Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Vasi34 είπε:

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά! Σας διαβάζω εδώ και καιρό αλλά μόλις έγινα μέλος. Φρεσκοπαντρεμένη και πρώτος μήνας προσπάθειας για εμάς..5 Δεκεμβρίου τελευταία περίοδος, 19-22 ελεύθερες επαφές(γαμήλιο ταξίδι :)), κύκλος 30-35 μέρες και αναμένουμε τα αποτελέσματα. Μια σταγόνα αίμα στις 22-23 του μήνα και μικρά πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν βάρος και απλά μια διαίσθηση..το σίγουρο είναι οτι το θέλουμε πολυ! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες!!

Χρόνια πολλά!πολύ πιθανό να εισαι!Στο ευχομαι.μπορει να ήταν εμφύτευσης το αιματακι.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 21 λεπτά , Nati85 είπε:

Χρόνια πολλά!πολύ πιθανό να εισαι!Στο ευχομαι.μπορει να ήταν εμφύτευσης το αιματακι.

@vasi34  καλωσηρθες στην παρέα! Να ζήσετε! Κοντά είμαστε κι εμείς είχαμε επαφές 19-25 με τελευταία περίοδο 9/12. Περιμένω τα φώτα να μην ερθει! Κορίτσι έχω κι εγώ μια διαισθηση πολλά άσπρα κίτρινα πυκτα υγρά και κάτι πονακια δεξιά χαμηλά τις τελευταίες 3-4 μέρες (από εκεί έκανα ωορρηξια αυτό τον κυκλο). Κοριτσια τοσο εντονα ποτε! Επισης ειδα αυτα τα άσπρα στίγματα πανω στη θηλη που ειχε η Δημητρα και η Τονη νομιζω. Εχω πρηξει τον αντρα μου, αλλα αν δεν πιάσαμε μου παίζει ατιμα παιχνίδια η κυρία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kido είπε:

@vasi34  καλωσηρθες στην παρέα! Να ζήσετε! Κοντά είμαστε κι εμείς είχαμε επαφές 19-25 με τελευταία περίοδο 9/12. Περιμένω τα φώτα να μην ερθει! Κορίτσι έχω κι εγώ μια διαισθηση πολλά άσπρα κίτρινα πυκτα υγρά και κάτι πονακια δεξιά χαμηλά τις τελευταίες 3-4 μέρες (από εκεί έκανα ωορρηξια αυτό τον κυκλο). Κοριτσια τοσο εντονα ποτε! Επισης ειδα αυτα τα άσπρα στίγματα πανω στη θηλη που ειχε η Δημητρα και η Τονη νομιζω. Εχω πρηξει τον αντρα μου, αλλα αν δεν πιάσαμε μου παίζει ατιμα παιχνίδια η κυρία! 

Μακαρι να το πιασατε.. !! 

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Nαι και μενα το έριξε χτες αλλά θα θυμώσει συνέχεια χαχαχχ!!!Καλά σίγουρα ησυχάζουμε!!!Εγώ δεν νιώθω και στα καλυτέρα μου!!Το πρωί είχα 37 και τώρα 37,2!!Που σημαίνει ή για σήμερα δεν αδιαθετώ ή πάω για καμιά ίωση!!!

Πολυ καλα νεα με την θερμοκρασια!!!  αντε να περιμενουμε κ απο σενα τα ευχαριστα!!!

@alina80 και @nati  κ εγω εχω απογοητευτει  λιγο γτ με τις προσπαθειες χασαμε την ορεξη για ερωτα... κ συνεχεια μαλωναμε ..αφου την Δευτερα απο τα νευρα μου , του ειπα να μην τελειωνει μεσα μου , κ να αφησουμε στην ακρη το θεμα του μωρου .. κ οντως παραδοξως , αυτη την βδομαδα ειμαστε πολυ καλυτερα στο θεμα "σεξ"!!!  τουλαχιστον , βελτιωθηκε αυτο 

Εγω κουραστηκα να προσπαθω μονη  μου .. του ειπα για σπερματεγχυση κ ενω ειχε  συμφωνησει , τωρα ξαφνικα θιχτηκε  ο αντρισμος του..

Προς το παρον τα παραταω με τα τεστ ωορηξιας κ υπερηχο κ βλεπουμε.. 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Μαριλία καλό αυτό με τα δεκατα. Εχεις ελπίδες! Μηπως να κανεις απο αυριο αν δεν πεσει η θςρμοκρασια τεστακι; σε ποια μέρα εισαι;

Χρόνια πολλά γλυκιά μου!!!Σήμερα είμαι 30 μέρα του κύκλου!!!Δέκατα έχω από 18 μέρα!!Αρα λέω μήπως έκανα 16 ή πολύ πιθανό 17 ωορρηξία που τελειωσαν και τα υγρά!!Αν δεν έρθει και αύριο τότε θετικά τα βλέπω!!Σέρνονται και κάτι ιώσεις και είναι μπέρδεμα!!Συνηθισμένη είμαι χχαχχα!!!

Κορίτσια μήπως έχετε παρατήρησει από την ωορρηξίας μετά από πόσες μέρες ανεβαίνει η θερμοκρασία?Στο νετ λέει από 1-4!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , kido είπε:

@vasi34  καλωσηρθες στην παρέα! Να ζήσετε! Κοντά είμαστε κι εμείς είχαμε επαφές 19-25 με τελευταία περίοδο 9/12. Περιμένω τα φώτα να μην ερθει! Κορίτσι έχω κι εγώ μια διαισθηση πολλά άσπρα κίτρινα πυκτα υγρά και κάτι πονακια δεξιά χαμηλά τις τελευταίες 3-4 μέρες (από εκεί έκανα ωορρηξια αυτό τον κυκλο). Κοριτσια τοσο εντονα ποτε! Επισης ειδα αυτα τα άσπρα στίγματα πανω στη θηλη που ειχε η Δημητρα και η Τονη νομιζω. Εχω πρηξει τον αντρα μου, αλλα αν δεν πιάσαμε μου παίζει ατιμα παιχνίδια η κυρία! 

Λιγες μερες εμειναν ...υπομονη...αρκετα συμπτωματα εχεις παντως..οποτε ειναι πολλες οι πιθανοτητες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Λιγες μερες εμειναν ...υπομονη...αρκετα συμπτωματα εχεις παντως..οποτε ειναι πολλες οι πιθανοτητες...

Λες? Δεν ξέρω μωρέ μια το πιστεύω μια όχι. Τα άσπρα κι εσύ τα είχες αλλά δεν ήσουν, μπορεί να μπερδευομαι αλλά εγώ πρωτη φορά τα είδα. Μακάρι! 

πρίν από 18 λεπτά , marillia είπε:

Χρόνια πολλά γλυκιά μου!!!Σήμερα είμαι 30 μέρα του κύκλου!!!Δέκατα έχω από 18 μέρα!!Αρα λέω μήπως έκανα 16 ή πολύ πιθανό 17 ωορρηξία που τελειωσαν και τα υγρά!!Αν δεν έρθει και αύριο τότε θετικά τα βλέπω!!Σέρνονται και κάτι ιώσεις και είναι μπέρδεμα!!Συνηθισμένη είμαι χχαχχα!!!

Κορίτσια μήπως έχετε παρατήρησει από την ωορρηξίας μετά από πόσες μέρες ανεβαίνει η θερμοκρασία?Στο νετ λέει από 1-4!!!

Εγώ δεν έχω δέκατα και είμαι στην 19η μέρα. Ξέρω ότι κατεβαίνουν όταν ερχεται άρα άμα δεν πεφτουν καλό είναι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ada32 είπε:

Μακαρι να το πιασατε.. !! 

Πολυ καλα νεα με την θερμοκρασια!!!  αντε να περιμενουμε κ απο σενα τα ευχαριστα!!!

@alina80 και @nati  κ εγω εχω απογοητευτει  λιγο γτ με τις προσπαθειες χασαμε την ορεξη για ερωτα... κ συνεχεια μαλωναμε ..αφου την Δευτερα απο τα νευρα μου , του ειπα να μην τελειωνει μεσα μου , κ να αφησουμε στην ακρη το θεμα του μωρου .. κ οντως παραδοξως , αυτη την βδομαδα ειμαστε πολυ καλυτερα στο θεμα "σεξ"!!!  τουλαχιστον , βελτιωθηκε αυτο 

Εγω κουραστηκα να προσπαθω μονη  μου .. του ειπα για σπερματεγχυση κ ενω ειχε  συμφωνησει , τωρα ξαφνικα θιχτηκε  ο αντρισμος του..

Προς το παρον τα παραταω με τα τεστ ωορηξιας κ υπερηχο κ βλεπουμε.. 

Ε ναι λογικό είναι να νιώθουμε κουρασμένες από όλο αυτό.τι να πω μόνο κουράγιο και υπομονή να κάνουμε και να κάνουμε και το επόμενο βήμα αν δεν μας έρθει φυσικά το μωράκι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Λες? Δεν ξέρω μωρέ μια το πιστεύω μια όχι. Τα άσπρα κι εσύ τα είχες αλλά δεν ήσουν, μπορεί να μπερδευομαι αλλά εγώ πρωτη φορά τα είδα. Μακάρι! 

Εγώ δεν έχω δέκατα και είμαι στην 19η μέρα. Ξέρω ότι κατεβαίνουν όταν ερχεται άρα άμα δεν πεφτουν καλό είναι! 

Ναι αυτη την φορα δεν ημουν ...την προηγουμενη ομως που τα ειχα ημουν...και αυτο με το στηθος αν σε ποναει παραπανω απο οτι συνηθως ειναι καλο σημαδι..εγω θυμαμαι δεν μπορουσα να φορεσω σουτιεν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Λες? Δεν ξέρω μωρέ μια το πιστεύω μια όχι. Τα άσπρα κι εσύ τα είχες αλλά δεν ήσουν, μπορεί να μπερδευομαι αλλά εγώ πρωτη φορά τα είδα. Μακάρι! 

Άντε ρε κοριτσάκι να είσαι να ηρεμήσεις και εσύ!!αυτά που έχεις δείχνουν θετικά!!για να δουμε

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Εγώ δεν έχω δέκατα και είμαι στην 19η μέρα. Ξέρω ότι κατεβαίνουν όταν ερχεται άρα άμα δεν πεφτουν καλό είναι!

Σ ευχαριστώ!!!Σήμερα είμαι οριακά!!!Αύριο θα είναι τέλεια να συνεχίσουν!!Γενικά μετριέσε?Εγώ πάντα μετά την ωορρηξία έχω δέκατα και μου πέφτει ή μια μέρα πρίν όπως στον προηγούμενο κύκλο αλλά έχει τύχει και την ίδια!!!Σου εύχομαι να πιάστηκε το σποράκι σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , marillia είπε:

Χρόνια πολλά γλυκιά μου!!!Σήμερα είμαι 30 μέρα του κύκλου!!!Δέκατα έχω από 18 μέρα!!Αρα λέω μήπως έκανα 16 ή πολύ πιθανό 17 ωορρηξία που τελειωσαν και τα υγρά!!Αν δεν έρθει και αύριο τότε θετικά τα βλέπω!!Σέρνονται και κάτι ιώσεις και είναι μπέρδεμα!!Συνηθισμένη είμαι χχαχχα!!!

Κορίτσια μήπως έχετε παρατήρησει από την ωορρηξίας μετά από πόσες μέρες ανεβαίνει η θερμοκρασία?Στο νετ λέει από 1-4!!!

Εμένα ανεβαίνει την επόμενη μερα η θερμοκρασια.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Ε ναι λογικό είναι να νιώθουμε κουρασμένες από όλο αυτό.τι να πω μόνο κουράγιο και υπομονή να κάνουμε και να κάνουμε και το επόμενο βήμα αν δεν μας έρθει φυσικά το μωράκι.

Ναι , δεν ειμαστε απο τις τυχερες που τους ερχεται το μωρακι "ετσι απλα" ....

  • Λυπημένη/-ος 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια ειχα ελευθερη επαφη στις 24 του μηνα και στις 26 ειδα μια σταγονα αιμα κ μετα παλι τπτ...τι ηταν αυτο?απο τις 23 δεν ειχα τπτ..ειχε τελειωσει η περιοδος....

Επεξεργάστηκαν by Dimitr@17
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Εμένα ανεβαίνει την επόμενη μερα η θερμοκρασια.

Σ ευχαριστώ Νάτι μου!!!Και γω έτσι νομίζω!!!Την 16μέρα είχα 36,6,την 17 μέρα του κύκλου είχα 36,8 και την επόμενη 37!!Αρα μέχρι αύριο αναμονή!!!Καλά καταβάθος πιστεύω δεν είμαι αλλά μου έλλειψε να τα λέμε:-D!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Σ ευχαριστώ Νάτι μου!!!Και γω έτσι νομίζω!!!Την 16μέρα είχα 36,6,την 17 μέρα του κύκλου είχα 36,8 και την επόμενη 37!!Αρα μέχρι αύριο αναμονή!!!Καλά καταβάθος πιστεύω δεν είμαι αλλά μου έλλειψε να τα λέμε:-D!!!!

Χιχι δεν πειράζει να ζούμε λίγο το όνειρο μας!!όταν έρθει δεν θα το πιστευουμε!και πάλι ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είσαι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...