Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

      Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Για τα κοριτσια που εχουν απορια για την αποξεση εμενα οι γιατροι μου ειχαν πει μετα απο 3 μηνες προσπαθεια.

Στην πρωτη μου αποξεση επειδη δεν πηγε καλα ξαναεκανα μετα απο 2 μηνες κ 2 μηνες μετα εμεινα εγκυος που κατεληξε σε βιοχημικη...τωρα εκανα αποξεση στις 23 σεπτεμβριου κ ελευθερα καναμε αυτο το μηνα πρωτη φορα ,2 κυκλους μετα δλδ υστερα απο προτροπη ενος γυναικολογου

Αναλογα στη γυναικα αν στρωνει γρηγορα ο κυκλος κ δεν υπαρχουν επιπλοκες γενικα ,3 μηνες ειναι το ιδανικο για προσπαθεια για να προλαβει να αναπλαστει το ενδομητριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 12 λεπτά , BettySt είπε:

Τα χαπια τα ξεκίνησες πριν την σύλληψη ή είχες συλλάβει και μετά ανακαλυψες ότι η TSH είναι ψηλή. Σε έχω τρελάνει με τις ερωτήσεις μου αλλά έχω πολύ άγχος συγνώμη 

Την μερα που εκανα tsh εκανα και χοριακη επειδη ειχα λιγες μερες καθυστερηση,  οποτε τα ανακαλυψα ταυτόχρονα... Επι τοπου μιλησα με ενδοκρινολογο και ξεκινησα την ιδια μερα χαπι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Την μερα που εκανα tsh εκανα και χοριακη επειδη ειχα λιγες μερες καθυστερηση,  οποτε τα ανακαλυψα ταυτόχρονα... Επι τοπου μιλησα με ενδοκρινολογο και ξεκινησα την ιδια μερα χαπι... 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Τι θα έκανα αν δεν είχα εσάς κορίτσια, σας είμαι πολύ ευγνώμων για τις γρήγορες απαντήσεις


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@anemoni1989 μου, εγω καθυστερησα λιγο να ξαναπροσπαθησω, μονο και μονο γιατι αργησε 2 μηνες η @*&#!@περιοδος μετα την αποξεση. Μολις ηρθε και τελειωσε, πηγα για ελεγχο στο γιατρο οπου ειδε οτι ολα ειναι οκ, αλλα μου ειπε να αφησω 2 κυκλους να περασουν και να αρχισω μετα. Με λιγα λογια: εκανα αποξεση 30/6, περιοδος ηρθε 31/8, 22/9 και 14/10 (μικροι κυκλοι οπως βλεπεις). Μετα απ αυτη την περιοδο στις 14/10 προεκυψε και η επομενη εγκυμοσυνη! Μαλιστα, πηγα για ΠΑΠ μετα την περιοδο στις 22/9, και μολις ειχε γινει ωορρηξια. Μου λεει ο γιατρος "Πες μου οτι ειχες ελευθερη επαφη! Ειχαμε ωορρηξια χτες" και του λεω "Θα μας τρελανετε γιατρε, εσεις ειπατε να μην εχω ουτε για αυτο το μηνα!" και μου λεει "Αχ κριμα, και ηταν ωραιο το ωαριο" :-P:confused:

@Dimitr@17 ελα βρε γλυκουλα, πολυ λυπαμαι... Ειχες ξανα καθυστερηση λιγων ημερων εστω, οπως τωρα, και τοσα ροζ πριν το αιμα; Αναρωτιεμαι μηπως ηταν βιοχημικη; Αυτο βεβαια δεν το ξερουμε χωρις τεστ ή χοριακη, αλλα το λεω μονο κ μονο επειδη ειχες τα πολυ εντονα και χαρακτηριστικα συμπτωματα.. Οπως και να εχει, πιστευω οτι ακομη μετραει η προβλεψη της γιαγιας γιατι μολις σου τελειωσει θα μπορεις παλι να ξεκινησεις μες στον Δεκεμβρη και να πιασεις το σπορακι σου αν οχι μες στο 2017, εστω τις πρωτες μερες του 2018!! Καταλαβαινω τι αισθανεσαι :-( . @ntemiiiiii μου, επισης λυπαμαι βρε κοριτσι μου, σου ευχομαι να ειναι τυχερος ο επομενος κυκλος! Ειναι καλο που δε σε πηρε απο κατω, δεν χρειαζεται μαλιστα, ισα ισα μολις τελειωσει η περιοδος θα ξεκινησουν παλι χουχουλιασματα κατω απο τα παπλωματα και θα ερθει με το καλο το μικρακι!

@Antila μου δεν με πειραξε καθολου ισα ισα που δεν θα εχω το αγχος τωρα στην δουλεια που εχει πολυ δουλεια αν ειμαι η αν δεν ειμαι...τον αλλο μηνα εδω ειμαστε..εσυ πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Εσείς πως μετράτε τον κύκλο σας?Βάζετε μέσα και την πρώτη μέρα περιόδου ή σταματάτε μια μέρα πριν?

εγω βαζω μεσα και την μερα τις περιοδου γιατι τοτε σταματαει ο κυκλος και την ιδια μερα ξεκιναει ο καινουργιος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

εγω βαζω μεσα και την μερα τις περιοδου γιατι τοτε σταματαει ο κυκλος και την ιδια μερα ξεκιναει ο καινουργιος

Συμφωνώ με την Δήμητρ1988, και εγώ έτσι μετράω. Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή FLO στα υπολογίζει ακριβώς 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Συμφωνώ με την Δήμητρ1988, και εγώ έτσι μετράω. Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή FLO στα υπολογίζει ακριβώς 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!Εγώ μια εφαρμογή που έχω πχ σε κύκλο 30 ημερών μου σταματάει την μέτρηση την (29) και στην πρώτη μέρα της περιόδου που σημειώνω σε παρένθεση γράφει (1)!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τελικά και εγώ αδιαφετισα σήμερα το πρωί.... Δεν πειράζει πάμε δυναμικά προσπάθειες και εύχομαι το 2018 να κρατάμε όλες ένα μωράκι αγκαλιά!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση!!Εγώ μια εφαρμογή που έχω πχ σε κύκλο 30 ημερών μου σταματάει την μέτρηση την (29) και στην πρώτη μέρα της περιόδου που σημειώνω σε παρένθεση γράφει (1)!!!

Αυτό πέφτει ακριβώς μέσα, το έχω τσεκάρει με υπέρηχο για να δω αν μου υπολογίζει σωστά την οωρηξια 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου τελικά και εγώ αδιαφετισα σήμερα το πρωί.... Δεν πειράζει πάμε δυναμικά προσπάθειες και εύχομαι το 2018 να κρατάμε όλες ένα μωράκι αγκαλιά!!!! 

Μαρθα μου όπως λες πάμε δυναμικά και ο καινούργιος χρόνος να φέρει πολλά σποράκια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@marillia η πρωτη μερα του κυκλου ειναι η πρωτη μερα περιοδου!!!! ετσι μετραω κ εγω!!!

@Ungry girl  η χοριακη ανεβαινει γιατι εξακολουθουν να υπαρχουν υπολειματα κ ιστοι οι οποιοι  ειναι ζωντανοι  κ οχι γιατι μεγαλωνει το κυημα απλα υπαρχουν τα υπολειματα του κυτταρου. 

@BettySt δεν ειχες ξαναψαξει ποτε την tsh σου? ισως ειναι η αιτια των αποτυχιων ενας αρυθμιστος θυροειδης ειναι παντα απροβλεπτος εννοειτε οτι υπαρχουν περιπτωσεις που πετυχαν με ανεβασμενη tsh αλλα υπαρχουν κ περιπτωσεις εξαιτιας των τιμων της που  αποτυνχαναν ακομα κ σε εξωσωματικες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , linaa είπε:

@marillia η πρωτη μερα του κυκλου ειναι η πρωτη μερα περιοδου!!!! ετσι μετραω κ εγω!!!

@Ungry girl  η χοριακη ανεβαινει γιατι εξακολουθουν να υπαρχουν υπολειματα κ ιστοι οι οποιοι  ειναι ζωντανοι  κ οχι γιατι μεγαλωνει το κυημα απλα υπαρχουν τα υπολειματα του κυτταρου. 

@BettySt δεν ειχες ξαναψαξει ποτε την tsh σου? ισως ειναι η αιτια των αποτυχιων ενας αρυθμιστος θυροειδης ειναι παντα απροβλεπτος εννοειτε οτι υπαρχουν περιπτωσεις που πετυχαν με ανεβασμενη tsh αλλα υπαρχουν κ περιπτωσεις εξαιτιας των τιμων της που  αποτυνχαναν ακομα κ σε εξωσωματικες. 

Κορίτσι ευχαριστώ ετσι.γιατι ειχα απόρροια ηταν.μια. χρήσιμη πληροφορία ευχαριστώ! Ελπιζω.να.μη χρειάζεται ποτε ξανα αυτη η αποροια και σε.καμια! Μολις έκλεισα και το ραντεβου τελεικα 3 του.μηνα το ααπόγευμα εύχομαι βεβαια να εχω αδιαθετησει μεχρι τοτε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , linaa είπε:

@marillia η πρωτη μερα του κυκλου ειναι η πρωτη μερα περιοδου!!!! ετσι μετραω κ εγω!!!

@Ungry girl  η χοριακη ανεβαινει γιατι εξακολουθουν να υπαρχουν υπολειματα κ ιστοι οι οποιοι  ειναι ζωντανοι  κ οχι γιατι μεγαλωνει το κυημα απλα υπαρχουν τα υπολειματα του κυτταρου. 

@BettySt δεν ειχες ξαναψαξει ποτε την tsh σου? ισως ειναι η αιτια των αποτυχιων ενας αρυθμιστος θυροειδης ειναι παντα απροβλεπτος εννοειτε οτι υπαρχουν περιπτωσεις που πετυχαν με ανεβασμενη tsh αλλα υπαρχουν κ περιπτωσεις εξαιτιας των τιμων της που  αποτυνχαναν ακομα κ σε εξωσωματικες. 

Δεν το είχα ψάξει, αν δεν στο λέει ο γιατρός που να το ήξερα. Εγώ από σας το έμαθα και είπα στη γυναικολογο να μου γράψει την εξέταση 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...