Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , andrianni είπε:

Κανε ενα διαλειμμα αλλά μην το αφηνεις. Σκέψου τι θα κάνετε. Κ εγώ εχω απογοητευτει αλλά το ιδανικό ειναι υπομονη επιμονή κ προσπάθειες (αλλά κ από τους 2)

Απο την επόμενη μου ανεβαινε εμένα.οποτε 17 ωορ. Κ αν εχεις ανεβασμένη κ αυριο πρωι 14 μέρες δηλ. Είσαι! Αυριο θα δειξει. Εμένα τη 14η πρωι επεφτε κ ετσι το ηξερα. Εχω σταματησει ομως να μετραω θερμ γιατι βαρεθηκα

Ετσι λέω και γω!!!Εγώ πιο πολύ βάζω όταν τελειώνουν τα υγρά μου και τις 2 μερες της αναμονής!!!Και μενα μου πέφτει την ίδια μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα!!!! πως ειστε??? εγω καθαρη και σημερα αλλα εχω τοσο πολυ πονο που πηρα χαπι σημερα....λεω τελικα να μη κανω αυριο τεστ γιατι το νιωθω πολυ εντονα ερχετε απο λεπτο σε λεπτο! αν ομως μεχρι αυριο δε δω τπτ θα παω να αγορασω για το σαββατο πρωι....

@alina80 δε ξερω τι να πω και πως θα μπορεσω να σε βοηθησω να μην νιωθεις ετσι γιατι δεν ειναι καθολου ωραιο συναισθημα η απογοητευση και η "παραδοση των οπλων" απλα ευχομαι να βρεις την ακρη μεσα σου και να παρετε την σωστη αποφαση!!

@Κοννυ ευχομαι το νεο ετοσ που θα ακουσεις αυτη τη μικρη καρδουλα να χτυπαει να ειναι και το καλυτερο σου!!! 

@caramel_83 εχουμε κανενα νεο απο τον καραμελιτσο??? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μακαρι να το πιασατε.. !! 

Πολυ καλα νεα με την θερμοκρασια!!!  αντε να περιμενουμε κ απο σενα τα ευχαριστα!!!

@alina80 και @nati  κ εγω εχω απογοητευτει  λιγο γτ με τις προσπαθειες χασαμε την ορεξη για ερωτα... κ συνεχεια μαλωναμε ..αφου την Δευτερα απο τα νευρα μου , του ειπα να μην τελειωνει μεσα μου , κ να αφησουμε στην ακρη το θεμα του μωρου .. κ οντως παραδοξως , αυτη την βδομαδα ειμαστε πολυ καλυτερα στο θεμα "σεξ"!!!  τουλαχιστον , βελτιωθηκε αυτο 

Εγω κουραστηκα να προσπαθω μονη  μου .. του ειπα για σπερματεγχυση κ ενω ειχε  συμφωνησει , τωρα ξαφνικα θιχτηκε  ο αντρισμος του..

Προς το παρον τα παραταω με τα τεστ ωορηξιας κ υπερηχο κ βλεπουμε.. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αυτό λέγαμε χτες με τον άντρα μου. Ότι μέσα σε όλα έχει κάνει κακό και στη σεξουαλική μας ζωή. 

Μπορείς να αφήσεις λίγο το θέμα παιδιου, αλλά ας τελειώνει μέσα. Δεν πειράζει. Μίλησε του ήρεμα. Εξήγησε του ότι δεν έχει να κάνει με τον ανδρισμό του η σπερματεγχυση ούτε το θέμα στο σπέρμα. Και στην τελική θα πρέπει με κάποιο τρόπο να συνεργαστεί για να κάνετε παιδί. Αν δεν θέλει να στο πει ξεκάθαρα να ξέρεις κι εσύ τι σου γίνεται και τι θα κάνεις. Να μιλήσει με κάποιον ειδικό για να διαχειριστεί το όλο θέμα (ή άρνηση σε όλα δείχνει ότι δεν αποδέχεται το πρόβλημα) το έχετε σκεφτεί;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nati85 είπε:

Κορίτσια εγώ στο πρώτο άτομο που θα το πω θα είναι ο μικρός και θα του πω να το πει στον μπαμπά και μετά στους γονείς μας!αχ να ρθει αυτή η μέρα!!!

Λες; εγώ σκεφτομαι να μην του το πω γιατί δεν θα μπορεί να περιμένει τόσους μήνες. Έλεγα απ τον 3ο κ μετά. Να ειμαστε κ σιγουροι. Τοτε το ειχα πει σε ολους αλλα τωρα δε νομιζω.θα περιμένω. Του ειπα ομως οτι πηγαινω στο γιατρο γιατι τον παιρνω μαζί κ με ρωταγε εδω κ καιρο γιατι δεν κανουμε κ ειναι καλύτερα τωρα.δε ρωταει καθολου. Το εχει σιγουρο κ κανει ονειρα! Αχ να ερθει η μερα αυτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!!! πως ειστε??? εγω καθαρη και σημερα αλλα εχω τοσο πολυ πονο που πηρα χαπι σημερα....λεω τελικα να μη κανω αυριο τεστ γιατι το νιωθω πολυ εντονα ερχετε απο λεπτο σε λεπτο! αν ομως μεχρι αυριο δε δω τπτ θα παω να αγορασω για το σαββατο πρωι....

@alina80 δε ξερω τι να πω και πως θα μπορεσω να σε βοηθησω να μην νιωθεις ετσι γιατι δεν ειναι καθολου ωραιο συναισθημα η απογοητευση και η "παραδοση των οπλων" απλα ευχομαι να βρεις την ακρη μεσα σου και να παρετε την σωστη αποφαση!!

@Κοννυ ευχομαι το νεο ετοσ που θα ακουσεις αυτη τη μικρη καρδουλα να χτυπαει να ειναι και το καλυτερο σου!!! 

@caramel_83 εχουμε κανενα νεο απο τον καραμελιτσο??? 

 

Σε ευχαριστώ. Δεν έχω παραδόσει τα όπλα - όχι ακόμα τουλάχιστον. Απλώς είμαι μπερδεμένη. Και μου φαίνονται όλα βουνό. Και δεν ξέρω τι θέλω και τι μπορώ να κάνω. Θα δω τι θα μου πει και ο άλλος γιατρός...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Για αρχή θα πάω σε κάποιον άλλο γιατρό. Μου τον σύστησαν ως ειδικό σε θέματα ενδομητρίωσης αλλά και υπογονιμότητας, ο οποίος όμως φημίζεται ότι δεν είναι ιδιαίτερα υπέρ των παρεμβάσεων. Δηλαδή δεν θα σου πει εύκολα για χειρουργεία ή εξωσωματική αν πιστεύει ότι υπάρχουν και πιο φυσικοί τρόποι. Να δούμε τι θα μας πει και αυτός. Γενικά έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι αν θέλω, αν μπορώ και αν αντέχω τη διαδικασία της εξωσωματικής ώστε να αποφασίσω. Και φυσικά είναι και τα χρήματα που δεν έχουμε που πρέπει και εκεί να δούμε τι και πώς. Δεν ξέρω, μου φαίνεται βουνό όλο. Και επέμβαση και εξωσωματική. Αν ήταν ένα από τα δύο θα μου ήταν πιο εύκολο. Είμαι πολύ μπερδεμένη. 

Νομίζω το καλύτερο ειναι αυτο.μια δευτερη γνώμη! Μπορεί όντως να σου προτεινει το 1 απο τα 2. Μη σου φαινεται ομως βουνο κ το αλλο. Νομιζω χειροτερο ειναι αυτο που περναμε τωρα.να χανουμε καιρο ετσι ενω με αυτη τη λύση να ερθει αμέσως σαν λύτρωση. Δεν ξερω ακριβως τη διαδικασια αλλά εχω ακουσει απο πολλές οτι δεν ειναι τίποτα. Κ καπάκι κάνουν κ 2η για το 2ο. Εγώ αν ήταν να ειχα γλιτωσει αυτα τα 3 χρόνια θα το ειχα κάνει. Δες το όμως κ αποφασίζεις. Κ εγώ ευχομαι να έρθει καπου εκει στο ψαξιμο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Σε ευχαριστώ. Δεν έχω παραδόσει τα όπλα - όχι ακόμα τουλάχιστον. Απλώς είμαι μπερδεμένη. Και μου φαίνονται όλα βουνό. Και δεν ξέρω τι θέλω και τι μπορώ να κάνω. Θα δω τι θα μου πει και ο άλλος γιατρός...

σιγουρα σου φαινονται βουνο και φαναζομαι το μυαλο σου βομβαρδιζετε απο διαφορες σκεψεις αποριεσ και ερωτησεις....ευχομαι ο καινουργιος γιατρος να σας βοηθησει πραγματικα να βρειτε μια λυση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , andrianni είπε:

 

Χρόνια πολλά κ καλως ήρθες στην παρέα! Νωρίς νωρίς το ψαχνεις το θεμα! Μπορει να ήταν κ από την ωορ. Το αίμα. Εχεις ακόμα μέρες αγωνίας κ μακάρι να εχεις το θετικό με την πρώτη!

 

Ευχαριστώ πολύ!Νωρίς μπας και προκύψει και νωρίς:)! Ναι όντως έχω αλλά δεν αγωνιώ απλώς ανυπομονώ:)..κι όποτε είναι τυχερό ας έρθει!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vasi34 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!Νωρίς μπας και προκύψει και νωρίς:)! Ναι όντως έχω αλλά δεν αγωνιώ απλώς ανυπομονώ:)..κι όποτε είναι τυχερό ας έρθει!

 

Εννοείται!!! Το σκεφτόσουν απο πριν γι αυτο μας διαβαζες! Αυτό εννοούσα!η ανυπομονησία ειναι το μόνιμό μας εδω! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, kido είπε:

@vasi34  καλωσηρθες στην παρέα! Να ζήσετε! Κοντά είμαστε κι εμείς είχαμε επαφές 19-25 με τελευταία περίοδο 9/12. Περιμένω τα φώτα να μην ερθει! Κορίτσι έχω κι εγώ μια διαισθηση πολλά άσπρα κίτρινα πυκτα υγρά και κάτι πονακια δεξιά χαμηλά τις τελευταίες 3-4 μέρες (από εκεί έκανα ωορρηξια αυτό τον κυκλο). Κοριτσια τοσο εντονα ποτε! Επισης ειδα αυτα τα άσπρα στίγματα πανω στη θηλη που ειχε η Δημητρα και η Τονη νομιζω. Εχω πρηξει τον αντρα μου, αλλα αν δεν πιάσαμε μου παίζει ατιμα παιχνίδια η κυρία! 

Ευχαριστώ πολύ!Μακάρι να χουμε κι οι δυο ευχάριστα νέα την καινούργια χρονιά!:)

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Εννοείται!!! Το σκεφτόσουν απο πριν γι αυτο μας διαβαζες! Αυτό εννοούσα!η ανυπομονησία ειναι το μόνιμό μας εδω! Χαχαχα

Σωστά!!Μακάρι να έχουμε όλες τα ευχάριστα νέα άμεσα και να ανυπομονούμε για το επόμενο στάδιο!:)

Μια απορία, έχει δοκιμάσει κάποια το τεστ που είναι για 6 μέρες πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , andrianni είπε:

Νομίζω το καλύτερο ειναι αυτο.μια δευτερη γνώμη! Μπορεί όντως να σου προτεινει το 1 απο τα 2. Μη σου φαινεται ομως βουνο κ το αλλο. Νομιζω χειροτερο ειναι αυτο που περναμε τωρα.να χανουμε καιρο ετσι ενω με αυτη τη λύση να ερθει αμέσως σαν λύτρωση. Δεν ξερω ακριβως τη διαδικασια αλλά εχω ακουσει απο πολλές οτι δεν ειναι τίποτα. Κ καπάκι κάνουν κ 2η για το 2ο. Εγώ αν ήταν να ειχα γλιτωσει αυτα τα 3 χρόνια θα το ειχα κάνει. Δες το όμως κ αποφασίζεις. Κ εγώ ευχομαι να έρθει καπου εκει στο ψαξιμο!!!

Δεν είναι τόσο απλό. Γιατί το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση δεν είναι σίγουρο. Κατά μέσο όρο για να επιτευχθεί κύηση παίρνει τρεις-τεσσερις προσπάθειες. Και εκτός όλων των άλλων το κόστος είναι τεράστιο - τουλάχιστον για εμάς. Έχω άπειρο θαυμασμό και σεβασμό για τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική. Εμένα μου φαίνεται πολύ δυσκολο -σωματικα, οικονομικά, ψυχολογικά...

Link to comment
Share on other sites

@andrianni εννοώ αν δεν έρθει το μωρό με τον φυσικό τρόπο να κάνουμε κάτι άλλο σπερματεγχυση εξωσωματική δεν ξέρω ότι χρειαστείναιν.παντως την πρώτη φορά εγώ το σκεφτόμουν ότι μάλλον δεν θα έρθει εύκολα γιατί γενικά σε πολλά πράγματα ταλαιπωριεμαι και με εξέπληξε το γεγονός ότι ήρθε ευκολα.τωρα κάτσε στ αυγά σου νατι που θες και γρήγορα δεύτερο!!φάε την ταλαιπωρία σου να στρωσεις:shock:

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν είναι τόσο απλό. Γιατί το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση δεν είναι σίγουρο. Κατά μέσο όρο για να επιτευχθεί κύηση παίρνει τρεις-τεσσερις προσπάθειες. Και εκτός όλων των άλλων το κόστος είναι τεράστιο - τουλάχιστον για εμάς. Έχω άπειρο θαυμασμό και σεβασμό για τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική. Εμένα μου φαίνεται πολύ δυσκολο -σωματικα, οικονομικά, ψυχολογικά...

Κάτσε να δούμε τι θα σου πει και ο άλλος γιατρός και βλέπεις μετά τι θα κάνεις.δεν είναι τόσο δύσκολη διαδικασία όπως παλιά.πλεον είναι πιο χαλαρά τα πράγματα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν είναι τόσο απλό. Γιατί το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση δεν είναι σίγουρο. Κατά μέσο όρο για να επιτευχθεί κύηση παίρνει τρεις-τεσσερις προσπάθειες. Και εκτός όλων των άλλων το κόστος είναι τεράστιο - τουλάχιστον για εμάς. Έχω άπειρο θαυμασμό και σεβασμό για τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική. Εμένα μου φαίνεται πολύ δυσκολο -σωματικα, οικονομικά, ψυχολογικά...

Kαι γω τις θαυμάζω αφάνταστα!!Σκέφτομαι παροπονιέμαι που αδιαθέτησα και πως να νιώθουν οι γυναικές μετα από προσπάθεια εξωσωματικής που αδιαθετούν.Αυτές τις μέρες σκέφτηκα πολύ σοβαρά το να προχωρήσω σε εξωσωματική!!Διάβασα τι χρειάζεται να περάσεις από επιτροπή για να πάρεις φάρμακα μεσω του Εοππυ!!!Και αυτοί ψυχοφθόρα κατάσταση γιατί θέλουν πολλές εξετάσεις,προ΄σφατες ημερομηνίς στα περισσότερα και από γιατρούς του Εοππυ!!Αλλά εκεί που φοβήθηκα ήταν στην υπερδιέργεση ωοθηκών!!Θέλει παρακολούθηση κάθε 3 μέρες η οιστραδιολη και υπέρηχο!!Με άγχωσε αλλά ξέρω αν χρειαστεί να κάνω θα προχωρήσω σε αυτό το βήμα!!!Ολες οι σκέψεις μπερδεμένες αλλά θα βρούμε την άκρη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , marillia είπε:

Kαι γω τις θαυμάζω αφάνταστα!!Σκέφτομαι παροπονιέμαι που αδιαθέτησα και πως να νιώθουν οι γυναικές μετα από προσπάθεια εξωσωματικής που αδιαθετούν.Αυτές τις μέρες σκέφτηκα πολύ σοβαρά το να προχωρήσω σε εξωσωματική!!Διάβασα τι χρειάζεται να περάσεις από επιτροπή για να πάρεις φάρμακα μεσω του Εοππυ!!!Και αυτοί ψυχοφθόρα κατάσταση γιατί θέλουν πολλές εξετάσεις,προ΄σφατες ημερομηνίς στα περισσότερα και από γιατρούς του Εοππυ!!Αλλά εκεί που φοβήθηκα ήταν στην υπερδιέργεση ωοθηκών!!Θέλει παρακολούθηση κάθε 3 μέρες η οιστραδιολη και υπέρηχο!!Με άγχωσε αλλά ξέρω αν χρειαστεί να κάνω θα προχωρήσω σε αυτό το βήμα!!!Ολες οι σκέψεις μπερδεμένες αλλά θα βρούμε την άκρη!!! 

Πάντως κορίτσια υπάρχει εξωσωματικη με φυσικό κύκλο χωρίς να πάρεις πολλά φαρμακα αν υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις φυσικά.εμενα γνωστή μου αυτό έκανε και έμεινε και με την πρώτη έγκυος.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...