Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

      Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:

Η αληθεια ειναι πως εχω συνηθίσει σε αυτον αλλα τι να κανω! Θα δω

Δεν νομίζω πως θα προλαβω να ειμαι έτοιμη τον αλλο μηνα μακαρι να παμε.παρεουλα! Αννα με.λενε:-D

Καλημερα κοριτσακιι μου!! Μακαρι να μη χρειαστεί τιποτα και απλα να ερθει περίοδος και να.πεσει η τιμη αναμενω το ραντεβού μου με το γιατρο!

Αννούλα ωραίο ονομα! Λοιπον Αννούλα θα προλαβεις και ολα θα παν καλαααα σε θελω παρεακιιι


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Δήμητρα1988 είπε:

χαιρομαι!!! εισαι καλα?? εχεισ ξεκινησεις προσπαθειες κανονικα?

Οχι κοριτσι μ... Ειναι πολυ νωρις ακομα.. Τα Χριστούγεννα κλεινω μηνα απο την αποξεση και περιμενω και περιοδο... Μεσα με τελη Γεναρη θα παω να νε δει και να κάνουμε παπ και υπερηχο και ελπίζω να μου δωσει το οκ για σύντομα...  Οσες κανατε αποξεση,  μετα απο ποσο καιρό ξαναπροσπαθησατε? Για τριμηνο λενε οι πιο πολλοι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι κοριτσι μ... Ειναι πολυ νωρις ακομα.. Τα Χριστούγεννα κλεινω μηνα απο την αποξεση και περιμενω και περιοδο... Μεσα με τελη Γεναρη θα παω να νε δει και να κάνουμε παπ και υπερηχο και ελπίζω να μου δωσει το οκ για σύντομα...  Οσες κανατε αποξεση,  μετα απο ποσο καιρό ξαναπροσπαθησατε? Για τριμηνο λενε οι πιο πολλοι... 

Καλημερα κοριτσια!

@anemoni1989 μου, εγω καθυστερησα λιγο να ξαναπροσπαθησω, μονο και μονο γιατι αργησε 2 μηνες η @*&#!@περιοδος μετα την αποξεση. Μολις ηρθε και τελειωσε, πηγα για ελεγχο στο γιατρο οπου ειδε οτι ολα ειναι οκ, αλλα μου ειπε να αφησω 2 κυκλους να περασουν και να αρχισω μετα. Με λιγα λογια: εκανα αποξεση 30/6, περιοδος ηρθε 31/8, 22/9 και 14/10 (μικροι κυκλοι οπως βλεπεις). Μετα απ αυτη την περιοδο στις 14/10 προεκυψε και η επομενη εγκυμοσυνη! Μαλιστα, πηγα για ΠΑΠ μετα την περιοδο στις 22/9, και μολις ειχε γινει ωορρηξια. Μου λεει ο γιατρος "Πες μου οτι ειχες ελευθερη επαφη! Ειχαμε ωορρηξια χτες" και του λεω "Θα μας τρελανετε γιατρε, εσεις ειπατε να μην εχω ουτε για αυτο το μηνα!" και μου λεει "Αχ κριμα, και ηταν ωραιο το ωαριο" :-P:confused:

@Dimitr@17 ελα βρε γλυκουλα, πολυ λυπαμαι... Ειχες ξανα καθυστερηση λιγων ημερων εστω, οπως τωρα, και τοσα ροζ πριν το αιμα; Αναρωτιεμαι μηπως ηταν βιοχημικη; Αυτο βεβαια δεν το ξερουμε χωρις τεστ ή χοριακη, αλλα το λεω μονο κ μονο επειδη ειχες τα πολυ εντονα και χαρακτηριστικα συμπτωματα.. Οπως και να εχει, πιστευω οτι ακομη μετραει η προβλεψη της γιαγιας γιατι μολις σου τελειωσει θα μπορεις παλι να ξεκινησεις μες στον Δεκεμβρη και να πιασεις το σπορακι σου αν οχι μες στο 2017, εστω τις πρωτες μερες του 2018!! Καταλαβαινω τι αισθανεσαι :-( . @ntemiiiiii μου, επισης λυπαμαι βρε κοριτσι μου, σου ευχομαι να ειναι τυχερος ο επομενος κυκλος! Ειναι καλο που δε σε πηρε απο κατω, δεν χρειαζεται μαλιστα, ισα ισα μολις τελειωσει η περιοδος θα ξεκινησουν παλι χουχουλιασματα κατω απο τα παπλωματα και θα ερθει με το καλο το μικρακι!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι κοριτσι μ... Ειναι πολυ νωρις ακομα.. Τα Χριστούγεννα κλεινω μηνα απο την αποξεση και περιμενω και περιοδο... Μεσα με τελη Γεναρη θα παω να νε δει και να κάνουμε παπ και υπερηχο και ελπίζω να μου δωσει το οκ για σύντομα...  Οσες κανατε αποξεση,  μετα απο ποσο καιρό ξαναπροσπαθησατε? Για τριμηνο λενε οι πιο πολλοι... 

αντε ωραια. με το καλο λοιπον και οι εξετασεις και τα καλα νεα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα κοριτσακιι μου!! Μακαρι να μη χρειαστεί τιποτα και απλα να ερθει περίοδος και να.πεσει η τιμη αναμενω το ραντεβού μου με το γιατρο!

Σου εύχομαι να μη χρειαστεί κάτι!Βέβαια απόξεση απόκλειέται να σου κάνει!!Ισως αυτά τα υπόθετα αλλά δεν νομίζω!!Κάνε μια ακόμα την Παρασκευή!!Η προγεστερόνη που πήρες δεν νομίζω να αυξήθηκε η χοριακή από αυτό γιατί ο γιατρός μου είπε ότι αν είναι να παλινδρομήσει το μωρό η προγεστερόνη δε θα το εμποδίσει!!Και όντως γιατί και γω έπινα!!Μπορεί να καθυστερήσει να κατέβει το αίμα με τη προγεστερόνη αλλά όχι να ανεβάσει τη χοριακή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Μάντη είπε:

Αννούλα ωραίο ονομα! Λοιπον Αννούλα θα προλαβεις και ολα θα παν καλαααα σε θελω παρεακιιι

Σε ευχαριστώ!! Μακαρι και εγώ θελω παρεακι να πάμε!! 

πρίν από 7 λεπτά , marillia είπε:

Σου εύχομαι να μη χρειαστεί κάτι!Βέβαια απόξεση απόκλειέται να σου κάνει!!Ισως αυτά τα υπόθετα αλλά δεν νομίζω!!Κάνε μια ακόμα την Παρασκευή!!Η προγεστερόνη που πήρες δεν νομίζω να αυξήθηκε η χοριακή από αυτό γιατί ο γιατρός μου είπε ότι αν είναι να παλινδρομήσει το μωρό η προγεστερόνη δε θα το εμποδίσει!!Και όντως γιατί και γω έπινα!!Μπορεί να καθυστερήσει να κατέβει το αίμα με τη προγεστερόνη αλλά όχι να ανεβάσει τη χοριακή!!

Μακαρι ρε μαριλιακι! Θα κανω υα κανω εσυ τι λες λες να παω σε αλλο εργαστήριο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μακαρι ρε μαριλιακι! Θα κανω υα κανω εσυ τι λες λες να παω σε αλλο εργαστήριο??

Εγώ νομίζω στο ίδιο!!Γιατί η απόκλιση που λένε μπορεί να παίζει ρόλο στη δική σου περίπτωση!!!Θα είναι η 4 χοριακή που κάνεις!!Τι στο καλό συνέχεια λάθη θα κάνει?Και σίγουρα αν είχες κάτω από 10 θα είχες αδιαθετήσει!!Και μη σου πω καλύτερα αύριο να κάνεις!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

14. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   82.3 !!!!

15. Κόννυ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   92 !!!!

16. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

5. MelinaFo  15/12/2017!!!

6. noni90 18/12/2017!!!

7. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

8. Dimitr@17 20/12/2017!!!

Nati85 20/12/2017!!!

10. alina80 24/12/2017!!!

11. linaa 24/12/2017!!!

12. Μάντη  25/12/2017!!!

13. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

14. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

15. WannaBeMother  29/12/2017!!!

16. Elma86  29/12/2017!!!

17. ritaki13  31/12/2017!!!

18. Vila  1/1/2018!!!

19. kido  6/1/2018!!!

20. KalStyl  10/1/2018!!!

21. andrianni  12/1/2018!!!

22. ada32 15/1/2018!!!

23. ellilaw 16/1/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Εγώ νομίζω στο ίδιο!!Γιατί η απόκλιση που λένε μπορεί να παίζει ρόλο στη δική σου περίπτωση!!!Θα είναι η 4 χοριακή που κάνεις!!Τι στο καλό συνέχεια λάθη θα κάνει?Και σίγουρα αν είχες κάτω από 10 θα είχες αδιαθετήσει!!Και μη σου πω καλύτερα αύριο να κάνεις!!

Ναι αλλα αμα κανω αυριο δεν θα αλλάξει κατι ποσο να εχει πεσει σε δυο μερες! Ενω αν εκανα Παρασκευή η μετα παει Τρίτη! Τι να πω θα δω πως θα παει μπας και μου έρθει αλλα τις τελευταίες μέρες τα συμπτώματα δεν.μοιάζουν περιόδου πιο πολυ εγκυμοσύνης!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 18000 χοριακή και έπρεπε άμεσα να κάνω απόξεση!Ο γιατρός μου είχε αγχωθεί!!Επρεπε χτες μου είπε να κάνεις απόξεση!!Μήπως ο γιατρός σου δε θεωρεί ότι είναι κάτι επείγον με 38 χοριακή!!Δεν νομίζω να αδιαφορεί!!Αλλά αναλόγως το νούμερο που θα έχεις αύριο να τον πέρεις τηλέφωνο και να του πεις πειράζει που θα περιμένω μέχρι 3/1 και ποιό θα είναι το επόμενο βήμα αν δεν αδιαθετήσω?

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι αλλα αμα κανω αυριο δεν θα αλλάξει κατι ποσο να εχει πεσει σε δυο μερες! Ενω αν εκανα Παρασκευή η μετα παει Τρίτη! Τι να πω θα δω πως θα παει μπας και μου έρθει αλλα τις τελευταίες μέρες τα συμπτώματα δεν.μοιάζουν περιόδου πιο πολυ εγκυμοσύνης!

Κάνε και Παρασκευή όμως τη πατήσεις λόγω εορτών και δε προλάβεις τα αποτελέσματα!!Κάντην πρωί και πες τους μέχρι μεσημέρι τα θέλω!!!Αν έχει ανοδική τάση η χοριακή και σε 2-3 μέρες θα φανεί!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , marillia είπε:

Εγώ είχα 18000 χοριακή και έπρεπε άμεσα να κάνω απόξεση!Ο γιατρός μου είχε αγχωθεί!!Επρεπε χτες μου είπε να κάνεις απόξεση!!Μήπως ο γιατρός σου δε θεωρεί ότι είναι κάτι επείγον με 38 χοριακή!!Δεν νομίζω να αδιαφορεί!!Αλλά αναλόγως το νούμερο που θα έχεις αύριο να τον πέρεις τηλέφωνο και να του πεις πειράζει που θα περιμένω μέχρι 3/1 και ποιό θα είναι το επόμενο βήμα αν δεν αδιαθετήσω?

Κάνε και Παρασκευή όμως τη πατήσεις λόγω εορτών και δε προλάβεις τα αποτελέσματα!!Κάντην πρωί και πες τους μέχρι μεσημέρι τα θέλω!!!Αν έχει ανοδική τάση η χοριακή και σε 2-3 μέρες θα φανεί!!

Ααα εσενα ηταν παρα πολυ μεγαλη!

Εμενα μου είπε βασικά τον ρωτησα αν ειναι εεπικίνδυνο και μ λεει οχι δεν το συζήτησε καν οτι μπορεί να συμβει κατι λογο καθυστέρησης του ραντεβου! Μου ειπαι οτι μπορεί να εχω συντομα αιμορραγία και πως αν πήγαινα σημερα δεν θα μπορούσε να δει κατι διαφορετικό δεν.ξερω τι μπορει να αλλάξει σε 2 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ααα εσενα ηταν παρα πολυ μεγαλη!

Εμενα μου είπε βασικά τον ρωτησα αν ειναι εεπικίνδυνο και μ λεει οχι δεν το συζήτησε καν οτι μπορεί να συμβει κατι λογο καθυστέρησης του ραντεβου! Μου ειπαι οτι μπορεί να εχω συντομα αιμορραγία και πως αν πήγαινα σημερα δεν θα μπορούσε να δει κατι διαφορετικό δεν.ξερω τι μπορει να αλλάξει σε 2 εβδομάδες

Eννοείτε με 38 χοριακή δεν μπορεί να δεί τίποτα πέρα από πιο παχύ ενδομήτριο!!Και η χοριακή σου από τότε που περιμενες περίοδο έκανες πόσες μέρες να πάει 38!!!Ισως θέλει να περιμένει να αδιαθετήσεις μόνη σου!!Φαντάσου εγώ μπήκα για απόξεση με 7500 χοριακή και 1 βδομάδα μετά την απόξεση είχα 100 και μετά από κάποιες μέρες 14!!Πιστεύω Παρασκεύη θα έχεις μια εικόνα της πορείας και τον ενημερώνεις πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα !από σένα Δηλαδή θα Έχουμε θετικό τεστακι!!περιμένουμε νέα Σου!

Καλημερα!οντως ειμασταν τοσο σιγουρες οτι ησουν...δεν πειραζει με το νεο ετος ολες μας θα εχουμε ενα μωρακι!!

Δεν πειράζει Δημητρούλα!Με το νέο έτος...

Κι εμένα μου φαίνεται μου κάνει τα ίδια με σένα...το πρωί ροζ καφέ τώρα τίποτα έχω πονακια όμως...


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marillia είπε:

Eννοείτε με 38 χοριακή δεν μπορεί να δεί τίποτα πέρα από πιο παχύ ενδομήτριο!!Και η χοριακή σου από τότε που περιμενες περίοδο έκανες πόσες μέρες να πάει 38!!!Ισως θέλει να περιμένει να αδιαθετήσεις μόνη σου!!Φαντάσου εγώ μπήκα για απόξεση με 7500 χοριακή και 1 βδομάδα μετά την απόξεση είχα 100 και μετά από κάποιες μέρες 14!!Πιστεύω Παρασκεύη θα έχεις μια εικόνα της πορείας και τον ενημερώνεις πάλι!!

Ε τοτε μηπως αργει να.πεσει απλα αλλα το περίεργο ειναι γιατι εξακολουθεί να ανεβαίνει αυτο με παραξενευει αφού οτι ηταν τελειοσε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Δεν πειράζει Δημητρούλα!Με το νέο έτος...

Κι εμένα μου φαίνεται μου κάνει τα ίδια με σένα...το πρωί ροζ καφέ τώρα τίποτα έχω πονακια όμως...

Αααα, αρα δεν εχεις αδιαθετησει ακομη κανονικα; Δεν ειχα καταλαβει! Σου συμβαινει συχνα αυτο ενω περιμενεις;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...