Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

On 26/12/2017 at 10:14 ΜΜ, linaa είπε:

ευχαριστω νατι μου οχι βεβαια εσας δεν σας ξεχναω ποτε εννοειτε!!! κ στα δικα σας θετικα τεστακια!!! κοριτσια μου τοσο ανχος που εχω ειμαι για να σκασω βεβαια ευτυχως αυτη την φορα εχω πρησμενο στηθος κ το τεστ ειναι πιο εντονο αλλα φοβαμαι παρα πολυ ειμαι κ μακρια κ θα φυγω λογικα σε δυο εβδομαδες ευτυχως το νοσοκομειο εδω εχει που κ που γυναικολογο. τι ειναι κ αυτο με τα νησια μας βρε κοριτσια ξεχασμενοι ουτε μικροβιολογικο ουτε τιποτα. 

Συγχαρητήρια Λίνα μου.όλα θα είναι καλα θα δεις. Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή. Ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!Πως είστε??Δεν έχουμε πολύ κίνηση!!!Εγώ περιμένω σήμερα αύριο!!!Τα πονάκια περιόδου μου σταμάτησαν αλλά ξεπρήστηκε το στήθος στήθος άρα έρχεταιιιιι.......!!!

Τι έπαθα γλυκιές μου!!!Πήρα θερμόμετρο υδραγύργου και δεν κατέβενε εύκολα με το τίναγμα και χτες που έβαλα 2 φορές ξετίναξα το χέρι μου και πονάω σήμερα!!!!χαχχαχχ θα πάω χαμένηηηη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!Πως είστε??Δεν έχουμε πολύ κίνηση!!!Εγώ περιμένω σήμερα αύριο!!!Τα πονάκια περιόδου μου σταμάτησαν αλλά ξεπρήστηκε το στήθος στήθος άρα έρχεταιιιιι.......!!!

Τι έπαθα γλυκιές μου!!!Πήρα θερμόμετρο υδραγύργου και δεν κατέβενε εύκολα με το τίναγμα και χτες που έβαλα 2 φορές ξετίναξα το χέρι μου και πονάω σήμερα!!!!χαχχαχχ θα πάω χαμένηηηη!!!

Καλημέρα! Χαχα. Το έχω πάθει και εγώ αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Το ότι μεγάλωσαν 3 σημαίνει πως έχεις περισσότερες πιθανότητες φυσικά! μακάρι η δεύτερη φορά να είναι και η τυχερή, μην έχεις άγχος, ότι είναι να γίνει, θα γίνει..θυμάσαι πόσα χιλιοστά είναι αυτά τα 3; Εγώ από εξετάσεις έχω κοιτάξει ορμόνες που σε γενικές γραμμές ήταν καλές(πότε στα όρια καλές, πότε οκ) και παρακολούθησα την ωορρηξία κάποιους μήνες. Πήγα και σε Ενδοκρινολογο και όλα καλά. Το επόμενο βήμα είναι η σαλπιγγογραφια που πιστεύω θα αργήσει...Δεν πιστεύω πως έχω θέμα στις σάλπιγγες, Ούτε ο γιατρός το πιστεύει αυτό, το θέμα είναι πως δεν κάνω καλές ωορρηξίες, γι αυτό αποφάσισα να τις ελέγξω με τα τεστ μόνη μου και αργότερα αν δεν βγάλω άκρη να στραφώ ξανά στη βοήθεια του γιατρού. έχουμε κοιτάξει και σπέρμα και είναι πολύ καλό.προσπαθούμε πολλούς μήνες αλλά ουσιαστικά προσπαθούμε λίγους μήνες Επειδή έκανα λίγες ωορρηξίες όλον αυτό τον καιρό (τα ξέρεις).

Καλημέρα! Αν τα ξέρω λέει; αλλά ακόμα απίστευτο μου φαινεται οτι μόνο αυτό μπορεί να φταίει! Όταν το παρακολουθούσες στις πόσες μέρες έκανες ωορ; κ πόσο είναι ο μεγαλύτερος κύκλος σου;

Εμένα είναι γύρω στα 15μμ απ οτι καταλαβα. Κ θα δουμε σημερα ποσο ειναι κ η ενεση θα γίνει σήμερα ή αύριο!

Καλημέρα στο ομορφο παρεακι!!! 

Μαριλιακι μακάρι να μην έρθει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, marillia είπε:

Αλήθεια??Ωχχχ πως θα περάσει τώρα?

Θα το τινάζεις από το βράδυ. Εγώ το έδινα  στον αντρα μου να το κάνει μέχρι που το παράτησα και πήρα ενα άλλο από τη μάνα μου. Αλλά τώρα παράτησα γενικά τη θερμόμετρηση και ησύχασα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Θα το τινάζεις από το βράδυ. Εγώ το έδινα  στον αντρα μου να το κάνει μέχρι που το παράτησα και πήρα ενα άλλο από τη μάνα μου. Αλλά τώρα παράτησα γενικά τη θερμόμετρηση και ησύχασα. 

Nαι και μενα το έριξε χτες αλλά θα θυμώσει συνέχεια χαχαχχ!!!Καλά σίγουρα ησυχάζουμε!!!Εγώ δεν νιώθω και στα καλυτέρα μου!!Το πρωί είχα 37 και τώρα 37,2!!Που σημαίνει ή για σήμερα δεν αδιαθετώ ή πάω για καμιά ίωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις χαρουμενες εγκυουλες στα κορίτσια που αναμένουν και στις απογοητευμένες ψυχές του μήνα...

Εγώ συνεχίζω να βλέπω τα περίεργα ονειρα..ενα θα σας πω μετακόμισα στις Φιλιππίνες εχθές το βράδυ!!

πρίν από 22 λεπτά , marillia είπε:

Nαι και μενα το έριξε χτες αλλά θα θυμώσει συνέχεια χαχαχχ!!!Καλά σίγουρα ησυχάζουμε!!!Εγώ δεν νιώθω και στα καλυτέρα μου!!Το πρωί είχα 37 και τώρα 37,2!!Που σημαίνει ή για σήμερα δεν αδιαθετώ ή πάω για καμιά ίωση!!!

Κοίτα μήπως πας για τα ευχάριστα και όχι για ίωση!!!

@orianna πως είσαι κοριτσάκι?

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα στις χαρουμενες εγκυουλες στα κορίτσια που αναμένουν και στις απογοητευμένες ψυχές του μήνα...

Εγώ συνεχίζω να βλέπω τα περίεργα ονειρα..ενα θα σας πω μετακόμισα στις Φιλιππίνες εχθές το βράδυ!!

Κοίτα μήπως πας για τα ευχάριστα και όχι για ίωση!!!

Απογοητευμένες ψυχές ε; εχουμε μαζευτεί πολλές;!

Μαριλία καλό αυτό με τα δεκατα. Εχεις ελπίδες! Μηπως να κανεις απο αυριο αν δεν πεσει η θςρμοκρασια τεστακι; σε ποια μέρα εισαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Απογοητευμένες ψυχές ε; εχουμε μαζευτεί πολλές;!

Μαριλία καλό αυτό με τα δεκατα. Εχεις ελπίδες! Μηπως να κανεις απο αυριο αν δεν πεσει η θςρμοκρασια τεστακι; σε ποια μέρα εισαι;

Ναι νομίζω είμαστε κάποιες απογοητευμένες ψυχές που στο τέλος θα γίνουμε χαρουμενες εγκυουλες.που θα πάει θα γίνουμε κάποια στιγμή αλλά μέχρι τότε ελπίζουμε προσπαθούμε κάνουμε όνειρα απογοητεύομαστε και ξανά από την αρχη.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Αμήν κ πότε δε λένε; Αυτός ο κύκλος όμως ειναι πολύ ψυχοφθόρος αν γίνει πολλές φορές! 

Ναι αυτό είναι το δύσκολο όταν γίνεται πολλές φορές.παντως εσύ τώρα με την πρόκληση πιστεύω σε λίγο καιρό θα μείνεις αν δεν είναι αυτή η φορά θα είναι την επόμενη.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά! Σας διαβάζω εδώ και καιρό αλλά μόλις έγινα μέλος. Φρεσκοπαντρεμένη και πρώτος μήνας προσπάθειας για εμάς..5 Δεκεμβρίου τελευταία περίοδος, 19-22 ελεύθερες επαφές(γαμήλιο ταξίδι :)), κύκλος 30-35 μέρες και αναμένουμε τα αποτελέσματα. Μια σταγόνα αίμα στις 22-23 του μήνα και μικρά πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν βάρος και απλά μια διαίσθηση..το σίγουρο είναι οτι το θέλουμε πολυ! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

Καλημέρα καραμελίτσα!!!Παρασκευή σκέφτομαι!!!!

αντε ενα τεραστιο + σου ευχομαι κοπελα μου μια μερα εμεινε ;) 

21 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Καραμελιτσα μου. Η αλήθεια είναι με έχει πάρει λίγο από κάτω. Πέρασε πια ένας χρόνος (προσπαθειών και της ηλικίας μου) και νομίζω ότι είναι πια καιρός να αντιμετωπίσω την πραγματικότητα και να πάρω αποφάσεις για τα επόμενα βήματα μου. 

τι σκεφτεσαι καλη μου να κανεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!απογοητευση βλεπω χωρις λογο!καταρχας οσο δεν ερχεται δεν πέφτουμε κ αν λεω αν ερθει πέφτουμε για λιγο κ μετα σηκωνομαστε κ ξεκιναμε καινουργιες προσπαθειες!!

19 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Αχ @elenakii22 μου! Πες μου τι κάνεις γιατι θελω να κατσω στον υπολογιστή κάποια στιγμή να διαβάσω τις 100 σελίδες που εχω χασει.

Πήγα κ εχουν μεγαλώσει 3! Λες αυτό να σημαινει οτι εχω περισσοτερες πιθανότητες; θα παω πάλι αυριο κ Παρασκευη για ενεση να σπάσουν. Θέλω τόσο πολύ να χαρώ αλλά σκεφτομαι τι θα γινει αν πάλι δεν μεινω...

καλα ειμαι εγω κοριτσι μου!!!εχω μπει στον 7ο τωρα κ φουσκωνω...τρωω κ τις κλωτσιες μου κ ολα καλα!!

μακαρι να σκασουν κ τα 3 να εχετε περισσοτερες πιθανοτητες!να δεις που θα τα καταφερετε συντομα!επαφες εχετε καλες?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...