλα δειγματα εμφανίζεται αυτο το μικροβιο και οτι μπορει να οφείλετε σε λαθος πλύσιμο και οτι τις περισσοτερες φορες οταν ξανα κανουν καλλιέργεια δεν εμφανίζετε κατι.. Αλλα ο ουρολογος μας εδωσε αντιβίωση για σιγουριά... Αλλα δεν μας ειπε οτι ειναι ανησυχητικό... 

Εσυ παίρνεις καποια χαπια για να φτιαξει ο κυκλος σ;;; εχετε σκεφτεί για σπερματεγχυση;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου γλυκό λυπαμαι πολύ. .  Έχετε περιθώριο (ηλικιακο ) να χαλαρώσετε λίγο να αφήσετε κάποιους κύκλους να περάσουν με απλές ελεύθερες επαφές? ? Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μην το σκέφτεσαι αλλά έχω ακούσει πολλές τέτοιες περιπτώσεις που μόλις το άφησαν στην τύχη ήρθε 

35 είμαστε και δεν νομίζω ότι έχω πολλά περιθώρια για αυτό αγχονουμαι . Προσπαθούμε 2 χρόνια. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Να γίνει το θαύμα για όλες το 18! Αμάν πια! Τι ζηταμε κ εμεις; αγάπη εχουμε να δώσουμε!

Ο πιο μικρός σου κύκλος πόσο ειναι; το καλό είναι οτι εστω κ αργά κάνεις ωορ. Με το γιατρό νομίζω το εχετε δει κ με υπέρηχους; κ νομίζω κ ολες οι εξετασεις σας ειναι καλές.τι σκέφτεσαι να κάνεις; σου εχει πει κατι ο γιατρός;

Οπώς λες κορίτσι μου θαύμα!!!Ο πιο μικρός κύκλος μου το 2017 ήταν 28 μέρες!!Συνήθως κάνω 2 μήνες 30-31 και τον επόμενο 35!!!Αυτός ήταν 31 μέρες και ο προηγούμενος!!!

Εκανα πριν 2 μήνες ορμονολογικές,σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα και βγήκαν καλά!!!Πλέον κουράστηκα να ελπίζω!!Θέλω να ηρεμήσω ψυχικά!!Μου είπε ο γιατρός μου να προσπαθήσω μέχρι το καλοκαίρι και μετά να κάνω υστεροσκόπηση!!!Αρά μέχρι το καλοκαίρι υπομονή!!!Σίγουρα από κει και πέρα θα σκέφτομαι εξωσωματική!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , BettySt είπε:

35 είμαστε και δεν νομίζω ότι έχω πολλά περιθώρια για αυτό αγχονουμαι . Προσπαθούμε 2 χρόνια. 

Εεε δεν είσαστε και τοσο μεγάλοι εχετε αρκετά χρονακια ακομα! Μην απογοητεύεστε! Εχετε καποιο θεμα και προχωρήσατε σε σπερματεγχυνση;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...