Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Nati85 είπε:

Πάντως κορίτσια υπάρχει εξωσωματικη με φυσικό κύκλο χωρίς να πάρεις πολλά φαρμακα αν υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις φυσικά.εμενα γνωστή μου αυτό έκανε και έμεινε και με την πρώτη έγκυος.

Νάτι μου το διάβασα και γω αλλά σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα συνήθως κάνεις 1-2 ωάρια!!Ενώ με φάρμακα βάζεις και στην κατάψηξη για επόμενη φορά ή εμφυτεύεις και παραπάνω εμβρυάκια!!!Σίγουρα όμως ο γιατρός κρίνει το πρωτόκολλο!!!Πάντα εγώ βάζω στο μυαλό μου ακραία σενάρια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

κοριστια!!!! ξεκινησαν τα προεορτια.... πηγα τουαλετα πριν και ειδα τα πρωτα καφε..... ουτε αυτο τον μηνα προλαβα να κανω το τεστακι μου!! ευχομαι να προλαβω τον επομενο και να ειναι και θετικο!!!! σε ολες το ευχομαι!!!

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εμείς σήμερα κάναμε τους υπερήχους που μας είχε πει ο ουρολόγος ευτυχώς ήταν μια χαρά δεν έχει κάποιο πρόβλημα τώρα περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα από τις ορμονολογικες... Ελπίζω να είναι και αυτές καλές...

  • Μου αρέσει 4

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

κοριστια!!!! ξεκινησαν τα προεορτια.... πηγα τουαλετα πριν και ειδα τα πρωτα καφε..... ουτε αυτο τον μηνα προλαβα να κανω το τεστακι μου!! ευχομαι να προλαβω τον επομενο και να ειναι και θετικο!!!! σε ολες το ευχομαι!!!

Μη στεναχωριεσαι! Και μενα για ακόμη μια φορα οχι μονο ηρθε στην ωρα τους αλλα ηρθε και μια μερα νωριτερα! Τουλαχιστον δεν ταλαιπωριεμαι με ψεύτικες καθυστερήσεις. Τωρα παντως προσωπικά θα ξεκινησω παλι πολυ δυναμικά είτε με πρόκληση ωορηξιας είτε με σπερματέγχυση. Βεβαια ολα σε κανενα δίμηνο με εναν νεο γύρο εξετάσεων που θα δείχνουν πως ολα ειναι φυσιολογικά πραγμα που στη σκέψη και μονο με εξαντλεί. Και παλι θα μου λενε για την τάδε που ειχε το τάδε προβλημα και εμεινε εγκυος και εγω θα εκνευρίζομαι περισσοτερο γιατι θα σκεφτομαι πως εγω χωρις προβλημα προσπαθώ τέσσερα χρονια τωρα. Αυτα τα ωραια κοριτσια! Ελπιζω να ειναι χαρούμενο το 2018


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Elma86 είπε:

Μη στεναχωριεσαι! Και μενα για ακόμη μια φορα οχι μονο ηρθε στην ωρα τους αλλα ηρθε και μια μερα νωριτερα! Τουλαχιστον δεν ταλαιπωριεμαι με ψεύτικες καθυστερήσεις. Τωρα παντως προσωπικά θα ξεκινησω παλι πολυ δυναμικά είτε με πρόκληση ωορηξιας είτε με σπερματέγχυση. Βεβαια ολα σε κανενα δίμηνο με εναν νεο γύρο εξετάσεων που θα δείχνουν πως ολα ειναι φυσιολογικά πραγμα που στη σκέψη και μονο με εξαντλεί. Και παλι θα μου λενε για την τάδε που ειχε το τάδε προβλημα και εμεινε εγκυος και εγω θα εκνευρίζομαι περισσοτερο γιατι θα σκεφτομαι πως εγω χωρις προβλημα προσπαθώ τέσσερα χρονια τωρα. Αυτα τα ωραια κοριτσια! Ελπιζω να ειναι χαρούμενο το 2018

Να είναι χαρούμενο και τυχερό!!!Οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Να είναι χαρούμενο και τυχερό!!!Οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ?

Βεβαιως. Ενταξει εγω με την προλακτινη εχω προβλημα αλλα με χαπάκια την ελέγχω. Το καλοκαιρι βρηκα οτι ειχα ενα ανοσολογικό θεμα το οποίο μπορει να εμποδίζει μια εμφύτευση ή έστω τελειομηνη εγκυμοσυνη, αλλα 4 μήνες μετα δεν εχει γινει κατι. Θα μου πεις βεβαια 4 μήνες δεν ειναι τιποτα αλλα αυτοι προστίθενται σε ολα τα υπολοιπα χρονια. Και η απογοήτευση μαζι και το αίσθημα της αποτυχίας. Συγγνωμη για το ψυχοπλάκωμα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δεν είναι τόσο απλό. Γιατί το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση δεν είναι σίγουρο. Κατά μέσο όρο για να επιτευχθεί κύηση παίρνει τρεις-τεσσερις προσπάθειες. Και εκτός όλων των άλλων το κόστος είναι τεράστιο - τουλάχιστον για εμάς. Έχω άπειρο θαυμασμό και σεβασμό για τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική. Εμένα μου φαίνεται πολύ δυσκολο -σωματικα, οικονομικά, ψυχολογικά...

Συμφωνώ κ εμένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο για όλα αυτά.Θεωρώ όμως οτι κάποιες είναι τυχερές με την πρώτη! Πότε θα κλεισεις ραντεβού; Να δουμε τι θα σου πει! Μπορεί να μη χρειαστεί τίποτα. Μπορεί μόνο επέμβαση. Πιστεύω οτι κοντευεις γιατί ήσουν πολύ κοντά την προηγούμενη φορά!

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@andrianni εννοώ αν δεν έρθει το μωρό με τον φυσικό τρόπο να κάνουμε κάτι άλλο σπερματεγχυση εξωσωματική δεν ξέρω ότι χρειαστείναιν.παντως την πρώτη φορά εγώ το σκεφτόμουν ότι μάλλον δεν θα έρθει εύκολα γιατί γενικά σε πολλά πράγματα ταλαιπωριεμαι και με εξέπληξε το γεγονός ότι ήρθε ευκολα.τωρα κάτσε στ αυγά σου νατι που θες και γρήγορα δεύτερο!!φάε την ταλαιπωρία σου να στρωσεις:shock:

Κάτσε να δούμε τι θα σου πει και ο άλλος γιατρός και βλέπεις μετά τι θα κάνεις.δεν είναι τόσο δύσκολη διαδικασία όπως παλιά.πλεον είναι πιο χαλαρά τα πράγματα.

Συμφωνώ. Εγώ την πρωτη φορά ειχα στο μυαλό μου οτι θα περασω όλα αυτα που περναω τωρα κ θα κατεληγα σε εξωσωματική. Ημουν ομως προετοιμασμένη κ χαλαρή κ απλα ήρθε. Κ πίστευα οτι στο 2ο απλά θα αργήσει λίγο.όχι κ ετσι ομως.Κ εγώ εχω σκεφτει αυτες τις λύσεις. Ο άντρας μου όμως το βλέπει λίγο πιο χαλαρά. Οτι ας έρθει οποτε είναι κ οχι με τετοιες μεθοδους.Θα δουμε ομως γιατι εγω βιαζομαι! Κ εγω καπου ειδα τον φυσικο κυκλο κ μου αρεσε σαν ιδεα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elma86 είπε:

Βεβαιως. Ενταξει εγω με την προλακτινη εχω προβλημα αλλα με χαπάκια την ελέγχω. Το καλοκαιρι βρηκα οτι ειχα ενα ανοσολογικό θεμα το οποίο μπορει να εμποδίζει μια εμφύτευση ή έστω τελειομηνη εγκυμοσυνη, αλλα 4 μήνες μετα δεν εχει γινει κατι. Θα μου πεις βεβαια 4 μήνες δεν ειναι τιποτα αλλα αυτοι προστίθενται σε ολα τα υπολοιπα χρονια. Και η απογοήτευση μαζι και το αίσθημα της αποτυχίας. Συγγνωμη για το ψυχοπλάκωμα

Καθόλου ψυχοπλάκωμα!!Ειδικά αύριο που το κόβω να αδιαθετώ χάλια θα είμαι!!Το ανοσολογικό θέμα το βρήκατε μέσω αίματος?Και πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elma86 είπε:

Βεβαιως. Ενταξει εγω με την προλακτινη εχω προβλημα αλλα με χαπάκια την ελέγχω. Το καλοκαιρι βρηκα οτι ειχα ενα ανοσολογικό θεμα το οποίο μπορει να εμποδίζει μια εμφύτευση ή έστω τελειομηνη εγκυμοσυνη, αλλα 4 μήνες μετα δεν εχει γινει κατι. Θα μου πεις βεβαια 4 μήνες δεν ειναι τιποτα αλλα αυτοι προστίθενται σε ολα τα υπολοιπα χρονια. Και η απογοήτευση μαζι και το αίσθημα της αποτυχίας. Συγγνωμη για το ψυχοπλάκωμα

Τι συγνώμη καλέ; Αυτά δε λέγαμε κ πιο πριν; οτι είμαστε πολλές σε αυτή τη φάση! Κ ειδικά αυτες τις μέρες μες στο κλίμα! κ πώς το περιορίζετε το ανοσολογικό; Πάντως κ εγώ πιστευω πως το 18 θα είναι πολύ τυχερό! Εδώ το λένε κ οι αστρολόγοι! Χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Καθόλου ψυχοπλάκωμα!!Ειδικά αύριο που το κόβω να αδιαθετώ χάλια θα είμαι!!Το ανοσολογικό θέμα το βρήκατε μέσω αίματος?Και πως διορθώνεται?

Καλα μην εισαι τοσο σιγουρη για αυριο εσυ!! Ναι πηγα σε κάποιους γιατρούς που ασχολούνται με ανεξήγητη υπογονιμότητα και αποβολές, μου έκαναν κατι εξετάσεις αίματος και είδαν αυτα τα νκ κύτταρα τα οποία σε μενα ηταν αυξημένοι ολοι οι δείκτες. Μου βάζουν εναν όρο ανα 7 βδομαδες με κατι ιντραλιπιντ θα σε γελάσω για το ονομα. Επίσης και θρομβοφιλια και παιρνω ήπια αντιθρομβωτικα. Το κακό ειναι οτι νιωθω αισιοδοξία για το 18 αλλα μετα θυμαμαι οτι και για φετος την ιδια αισιοδοξία ειχα και ως αποτελεσμα μια βιοχημική 

Just now, andrianni είπε:

Τι συγνώμη καλέ; Αυτά δε λέγαμε κ πιο πριν; οτι είμαστε πολλές σε αυτή τη φάση! Κ ειδικά αυτες τις μέρες μες στο κλίμα! κ πώς το περιορίζετε το ανοσολογικό; Πάντως κ εγώ πιστευω πως το 18 θα είναι πολύ τυχερό! Εδώ το λένε κ οι αστρολόγοι! Χαχαχα! 

Η αλήθεια ειναι οτι για τους Ιχθύες που ειμαι εγω ακουσα πολυ θετικές προβλέψεις αλλα τιποτα για παιδια!!


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elma86 είπε:

Καλα μην εισαι τοσο σιγουρη για αυριο εσυ!! Ναι πηγα σε κάποιους γιατρούς που ασχολούνται με ανεξήγητη υπογονιμότητα και αποβολές, μου έκαναν κατι εξετάσεις αίματος και είδαν αυτα τα νκ κύτταρα τα οποία σε μενα ηταν αυξημένοι ολοι οι δείκτες. Μου βάζουν εναν όρο ανα 7 βδομαδες με κατι ιντραλιπιντ θα σε γελάσω για το ονομα. Επίσης και θρομβοφιλια και παιρνω ήπια αντιθρομβωτικα. Το κακό ειναι οτι νιωθω αισιοδοξία για το 18 αλλα μετα θυμαμαι οτι και για φετος την ιδια αισιοδοξία ειχα και ως αποτελεσμα μια βιοχημική 

Σύλληψη έγινε στη περιπτωσή σου!!!Αρά είμαι σίγουρη ότι θα ξαναέχεις και με τη θεραπεία που κάνεις σίγουρα θα μείνει!!!Αν έφταιξε αυτό γιατί πολλές φορές συμβαίνει και δεν μπορούν και οι γιατροί να το εξηγήσουν!!!Καλά κάνεις και έχεις αισιοδοξία!!!Με θετική ενέργεια και τύχη θα ξαναμείνεις εγκυούλα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elma86 είπε:

Καλα μην εισαι τοσο σιγουρη για αυριο εσυ!! Ναι πηγα σε κάποιους γιατρούς που ασχολούνται με ανεξήγητη υπογονιμότητα και αποβολές, μου έκαναν κατι εξετάσεις αίματος και είδαν αυτα τα νκ κύτταρα τα οποία σε μενα ηταν αυξημένοι ολοι οι δείκτες. Μου βάζουν εναν όρο ανα 7 βδομαδες με κατι ιντραλιπιντ θα σε γελάσω για το ονομα. Επίσης και θρομβοφιλια και παιρνω ήπια αντιθρομβωτικα. Το κακό ειναι οτι νιωθω αισιοδοξία για το 18 αλλα μετα θυμαμαι οτι και για φετος την ιδια αισιοδοξία ειχα και ως αποτελεσμα μια βιοχημική 

Η αλήθεια ειναι οτι για τους Ιχθύες που ειμαι εγω ακουσα πολυ θετικές προβλέψεις αλλα τιποτα για παιδια!!

Ούτε για μένα λέει για παιδιά...αλλά μήπως είπε τιμοτα για βελτίωση σε θέματα υγείας; ή μπορεί απο ωροσκόπο ή κάποιο πλανήτη κάτι να γίνει! Αντε σε λίγο θα διαβάζω κ αστρολογικό χάρτη.μόνο αυτό μας εμεινε!Ας είμαστε θετικές κ αυτή ρη χρονιά κ να βάλουμε τα δυνατά μας!!!

πρίν από 23 λεπτά , marillia είπε:

Σύλληψη έγινε στη περιπτωσή σου!!!Αρά είμαι σίγουρη ότι θα ξαναέχεις και με τη θεραπεία που κάνεις σίγουρα θα μείνει!!!Αν έφταιξε αυτό γιατί πολλές φορές συμβαίνει και δεν μπορούν και οι γιατροί να το εξηγήσουν!!!Καλά κάνεις και έχεις αισιοδοξία!!!Με θετική ενέργεια και τύχη θα ξαναμείνεις εγκυούλα!!!!

Κ εγώ αυτο πιστευω.είσαι κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα τι κάνετε!?? Σας διαβάζω στα μπαμ αλλα ψιλοτρεχω!!! Χοριακη αλλη δεν εκανα! Ακομα! Αδιαθετησα τελείωσα σημερα και ειμαι έτοιμη!!!!! 3 του μηνα ειμαι για γιατρο!!! Αυτο το μηνα θα περιμένω με αγονια πολυ στην αναμονη!!! Εχουμε απουσίες πολλες εεε!!! Ααα και δεν θέλω να πέφτουμε @alina80 αλινακι μου μην μου πέφτεις παμε παρεουλα αυτο το μηνα!!!! @linaa που εισαι???

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα τι κάνετε!?? Σας διαβάζω στα μπαμ αλλα ψιλοτρεχω!!! Χοριακη αλλη δεν εκανα! Ακομα! Αδιαθετησα τελείωσα σημερα και ειμαι έτοιμη!!!!! 3 του μηνα ειμαι για γιατρο!!! Αυτο το μηνα θα περιμένω με αγονια πολυ στην αναμονη!!! Εχουμε απουσίες πολλες εεε!!! Ααα και δεν θέλω να πέφτουμε @alina80 αλινακι μου μην μου πέφτεις παμε παρεουλα αυτο το μηνα!!!! @linaa που εισαι???

Καλή αρχή στις προσπάθειες!θα σε παρακολουθεί στενά τώρα ο γιατρός; θελει να δει την ωορ.ή απλη εξέταση; η @linaa πιστεύω θα ειναι καλά απλα λόγω καιρού δεν θα έχει σημα. Περιμένουμε με αγωνία τα ευχάριστα!

Κορίτσια κ εγώ τελικά την έκανα την ενεσούλα για να σπάσουν κ τα 3! Μας είπε απο σήμερα επαφές κ ΣΚ πρωι-βράδυ! Άλλο που δε θέλει ο αντρούλης μου.Σε μας εγώ είμαι το θέμα...Θα είμαι αισιοδοξη ομως κ οτι γίνει. Τι φοβαμαι; Αφού τα ξέρω!!!

Κ η καλύτερη ευχή που δεν μας δίνει κανείς εκτός από εδώ: πολλά θετικά τεστάκια! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!!! πως ειστε??? εγω καθαρη και σημερα αλλα εχω τοσο πολυ πονο που πηρα χαπι σημερα....λεω τελικα να μη κανω αυριο τεστ γιατι το νιωθω πολυ εντονα ερχετε απο λεπτο σε λεπτο! αν ομως μεχρι αυριο δε δω τπτ θα παω να αγορασω για το σαββατο πρωι....

@alina80 δε ξερω τι να πω και πως θα μπορεσω να σε βοηθησω να μην νιωθεις ετσι γιατι δεν ειναι καθολου ωραιο συναισθημα η απογοητευση και η "παραδοση των οπλων" απλα ευχομαι να βρεις την ακρη μεσα σου και να παρετε την σωστη αποφαση!!

@Κοννυ ευχομαι το νεο ετοσ που θα ακουσεις αυτη τη μικρη καρδουλα να χτυπαει να ειναι και το καλυτερο σου!!! 

@caramel_83 εχουμε κανενα νεο απο τον καραμελιτσο??? 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!Εγω το εύχομαι να το νιώσουν όλες οι κοπέλες που το θέλουν τόσο πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...