Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Γεια σας φιλαράκια!! Εγώ δεν εχω τεστ ωορρηξίας για αυτό τον μήνα και από ότι βλέπω ούτε διάθεση για επαφές.αν η φύση βοηθήσει εκείνες τις μέρες να έχω και όρεξη καλά θα είναι αλλιώς δεν θα ασχοληθώ καθόλου με το σπορ. 

@Δήμητρα1988 μαζί με την φίλη σου την Μαρίλια δεν περιμενετε!εύχομαι να μας πείτε τα  ευχάριστα και οι δύο!!!

Γειά! Ακόμα μπορεί να ειναι νωρίς γι αυτο να μην εχεις όρεξη. Ασε που σε μια μερα γίνεται αλλαγή κ μπορεί να έχεις τρελή όρεξη. Κ νομίζω δε χρειαζεσαι τα τεστ. Θα το καταλάβεις. Απλά δε θα εισαι 100% σίγουρη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Γειά! Ακόμα μπορεί να ειναι νωρίς γι αυτο να μην εχεις όρεξη. Ασε που σε μια μερα γίνεται αλλαγή κ μπορεί να έχεις τρελή όρεξη. Κ νομίζω δε χρειαζεσαι τα τεστ. Θα το καταλάβεις. Απλά δε θα εισαι 100% σίγουρη

πηγες στο γιατρο???


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Καραμελιτσα μου. Η αλήθεια είναι με έχει πάρει λίγο από κάτω. Πέρασε πια ένας χρόνος (προσπαθειών και της ηλικίας μου) και νομίζω ότι είναι πια καιρός να αντιμετωπίσω την πραγματικότητα και να πάρω αποφάσεις για τα επόμενα βήματα μου. 

Λογικό να νιώθεις ετσι. Νομίζω όλες το παθαίνουμε κάθε φορά κ πιο πολύ για κάτι που θέλουμε πάρα πολύ! Σκέψου τι θες να κάνεις κ στο μεταξύ σου εύχομαι να έρθει! Θα ήταν το καλύτερο σενάριο. Αλλά κ πάλι εμεις οι παλιές πιστευω θα τα καταφέρουμε το 18! 

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

πηγες στο γιατρο???

Αχ @elenakii22 μου! Πες μου τι κάνεις γιατι θελω να κατσω στον υπολογιστή κάποια στιγμή να διαβάσω τις 100 σελίδες που εχω χασει.

Πήγα κ εχουν μεγαλώσει 3! Λες αυτό να σημαινει οτι εχω περισσοτερες πιθανότητες; θα παω πάλι αυριο κ Παρασκευη για ενεση να σπάσουν. Θέλω τόσο πολύ να χαρώ αλλά σκεφτομαι τι θα γινει αν πάλι δεν μεινω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Να ρωτησω ρε κοριτσια οι τιμες της χοριακης πως πρεπει να αυγξάνονται; Μπορεις να καταλάβεις απο τις τιμες αν ειναι δίδοιμα;

@Χαρά Τριανταφυλλακι. πως τα πας; Πηγες στο γιατρο για υπεριχο;

Χρονια πολλά..Ναι είχα πάει και ειδαμε σάκο και μου είπε οτι ήταν σαν φακή. Τώρα για υπέρηχο θα ξαναπάω 9/1. Αύριο θα πάω για αιματολογικές. Εσύ πως τα πάς κορίτσι?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Χρονια πολλά..Ναι είχα πάει και ειδαμε σάκο και μου είπε οτι ήταν σαν φακή. Τώρα για υπέρηχο θα ξαναπάω 9/1. Αύριο θα πάω για αιματολογικές. Εσύ πως τα πάς κορίτσι?

Χρόνια Πολλά! Εγώ αύριο θα πάω για υπέροχο! Να δούμε! Πόσο ήσουν όταν έκανες το πρώτο υπεριχο; ΠΗΤ ποτέ σου εδωσε;. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Κοννυ είπε:

Χρόνια Πολλά! Εγώ αύριο θα πάω για υπέροχο! Να δούμε! Πόσο ήσουν όταν έκανες το πρώτο υπεριχο; ΠΗΤ ποτέ σου εδωσε;. 

Πέντε εβδομάδων ήμουν. Και όταν θα ξαναπάω θα είμαι 8 εβδομάδων. Δεν μου έδωσε ημερομηνία. Μάλλον αυτήν την φορά θα μου πει που θα ακούσουμε και καρδούλα. Εσένα σου έδωσε? 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@linaa πολύ χάρηκα αγάπη μου εύχομαι μέσα από την καρδούλα μου αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και σε 10 μήνες να κρατάς ένα γερό μωράκι στην αγκαλια σου!!!! Περιμένω νέα σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πέντε εβδομάδων ήμουν. Και όταν θα ξαναπάω θα είμαι 8 εβδομάδων. Δεν μου έδωσε ημερομηνία. Μάλλον αυτήν την φορά θα μου πει που θα ακούσουμε και καρδούλα. Εσένα σου έδωσε? 

Εγω αυριο θα παω, για να δουμε τι θα μου πει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εσένα σου έδωσε ημερομηνία? Νομίζω ημερομηνία θα δώσει στην Β.επιπεδου.

Ημερομηνια δινουν πολυ νωριτερα! Με τον καρδιακο παλμο συνηθως :) . Την αλλη φορα θα σου πει ΠΗΤ. Κι εγω εχω αυριο υπερηχο, 11+3. Αντε να δουμεεεε!

  • Μου αρέσει 3

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! 

@linaa Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό μια μεγάλη χοριακη!!! 

@alina80 κρίμα που ήρθε, αλλά το 2018 θα κάνει καλό ποδαρικο! Έχω προαίσθημα!!! Προσπάθησε να μην πέφτεις ψυχολογικά όσο γίνεται και απόλαυσε τις γιορτουλες. Και η κολλητή μου τα ίδια έλεγε κ όταν παραιτήθηκε από τις προγραμματισμένες προσπάθειές που  ήταν με τα τεστ ωορρηξίας στο χέρι,έμεινε έγκυος και χαμπάρι δεν πήρε..

πρίν από 15 λεπτά , Κοννυ είπε:

Εγω αυριο θα παω, για να δουμε τι θα μου πει!!

Με το καλό να ακούσετε καρδούλα!! Περιμένουμε νεακια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Antila είπε:

Ημερομηνια δινουν πολυ νωριτερα! Με τον καρδιακο παλμο συνηθως :) . Την αλλη φορα θα σου πει ΠΗΤ. Κι εγω εχω αυριο υπερηχο, 11+3. Αντε να δουμεεεε!

Α ωραία. Έχω μέρες ακόμα. Το ημερολόγιο μου γράφει 20 Αυγούστου. Θα δούμε. 9/1 θα πάω στον γιατρό. Να μας πεις μόλις τελειώσεις. Το 11+3 Τι είναι?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Α ωραία. Έχω μέρες ακόμα. Το ημερολόγιο μου γράφει 20 Αυγούστου. Θα δούμε. 9/1 θα πάω στον γιατρό. Να μας πεις μόλις τελειώσεις. Το 11+3 Τι είναι?

11+3 σημαινει οτι αυριο που θα με δει θα ειμαι 11 εβδομαδων κ 3 ημερων! Με ειχε ξαναδει πριν 2 εβδομαδες ακριβως και εχω αγωνια να συνεχιζονται ολα καλα! Υπομονη ως 9/1 λοιπον και να επανελθεις με τελεια νεακια :):)

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@linaa τι τέλεια νέα! Το ίδιο θα σκεφτόταν η κάθε μία στη θέση σου αλλά σκεψου πως στο χρωστάει η ζωή αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Κ θα πάνε! Η ατυχία ήταν μια φορά και τώρα θα πάνε όλα υπέροχα! 

Κ εγώ ένα την ημέρα έκανα για αρχή. Κ με τα 2 δεν είδα διαφορά.θα το δεις στην πορεία. Καλή η ακέψη σου.

Σε ευχαριστώ κ μακάρι να είμαι κ εγώ απο τις θετικές περιπτώσεις που θα έχεις ακούσει. Εγώ δεν έχω ακουσει κάτι σχετικό. Μόνο απο ιντερνετ κ δυστυχώς εχω διαβάσει κ για αποτυχίες. Κάνω υπομονή κ ξερω οτι τουλάχιστον υπάρχει ενα πλάνο κ μέσα στο 18 θα τα καταφέρω με όποιον τρόπο! Αν πάει όμως προς το τελος του 18 δεν ξέρω αν θα επιζήσω!!!

Εσύ έχεις κάνει εξετάσεις ή θες να δεις πρώτα αν εχετε καλές προσπάθειες;

Το ότι μεγάλωσαν 3 σημαίνει πως έχεις περισσότερες πιθανότητες φυσικά! μακάρι η δεύτερη φορά να είναι και η τυχερή, μην έχεις άγχος, ότι είναι να γίνει, θα γίνει..θυμάσαι πόσα χιλιοστά είναι αυτά τα 3; Εγώ από εξετάσεις έχω κοιτάξει ορμόνες που σε γενικές γραμμές ήταν καλές(πότε στα όρια καλές, πότε οκ) και παρακολούθησα την ωορρηξία κάποιους μήνες. Πήγα και σε Ενδοκρινολογο και όλα καλά. Το επόμενο βήμα είναι η σαλπιγγογραφια που πιστεύω θα αργήσει...Δεν πιστεύω πως έχω θέμα στις σάλπιγγες, Ούτε ο γιατρός το πιστεύει αυτό, το θέμα είναι πως δεν κάνω καλές ωορρηξίες, γι αυτό αποφάσισα να τις ελέγξω με τα τεστ μόνη μου και αργότερα αν δεν βγάλω άκρη να στραφώ ξανά στη βοήθεια του γιατρού. έχουμε κοιτάξει και σπέρμα και είναι πολύ καλό.προσπαθούμε πολλούς μήνες αλλά ουσιαστικά προσπαθούμε λίγους μήνες Επειδή έκανα λίγες ωορρηξίες όλον αυτό τον καιρό (τα ξέρεις).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...