Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

ευχαριστω νατι μου οχι βεβαια εσας δεν σας ξεχναω ποτε εννοειτε!!! κ στα δικα σας θετικα τεστακια!!! κοριτσια μου τοσο ανχος που εχω ειμαι για να σκασω βεβαια ευτυχως αυτη την φορα εχω πρησμενο στηθος κ το τεστ ειναι πιο εντονο αλλα φοβαμαι παρα πολυ ειμαι κ μακρια κ θα φυγω λογικα σε δυο εβδομαδες ευτυχως το νοσοκομειο εδω εχει που κ που γυναικολογο. τι ειναι κ αυτο με τα νησια μας βρε κοριτσια ξεχασμενοι ουτε μικροβιολογικο ουτε τιποτα. 

Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά μην σκάσεις από το άγχος σου σε παρακαλώ ηρεμησε!πάρε βαθιες ανάσες και πες όλα θα πάνε καλά!!πες μου ότι έτρωγες και ανανά???τι σμπτώματα είχες?

 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολες κοριτσια!!!ευχομαι συντομα θετικα τεστακια σε ολες!!!

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσια χρονια πολλα!!! το ταμα επιασε η Αγια Αννα εκανε το θαυμα της μακαρι να πανε ολα καλα! 

συγχαρητηρια!!!ολα καλα θα πανε θα δεις!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Αχ μακάρι αυτη τη χρονιά να χαρούν όλες οι κοπέλες που προσπαθούν! Κ μακάρι να γίνει κ για μας το θαύμα που δεν έγινε στις γιορτές.Κοιτα απο τη μια απογοητευομαι απο την αλλη κανω υπομονή...έκανα κύκλο 32 ημερών. Που ποτε δεν εχω κανει τοσο απο μόνη μου! Κανένα συμπτωμα ευτυχώς. Όλα καλά! Τωρα ειμαι 14η μέρα. Αλλά ειμαι κ αρρωστη κ πίνω ντεπόν κ δεν ξέρω αν θα επηρρεάσει. Αυριο θα δειξει κ ο υπερηχος. Μπραβο να κανεις κ εσυ σε αυτο τον κυκλο τεστακια να εντοπισεις την ωορ. Κ ο γιατρός μου είπε για μια κοπελα που εκανε μεγαλους κυκλους κ εμεινε στον 3ο μήνα προκλησης! 

32 μέρες είναι πολύ καλά δεν το συζητώ.Δεν νομίζω να επηρεάσει το Ντεπόν. Θα δεις αύριο στον υπέρηχο.έχω ακούσει πως μπορεί η πρόκληση να φέρει κάποια συμπτώματα από υπερδιέγερση των ωοθηκών,γι αυτό ρώτησα.όπου να ναι θα είναι οι γόνιμες σου, Καλή επιτυχία!!!!!Εγώ μόνο θετικά αποτελέσματα έχω ακούσει με πρόκληση, είτε στον πρώτο, είτε στον δεύτερο, είτε στον τρίτο μήνα. Δεν άκουσα κάποια να μην τα κατάφερε να σου πω την αλήθεια(που σίγουρα θα υπάρχουν κοπέλες). Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας γύρω στην 16η μέρα του κύκλου (μιας κ έχω πολύ μεγάλους κύκλους). Θα είναι πρώτη φορά που τα δοκιμάζω και δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω δύο τη μέρα ή ένα αρκεί.μάλλον της τις πρώτες μέρες θα κάνω από ένα κι της επόμενες μέρες από δύο τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ναι εχουμε ενα πολυ θετικο τεστακι σημερα πρωτη μερα καθηστερησης. εχω καταανχωθει αν θα πανε ολα καλα αυτη την φορα αυριο παω νοσοκομειο για χοριακη! 

Συγχαρητήρια! Όλα καλά θα πάνε θα δεις! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

ναι εχουμε ενα πολυ θετικο τεστακι σημερα πρωτη μερα καθηστερησης. εχω καταανχωθει αν θα πανε ολα καλα αυτη την φορα αυριο παω νοσοκομειο για χοριακη! 

Μπράβοοοοοοοοο!!!!!Χάρηκα πάρα πολύυυυυυ!!!!Θα πάνε όλα τέλειαααααααααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

σε ευχαριστω μεσα απτην καρδια μου μακαρι να πανε ολα καλα αυτη την φορα εχω κατανχωθει αλλα θα περασουν κ οι μερες που θα παει!!

σε ευχαριστω πολυ μακαρι να μην ξαναζησω οτι τον προηγουμενο μηνα κ επιτελους να πω ευχαριστα κ εγω!!!

@linaa τι τέλεια νέα! Το ίδιο θα σκεφτόταν η κάθε μία στη θέση σου αλλά σκεψου πως στο χρωστάει η ζωή αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Κ θα πάνε! Η ατυχία ήταν μια φορά και τώρα θα πάνε όλα υπέροχα! 

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

32 μέρες είναι πολύ καλά δεν το συζητώ.Δεν νομίζω να επηρεάσει το Ντεπόν. Θα δεις αύριο στον υπέρηχο.έχω ακούσει πως μπορεί η πρόκληση να φέρει κάποια συμπτώματα από υπερδιέγερση των ωοθηκών,γι αυτό ρώτησα.όπου να ναι θα είναι οι γόνιμες σου, Καλή επιτυχία!!!!!Εγώ μόνο θετικά αποτελέσματα έχω ακούσει με πρόκληση, είτε στον πρώτο, είτε στον δεύτερο, είτε στον τρίτο μήνα. Δεν άκουσα κάποια να μην τα κατάφερε να σου πω την αλήθεια(που σίγουρα θα υπάρχουν κοπέλες). Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας γύρω στην 16η μέρα του κύκλου (μιας κ έχω πολύ μεγάλους κύκλους). Θα είναι πρώτη φορά που τα δοκιμάζω και δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω δύο τη μέρα ή ένα αρκεί.μάλλον της τις πρώτες μέρες θα κάνω από ένα κι της επόμενες μέρες από δύο τη μέρα.

Κ εγώ ένα την ημέρα έκανα για αρχή. Κ με τα 2 δεν είδα διαφορά.θα το δεις στην πορεία. Καλή η ακέψη σου.

Σε ευχαριστώ κ μακάρι να είμαι κ εγώ απο τις θετικές περιπτώσεις που θα έχεις ακούσει. Εγώ δεν έχω ακουσει κάτι σχετικό. Μόνο απο ιντερνετ κ δυστυχώς εχω διαβάσει κ για αποτυχίες. Κάνω υπομονή κ ξερω οτι τουλάχιστον υπάρχει ενα πλάνο κ μέσα στο 18 θα τα καταφέρω με όποιον τρόπο! Αν πάει όμως προς το τελος του 18 δεν ξέρω αν θα επιζήσω!!!

Εσύ έχεις κάνει εξετάσεις ή θες να δεις πρώτα αν εχετε καλές προσπάθειες;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσια χρονια πολλα!!! το ταμα επιασε η Αγια Αννα εκανε το θαυμα της μακαρι να πανε ολα καλα! 

Όλα καλά να πάνε εύχομαι! 

On 25/12/2017 at 9:39 ΠΜ, alina80 είπε:

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κοριτσάκια. Να χαίρεστε ότι αγαπάτε και σύντομα όλες με ένα μωράκι. 

Εγώ αδιαθέτησα τελικά. Καλά να περάσετε σήμερα!

Εύχομαι το 2018 να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια μου!!!!! πως ειστε??? ακομη να μαζευτουμε ε??? ουτε μια σελιδα τη μερα δε γραφουμε αλλα τουλαχιστων εχουμε ευχαρισταααααα!!!

@linaa συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!!!  μπραβο!!! χαιρομαι πολυ!!!! ευχομαι το 18 να ειναι και το καλυτερο!!!! μια πολυ καλη χοριακη σημερα και μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!! περιμενουμε νεα σου!!!! 

εγω καθαρη και σημερα.....για να δουμε....!!!! το μονο συμπτωμα που εχω ειναι πονοι περιοδου οποτε φοβαμαι οτι κατεβαινει..... βγηκαν και απο τα χριστουγεννα 2 σπυρακια.....αλλα ειπαμε αφου δεν ηρθε ακομη ελπιζω!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσια χρονια πολλα!!! το ταμα επιασε η Αγια Αννα εκανε το θαυμα της μακαρι να πανε ολα καλα! 

Συγχαρητήρια!!!!!Τι καλά Χριστουγεννιάτικα νέα!!!!Εύχομαι χοριακή στα υψη!Όλα θα πάνε κατευχήν!!!

Κορίτσια μου καλημέρα!Πώς τα περνάτε;Εμείς πολυ όμορφα,οικογενειακά,ξεκούραστα!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσια χρονια πολλα!!! το ταμα επιασε η Αγια Αννα εκανε το θαυμα της μακαρι να πανε ολα καλα! 

Συγχαρητήρια!! ! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα σου πάνε 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!!! πως ειστε??? ακομη να μαζευτουμε ε??? ουτε μια σελιδα τη μερα δε γραφουμε αλλα τουλαχιστων εχουμε ευχαρισταααααα!!!

@linaa συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!!!  μπραβο!!! χαιρομαι πολυ!!!! ευχομαι το 18 να ειναι και το καλυτερο!!!! μια πολυ καλη χοριακη σημερα και μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!! περιμενουμε νεα σου!!!! 

εγω καθαρη και σημερα.....για να δουμε....!!!! το μονο συμπτωμα που εχω ειναι πονοι περιοδου οποτε φοβαμαι οτι κατεβαινει..... βγηκαν και απο τα χριστουγεννα 2 σπυρακια.....αλλα ειπαμε αφου δεν ηρθε ακομη ελπιζω!!

 

Καλημέρα κορίτσι θυμησε μού ποτε περιμένεις?? Δεν εισαι ακομα σε καθυστέρηση εεε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...